Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznanie wiary Kościoła Zielonoświątkowego
Autor Wiadomość
Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-06, 20:09   

kesja napisał/a:
Skoro idziemy tak przełomowo ,to ...

Papież czarnoskóry z USA i Czarnoskóry Mesjasz - mówicie charyzmatyk ?

A popatrzcie ile pociągnał ku sobie Obama .

To ,też CHARYZMATYK....

Cytat z gazety; Dziennik.pl świat

Kościół jest gotów na czarnego papieża

Stany Zjednoczone mają pierwszego czarnoskórego prezydenta. Teraz kolej na Kościół. Tak twierdzi arcybiskup amerykańskiej Atlanty, Wilton Daniel Gregory. Według niego Watykan jest gotowy na czarnego papieża. Złośliwi zauważą, że może mieć na myśli samego siebie, bo jest pierwszym czarnoskórym prymasem USA.
czytaj dalej...

Wybór Baracka Obamy to "wielki krok dla ludzkości, znak, iż w USA temat rasy i problem dyskryminacji zostały przezwyciężone". Tak skomentował wyniki wyborów prezydenckich w wywiadzie dla dziennika "La Stampa" arcybiskup amerykańskiej Atlanty.

Według niego może to być sygnał dla Kościoła katolickiego, który także jest gotowy do podjęcia historycznej decyzji. "Także Kościół zrobił spektakularne kroki naprzód, a w ostatnich pontyfikatach dokonano nadzwyczajnej pracy, by Kurię Rzymską uczynić międzynarodową i kosmopolityczną, mianując jej członkami przedstawicieli wielkiego spektrum ras i narodów" - powiedział.

Złośliwi pewnie stwierdzą, że arcybiskup reklamuje w ten sposób siebie na najważniejsze stanowisko w Kościele. Jest to bowiem pierwszy czarnoskóry prymas Stanów Zjednoczonych. I mógłby być pierwszym czarnym papieżem.

"Skoro Obama w Białym Domu jest jak pierwszy człowiek na Księżycu, z całą pewnością to samo może wydarzyć się na Stolicy Piotrowej" - powiedział abp Gregory. "To dowód prawdziwej światowej tożsamości Kościoła" - dodał amerykański hierarcha i ogłosił: "Teraz Kościół jest gotów na czarnoskórego papieża".

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-11-06, 20:37   

I wiemy ,że Żydzi sa czarnoskórzy np Etopia ?
Czarny Mesjasz - a dlaczego by nie ?
Jesli wybuduje Świątynie ,zgromadzi Izraela ....
HalleluYaH

nephesh 
mikołaj

Wysłany: 2008-11-06, 23:55   

kesja napisał/a:
Jeśli masz na myśli literalną świątynię w Jerozolimie – to NIGDY to nie nastąpi.
pozdrawiam

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 02:15   

kesja napisał/a:
I wiemy ,że Żydzi sa czarnoskórzy np Etopia ?
Czarny Mesjasz - a dlaczego by nie ?
HalleluYaH

:)
Wspolczesnych Zydow masz z kazdej rasy, czarni zydzi, chinscy zydzi, hinduscy zydzi, rudzi zydzi, biali zydzi, arabscy zydzi, rozne kolory , odcienie i ksztalty.
Dziwne, gdyz w biblii to byla jedna rasa (narod) ludzi, ktorzy nie mieszali sie z innymi ludami a jak mieszali to zatracali swoja wiare lub byli karani za to, lub odsylali swoje poganskie zony i dzieci.

Kwestia, co to znaczy wspolczesnie slowo Zyd?

W biblii takie slowo nie wystepuje. W biblii takze nie wystepuje takie slowo jak poganin.
(oczywiscie w tlumaczeniach te slowa sa, ale to jest kompletnie beldne tlumaczenie, sami tlumacze to przyznaja)

Pozdrawiam Ciebie Kesjo

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 02:21   

adelfos napisał/a:
natan, chodzi mi o to, że wśród protestantów na gwałt brakuje owoców: łagodności ducha i miłości nieprzyjaciół.

gdzie tego nie brakuje?
ciekaw jestem.. no i przeprowadze sie tam. ;-)

adelfos napisał/a:
ja tam wolę baptystów :-)

haha

,,ja tam piosenek nie lubie''
Ostatnio zmieniony przez Musashi 2008-11-07, 02:23, w całości zmieniany 1 raz  

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 02:22   

...

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 02:26   

kesja napisał/a:
Zielonoswiątowcy ,babtysci itp ,to
tylko boczna nawa Kościoła Rzymu /Matki

żaden inny kosciół czy jak to nazwać nie ma racji bytu w Oczach Boga
kazdy z nich ustanowił Własne Wyznanie wiary ,ale zrobił to tak ,by nie podpaść Rzymowi
co ich dzieli ?
co ich łączy?

Co nie jest boczna nawa KK?
po czesci sie zgadzam , ale w takim razie czy Koscioly- wspolnoty boze, jak ich zwal tak zwal , czy sa bozymi kosciolami(wybranymi) czy niezbawionymi odstepcami?

kesja napisał/a:
A jak się ma biskup do pastora?

biskup, pastor czy starszy to sa synonimy, nie ma roznicy, te trzy opisowe nazwy dotycza tych samych osob w zgromadzeniu swietych.

np
starsi (starsi bracia-mezczyzni, bedacy dojzalymi chrzescijaninami, zyjacymi przykladnym zycie osobistym i rodzinnym i zawodowym) posrod wybranych sa pasterzami (pastor) dogladajacymi (biskup) trzody panskiej (wspolbracia)

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 02:47   

Dymensja napisał/a:

Co ty się dziwisz, Matka i jej córki. To jest system denominacji tylko my i nikt więcej. A do tego noszą sułtany bo chcą aby ich ludzie widzieli. Będziemy wszyscy jedno jak pozostałe ludy. My chcemy mieć króla, tak jak wszystkie narody. Typowo Rzymskie metody, chociaż rzymski system nie jest naiwny i wie po co mu ekumenia. A potem cała wieża Babel będzie prześladować tych którzy się z nimi nie zgadzają. I nie będziesz mógł kupować ani sprzedawać jeśli nie należysz do do tego systemu to jest znamię bestii. Tajemna moc nieprawości już działa.

Kto jak kto, ale ja bardzo krytycznie jestem nastawiony do systemow denominacyjnych i struktur koscielnych, ALE
te ,denominacje' wiele osob przyprowadzily do Jezusa,
jesli chodzi o szaty itp JEZUS powiedzial o faryzeszach aby tego co czynia nie robic ale to co nauczaj tak postepowac.
Czy odrzucasz czlonkow danych wspolnot jako chrzescijan czy ich przyjmujesz jako chrzescijan a jestes krytyczny to niebiblijnych struktur?
Cytat:
Skoro w forum wszyscy cytują innych ludzi i książki i słowniki to i ja teraz zacytuję proroka W.Branham aby dokończyć o ekumeni ;

no ale co maja cytowac : Kapitana Zbika? :)

fajnie jest

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 02:59   

Yarpen Zirgin napisał/a:
christianin napisał/a:
Moim zdaniem chrześcijanie, którzy idą do wojska ciągle mają pępowinę z KK.

Tylko widzisz, ani Jezus, ani apostołowie nie zakazali służby w wojsku.

No wlasnie,
dlaczego niektorzy chrzescijanie sa tacy pacyfistycznie nastawieni.

Przeciez jak pojde do wojska (caly ST to jedna wielka wojskowa historia) to bede zabijal innych zolnierzy, ktorzy podjeli te ryzyko zeby byc zabitymi z racji wykonywanego zawodu lub poprostu w obronie kraju rodziny itp. Jesli taki zolnierz mnie zabije to nie moge miec do niego pretensji, przeciez o to chodzi, ,,kto mieczem wojuje od miecza zginie''
Biada mi jakbym wykozystywal swoje stanowisko lub zabijal cywilow itp.
Mysle ze ideal rycerski, broniacego slabszych i sluzacego Krolowi i Ojczyznie jest bardzo pozytywnym obrazem i zarazem bardzo chrzescijanski.
Natomiast pacyfizm, wg mnie jest tchorzliwa postawa i uspraweidliwieniem samego siebie w takiej postawie.
Jak grupa zwyrodnialcow gwalci kobiete to obowiazkiem chrzescijanina jest wyciagnac bron i ich powystrzelac i to jest miedzy innymi dobry uczynek, do ktorych przeznaczyl nas Pan.
Wyobrascie sobie odwrotnie:
CZy dobry uczynek to pozwolic ja zgwalcic i zamordowac? Jak to brzmi?
Podobnie ma sie sprawa z obrona kraju.
Pozatym nikt z chrzescijan nie ma problemu z walczacym Izraelem i z tym ze Pan bedzie walczyl za nich , to jak mozemy miec problem z obrona wlasna i ojczyzny.
Ale jak juz pisalem, kto mieczem wojuje, ten od miecza zginie'' i to jest fair play. Jahweh nas nie bedzie rozliczal z tego czy zabilismy ile z tego dlaczego to zrobilismy.

Wiem ze to ciezka mowa :), ale prawda nas wyswobodzi :)

pozdrawiam

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-07, 11:39   

Musashi napisał/a:
Dymensja napisał/a:

Co ty się dziwisz, Matka i jej córki. To jest system denominacji tylko my i nikt więcej. A do tego noszą sułtany bo chcą aby ich ludzie widzieli. Będziemy wszyscy jedno jak pozostałe ludy. My chcemy mieć króla, tak jak wszystkie narody. Typowo Rzymskie metody, chociaż rzymski system nie jest naiwny i wie po co mu ekumenia. A potem cała wieża Babel będzie prześladować tych którzy się z nimi nie zgadzają. I nie będziesz mógł kupować ani sprzedawać jeśli nie należysz do do tego systemu to jest znamię bestii. Tajemna moc nieprawości już działa.

Kto jak kto, ale ja bardzo krytycznie jestem nastawiony do systemow denominacyjnych i struktur koscielnych, ALE
jesli chodzi o szaty itp JEZUS powiedzial o faryzeszach aby tego co czynia nie robic ale to co nauczaj tak postepowac.
Czy odrzucasz czlonkow danych wspolnot jako chrzescijan czy ich przyjmujesz jako chrzescijan a jestes krytyczny to niebiblijnych struktur?
Cytat:
Skoro w forum wszyscy cytują innych ludzi i książki i słowniki to i ja teraz zacytuję proroka W.Branham aby dokończyć o ekumeni ;

fajnie jest

Odrzucam system denominacji który rozdziela braterstwo jeśli nie wierzysz tak jak my to nie masz co tu szukać, albo uważajcie na niego bo on nie wierzy tak jak my,ale nie ludzi w niej,

Cytować bo myśłałem że nie wolno cytować, choć inni to czynią.

Shalom

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-07, 11:43   

Musashi napisał/a:
adelfos napisał/a:
natan, chodzi mi o to, że wśród protestantów na gwałt brakuje owoców: łagodności ducha i miłości nieprzyjaciół.

gdzie tego nie brakuje?
ciekaw jestem.. no i przeprowadze sie tam. ;-)

adelfos napisał/a:
ja tam wolę baptystów :-)

haha

,,ja tam piosenek nie lubie''

Ale nie brakuję darów im i znaków, a moralne życie umarło.

W Oblubienicy tego nie brakuję, ale ona jest wszędzie i nie wiele jej będzie

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 11:52   

Dymensja napisał/a:
Musashi napisał/a:
Dymensja napisał/a:

Cytat:

fajnie jest

Odrzucam system denominacji który rozdziela braterstwo jeśli nie wierzysz tak jak my to nie masz co tu szukać, albo uważajcie na niego bo on nie wierzy tak jak my,ale nie ludzi w niej,

Cytować bo myśłałem że nie wolno cytować, choć inni to czynią.

Shalom

Zgadzam sie z Toba.
JA takze odrzucam system denominacji i z tym zwiazanych rzeczy.
ALE nie odrzucam chrzescijan w dominacjach gdyz system moze byc zly, ale oni i tak sa kosciolem (wybranymi) bozym, nie jako babtysci, zieloni, wolni, charyzmatycy, niecharyzmatycy ile jako poprostu zwykli chrzescijanie.
Dziekuje Bogu, ze nie patrze na chrzescijan przez plakietke denominacji itp, ile traktuje wszystkich jako braci, rowno, bez uprzedzen, nawet jesli mam odmienne zdanie na pewne teologiczne kwestie.

PS
nie pisze ze ty odrzucasz takowych chrzescijan, ale z niektorych wypowiedzi tu, mozna wnioskowac ze ktos moze tak myslec.

Cytat:
Ale nie brakuję darów im i znaków, a moralne życie umarło.
W Oblubienicy tego nie brakuję, ale ona jest wszędzie i nie wiele jej będzie

Mysle ze wszedzie brakuje darow Ducha Swietego

pozdrawiam :)

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-07, 12:06   

Masz rację pisze że miłosć wielu oziębnie.
W czasach ostatecznych istnieje ostry deficyt działania Ducha Sw -znaków i cudów czynionych w jego mocy tak ,że przeciwnik wychodząc na przeciw autentycznemu pragnieniu ,niestety nie popartemu miłością prawdy/Słowa -Jezusa/przychodzi z rzekomymi znakami i cudami by zwieść jeżeli to możliwe nawet wybranych.
Dlatego boleję z Tobą nad ziębnięciem chrześcijanstwa,ale jestem bardzo ostrożny w chwytaniu sie wszelkich możliwych przebudzeń.
Wszak pisze jeżeli wam będą mówić jest tam lub tam nie chodżcie,
Wierzę że Bóg wciąż ma swoich wśród wszystkich denominacji ,i na głos oblubieńca -ta oblubienica przeżyje autentyczne przebudzenie -wszedzie na każdym miejscu gdzie bedą jej członkowie a nie w specjalnych miejscach.
pozdrawiam

Musashi 

Wysłany: 2008-11-07, 12:17   

zgadzam sie w 100%

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-07, 12:32   

Dary się różnie manifestują, ale w Oblubienicy NIE BRAKUJE MORALNEGO ŻYCIA, to miałem na myśli.

U mnie od czasu do czasu się manifestuje, zależy co. Bo Boże prowadzenie obserwuję co dzień.

Tak w Denominacjach jest gdzieś oblubienica i ona Słyszy Boży Głos.

To już chyba mamy jasność w tej kwestii

Shalom

Odpowiedz do tematu