Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odrzucone kamienie przez budowniczych.
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-15, 16:48   Odrzucone kamienie przez budowniczych.

Dudowla Boża.
Ps. 118:22
22. Kamień, który odrzucili budowniczowie, Stał się kamieniem węgielnym.
(BW)1 Kor. 3:10-16
10. Według łaski Bożej, która mi jest dana, jako mądry budowniczy założyłem fundament, a inny na nim buduje. Każdy zaś niechaj baczy, jak na nim buduje.
11. Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.
12. A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy,
13. To wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień.
14. Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;
15. Jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień.
16. Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?
(BW)

Wielu buduje różne budowle w tym świecie. Jest wiele religii i wiele nauk w tych religiach. Każdy twierdzi że dobrze buduje bo odrzuca kanmienie które są kłopotliwe dla jego budowli. Bo wszystko zależy od tego co buduje.
My jesteśmy budowlą Bożą i kamieniami które odrzucają budowniczowie wszystkich religii, tak jak Jezusa odrzucili. Kto nas odrzuca, odrzuca Jezusa.
1 Piotr. 2:5-9
5. I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.
6. Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się.
7. Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem węgielnym,
8. Ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu, potykają się oń, na co zresztą są przeznaczeni.
9. Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości;
(BW)
 
 
ewa161op034
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-16, 11:53   

Takim odrzuconym kamieniem przez Budowniczych KK, czuję się ja osobiście od lat ośmiu prawie... Oddana Bogu, służyłam Mu poprzez naukę w Studium Muzyki Kościelnej. Posiadam dyplom organisty i co z tego? W miejscowości, w której mieszkałam, jeszcze jako panna, praktykowałam za darmo kilka lat. Po ślubie przeniosłam się do miejscowości męża . Zapytywałam co rok księdza o pracę, przy okazji kolędy i co rok mi odmawiał i zbaczał z tematu... Przewielebny woli, aby dojeżdżał organista kilkanaście km. od Parafii, niż żebym ja grała- mieszkam 50 m od kościoła... Niejednokrotnie naszej rodzinie na chleb brak, a Kościół ma to w ... głębokim poważaniu... Widocznie nasz ksiądz uważa, że zawód organisty może w jego Parafii wykonywać tylko osoba pełnosprawna...
Ostatnio zmieniony przez ewa161op034 2007-09-05, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-16, 19:00   

ewa161op034 napisał/a:
Takim odrzuconym kamieniem przez BudowniczychKK, czuję się ja osobiście od lat ośmiu prawie... Oddana Bogu, służyłam Mu poprzez naukę w Studium Muzyki Kościelnej. Posiadam dyplom organisty i co z tego? W miejscowości, w której mieszkałam, jeszcze jako panna, praktykowałam, praktycznie za darmo kilka lat. Po ślubie przeniosłam się do miejscowości męża . Zapytywałam co rok Księdza o pracę, przy okazji kolędy i co rok mi odmawiał i zbaczał z tematu... Przewielebny woli, aby dojeżdżał organista kilkanaście km. od Parafii, niż żebym ja grała- mieszkam 50 m od kościoła... Niejednokrotnie naszej rodzinie na chleb brak, a Kościół ma to w ... poważaniu... Widocznie nasz ksiądz uważa, że zawód organisty przysługuje tylko pełnosprawnym...
W tym świecie tak już jest i niezależnie jaka religia to budowniczy są z tego świata i budują wszystko na modłę tego który rządzi tym światem.
To co spotyka ludzi spotkało też Jezusa. Wtedy też udrzucono najważniejszy kamień który stał się kamieniem węgielnym. Od tego czasu odrzucane są następne kamienie które nie pasują do budowli tego świata. Te odrzucone kamienie zbiera Bóg i buduje sobie miasto umiłowane, nowe Jeruzalem.
1 Kor. 1:26-29
26. Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu,
27. Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne,
28. I to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić,
29. Aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym.
(BW)

Tak jak wtedy Jezus urodził się nie w pałacu i nie miał superluksusów dlatego był wzgardzony przez budowniczych którzy nie chcieli takiego kamienia do budowy.
Dziś też budowniczy myślą że ktoś wybrany przez Boga musi posiadać luksusy i musi pochodzić z miasta a nie z wioski.
Oto przykład jak myślą budowniczy tego świata:
Bobo napisał/a:
Lucyfer...
Cytat:
Prawdę poznałem wychodząc z organizacji tak jak wychodzi się z Babilonu i wchodzi do Królestwa Bożego. Jezus mnie przyjął, nadał nowe imię, uczynił filarem, i dał przydział pracy. Teraz gdy zwyciężyłem i wyszedłem z Babilonu i wszedłem w skład nowego Jeruzalem nie mogę z niego wyjść i wrócić do Babilonu. To jest niemożliwe.



. Gratuluję władzy nad narodami (pewnie nie siedzisz w jakiejś zapyziałej wiosce i lichym domku, jak na wladcę przystało). No i gratuluję wytrwania i życzę milego pobytu w niebie, gdyż mniemam, że już jesteś martwy jako człowiek a zyjesz z Jezusem siedząc z nim na tronie. ... Mowi się na to: bujanie w obłokach... no... aleś skoro w niebie, to i może na obłokach... :mrgreen:

Tak oto sobie wyobrażają budowniczy tego świata władców Królestwa Bożego. Jezus się nie nadaje bo pochodził z zapyziałej wioski i lichego domku, takiego tylko ukrzyżować by nie mącił głowy budowniczym.
Tak myślą wszystkie religie i dla nich nieważne jest ten którego Bóg wybrał tylko ważne jest kogo oni wybrali. To oni są budowniczymi a nie Bóg.
Niezależnie od ludzi Bóg buduje swoje miasto, nowe Jeruzalem, z ludzi w których ma upodobanie i żaden człowiek mu nie przeszkodzi a trud budowniczych pójdzie na marne bo ich dzieło za chwilę spłonie.
Ps. 127:1

1..... Jeśli Pan domu nie zbuduje,
Próżno trudzą się ci, którzy go budują,
Jeśli Pan nie strzeże miasta, Daremnie czuwa stróż.


 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-07-17, 09:40   

Cytat:

Bobo napisał:
Cytat:
Gratuluję władzy nad narodami (pewnie nie siedzisz w jakiejś zapyziałej wiosce i lichym domku, jak na wladcę przystało). No i gratuluję wytrwania i życzę milego pobytu w niebie, gdyż mniemam, że już jesteś martwy jako człowiek a zyjesz z Jezusem siedząc z nim na tronie. ... Mowi się na to: bujanie w obłokach... no... aleś skoro w niebie, to i może na obłokach...

Lucyfer:
Tak oto sobie wyobrażają budowniczy tego świata władców Królestwa Bożego. Jezus się nie nadaje bo pochodził z zapyziałej wioski i lichego domku, takiego tylko ukrzyżować by nie mącił głowy budowniczym.


Cóż, Ewo, jeśli jeszcze czytasz te posty napisane przez Lucyfera to wiedz, że kiedyś rzeczywiście napisałem tak, jak zacytował. Ale wiedz, że z kontekstu tamtej rozmowy wynikało i wciąż wynika, że Lucyfer przypisał sobie miejsce już dziś, o ktorym wspomina Objawienie, mianowicie, że jest filarem w duchowej świątyni i władcą nad narodami, choć werset ten dotyczy wyniesionych do chwały niebieńskiej po śmierci pomazańcow. Skoro jest władcą i już rządzi narodami... to, niestety, jego rządy nie wyglądają różowo. A może to Lepper a tylko udaje Lucyfera?
Z drugiej strony, Lucyferze, wioseczka koło Inowrocławia to za wielka chyba nie jest, co? Jesteś Królem, tylko, że bez poddanych, bez władzy, bez prawa, bez nominacji, bez pałacu, bez powszechnego poparcia. Tak ujmując, to każdy żebrak może powiedzieć, że jest królem...
Ewo, bądź ostrożna przy czytaniu Lucyfera, za przeproszeniem, ale bez tabletki z nim nie ujedziesz, znam człowieka osobiście...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-17, 10:47   

Bobo napisał/a:
Cytat:

Bobo napisał:
Cytat:
Gratuluję władzy nad narodami (pewnie nie siedzisz w jakiejś zapyziałej wiosce i lichym domku, jak na wladcę przystało). No i gratuluję wytrwania i życzę milego pobytu w niebie, gdyż mniemam, że już jesteś martwy jako człowiek a zyjesz z Jezusem siedząc z nim na tronie. ... Mowi się na to: bujanie w obłokach... no... aleś skoro w niebie, to i może na obłokach...

Lucyfer:
Tak oto sobie wyobrażają budowniczy tego świata władców Królestwa Bożego. Jezus się nie nadaje bo pochodził z zapyziałej wioski i lichego domku, takiego tylko ukrzyżować by nie mącił głowy budowniczym.


Cóż, Ewo, jeśli jeszcze czytasz te posty napisane przez Lucyfera to wiedz, że kiedyś rzeczywiście napisałem tak, jak zacytował.
Z drugiej strony, Lucyferze, wioseczka koło Inowrocławia to za wielka chyba nie jest, co? Jesteś Królem, tylko, że bez poddanych, bez władzy, bez prawa, bez nominacji, bez pałacu, bez powszechnego poparcia. Tak ujmując, to każdy żebrak może powiedzieć, że jest królem...
Ewo, bądź ostrożna przy czytaniu Lucyfera, za przeproszeniem, ale bez tabletki z nim nie ujedziesz, znam człowieka osobiście...

A co ma wioska do prawdy Bożej, czy od tego skąd kto pochodzi zależy prawda. Czy Jezus pochodził z miasta? A może urodził się w pałacu i był królem z wielkim poparciem jak był na ziemi za to zabity? Byli tacy jak ty co myśleli o pałacach, ale to byłi źli ludzie którzy nienawidzili Jezusa za to że pochodził z malej miescowości.
Myślisz tak jak świat. Bóg nie wybiera tych z pałaców.
1 Kor. 1:26
26. Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu,
(BW)

I znów potwierdza się to co mówili o Jezusie że bez tabletki się nie obejdzie, tak samo będą mówić o nas:Mar. 3:21-22
21. A krewni, gdy o tym usłyszeli, przyszli, aby go pochwycić, mówili bowiem, że odszedł od zmysłów.
22. A uczeni w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy, mówili, że ma Belzebuba i że mocą księcia demonów wypędza demony.

(BW)

Obejrzyj się w lusterku i zobacz kim jesteś i gdzie stoisz, po której stronie mocy.
Jeżeli znasz mnie osobiście to napisz kim jesteś, nie ukrywaj się przed ludźmi. Nie wstydź się swoich wypowiedzi jeżeli są prawdą jak piszesz.
Ze mnie możesz się śmiać i szydzić, ja ci przebaczam, ale czy Bóg ci wybaczy to tego niewiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11