Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moralna odnowa"
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 18:57   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Twój wybór i Ty się będziesz potem tłumaczył przed Bogiem dlaczego odrzuciłeś Ewangelię, którą przekazali nam Apostołowie.

Tyle macie dziś wspólnego w Ewangelią, co śledź po grecku z Atenami, a Bp. Pireonek z wiarą w Boga!
Jezus potrafił mocą Ojca rozmnożyć chleb.
Człowiek po seminarium, często niewierzący, potrafi nie tyle rozmnożyć, co nawet zamienić chleb w żywe ciało. :xhehe:
W nieograniczonych ilościach! :aaa:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2019-05-24, 18:59   

Przykro mi, ale znowu pokazujesz, że guzik wiesz, a próbujesz się wymądrzać.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2019-05-24, 19:34   

Yarpen Zirgin napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Przykro mi, ale tu nie ma mowy, że Ciałem i Krwią Chrystusa, które mamy spożywać, jest jego nauczanie. Czytałeś li kiedykolwiek opisy Ostatniej Wieczerzy?

Jego słowo czyli jego nauczanie , a o krwi nie wspominałem bo to oznacza zupełnie co innego.

A... Czyli wybierasz sobie z nauczania Chrystusa to, co zamierzasz zachować, a resztę pomijasz? Można i tak, ale nie zmieni to faktu, ze Zbawiciel nakazał nam, iż mamy spożywać Jego Ciało i Krew, aby mieć życie wieczne. :)

Tylko że tym ciałem nie jest opłatek czy "eucharystia"
Pod słowem ciało moje kryje się słowo moje.
A krew to męka którą godnie mamy przyjmować i znosić w pokorze jak Jezus
Reszta to ludzkie bajdy.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 19:39   

Polemizuj z Chrystusem, który powiedział o chlebie, który dał Apostołom do spożycia w czasie Ostatniej Wieczerzy, "to jest Ciało moje".

Cytat:

Nauczanie Chrystusa i Apostołów nie potwierdza tej tezy. Niczego takiego po prostu w nim nie ma.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2019-05-24, 20:08   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Polemizuj z Chrystusem, który powiedział o chlebie, który dał Apostołom do spożycia w czasie Ostatniej Wieczerzy, "to jest Ciało moje".

Cytat:

Nauczanie Chrystusa i Apostołów nie potwierdza tej tezy. Niczego takiego po prostu w nim nie ma.

To nie jest teza ale prawidłowe rozumienie nauk Jezusa mówi ci to uczeń Jezusa Jan.
Tłumaczyłem to szczegółowo i nie będę robi tego jeszcze raz. Ci co mieli zrozumieć zrozumieli a innym jest to po prostu nie dane bo uwierzyli ludzkim naukom a nie Jezusa. Kto wnikliwie czytał ewangelię Jana rozdz, 6 to wie że odpowiadam zgodnie z prawdą bo tylko wnikliwi poznają prawdę jam mówił Jezus.

Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 20:10   

Yarpen Zirgin napisał/a:

No popatrz... powiedział.
Też mówił że jest bramą. I co? Wchodzili na Niego?

Mówił, że jest głosem na puszczy, że jest światłością, jest pasterzem, winną macicą, drugim Adamem, lwem, lekarzem, oblubieńcem, żywotem wiecznym, barankiem, kamieniem węgielnym, a także odrzuconym kamieniem...
Uczepili się jednej symbolicznej wypowiedzi i zbudowali na niej całą "naukę".

Zamieńcie swego wyimaginowanego jezusa w baranka, albo kamień węgielny.
Lew też zrobił by niezłe wrażenie! :lol:
Dalej filozofuj i polemizuj ze zdrowym rozsądkiem.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 20:12   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Cytat:

To nie jest teza ale prawidłowe rozumienie nauk Jezusa mówi ci to uczeń Jezusa Jan.

Przykro mi, ale św. Jan Ewangelista w 6 rozdziale również niczego takiego nie zapisał, że Chrystus mówiąc o spożywaniu swojego Ciała i Krwi miał na myśli odpowiednio "swoje nauczanie" i "mękę którą godnie mamy przyjmować i znosić w pokorze".
To są Twoje nauki, a nie Chrystusa i Apostołów.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 20:14   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

No popatrz... powiedział.
Też mówił że jest bramą. I co? Wchodzili na Niego?

Przykro mi, ale fakt, że ktoś w jednym miejscu posłużył się przenośnią, nie oznacza, że wszystkie jego wypowiedzi należ również odczytywać jako przenośnie. Święty Paweł, co ignoruje każdy protestant, w 1 Liście do Koryntian dobitnie potwierdza, że nauczanie Chrystusa i jego słowa z Ostatniej Wieczerzy, mamy odczytywać dosłownie, a nie jako przenośnię.

Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 20:22   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Święty Paweł, co ignoruje każdy protestant, w 1 Liście do Koryntian dobitnie potwierdza, że nauczanie Chrystusa i jego słowa z Ostatniej Wieczerzy, mamy odczytywać dosłownie, a nie jako przenośnię.

Dalej czaruj i wkładaj w usta apostołów słowa, których nigdy nie wypowiedzieli, ani nawet nie pomyśleli! :xhehe:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 20:36   

Czytałeś kiedykolwiek 1 List do Koryntian? Patrząc na to, co napisałeś, to szczerze wątpię, abyś to uczynił, bo wiedziałbyś, że jest tam taki zapis:

1 Kor 11,23-27
(23): To, co otrzymałem od Pana, przekazałem wam, a mianowicie, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany (w ręce wrogów), wziął chleb (24): i odmówiwszy dziękczynną modlitwę połamał go i rzekł: 'To jest Ciało moje, za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę'. (25): Podobnie po wieczerzy (wziął) kielich i powiedział: 'Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Ile razy będziecie z niego pić, czyńcie to na moją pamiątkę', (26): Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb i pijecie z tego kielicha, głosicie śmierć Pana do czasu, aż On przyjdzie. (27): Ktokolwiek zatem niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana, ten będzie odpowiadał za spożywanie Ciała i Krwi Pana.

No, ale nie dziwię się, że go ignorujecie, bo on pokazuje, że Apostołowie głosili, iż spożywamy Ciało i Krew Chrystusa, a nie ich symbole. :)

Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 21:05   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Ktokolwiek zatem niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana, ten będzie odpowiadał za spożywanie Ciała i Krwi Pana.

No, ale nie dziwię się, że go ignorujecie, bo on pokazuje, że Apostołowie głosili, iż spożywamy Ciało i Krew Chrystusa, a nie ich symbole. :)

Obłudniku!
Doskonale znasz trzy poprzedzające wersety!
To nawet nie obłuda, ale świadome kłamstwo!
One mówią, na czym polega niegodne spożywanie wieczerzy, upamiętniającej Tamtą Ostatnią.
1Kor 11:20-22 bt4 "Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej. (21) Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy. (22) Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie znieważać Boże zgromadzenie i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? Czy będę was chwalił? Nie, za to was nie chwalę!"
Zamieniali swój chleb i wino w Zmartwychwstałego? :aaa:

Jedli symbol?
Upijali się symbolem?

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 21:20   

Nadal nie zmienia to faktu w tym, czego będzie winien człowiek, który "niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana". Dlatego, choćbyś wyszedł z siebie i stanął obok, to i tak taki człowiek "będzie odpowiadał za spożywanie Ciała i Krwi Pana", a św. Paweł wierzył i głosił to, co nauczamy do dzisiaj: W czasie Eucharystii spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa, a nie ich symbole. :)

Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 21:32   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nadal nie zmienia to faktu w tym, czego będzie winien człowiek, który "niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana".

Bo miała być wspólna wieczerza, a nie picie do zwierciadła. :-P
Kombinuj dalej.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 21:34   

Proponuję, abyś przestał pomijać wzrokiem dalszą część wersu 27, w której św. Paweł zapisał za co będzie odpowiadał człowiek, który "niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana". Jest on bardzo ciekawy...

Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 21:39   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Proponuję, abyś przestał pomijać wzrokiem dalszą część wersu 27, w której św. Paweł zapisał za co będzie odpowiadał człowiek, który "niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana". Jest on bardzo ciekawy...

Znam ciekawsze sprawy.
Na przykład "tajemnicę nieprawości". ;-)

Odpowiedz do tematu