Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja wędrówka z Panem
Autor Wiadomość
saraj00 
saraj00

Wysłany: 2007-07-21, 19:50   Moja wędrówka z Panem

Długo sie zastanawiam czy napisać jakieś świadectwo działania Boga w swoim życiu bo i tak większość z was mnie zna, ale niech nasze dzieci też wiedzą ze Pan działa w każdym czasie bez względu na czas i miejsce.
wychowałam sie w rodzinie dobrej kulturalnej uczciwej moralnej ale w neutralnej jeżeli chodzi o sprawy wiary rodzice twierdza ze w Boga wierzą ale tylko tyle.Jednak na religie mnie posyłali; pamiętam jak wieczorami musiałam mówić pacierz bo katechetka kazała ( w zerówce) na pytanie czemu moja siostra nie musi powiedzieli ze jest za mała i zawsze była za mała bo nie pamiętam żeby kiedykolwiek musiała sie modlić. Teraz widzę ze to Pan działał przygotowywał mnie do prawdziwej modlitwy rozmowy z Nim. W szkole podstawowej nie miałam ciekawie, prawdopodobnie z powodu wady wymowy klasa mnie unikała postępowała w stosunku do mnie "ty nam daj ale my tobie nigdy nic nie damy" w teorii już zanim poznałam Pismo stosowałam zasadę "dawajcie niczego sie nie spodziewając" do tego często byłam obrzucana jakimiś kamykami dobrze że nie było większych bo pewnie już dawno by mnie ukamienowali. W tym czasie kiedy odmawiałam pacierz wieczorny zaczęłam dostrzegać że skoro Bóg jest wszech to chyba zna już te wierszyki na pamięć i nie muszę codziennie ich przypominać poza tym musiałam komuś sie wyżalić jak mi źle na świecie bo nikt mnie nie rozumiał,wiec zaczęłam z Bogiem rozmawiać o wszystkim co mnie dotyka cieszy i smuci prosiłam też o to żeby zabrał mnie do siebie o śmierć (bo wiedziałam że samobójstwo to piekło a ja chciałam sie uwolnić z piekła na ziemi a iść do gorszego nie miałam zamiaru bez sensu by było) i tak całe 8 lat podstawówki. kiedy byłam w 7kl koleżanka poprosiła żebym z nią poszła na nabożeństwo majowe i poszłam (do tej pory tylko w niedziele chodziłam na Msze) i tak zaczęłam w tygodniu chodzić na nabożeństwa potem tez Msze.W 8kl złożyłam przyrzeczenie w grupie Dzieci Maryji, ale jednocześnie zaczęłam palić pić piwo. Dwa lata później z całą rodzina przeprowadziłam sie już zanim to nastąpiło modliłam sie do Boga prosząc o przyjaciół takich jak Pan chce; Jednego razu jeden z braci przy parafii zapytał czy che należeć do Oazy zgodziłam sie. Tam poznałam kim jest Jezus co uczynił dla mnie przyjęłam Go jako swojego Pana i Zbawiciela i oddałam mu miejsce na swoim tronie. w tym czasie Pan mnie uzdrawał z ran jakie wcześniej zadali mi w szkole przeprowadził przez proces uzdrowienia z tych ran, w szkole zawodowej byłam szanowana liczono sie ze mną z moja opinia i mialam spory wpływ na niektóre osoby ( w pierwszej klasie chodziłam z dziewczynami na wagary piłam wina, ale kiedy miedzy 1 a 2 w wakacje podpisałam zobowiązanie ze nie będę pić alkoholu od 2 kl przestałam chodzić i moje koleżanki też) w 2kl zawodowej zaczęłam chodzic na spotkania Odnowy w KK majac
17 lat będąc na rekolekcjach modlono sie o mnie o wylanie Ducha o dar języków i Pan mi udzielił. W końcu koniec szkoły dostałam dowód osobisty na drugi dzień już byłam w zakonie, aby służyć Bogu i staram sie służyć przez 7lat. Rok prze ślubami wieczystymi musiałam odejść co było odpowiedzią Jezusa na moje modlitwy; wróciłam do parafii do Odnowy byłam tam 3 lata jako animatorka liturgiczna,ale moje życie osobiste relacja z Bogiem była marna mówiłam innym jak sie modlić jak żyć ale sama tego nie robiłam nie miałam siły. wiedziałam ze to źle, zaczęłam prosić Pana o ludzi którzy nauczą mnie jak żyć w codzienności takich z którymi mogę o wszystkim porozmawiać. wtedy tez weszłam na czat na b2 poznałam chrześcijan przez 2 lata walczyłam z nimi jako wierna córka KK a oni przekonywali mnie do swego, zaczęły sie wątpliwości co jest prawdą. Na prośbę jednej osoby która dużo mi pomogła poszłam na spotkanie do Kościoła Bożego w Chrystusie jakiś miesiąc chodziłam na Msze do KK i nabożeństwo do KBwCH. w Tym czasie byłam na konferencji w Gliwicach z KBwCH i poprosiłam o modlitwę o łaskę poznania prawdy gdzie i co jest prawdą w końcu w niedziele Zmartwychwstania zdecydowałam ze już nie będę chodzić do KK ( ostatni raz byłam w Wielką Sobote). W KBwCH jestem niecałe 4 miesiące ale widzę i doświadczam jak wiele Pan działa w moim życiu jak je zmienia wyrywa z uśpienia życiowego i nadaje mu sens. 24.06 przyjęłam chrzest przez zanurzenie stając sie Nowym stworzeniem w Chrystusie
Wiem że całe moje dotychczasowe życie to działanie Boga ze nic nie było przypadkiem i nadal chce być posłuszna tylko jemu i postępować według zasad jakie On nam pozostawił wiec proszę o modlitwę :-)

Oto stoję u drzwi i kołaczę:
jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną.
(Ap 3,20)
Ja już otwarłam i ciągle na nowo otwieram i wierze ze kiedyś usłysze słowa
Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.
(Ap3,21)

ARCHE 

Wysłany: 2007-07-21, 20:16   

saraj
piękne świadectwo-z jednej strony łzy mi się cisną do oczu, a z drugiej czuje Ducha świętego, który upomina się o mnie, abym zmienił tryb życia i nawrócił się.
dziękuje Ci siostrzyczko, że to napisałaś
Bóg z Tobą
Modlę się o Ciebie :xcalus:
Krytycznie podchodzę do teologicznej koncepcji zastępczego zadośćuczynienia. Dokonuję rewizji mojego chrześcijaństwa. Czas, aby usunąć z niego wszystko co niemoralne i niehumanitarne. [Genesis 18:25]. "Sapere aude"!

agneess 

Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-07-22, 20:09   

Saraj

Cieszę sie bardzo i życzę ci abyś wytrwała :)

Odpowiedz do tematu