Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lewica i Prawica ...
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-06-07, 15:00   

W liberalno-demokratycznym panstwie kazdy wierzacy czy nie wierzacy powianiem zyc jak chce i wszyscy powinni sie nawzajem szanowac a wierzacy powinni dawac dobry przyklad innym zyjac wedlug ewangelii ... bo inaczej czekaja nas prawa i panstwa religijne tylko dla wybranych i ich wyznania ...
_________________
tom68
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-06-07, 16:46   

Albertus napisał/a:
kansyheniek napisał/a:
A mnie guzik obchodzi kto z kim śpi ale podejście do życia mam wybitnie prawicowe. Zero socjalu, niskie podatki...itd.


Samo opowiadanie się za niskimi podatkami i likwidacją "socjalu" nie czyni z człowieka "prawicowca". Niepodważalnym i podstawowym elementem prawicowych poglądów jest szacunek dla tradycyjnych, chrześcijańskich wartości i tradycyjnej, opartej o chrześcijańskie wartości, struktury społecznej a przede wszystkim rodzinnej.

Nie mogę powiedzieć że "guzik mnie obchodzi to kto z kim śpi" jeśli ten fakt narusza wartości chrześcijańskie i burzy oparty na chrześcijańskich wartościach porządek społeczny.

Szczególnie istotny jest fakt z kim "śpi" polityk i jaki ma poglądy na to kto z kim może "spać".

I choćby aktywny homoseksualista uważał że należy zlikwidować "socjal" i zmniejszać podatki to, jako prawicowiec a przede wszystkim jako chrześcijanin, nie mogę na niego głosować.


A tu miałbym kolejną konstruktywną propozycję, że jeśli ktoś uważa, że należy się interesować tematem "kto z kim śpi", to ten ktoś powinien niezwłocznie ujawnić z kim śpi.
Jak nie ujawni, to zrobić mu kęsim, kęsim :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-07-03, 18:37   

Albertus napisał/a:
amo opowiadanie się za niskimi podatkami i likwidacją "socjalu" nie czyni z człowieka "prawicowca". Niepodważalnym i podstawowym elementem prawicowych poglądów jest szacunek dla tradycyjnych, chrześcijańskich wartości i tradycyjnej, opartej o chrześcijańskie wartości, struktury społecznej a przede wszystkim rodzinnej.


A co powiesz o konserwatywnym polityku polskim niejakim Stanislawie Pięcie?

Albo Trump?
Jest konserwatystą?

Jakby trzeba było to nawet do Kaczyńskiego można by było się przyczepić :-P

Dla mnie najważniejsze są względy ekonomiczne ,bardzo szeroko pojęte,edukacja,ochrona zdrowia itd. a nie z kim śpi dany polityk i jakie ma w tej kwestii poglądy.
Choć przyznam szczerze,gratuluję Polakom,że nie wybrali pana Biedronia bo jednak podczas oficjalnych uroczystości państwowych rzeczywiście lepiej kiedy Pan Prezydent jest z małżonką,ew. Pani Prezydent z mężem a nie jakieś dziwolągi :->
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-07-03, 20:35   

kansyheniek napisał/a:
Albertus napisał/a:
amo opowiadanie się za niskimi podatkami i likwidacją "socjalu" nie czyni z człowieka "prawicowca". Niepodważalnym i podstawowym elementem prawicowych poglądów jest szacunek dla tradycyjnych, chrześcijańskich wartości i tradycyjnej, opartej o chrześcijańskie wartości, struktury społecznej a przede wszystkim rodzinnej.


A co powiesz o konserwatywnym polityku polskim niejakim Stanislawie Pięcie?

Albo Trump?
Jest konserwatystą?

Jakby trzeba było to nawet do Kaczyńskiego można by było się przyczepić :-P

Dla mnie najważniejsze są względy ekonomiczne ,bardzo szeroko pojęte,edukacja,ochrona zdrowia itd. a nie z kim śpi dany polityk i jakie ma w tej kwestii poglądy.
Choć przyznam szczerze,gratuluję Polakom,że nie wybrali pana Biedronia bo jednak podczas oficjalnych uroczystości państwowych rzeczywiście lepiej kiedy Pan Prezydent jest z małżonką,ew. Pani Prezydent z mężem a nie jakieś dziwolągi :->


Uważam że polityk który zdradza żonę jest osoba niepewną bo jeśli zdradził żonę to nie ma pewności że również nie zdradzi Polski jeśli będzie miał z tego korzyści i przyjemności osobiste, przy nadarzającej się okazji. Dlatego zdrady małżeńskie polityka nie są jego osobistą sprawą ale skoro jest osobą publiczną to i jego zdrady powinny być podawane do publicznej wiadomości dlatego że są istotnym elementem jego oceny przez wyborców.

Oczywiście wyborcy mogą sobie głosować i na cudzołożników.Podobnie i z rozwodnikami.

Jednak może być też i taka sytuacja że ktoś narobił błędów w życiu których nie może cofnąć albo trudno mu się z nich wycofać choć ich żałuje. Jeśli ktoś popełnił takie błędy ale nie broni swojego grzechu lecz broni i głosi chrześcijańskich i prawicowych wartości to nadal dla mnie jest chrześcijaninem i przedstawicielem prawej strony.

Między takimi ludźmi a ludźmi którzy bronią grzechu, zła i uznają je za dobre a wręcz propagują i zmuszają innych do uznawania zła za dobro, jest radykalna różnica.

Chrześcijanin a w szczególności katolik nie może popierać ludzi którzy aktywnie uczestniczą w antychrześcijańskiej światowej kampanii choćby mieli świetne pomysły na gospodarkę.Choć sam uważam kwestie gospodarcze za bardzo istotne.

Oczywiście trudno jest o kandydatów idealnych z punktu widzenia chrześcijańskiego . Dlatego czasem trzeba wybierać mniejsze zło.Wcale nie uwazm ze PIS i Duda sa idealnymi kandydatami z chrzescijanskiego punktu widzenia

Trudno mi jednak pojąć jak ktoś kto uważa się za chrześcijanina może głosować na osobę które chciałaby udzielać ślubów parom homoseksualnym.
Ostatnio zmieniony przez Albertus 2020-07-03, 20:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-07-03, 20:42   

Krystian napisał/a:
powinien, być ukamieniowany, ale lewacy wiedzą sobie.
Ja osobiście jestem za państwem świeckim, ale lewactwo mi sie nie podoba

Aż strach się bać. I ty z taką nienawiścią do bożych stworzeń mienisz się chrześcijaninem?

[ Dodano: 2020-07-03, 20:46 ]
Albertus napisał/a:
Chrześcijanin a w szczególności katolik nie może popierać ludzi którzy aktywnie uczestniczą w antychrześcijańskiej światowej kampanii choćby mieli świetne pomysły na gospodarkę.Choć sam uważam kwestie gospodarcze za bardzo istotne.

:aaa: Ty tak poważnie?
Gdzie ty znajdziesz chrześcijanina i w dodatku katolika bez zmazy i skazy, który mógłby reprezentować kogokolwiek, że o narodzie już nie wspomnę ;-) :mrgreen:
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-07-03, 20:52   

Cytat:
Gdzie ty znajdziesz chrześcijanina i w dodatku katolika bez zmazy i skazy,


Nie szukam takich, choć ludzie prawi i szlachetni się zdarzają.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-07-03, 21:04   

Jeśli chodzi o prawych i szlachetnych polityków , to takich nie ma bo żeby być politykiem trzeba umieć kłamać a ci którzy tego nie potrafią nie mają w polityce czego szukać.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-07-03, 21:28   

Wartości chrześcijańskiej rodziny to pokazał nam były premier Kazimierz M :-P
_________________
tom68
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11