Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BOŻE CIAŁO
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-11, 13:38   BOŻE CIAŁO

Dzisiaj przypada w KK święto Bożego Ciała.
Z tej okazji warto byłoby porozmawiać o Bożym Ciele, czym jest, jak je spożywać itp.

EWANGELIA MATEUSZA 25.26. BIBLIA WARSZAWSKA

"A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje."

EWANGELIA JANA 6. 55. BIBLIA WARSZAWSKA

"Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew, moja jest prawdziwym napojem."


Co oznaczają te słowa :?:

1. Czy Jezus ze swojego ciała zrobił chleb :?:
2. Czy zwrot ''ciało moje jest prawdziwym pokarmem'' ma oznaczać propagowanie spożywania mięsa :?:
3. Czy nauka o jedzeniu ciała Jezusa dotyczy tylko najbliższych uczni Jezusa, czy wszystkich ludzi :?: Jeżeli wszystkich to czy Jezus miał możliwość samoregeneracji swoich tkanek, bo przecież wiadomo, że dawno byłby zjedzony przez tak liczne narody :?:
4. Czy ''Boże Ciało'' to jest własciwy zwrot, skoro Bóg jest Duchem, a Duch nie ma ciała :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-11, 14:34   

 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-11, 15:09   

Można też i tak uważać:


 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-06-11, 15:52   

Henryk napisał/a:
Można też i tak uważać:


Dobre :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-11, 17:33   

Henryk napisał/a:
Można też i tak uważać:


Obrazek


To jak to się dzieje, że ksiądz potrafi taką przemianę zrobić :?:

Krystian napisał/a:
Dobre


Byłeś dzisiaj na procesji :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-06-11, 17:36   

RN napisał/a:
Byłeś dzisiaj na procesji



Gdybym, poszedł, to byłaby profanacja, mojej wiary.

a tak na marginesie, jak Ci się podobał film: zabawa w chowanego?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-11, 18:14   Re: BOŻE CIAŁO

RN napisał/a:
Dzisiaj przypada w KK święto Bożego Ciała.
Z tej okazji warto byłoby porozmawiać o Bożym Ciele, czym jest, jak je spożywać itp.

EWANGELIA MATEUSZA 25.26. BIBLIA WARSZAWSKA

"A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje."

EWANGELIA JANA 6. 55. BIBLIA WARSZAWSKA

"Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew, moja jest prawdziwym napojem."


Co oznaczają te słowa :?:

1. Czy Jezus ze swojego ciała zrobił chleb :?:
2. Czy zwrot ''ciało moje jest prawdziwym pokarmem'' ma oznaczać propagowanie spożywania mięsa :?
Jezus porównał swoje ciało do chleba, bo chleb był podstawowym pokarmem. Jest to symboliczne porównanie, które mówi, że Jezus jest podstawowym pokarmem dla wiary, dla ducha. Jest chleba z nieba, który otrzymaliśmy od samego Boga. Każdy, kto będzie spożywał ten duchowy pokarm - nie umrze, ale będzie żył na wieki. Powiedział, że nie taki chleb, co jedli wasi ojcowie na pustyni i poumierali, ale, że jest prawdziwym chlebem, którego daje Ojciec - Bóg. Tym chlebem jest wiara i prawda jaką dał nam Syn Boży.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-12, 07:04   Re: BOŻE CIAŁO

wybrana napisał/a:
Jezus porównał swoje ciało do chleba, bo chleb był podstawowym pokarmem.

A wiesz chociaż, co stanowi to ciało Jezusa?
1Kor 10:17 bw "Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba."
Na bochenek chleba składa się wiele ziaren.
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-12, 07:41   Re: BOŻE CIAŁO

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Jezus porównał swoje ciało do chleba, bo chleb był podstawowym pokarmem.

A wiesz chociaż, co stanowi to ciało Jezusa?
1Kor 10:17 bw "Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba."
Na bochenek chleba składa się wiele ziaren.
Tak jest to obrazowe symboliczne porównanie. Wyznawcy Chrystusowi stanowią jeden bochenek. Jest to Kościół Chrystusowy - Kościół wiary Chrystusowej. Nie jest nim instytucja o określonej nazwie, nie jest nim budynek, ale jest nim żywa wiara, prawda, która łączy wiernych. Ta wiara wypełnia ich serca. Ich ciało staje się Świątynią Ducha Świętego, a serce ołtarzem.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-12, 07:47   Re: BOŻE CIAŁO

wybrana napisał/a:
Wyznawcy Chrystusowi stanowią jeden bochenek.

Jeśli wyznawcy stanowią ten "chleb" czyli pokarm dla innych, to z pewnością także apostołowie i ewangeliści.
Dlaczego w takim razie nie karmisz się także i ich naukami, tylko przyjmujesz jeden rodzaj pokarmu.
To grozi duchowym szkorbutem!
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-12, 08:12   Re: BOŻE CIAŁO

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Wyznawcy Chrystusowi stanowią jeden bochenek.

Jeśli wyznawcy stanowią ten "chleb" czyli pokarm dla innych, to z pewnością także apostołowie i ewangeliści.
Dlaczego w takim razie nie karmisz się także i ich naukami, tylko przyjmujesz jeden rodzaj pokarmu.
To grozi duchowym szkorbutem!
Podstawą mojej wiary jest Biblia - Nowy Testament. Ale te nauki częściowe przez niewłaściwą ingerencję człowieka zostały częściowe zmienione, dlatego są dla mnie mlekiem. Tak jak osesek karmiony jest mlekiem, tak ja po przeczytaniu Nowego Testamentu stałam się takim małym oseskiem, który wzrasta. Ten wzrost nadaje mi Jezus Chrystus - Duch Prawdy, który żywy zamieszkał we mnie. Słyszę Jego głos i pouczenia. Gdy czegoś nie rozumiem, to zawsze proszę o zrozumienie i je otrzymuje.. Bóg jest żywy i przemawia bezpośrednio do człowieka, który pragnie Jego Krolowania. Ta więź duchowa jest nam dana przez Jezusa Chrystusa. Jeżeli o to się modlimy, jeżeli tego pragniemy i prosimy, to Bóg daje nam obfitość zrozumienia i wzajemnej miłości.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-12, 08:43   Re: BOŻE CIAŁO

wybrana napisał/a:
Podstawą mojej wiary jest Biblia - Nowy Testament. Ale te nauki częściowe przez niewłaściwą ingerencję człowieka zostały częściowe zmienione, dlatego są dla mnie mlekiem.

Podstawą jest Biblia, ale jednak nie, ponieważ została zmieniona. :crazy:
Tak więc masz swój własny pokarm.

Wiesz co?
O Tobie właśnie pisze ta "pozmieniana Biblia"! :lol:
Dokładnie o takich jak Ty!
Iz 4:1 bt5 "Siedem niewiast uchwyci się jednego mężczyzny w ów dzień, mówiąc: Swój chleb będziemy jadły i we własną odzież się ubierały. Dozwól nam tylko nosić twoje imię. Zdejmij z nas hańbę."
Własny pokarm, własne nauki, własne usprawiedliwienie, ale twierdzę że nadal należę do Jezusa...
Tylko... czy on przyznaje się do takich jednostek :-/
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-12, 08:50   Re: BOŻE CIAŁO

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Podstawą mojej wiary jest Biblia - Nowy Testament. Ale te nauki częściowe przez niewłaściwą ingerencję człowieka zostały częściowe zmienione, dlatego są dla mnie mlekiem.

Podstawą jest Biblia, ale jednak nie, ponieważ została zmieniona. :crazy:
Tak więc masz swój własny pokarm.

Wiesz co?
O Tobie właśnie pisze ta "pozmieniana Biblia"! :lol:
Dokładnie o takich jak Ty!
Iz 4:1 bt5 "Siedem niewiast uchwyci się jednego mężczyzny w ów dzień, mówiąc: Swój chleb będziemy jadły i we własną odzież się ubierały. Dozwól nam tylko nosić twoje imię. Zdejmij z nas hańbę."
Własny pokarm, własne nauki, własne usprawiedliwienie, ale twierdzę że należę do Jezusa...
Tylko... czy on to akceptuje? :-/
Henryku, jeżeli ja pozwoliła bym sobie na ocenę twojej wiary, to najpierw musiała bym Ci wykazać, co widzę w niej złego. Ty bez żadnych wykazanych argumentów z pełną premedytacją i wrednością oceniłeś moją wiarę. Kto nadał Ci takie uprawnienia? Napisalam dużo postów na tym forum, więc skoro mnie tak jednoznacznie oceniłeś, to wykaz, co sprzecznego napisałam z tym, co nauczał Jezus?Nie jesteś sędzią, więc nie pozwalaj sobie na osądzanie, bo możesz się pomylić i zdziwić.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-12, 10:29   Re: BOŻE CIAŁO

wybrana napisał/a:
Ty bez żadnych wykazanych argumentów z pełną premedytacją i wrednością oceniłeś moją wiarę. Kto nadał Ci takie uprawnienia?

Daleki jestem od oceniania Twojej wiary!
Nawet napiszę, że jest ona wieka. :lol:
Ja jedynie stwierdzam fakty, że nie jest ona oparta na biblii, a jedynie wybiórczo bierzesz z niej to, co wyłącznie Tobie odpowiada.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-12, 12:23   

A dlaczego Jezus nie powiedział o swojej nauce, swoim słowie, że jest chlebem :?:
Mógł powiedzieć, moja nauka i to wszystko co mówię do świata jest dla niego duchową strawą, tym się karmcie.
W zamian tego każe jeść swoje ciało, co nie jeden może odebrać, jako zachętę do kanibalizmu.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10