Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Papiez Franciszek zdejmie ekskomunike z Marcina Lutra ....
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-06-09, 18:25   Papiez Franciszek zdejmie ekskomunike z Marcina Lutra ....

Papiez Franciszek zdejmie ekskomunike z Marcina Lutra a w zamian Luteranie przestana nazywac go antychrystem ...

Obj. 13:8
8. I oddadza mu poklon wszyscy mieszkancy ziemi, kazdy, ktorego imie nie jest od zalozenia swiata zapisane w ksiedze zywota Baranka, ktory zostal zabity.

(BW)

Luteranie i katolicy planuja na 2021 rok wspolne upamietnienie 500. rocznicy nalozenia ekskomuniki na tworce reformacji Marcina Lutra (1483-1546). Wedlug informacji Swiatowej Federacji Luteranskiej i Papieskiej Rady ds. Popierania Jednosci Chrzescijan opublikowanej 25 stycznia w Watykanie i Genewie, obie strony postanowily o tym na wspolnym dorocznym spotkaniu gremiow kierowniczych 14 stycznia w Genewie.

https://www.google.com/ur...5nHDTvmRgRBfB6P

Papiez Franciszek: Dobrzy i zli protestanci.

https://youtu.be/AMhSlARabL4

ps :

Analiza apelu papieza Franciszka do ewangelicznych chrzescijan - Doug Batchelor (lektor PL)

https://youtu.be/YvdipDsPZWk
_________________
tom68
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-06-09, 19:03   

Ty sie tak nie rozpedzaj,bo to jeszcze nie zostalo postanowione i nie wiadomo czy zdejmie. :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-06-10, 15:38   

Pożyjemy zobaczymy ale tak czy inaczej coś jest na rzeczy skoro o tym się pisze i mówi :cry:
_________________
tom68
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-10, 16:44   

tom68 napisał/a:
Pożyjemy zobaczymy ale tak czy inaczej coś jest na rzeczy skoro o tym się pisze i mówi :cry:

A to się Luter ucieszy.
Pewnie przewróci się z radości na drugi bok.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-06-10, 17:25   

Dobre :-D
_________________
tom68
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-06-10, 21:21   

tom68 napisał/a:
Pożyjemy zobaczymy ale tak czy inaczej coś jest na rzeczy skoro o tym się pisze i mówi


Ty się lepiej Tomku, przyjrzyj własnej religii, czy ona jest zgodna z nauczaniem Pana Jezusa i Jego Apostołów.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-06-11, 12:29   

Jak dawno temu czytalem Biblie i szukalem prawdziwego kosciola Bozego to pomyslalem sobie tak ... skoro Jezus przestrzegal przykazan Ojca swego Boga naszego to ja bede szukal takiego kosciola czy wyznania ktore wierzy w Jezusa i przestrzega chociaz calego biblijnego dekalogu a wiec szukalem i wszyscy od katolikow po swiadkow mowili ze wierza w Jezusa ale z dekalogiem to juz roznie bywalo i tak zostalem ADS Adwentysci wierza ze czlowiek jest zbawiony z wiary tylko dzieki ofierze Jezusa ale wiare mozna ocenic po uczynkach wiec swietuja biblijny sabat - sobote i przestrzegaja 10 przykazan biblijnego dekalogu oraz dobrze czynia wszystkim ...
_________________
tom68
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-06-11, 13:04   

tom68 napisał/a:
Jak dawno temu czytalem Biblie i szukalem prawdziwego kosciola Bozego to pomyslalem sobie tak ... skoro Jezus przestrzegal przykazan Ojca swego Boga naszego to ja bede szukal takiego kosciola czy wyznania ktore wierzy w Jezusa i przestrzega chociaz calego biblijnego dekalogu


Ale Dekalog nie był dany wyznawcom Pana Jezusa.
Przeczytaj sobie jeszcze raz początek.
Zwróć uwagę, do kogo był kierowany.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-06-11, 13:17   

Przypominam: temat Papieża Franciszka i jakiejś tam ekskomuniki.
Krystian odpuść tutaj temat Dekalogu. Załóż sobie nowy, albo znajdź już rozpoczęty.
Pozdrawiam: Bobo
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-06-11, 13:22   

Bobo napisał/a:
Krystian odpuść tutaj temat Dekalogu. Załóż sobie nowy, albo znajdź już rozpoczęty.


Ja odpowiedziałem Tomkowi, więc sugestia powinna, być do niego, a nie do mnie.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-06-11, 13:25   

tom68 napisał/a:
Jak dawno temu czytalem Biblie i szukalem prawdziwego kosciola Bozego to pomyslalem sobie tak ... skoro Jezus przestrzegal przykazan Ojca swego Boga naszego to ja bede szukal takiego kosciola czy wyznania ktore wierzy w Jezusa i przestrzega chociaz calego biblijnego dekalogu a wiec szukalem i wszyscy od katolikow po swiadkow mowili ze wierza w Jezusa ale z dekalogiem to juz roznie bywalo i tak zostalem ADS Adwentysci wierza ze czlowiek jest zbawiony z wiary tylko dzieki ofierze Jezusa ale wiare mozna ocenic po uczynkach wiec swietuja biblijny sabat - sobote i przestrzegaja 10 przykazan biblijnego dekalogu oraz dobrze czynia wszystkim ...

Tom68... założyłeś temat o Papieżu a zaczynasz kwestie poszukiwań swojego kościoła, Dekalogu, AD7, sabatu...
Możesz się trzymać tematu jaki założyłeś? Wprowadzasz w błąd czytelników. Przecież na forum wchodzą ludzie. LUDZIE nie mający z AD7 nic wspólnego. Chcą poczytać wątek o Papieżu a tu... kurcze! po dwóch postach Dekalog, sabat (starym twoim zwyczajem), i inne poboczne tematy.
Czy rozumiesz o czym piszę do ciebie?
Nie zniechęcaj nas do siebie pisząc o jednym i tym samym.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-06-11, 15:18   

Było pytanie to dałem odp ale to rzeczywiście inny temat :-D
_________________
tom68
 
 
MarDeb


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 02 Kwi 2020
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-05, 12:21   

Papież nałożył i papież zdjął. Z duchowego punktu widzenia to nie ma znaczenia. Tak samo jak zdjęcie ekskomuniki z papieża przez głowę kościoła prawosławnego.
_________________
Historie Nowego i Starego Testamentu przedstawione jako gry biblijne, aby ułatwić dzieciom ich zrozumienie.
Zapraszam też do poznawania Biblii z dziećmi dzięki różnym ciekawostkom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10