Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moralna odnowa"
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2019-05-24, 13:12   

Argumentum ad absurdum świadczy o braku argumentów.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Wysłany: 2019-05-24, 16:16   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Argumentem jest to, że Jezus użył symbolu chleba i wina, by Apostołowie zrozumieli, że jest podstawowym pokarmem ich życia. Pokarmem, który daje życie wieczne.

Listek 

Wysłany: 2019-05-24, 16:33   

wybrana napisał/a:
Pokarmem, który daje życie wieczne.

Pokarmem dziecka Bożego jest słowo Boga.

Jk 1:21 "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

Łk 4:4 kow "A Jezus odparł mu: Napisane jest: 'Nie samym chlebem żyje człowiek [lecz wszystkim, co Bóg zarządzi]' (Pwt 8, 3)."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 17:12   

wybrana napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Argumentem jest to, że Jezus użył symbolu chleba i wina, by Apostołowie zrozumieli, że jest podstawowym pokarmem ich życia. Pokarmem, który daje życie wieczne.

No przykro mi, ale Jezus jednak mówił o dosłownym spożywaniu Jego Ciała i Krwi o czym świadczą trzy kardynalne fakty obecne w Biblii (nie mówiąc już o całej masie świadectw na ten temat ze starożytności):

1. Kiedy w czasie kazania, które mamy zapisane w 6 rozdziale Ewangelii wg. św. Jana, żydzi (w tym Apostołowie) zrozumieli dosłownie słowa Jezusa o konieczności spożywania Jego Ciała i Krwi do zbawienia, Chrystus w żaden sposób nie zaprzeczył tej interpretacji nawet wobec Apostołów.
2. W czasie Ostatniej Wieczerzy powiedział o chlebie i winie, które dał Apostołom do spożycia "to jest moje Ciał/Krew Przymierza", a nie "to symbolizuje/oznacza moje Ciało/Krew Przymierza"
3. Gdy św. Paweł omawia niegodne spożywanie Eucharystii dobitnie stwierdza: "Ktokolwiek zatem niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana, ten będzie odpowiadał za spożywanie Ciała i Krwi Pana." (1 Kor 11,27).

No przykro mi nie bardzo, ale Biblia zwyczajnie zaprzecza naukom protestanckim także i w tej kwestii.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-05-24, 17:27   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

No przykro mi, ale Jezus jednak mówił o dosłownym spożywaniu Jego Ciała i Krwi o czym świadczą trzy kardynalne fakty obecne w Biblii (nie mówiąc już o całej masie świadectw na ten temat ze starożytności):

1. Kiedy w czasie kazania, które mamy zapisane w 6 rozdziale Ewangelii wg. św. Jana, żydzi (w tym Apostołowie) zrozumieli dosłownie słowa Jezusa o konieczności spożywania Jego Ciała i Krwi do zbawienia, Chrystus w żaden sposób nie zaprzeczył tej interpretacji nawet wobec Apostołów.
2. W czasie Ostatniej Wieczerzy powiedział o chlebie i winie, które dał Apostołom do spożycia "to jest moje Ciał/Krew Przymierza", a nie "to symbolizuje/oznacza moje Ciało/Krew Przymierza"
3. Gdy św. Paweł omawia niegodne spożywanie Eucharystii dobitnie stwierdza: "Ktokolwiek zatem niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana, ten będzie odpowiadał za spożywanie Ciała i Krwi Pana." (1 Kor 11,27).

No przykro mi nie bardzo, ale Biblia zwyczajnie zaprzecza naukom protestanckim także i w tej kwestii.

Biblii nie czyta się literalnie, ale obrazowo.

Listek 

Wysłany: 2019-05-24, 17:34   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jezus jednak mówił o dosłownym spożywaniu Jego Ciała i Krwi

Dz 15:29 "Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!"

Mitraizm był religią w Imperium Rzymskim w I-V wieku n.e. Był bardzo popularny wśród Rzymian, szczególnie wśród żołnierzy rzymskich, i prawdopodobnie był religią kilku rzymskich władców. Podczas gdy mitraizm posiadał „oficjalny” status w Imperium Rzymskim, był de-facto oficjalną religią dopóki Konstantyn i jego następcy nie zamienili go na chrześcijaństwo.

Jedną z kluczowych właściwości mitraizmu był posiłek ofiarny, który zawierał jedzenie ciała i picie krwi byka. Mitra, bóg mitraizmu był „obecny” w ciele i krwi byka, i podczas konsumowania, gwarantował zbawienie tym, którzy uczestniczyli w posiłku ofiarnym (z j. ang. theophagy – jedzenie bogów).
Mitraizm miał również siedem „sakramentów”, jest to zbyt wiele podobieństw pomiędzy mitraizmem, a rzymskim katolicyzmem, aby je ignorować.
Cesarz rzymski Konstantyn i jego następcy znaleźli zastępstwo na posiłek ofiarny mitraizmu w Ostatniej Wieczerzy / Chrześcijańskiej Komunii.
Niestety, niektórzy z pierwszych chrześcijan zaczęli łączyć mistycyzm z Ostatnią Wieczerzą, odrzucając biblijny koncept uwielbiającej pamiątki śmierci Chrystusa i przelania Jego krwi w świecie Paschy.
Romanizacja Ostatniej Wieczerzy doprowadziła do ofiarnego spożywania Jezusa Chrystusa, znanego teraz pod nazwą Mszy Katolickiej / Eucharystii/.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-05-24, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 17:35   

wybrana napisał/a:

Biblię czyta się zgodnie z tym, co przekazali Apostołowie, a co jest przechowywane w Kościele od początku jego istnienia. Protestanci są niczym żydzi, którzy w 6 rozdziale Ewangelii odeszli od Chrystusa: Uznali, że ta nauka jest trudna, a różnią się od nich jedynie tym, że zamiast ostatecznie porzucić Zbawiciela to ją sobie "uprościli" do symboli mimo tego, że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina, a nie "symbole Ciała i Krwi".
Choćbyś pękła, to nie przeskoczysz tego, co wskazałem i nie zmienisz ani joty w tym nauczaniu Chrystusa i Apostołów.

Listek 

Wysłany: 2019-05-24, 17:41   

Pwt 12:23 bw "Wystrzegaj się tylko, aby nie spożywać krwi, gdyż krew to dusza, a nie będziesz spożywał duszy wraz z mięsem."

Dz 15:29 "Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!"

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-05-24, 17:42   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:

Biblię czyta się zgodnie z tym, co przekazali Apostołowie, a co jest przechowywane w Kościele od początku jego istnienia. Protestanci są niczym żydzi, którzy w 6 rozdziale Ewangelii odeszli od Chrystusa: Uznali, że ta nauka jest trudna, a różnią się od nich jedynie tym, że zamiast ostatecznie porzucić Zbawiciela to ją sobie "uprościli" do symboli mimo tego, że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina, a nie "symbole Ciała i Krwi".
Choćbyś pękła, to nie przeskoczysz tego, co wskazałem i nie zmienisz ani joty w tym nauczaniu Chrystusa i Apostołów.

Ja nie myślę nic przeskakiwać.
To wy przeskoczyliście nauki Jezusa swoją niewłaściwą często interpretacją.
Kto jest ślepy - nie zobaczy.
Kto jest głuchy - nie usłyszy.
Tu trzeba mądrości.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 17:48   

wybrana napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:

Ja nie myślę nic przeskakiwać.
To wy przeskoczyliście nauki Jezusa swoją niewłaściwą często interpretacją.

Pretensje do Apostołów, bo to od nich mamy tę naukę, co dobitnie potwierdza 11 rozdział 1 Listu do Koryntian, w którym jak wół stoi, że osoby spożywające niegodnie Eucharystię są winne spożywania Ciała i Krwi Chrystusa. Trudna jest to mowa, ale nie będziemy jej zmieniać tylko dlatego, że spożywanie Ciała i Krwi Zbawiciela jest nie do pojęcia i przyjęcia dla Ciebie i innych protestantów.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 17:50   

Listek napisał/a:
Pwt 12:23 bw "Wystrzegaj się tylko, aby nie spożywać krwi, gdyż krew to dusza, a nie będziesz spożywał duszy wraz z mięsem."

Proste pytanie: Stosujesz się do przepisów odnośnie wykrwawiania zwierząt?
Tak/nie.

Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 18:38   

Yarpen Zirgin napisał/a:
że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina,

Wybacz, ale nawet głupiego wołu tak byś nie oszukał, że błoto jest zieloną trawą. :xhehe:

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2019-05-24, 18:41   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przykro mi, ale tu nie ma mowy, że Ciałem i Krwią Chrystusa, które mamy spożywać, jest jego nauczanie. Czytałeś li kiedykolwiek opisy Ostatniej Wieczerzy?

Jego słowo czyli jego nauczanie , a o krwi nie wspominałem bo to oznacza zupełnie co innego.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 18:44   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina,

Wybacz, ale nawet głupiego wołu tak byś nie oszukał, że błoto jest zieloną trawą. :xhehe:

No cóż, skoro chcesz zaprzeczać Chrystusowi i Apostołom, to ja nie mogę Ci tego zabronić. Twój wybór i Ty się będziesz potem tłumaczył przed Bogiem dlaczego odrzuciłeś Ewangelię, którą przekazali nam Apostołowie.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 18:45   

janwisniewski68 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Przykro mi, ale tu nie ma mowy, że Ciałem i Krwią Chrystusa, które mamy spożywać, jest jego nauczanie. Czytałeś li kiedykolwiek opisy Ostatniej Wieczerzy?

Jego słowo czyli jego nauczanie , a o krwi nie wspominałem bo to oznacza zupełnie co innego.

A... Czyli wybierasz sobie z nauczania Chrystusa to, co zamierzasz zachować, a resztę pomijasz? Można i tak, ale nie zmieni to faktu, ze Zbawiciel nakazał nam, iż mamy spożywać Jego Ciało i Krew, aby mieć życie wieczne. :)

Odpowiedz do tematu