Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tego polskie dzieci uczą się na religii.
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-29, 10:34   Tego polskie dzieci uczą się na religii.

Warto przeczytać całość, szczególnie polecam rodzicom dzieci z podstawówki.
https://www.msn.com/pl-pl...ocid=spartanntp

Fragment: "W książce do katechezy znalazła się też seria drastycznych zdjęć obrazujących, jak wygląda ludzki płód po różnych rodzajach aborcji.

© Dostarczane przez Marquard Media Polska Sp. z o.o. Religia "
Inny cytat:
"To, co mnie przeraziło najbardziej, to docelowa grupa uczniów. Klasa III liceum i technikum? Niestety miałam nieprzyjemność zetknąć się z takimi testami, ale w 6 klasie podstawówki na lekcjach tzw. wychowania do życia w rodzinie... Czy przez te 16 lat oświata naprawdę tak bardzo podupadła?
Dlatego moje dzieci nigdy nie pójdą na religię. "
i tu:"Uczniowie dowiadują się także, że prezerwatywa wcale nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową ani przed wirusem HIV. "

:cry:
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-29, 10:47   Re: Tego polskie dzieci uczą się na religii.

wuka napisał/a:
Warto przeczytać całość, szczególnie polecam rodzicom dzieci z podstawówki.
https://www.msn.com/pl-pl...ocid=spartanntp

Fragment: "W książce do katechezy znalazła się też seria drastycznych zdjęć obrazujących, jak wygląda ludzki płód po różnych rodzajach aborcji.

© Dostarczane przez Marquard Media Polska Sp. z o.o. Religia "
Inny cytat:
"To, co mnie przeraziło najbardziej, to docelowa grupa uczniów. Klasa III liceum i technikum? Niestety miałam nieprzyjemność zetknąć się z takimi testami, ale w 6 klasie podstawówki na lekcjach tzw. wychowania do życia w rodzinie... Czy przez te 16 lat oświata naprawdę tak bardzo podupadła?
Dlatego moje dzieci nigdy nie pójdą na religię. "
i tu:"Uczniowie dowiadują się także, że prezerwatywa wcale nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową ani przed wirusem HIV. "

:cry:


A konkretnie to co ci się nie podoba i z czym się nie zgadzasz?

Bo to że prezerwatywa nie zabezpiecza przed HIV to powszechnie uznawana prawda.

Może częściowo ograniczać możliwość zakażenia ale to i tak rosyjska ruletka.

Osoby które mówią o tym że prezerwatywy zabezpieczają przed HIV po prostu kłamią i narażają zdrowie i życie ludzi.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-29, 10:53   

Czytałeś artykuł? Nie.
Przyczepiasz się do jednego fragmentu, który podałam. Generalnie uczy się, że wszelkie zabezpieczenia są ble, a jedyny dobry sposób to...kalendarzyk. Ot wiedza z najwyższej półki.
Nie podoba mi się, że uczy się dzieci z 6 klasy szkoły podstawowej o aborcji i pokazuje drastyczne fotki. Nie podoba mi sie, że wmawia się ludziom, że sex to grzech itd.itd.
Nie podoba mi się, że faceci w czarnych sukienkach wtrącają nos tam, gdzie nie powinni. A w dodatku mówią co innego, uczą inaczej, a postępują tak, że ich postępowanie urąga człowieczeństwu (patrz: molestowanie nieletnich - jako jeden z mnóstwa przykładów).
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-29, 11:04   

wuka napisał/a:
Czytałeś artykuł? Nie.
Przyczepiasz się do jednego fragmentu, który podałam. Generalnie uczy się, że wszelkie zabezpieczenia są ble, a jedyny dobry sposób to...kalendarzyk. Ot wiedza z najwyższej półki.
Nie podoba mi się, że uczy się dzieci z 6 klasy szkoły podstawowej o aborcji i pokazuje drastyczne fotki. Nie podoba mi sie, że wmawia się ludziom, że sex to grzech itd.itd.
Nie podoba mi się, że faceci w czarnych sukienkach wtrącają nos tam, gdzie nie powinni. A w dodatku mówią co innego, uczą inaczej, a postępują tak, że ich postępowanie urąga człowieczeństwu (patrz: molestowanie nieletnich - jako jeden z mnóstwa przykładów).


Na lekcjach religii katolickiej uczy się zasad których powinni przestrzegać katolicy. Co w tym dziwnego?

Nikt tam nie wmawia tego że sex to grzech. Nie kłam!

Seks jest grzechem tylko w relacjach pozamałżeńskich. I nie jest to jakiś szczególny pomysł katolicki ale ogólnochrześcijański.

Aborcja to morderstwo i warto o tym mówić, a szczególnie uczniom.

Drastyczność obrazków to kwestia subiektywna. Najważniejsze jest to czy pokazują prawdę.

To że jacyś katolicy w tym też księża nie postępują zgodnie z tym co głoszą nie jest argumentem za tym aby przestać uczyć dzieci zasad jakimi powinien kierować się katolik ani też prawdy o tym że aborcja to zabijanie dzieci.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-29, 11:13   

Albertus napisał/a:
Nikt tam nie wmawia tego że sex to grzech. Nie kłam!

Powalasz mnie. Nie ma sensu dyskutować z tobą. Do twojej wiadomości: kobiety, małżonki były zabijane (palone i katowane) jeśli tylko w podczas małżeńskiego zbliżenia okazywały uczucia. Doucz się. Do tego prowadzi wtrącanie się księży i rządzenie ludzkimi duszami.
Nie wiem też po co księdzu wiedza o tym, co dzieje się w sypialni małżonków (osobiście byłam wypytana w tej sprawie podczas spowiedzi). Ohyda.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-29, 14:02   

wuka napisał/a:
Albertus napisał/a:
Nikt tam nie wmawia tego że sex to grzech. Nie kłam!

Powalasz mnie. Nie ma sensu dyskutować z tobą. Do twojej wiadomości: kobiety, małżonki były zabijane (palone i katowane) jeśli tylko w podczas małżeńskiego zbliżenia okazywały uczucia. Doucz się. Do tego prowadzi wtrącanie się księży i rządzenie ludzkimi duszami.
Nie wiem też po co księdzu wiedza o tym, co dzieje się w sypialni małżonków (osobiście byłam wypytana w tej sprawie podczas spowiedzi). Ohyda.


Chętnie się douczę.
Podaj tylko wiarygodne źródła i przykłady na potwierdzenie swoich opowieści o tych kobietach zabijanych za okazywanie uczuć podczas małżeńskich zbliżeń.

No i oczywiście twierdzenie jakoby KK nauczał że sex małżeński jest grzechem to nieprawda.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-29, 14:30   

Albertus napisał/a:
No i oczywiście twierdzenie jakoby KK nauczał że sex małżeński jest grzechem to nieprawda.

No i oczywiście przekręciłeś kota ogonem. Pisałam, że czerpanie przyjemności przez kobietę podczas seksu małżeńskiego było surowo karane.
Grzeszność seksu wmawia się ludziom od zawsze. Tak jakby Bóg nie wiedział co robi obdarzając swoje stworzenia seksualnością.
Nie spodziewam się, że zrozumiesz, bo jesteście mistrzami w przekręcaniu wszystkiego.
Albertus napisał/a:

Podaj tylko wiarygodne źródła i przykłady na potwierdzenie swoich opowieści o tych kobietach zabijanych za okazywanie uczuć podczas małżeńskich zbliżeń.

Dokumentów jest aż za dużo. Inkwizycja, średniowiecze i rządy kleru. Najmroczniejsze czasy w dziejach.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-29, 14:36   

wuka napisał/a:
Albertus napisał/a:
No i oczywiście twierdzenie jakoby KK nauczał że sex małżeński jest grzechem to nieprawda.

No i oczywiście przekręciłeś kota ogonem. Pisałam, że czerpanie przyjemności przez kobietę podczas seksu małżeńskiego było surowo karane.
Grzeszność seksu wmawia się ludziom od zawsze. Tak jakby Bóg nie wiedział co robi obdarzając swoje stworzenia seksualnością.
Nie spodziewam się, że zrozumiesz, bo jesteście mistrzami w przekręcaniu wszystkiego.
Albertus napisał/a:

Podaj tylko wiarygodne źródła i przykłady na potwierdzenie swoich opowieści o tych kobietach zabijanych za okazywanie uczuć podczas małżeńskich zbliżeń.

Dokumentów jest aż za dużo. Inkwizycja, średniowiecze i rządy kleru. Najmroczniejsze czasy w dziejach.


Jeżeli tych dokumentów jest dużo to nie powinno ci sprawić trudności podanie ich. Czekam..

Jak i przez kogo było karane czerpanie przez kobietę przyjemności podczas seksu małżeńskiego?
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-29, 14:46   

Na zakończenie tematu, który daleko odbiegł od problemu religii w szkole, podaję ciekawostkę.
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/07/05/pokusy-grzesznego-ciala-galeria-sredniowiecznej-erotyki-18/#2
"Pokusy grzesznego ciała. Galeria średniowiecznej erotyki [18+]"

Albertus, jak chcesz rozmawiać o "Świętej Inkwizycji" to sobie załóż temat.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-29, 19:52   

wuka napisał/a:
Na zakończenie tematu, który daleko odbiegł od problemu religii w szkole, podaję ciekawostkę.
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/07/05/pokusy-grzesznego-ciala-galeria-sredniowiecznej-erotyki-18/#2
"Pokusy grzesznego ciała. Galeria średniowiecznej erotyki [18+]"

Albertus, jak chcesz rozmawiać o "Świętej Inkwizycji" to sobie załóż temat.


To może wreszcie podasz dowody na swoje twierdzenia że KK naucza że seks małżeński jest grzechem i że zabijano kobiety za okazywanie uczuć podczas aktu małżeńskiego.

W tym artykuliku nic co potwierdzałoby twoje tezy nie znalazłem.

To że moraliści w średniowieczu i nie tylko w średniowieczu i nie tylko katolicy bo podobnie było u protestantów, potępiali niektóre pozycje seksualne nie oznacza uznawania seksu małżeńskiego za grzeszny.

No i oczywiście nic tam nie ma o zabijaniu kobiet za okazywanie uczuć podczas aktu małżeńskiego.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-30, 10:34   

Albertus napisał/a:
To może wreszcie podasz dowody na swoje twierdzenia że KK naucza że seks małżeński jest grzechem

Czy ty nie umiesz czytać? Ja nigdzie NIE pisałam, że kk naucza, że seks małżeński jest grzechem. Pisałam zupełnie o czymś innym, a ty dalej swoje. Sam tworzysz jakieś przekręty i własne wymysły i mnie wciskasz coś czego nie pisałam.
Albertus napisał/a:
W tym artykuliku nic co potwierdzałoby twoje tezy nie znalazłem.

A czy ja pisałam, że artykuł dotyczy potwierdzania jakichkolwiek tez? To wyłącznie ciekawostka. Tyle.
Albertus napisał/a:

To że moraliści w średniowieczu i nie tylko w średniowieczu i nie tylko katolicy bo podobnie było u protestantów, potępiali niektóre pozycje seksualne nie oznacza uznawania seksu małżeńskiego za grzeszny.

A ty dalej swoje...
Albertus napisał/a:

No i oczywiście nic tam nie ma o zabijaniu kobiet za okazywanie uczuć podczas aktu małżeńskiego.

Oczywiście.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-09-30, 11:27   

wuka napisał/a:
Albertus napisał/a:
To może wreszcie podasz dowody na swoje twierdzenia że KK naucza że seks małżeński jest grzechem

Czy ty nie umiesz czytać?

On umie czytać. :-D
Celowo i rozmysłem tak piszą ludzie Jego pokroju. :-(
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-30, 11:31   

Henryk napisał/a:
Celowo i rozmysłem tak piszą ludzie Jego pokroju.

Czy to nowe wcielenie Yarpena? Jak bym YZ czytała...
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-09-30, 11:34   

wuka napisał/a:
Czy to nowe wcielenie Yarpena? Jak bym YZ czytała...

Ależ nie.
Mają jedynie wspólnego Ojca.
Ojca kłamstwa.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-30, 15:41   

wuka napisał/a:

Czy ty nie umiesz czytać? Ja nigdzie NIE pisałam, że kk naucza, że seks małżeński jest grzechem. Pisałam zupełnie o czymś innym, a ty dalej swoje.


:shock:

To o czym pisałaś w twoim drugim poście w tym temacie?

Cytat:

Cytat:
Przyczepiasz się do jednego fragmentu, który podałam. Generalnie uczy się, że wszelkie zabezpieczenia są ble, a jedyny dobry sposób to...kalendarzyk. Ot wiedza z najwyższej półki.
Nie podoba mi się, że uczy się dzieci z 6 klasy szkoły podstawowej o aborcji i pokazuje drastyczne fotki. Nie podoba mi sie, że wmawia się ludziom, że sex to grzech itd.itd.
Nie podoba mi się, że faceci w czarnych sukienkach wtrącają nos tam, gdzie nie powinni. A w dodatku mówią co innego, uczą inaczej, a postępują tak, że ich postępowanie urąga człowieczeństwu (patrz: molestowanie nieletnich - jako jeden z mnóstwa przykładów).


Jaki sex miałaś na myśli?

pozamałżeński?

Czy nie podoba ci się że KK naucza że sex pozamałżeński to grzech?

Jeśli tak to rzeczywiście nauczanie KK może ci się nie podobać....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10