Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tzw. dyrektywa cyfrowa
Autor Wiadomość
.Cyprian. 

Wysłany: 2019-03-26, 20:17   Tzw. dyrektywa cyfrowa

Czy ktoś się orientuje, jak przegłosowana przez PE tzw. dyrektywa cyfrowa wpływa na przykład na działalność for, choćby tego tu forum?

Bo opinie są "od Sasa do Lasa". Są tacy, którzy twierdzą, że np. linkowanie może być płatne.

Orientuje się ktoś?

Henryk 

Wysłany: 2019-03-27, 08:34   Re: Tzw. dyrektywa cyfrowa

.Cyprian. napisał/a:
Orientuje się ktoś?

Ja nic nie wiem.Musimy poczekać. :-(

wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-03-27, 09:38   

.Cyprian. napisał/a:
linkowanie może być płatne.

Jak to rozumieć?
W czasie rozmów na forum często podaje się linki, bo ludzie "wołają" o źródła wiadomości. Czy chodzi o płacenie za takie linki? Toż to absurd. Kto miałby płacić i komu?

.Cyprian. 

Wysłany: 2019-03-27, 10:17   

wuka napisał/a:
Czy chodzi o płacenie za takie linki? Toż to absurd. Kto miałby płacić i komu?

Nie wiem, spotkałem się z taką opinią. Niektórzy mówią, że nie, że tylko komercyjne portale muszą płacić, ... - w sumie chaos, nikt niczego nie może powiedzieć na 100%.

Dlatego założyłem ten temat - bo może ktoś coś więcej wie.

Coś musi być na rzeczy, skoro nawet wikipedia i youtube przeciwko tej dyrektywie protestowały - tak słyszałem.

wuka 

Wysłany: 2019-03-27, 10:25   

.Cyprian. napisał/a:
wuka napisał/a:
Czy chodzi o płacenie za takie linki? Toż to absurd. Kto miałby płacić i komu?

Nie wiem, spotkałem się z taką opinią. Niektórzy mówią, że nie, że tylko komercyjne portale muszą płacić, ... - w sumie chaos, nikt niczego nie może powiedzieć na 100%.

Dlatego założyłem ten temat - bo może ktoś coś więcej wie.

Coś musi być na rzeczy, skoro nawet wikipedia i youtube przeciwko temu protestowały - tak słyszałem.

Powiem ci, że ja w ogóle o czymś takim nie słyszałam, ale to akurat nic dziwnego. Nie śledzę mediów. Zajrzałam do wiki, ale to ich tłumaczenie, to dla mnie bełkot (w tej sprawie).
Moim zdaniem to jest nie do ogarnięcia (to ściąganie kasy za linki). Chyba, że wszelkie linki zostaną zablokowane (czy to jest technicznie możliwe?).
W takim przypadku traci sens sama idea internetu. Nadal będziemy czerpać wiedzę z książek i tylko dla siebie, lub w małych gronach dyskusyjnych na osobistych spotkaniach. Bo żadna dyskusja w internecie nie ma sensu, jeśli nie można sięgnąć do źródeł.
Oczywiście, mam na myśli poważne i ważne dyskusje, a nie takie gadanie sobie...
Bardzo ciekawy problem podałeś.
A co mówią inni? Jakie opcje jeszcze ludzie podsuwają w tym temacie?

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-03-27, 13:56   

Przecież RODO jest powołane chyba z myślą,aby wszystko totalnie kontrolować w necie.
Efekt sam się ujawni. Ja np.mogę obejść się bez serfowania,-exit i po kłopotach.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka 

Wysłany: 2019-03-27, 14:18   

Jachu napisał/a:
Przecież RODO jest powołane chyba z myślą,aby wszystko totalnie kontrolować w necie.
Efekt sam się ujawni. Ja np.mogę obejść się bez serfowania,-exit i po kłopotach.

Wiesz, obejść to się można, jak najbardziej. Bez forumowych pogaduszek i przepychanek - owszem. Ale weź też pod uwagę osoby, które pracują, uczą się, rozmawiają o sprawach naprawdę ważnych, w konkretnych tematach i których ustalenia dotykają nas wszystkich.
To już chyba jest inna para kaloszy. To, że np.znikną fora to pikuś.
Przez lata przyzwyczajono pracowników i studentów korzystania z informacji z sieci i teraz co? Płacić za linki? To absurd.
RODO-owszem, jako kontrola, ale uważam, że akurat w tym wypadku nie jest kluczowe. Oczywiście, mogę się mylić.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-03-27, 20:01   

:-D Pożyjemy,zobaczymy,ale lekko nie będzie. Szykuje się totalna kontrola wszystkiego i wszystkich w necie.

2 Tym. 3:1-5
1. A to wiedz, iż w ostateczne dni nastaną czasy trudne.
2. Albowiem będą ludzie sami siebie miłujący, łakomi, chlubni, pyszni, bluźniercy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, niepobożni,
3. Bez przyrodzonej miłości, przymierza nie trzymający, potwarcy, niepowściągliwi, nieskromni, dobrych nie miłujący,
4. Zdrajcy, skwapliwi, nadęci, rozkoszy raczej miłujący niż miłujący Boga;
5. Którzy mają kształt pobożności, ale się skutku jej zaparli; i tych się chroń.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

.Cyprian. 

Wysłany: 2019-03-30, 21:20   

Ponoć rządzący obiecują, że tak samej sobie dyrektywy nie zostawią i mają tak zrobić, żeby utrzymać to, co do tej pory.

Odpowiedz do tematu