Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
'Nie jesteście z tego świata' - co na to chrześcijanie?
Autor Wiadomość
Robertus 

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 117
Wysłany: 2019-10-23, 12:41   'Nie jesteście z tego świata' - co na to chrześcijanie?

Witam ponownie. Spotykam się z różnymi interpretacjami zapowiedzi Jezusa, że jego uczniowie nie mają być częścią tego świata. np;

Jeśli świat was nienawidzi, pamiętajcie, że mnie znienawidził wcześniej niż was. 19 Gdybyście byli częścią świata, świat kochałby was jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście częścią świata, bo ja was ze świata wybrałem, świat was nienawidzi.
(Jana 15:18,19)

Nie są częścią świata, tak jak ja nie jestem częścią świata (Jana 17:16)

Jak w praktyce różne religie albo nawet chrześcijanie niezrzeszeni nigdzie stosują się do tego?
Robertus
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-23, 12:55   

Hebr. 2:1-10
1. Dlatego musimy tym baczniejszą zwracać uwagę na to, co słyszeliśmy, abyśmy czasem nie zboczyli z drogi.
2. Bo jeśli słowo wypowiedziane przez aniołów było nienaruszalne, a wszelkie przestępstwo i nieposłuszeństwo spotkało się ze słuszną odpłatą,
3. To jakże my ujdziemy cało, jeżeli zlekceważymy tak wielkie zbawienie? Najpierw było ono zwiastowane przez Pana, potem potwierdzone nam przez tych, którzy słyszeli,
4. A Bóg poręczył je również znakami i cudami, i różnorodnymi niezwykłymi czynami oraz darami Ducha Świętego według swojej woli.
5. Bo nie aniołom poddał świat, który ma przyjść, o którym mówimy.
6. Stwierdził to zaś ktoś, kiedy gdzieś powiedział: Czymże jest człowiek, że pamiętasz o nim? Albo syn człowieczy, że dbasz o niego?
7. Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, Chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go,
8. Wszystko poddałeś pod stopy jego. A poddawszy mu wszystko, nie pozostawił niczego, co by mu poddane nie było. Teraz jednak nie widzimy jeszcze, że mu wszystko jest poddane;
9. Widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego.
10. Przystało bowiem, aby Ten, dla którego i przez którego istnieje wszystko, który przywiódł do chwały wielu synów, sprawcę ich zbawienia uczynił doskonałym przez cierpienia.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-10-23, 13:24   

Skoro nie jestem z tego świata, to dlaczego musze płacić rachunki?
Co mi to daje, że bujam w obłokach i wmawiam sobie, że moja ojczyzna jest w niebie...dobre sobie. Powiedzcie to elektrowni, gazowni, gminie, wodociągom itd.itd.itd.itd.....
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-23, 14:39   

Płacisz,płacisz,- nawet te,których Twoja jaźń nie zauważa. :bardzo_smutny:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-10-23, 14:42   

wuka napisał/a:
Skoro nie jestem z tego świata, to dlaczego musze płacić rachunki?
Co mi to daje, że bujam w obłokach i wmawiam sobie, że moja ojczyzna jest w niebie...dobre sobie. Powiedzcie to elektrowni, gazowni, gminie, wodociągom itd.itd.itd.itd.....

Zastanów się o jaki świat chodziło Jezusowi.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-23, 14:53   

Ijob. 14:1-5
1. Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest, i pełen kłopotów;
2. Wyrasta jako kwiat, i bywa podcięty, a ucieka jako cień, i nie ostoi się.
3. Wszakże i na takiego otwierasz oczy twoje, a przywodzisz mię do sądu z sobą.
4. Któż pokaże czystego z nieczystego? Ani jeden;
5. Gdyż zamierzone są dni jego, liczba miesięcy jego u ciebie; zamierzyłeś mu kres, którego nie może przestąpić.

(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-10-23, 14:55   

Ja wiem o jaki świat chodziło Jezusowi. Tylko nie wiem po co bujać w obłokach skoro życie jest jakie jest.
Zesłac ludzi na bardzo zły świat, kazać im się użerać, a potem ukarać za to, że nie byli zachwyceni i ochów i achów nie wydawali. Ukarać na zawsze jeśli czyjaś wiara była mała, nie było jej wcale lub nie wytrwała do końca życia. Przecież to absurdy są i tyle. A kapłani wszelkiej maści tylko podsycają strach u ludzi.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-10-23, 14:56   

Jachu... i...? :roll:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-23, 15:47   

wuka napisał/a:
Zesłac ludzi na bardzo zły świat, kazać im się użerać,
Toć to nie Sybir,aby miało być miejscem zesłania.

Izaj. 45:18
18. Bo tak mówi Pan, który stworzył niebiosa (ten Bóg, który stworzył ziemię, i uczynił ją! który ją utwierdził, nie na próżno stworzył ją, na mieszkanie utworzył ją): Jam Pan, a niemasz żadnego więcej.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-10-23, 20:22   

Jachu...!!!!! I.... ! Wpisałeś tekst i co? Masz nas w dupie? Zapewne...
Czy dotarło do Ciebie, że Twoje cytaty przyjmują znamiona spamu? Nic a nic nie wyjaśniają. Ty piszesz, czytelnik jest zagubiony. Wszelkie prośby o wyjaśnienie sensu cytatu nic nie dają. Masz świadomość że trollujesz?
Czuję, że nie. Na to liczysz? Na to 'niezrozumienie' innych?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-10-24, 06:49   

Bobo napisał/a:
Jachu...!!!!! I.... ! Wpisałeś tekst i co? Masz nas w dupie? Zapewne...

Bobo. Melisa, głębokie wdechy, spacerek...
Koniecznie wizyta u lekarza!
Sam sobie nie poradzisz z nerwami. :-(
Coś nam "zepsuł się" reprezentant nienaocznych świadków Jehowy. :bardzo_smutny:
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2019-10-24, 07:07   

Skoro tutaj jest świat ciemności (Ewa) zbudowany z grawitacji to po drugiej stronie rzeczywistości jest świat światłości zbudowany z energii (Adam).
My, zrodzeni z Ducha przychodzimy tutaj z "innego" świata, ze świata Adama.
Zwierzęta ludzkie, prymitywne czterowymiarowe istoty dają nam tylko swoje ciała.
Zasiedlamy ich ciała i żyjemy w nich.
Walka duchowa, którą przechodzą ci, których wybraliśmy aby stali się nośnikami naszego ducha to właśnie oddanie nam władzy nad ciałem.
Ewa poddaje się Adamowi.
Mistycy, kiedy oddawali się pod boże kierownictwo oddawali się we władanie swojemu Adamowi.
Adam ciągle jest w innym świecie więc osoba, prowadzona przez Adama jest "z innego świata".

Czemu śmieję się z was tutaj na forum?
Bo nie możecie sięgnąć poza swoją czterowymiarową rzeczywistość.
Jesteście uwięzieni na kliszy wewnątrz filmu, którego ja jestem widzem.
Ja i inni spoza tego świata mogę wyjść poza film, wy zostaniecie tutaj na dłużej...

Jezusowi, kiedy mówił o was, zwierzętach ludzkich nie było was żal. Po prostu tak wybraliście.
Po prostu nie było żadnego Adama, który chciałby was sobą ubogacić.
Musicie się postarać, stać się tak doskonałymi aby Adam chciał was zabrać do swojego świata.
_________________
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste
 
 
Robertus 

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 117
Wysłany: 2019-10-24, 08:13   

Metanoia napisał/a:
Czemu śmieję się z was tutaj na forum?

nieładnie się śmiać z innych :->

wracając do tematu, jak wasze religie wyjaśniają sprawę świata od którego mamy trzymać się z dala?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-10-24, 08:42   

wuka napisał/a:
Ja wiem o jaki świat chodziło Jezusowi. Tylko nie wiem po co bujać w obłokach skoro życie jest jakie jest.

O jaki?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-10-24, 08:45   

Metanoia napisał/a:
My, zrodzeni z Ducha przychodzimy tutaj z "innego" świata, ze świata Adama.

My? To prócz Metanoi takie brednie wygłaszają jeszcze inni????? :aaa:
Litości... :aaa:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11