Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moralna odnowa"
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2019-05-24, 12:12   

Argumentum ad absurdum świadczy o braku argumentów.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Wysłany: 2019-05-24, 15:16   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Argumentem jest to, że Jezus użył symbolu chleba i wina, by Apostołowie zrozumieli, że jest podstawowym pokarmem ich życia. Pokarmem, który daje życie wieczne.

Listek 

Wysłany: 2019-05-24, 15:33   

wybrana napisał/a:
Pokarmem, który daje życie wieczne.

Pokarmem dziecka Bożego jest słowo Boga.

Jk 1:21 "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

Łk 4:4 kow "A Jezus odparł mu: Napisane jest: 'Nie samym chlebem żyje człowiek [lecz wszystkim, co Bóg zarządzi]' (Pwt 8, 3)."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 16:12   

wybrana napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Argumentem jest to, że Jezus użył symbolu chleba i wina, by Apostołowie zrozumieli, że jest podstawowym pokarmem ich życia. Pokarmem, który daje życie wieczne.

No przykro mi, ale Jezus jednak mówił o dosłownym spożywaniu Jego Ciała i Krwi o czym świadczą trzy kardynalne fakty obecne w Biblii (nie mówiąc już o całej masie świadectw na ten temat ze starożytności):

1. Kiedy w czasie kazania, które mamy zapisane w 6 rozdziale Ewangelii wg. św. Jana, żydzi (w tym Apostołowie) zrozumieli dosłownie słowa Jezusa o konieczności spożywania Jego Ciała i Krwi do zbawienia, Chrystus w żaden sposób nie zaprzeczył tej interpretacji nawet wobec Apostołów.
2. W czasie Ostatniej Wieczerzy powiedział o chlebie i winie, które dał Apostołom do spożycia "to jest moje Ciał/Krew Przymierza", a nie "to symbolizuje/oznacza moje Ciało/Krew Przymierza"
3. Gdy św. Paweł omawia niegodne spożywanie Eucharystii dobitnie stwierdza: "Ktokolwiek zatem niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana, ten będzie odpowiadał za spożywanie Ciała i Krwi Pana." (1 Kor 11,27).

No przykro mi nie bardzo, ale Biblia zwyczajnie zaprzecza naukom protestanckim także i w tej kwestii.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-05-24, 16:27   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

No przykro mi, ale Jezus jednak mówił o dosłownym spożywaniu Jego Ciała i Krwi o czym świadczą trzy kardynalne fakty obecne w Biblii (nie mówiąc już o całej masie świadectw na ten temat ze starożytności):

1. Kiedy w czasie kazania, które mamy zapisane w 6 rozdziale Ewangelii wg. św. Jana, żydzi (w tym Apostołowie) zrozumieli dosłownie słowa Jezusa o konieczności spożywania Jego Ciała i Krwi do zbawienia, Chrystus w żaden sposób nie zaprzeczył tej interpretacji nawet wobec Apostołów.
2. W czasie Ostatniej Wieczerzy powiedział o chlebie i winie, które dał Apostołom do spożycia "to jest moje Ciał/Krew Przymierza", a nie "to symbolizuje/oznacza moje Ciało/Krew Przymierza"
3. Gdy św. Paweł omawia niegodne spożywanie Eucharystii dobitnie stwierdza: "Ktokolwiek zatem niegodnie spożywa chleb lub pije z kielicha Pana, ten będzie odpowiadał za spożywanie Ciała i Krwi Pana." (1 Kor 11,27).

No przykro mi nie bardzo, ale Biblia zwyczajnie zaprzecza naukom protestanckim także i w tej kwestii.

Biblii nie czyta się literalnie, ale obrazowo.

Listek 

Wysłany: 2019-05-24, 16:34   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jezus jednak mówił o dosłownym spożywaniu Jego Ciała i Krwi

Dz 15:29 "Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!"

Mitraizm był religią w Imperium Rzymskim w I-V wieku n.e. Był bardzo popularny wśród Rzymian, szczególnie wśród żołnierzy rzymskich, i prawdopodobnie był religią kilku rzymskich władców. Podczas gdy mitraizm posiadał „oficjalny” status w Imperium Rzymskim, był de-facto oficjalną religią dopóki Konstantyn i jego następcy nie zamienili go na chrześcijaństwo.

Jedną z kluczowych właściwości mitraizmu był posiłek ofiarny, który zawierał jedzenie ciała i picie krwi byka. Mitra, bóg mitraizmu był „obecny” w ciele i krwi byka, i podczas konsumowania, gwarantował zbawienie tym, którzy uczestniczyli w posiłku ofiarnym (z j. ang. theophagy – jedzenie bogów).
Mitraizm miał również siedem „sakramentów”, jest to zbyt wiele podobieństw pomiędzy mitraizmem, a rzymskim katolicyzmem, aby je ignorować.
Cesarz rzymski Konstantyn i jego następcy znaleźli zastępstwo na posiłek ofiarny mitraizmu w Ostatniej Wieczerzy / Chrześcijańskiej Komunii.
Niestety, niektórzy z pierwszych chrześcijan zaczęli łączyć mistycyzm z Ostatnią Wieczerzą, odrzucając biblijny koncept uwielbiającej pamiątki śmierci Chrystusa i przelania Jego krwi w świecie Paschy.
Romanizacja Ostatniej Wieczerzy doprowadziła do ofiarnego spożywania Jezusa Chrystusa, znanego teraz pod nazwą Mszy Katolickiej / Eucharystii/.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-05-24, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 16:35   

wybrana napisał/a:

Biblię czyta się zgodnie z tym, co przekazali Apostołowie, a co jest przechowywane w Kościele od początku jego istnienia. Protestanci są niczym żydzi, którzy w 6 rozdziale Ewangelii odeszli od Chrystusa: Uznali, że ta nauka jest trudna, a różnią się od nich jedynie tym, że zamiast ostatecznie porzucić Zbawiciela to ją sobie "uprościli" do symboli mimo tego, że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina, a nie "symbole Ciała i Krwi".
Choćbyś pękła, to nie przeskoczysz tego, co wskazałem i nie zmienisz ani joty w tym nauczaniu Chrystusa i Apostołów.

Listek 

Wysłany: 2019-05-24, 16:41   

Pwt 12:23 bw "Wystrzegaj się tylko, aby nie spożywać krwi, gdyż krew to dusza, a nie będziesz spożywał duszy wraz z mięsem."

Dz 15:29 "Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!"

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-05-24, 16:42   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:

Biblię czyta się zgodnie z tym, co przekazali Apostołowie, a co jest przechowywane w Kościele od początku jego istnienia. Protestanci są niczym żydzi, którzy w 6 rozdziale Ewangelii odeszli od Chrystusa: Uznali, że ta nauka jest trudna, a różnią się od nich jedynie tym, że zamiast ostatecznie porzucić Zbawiciela to ją sobie "uprościli" do symboli mimo tego, że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina, a nie "symbole Ciała i Krwi".
Choćbyś pękła, to nie przeskoczysz tego, co wskazałem i nie zmienisz ani joty w tym nauczaniu Chrystusa i Apostołów.

Ja nie myślę nic przeskakiwać.
To wy przeskoczyliście nauki Jezusa swoją niewłaściwą często interpretacją.
Kto jest ślepy - nie zobaczy.
Kto jest głuchy - nie usłyszy.
Tu trzeba mądrości.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 16:48   

wybrana napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:

Ja nie myślę nic przeskakiwać.
To wy przeskoczyliście nauki Jezusa swoją niewłaściwą często interpretacją.

Pretensje do Apostołów, bo to od nich mamy tę naukę, co dobitnie potwierdza 11 rozdział 1 Listu do Koryntian, w którym jak wół stoi, że osoby spożywające niegodnie Eucharystię są winne spożywania Ciała i Krwi Chrystusa. Trudna jest to mowa, ale nie będziemy jej zmieniać tylko dlatego, że spożywanie Ciała i Krwi Zbawiciela jest nie do pojęcia i przyjęcia dla Ciebie i innych protestantów.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 16:50   

Listek napisał/a:
Pwt 12:23 bw "Wystrzegaj się tylko, aby nie spożywać krwi, gdyż krew to dusza, a nie będziesz spożywał duszy wraz z mięsem."

Proste pytanie: Stosujesz się do przepisów odnośnie wykrwawiania zwierząt?
Tak/nie.

Henryk 

Wysłany: 2019-05-24, 17:38   

Yarpen Zirgin napisał/a:
że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina,

Wybacz, ale nawet głupiego wołu tak byś nie oszukał, że błoto jest zieloną trawą. :xhehe:

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2019-05-24, 17:41   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przykro mi, ale tu nie ma mowy, że Ciałem i Krwią Chrystusa, które mamy spożywać, jest jego nauczanie. Czytałeś li kiedykolwiek opisy Ostatniej Wieczerzy?

Jego słowo czyli jego nauczanie , a o krwi nie wspominałem bo to oznacza zupełnie co innego.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 17:44   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
że już w samej Biblii jak wół stoi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa pod postaciami chleba i wina,

Wybacz, ale nawet głupiego wołu tak byś nie oszukał, że błoto jest zieloną trawą. :xhehe:

No cóż, skoro chcesz zaprzeczać Chrystusowi i Apostołom, to ja nie mogę Ci tego zabronić. Twój wybór i Ty się będziesz potem tłumaczył przed Bogiem dlaczego odrzuciłeś Ewangelię, którą przekazali nam Apostołowie.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-05-24, 17:45   

janwisniewski68 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Przykro mi, ale tu nie ma mowy, że Ciałem i Krwią Chrystusa, które mamy spożywać, jest jego nauczanie. Czytałeś li kiedykolwiek opisy Ostatniej Wieczerzy?

Jego słowo czyli jego nauczanie , a o krwi nie wspominałem bo to oznacza zupełnie co innego.

A... Czyli wybierasz sobie z nauczania Chrystusa to, co zamierzasz zachować, a resztę pomijasz? Można i tak, ale nie zmieni to faktu, ze Zbawiciel nakazał nam, iż mamy spożywać Jego Ciało i Krew, aby mieć życie wieczne. :)

Odpowiedz do tematu