Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ludzie dobrej woli
Autor Wiadomość
tola 

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2019-03-02, 16:53   

BoaDusiciel napisał/a:
A co się stało z rodzinami tych, których Jezus powołał na apostołów ?
Bo przypuszczalnie mieli jakieś rodziny, a nic nie napisano co z nimi.
Bo jeśli ojcowie rodzin zostawili je bez środków do życia i poszli za Jezusem, to gdzie ta jezusowa dobra wola ? :->

Jeszua przyszedł dla tych co utrudzeni ustawodawstwem zakonu grzeszenia a nie dla zakladania socjalu .
Tak sie troszczysz o rodziny Apostołów ? a co z twoja rodzina jak o nich dbasz
o matke babcie ,ojca o słabego ,chorego.

Tamte rodziny kto chciałisc za Jeszua Głosić Krulestwo Jego ,ten szedł wolna wola bez przymusu .KTO był przeciwny miał wybór i towarzystwo .
Przeciez mieli wszystko wspólne ukrywali sie anie paradowali ulicami jak dzisiaj teczowi
leza bezwstydnie bo to ichczas a potem bedziecie ich załowac ?
I wez juz przestan szydzic , i podjudzac ,skoro nie wiesz to nie mów ze zostawali bez srodków dożycia Zyd powinien dawac jałmuzne i dbac o sieroty wdowy .
Korneliusz o tym wiedział ,aty .

tola 

Wysłany: 2019-03-02, 16:57   

wuka napisał/a:

No pewnie, że Pan Jezus był takim człowiekiem. Działał dla innych, chciał naszego dobra, kierował się współczuciem i miłością. :-D

A co rozumiesz przez dobro co to takiego ?
bo pókico saczysz ironie.
Czy chciał twojego ,nie wiem ,ale mojego ,na pewno .
Wyrwał mnie z tego swiata skazanego na unicestwienie.

wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-03-02, 16:57   

tola napisał/a:
Ależescie sie dobrali ,no ,no taki sanchedryn gojów :-D :-D :-D
wuka piszeszcos osadzeniu o rzazeniu atu juz Sąd czynicie nad Israelem tyle tylko,
ze YHVH sie smieje- patrz psalm .

Ja nikogo nie sądzę. Dałąm tylko przykład, że tak właśnie niektóre denominacje nauczają.
Wiele osób wprost nie może się doczekać, że będą sądzić "nawet Anioły", bo tak podał Paweł. Spotkałam się z takimi stwierdzeniami, że "już my cię osądzimy przy zmartwychwstaniu". Nie wydaje ci się to dziwne? Zamiast mówić o miłosierdziu dla błądzących, dla poszukujących niektóre grupy tzw. prawdziwie wierzących i nawróconych chrześcijan tylko czeka na to, aby zdobyć tą obiecaną władzę (kiedyś tam) i rządzić i sądzić? Ja nie nadaję się do kierowania ludźmi. Wiem to z swojego życia. Umiem się podporządkować, dobrze wykonać powierzone zadania, ale nie potrafię nakazać komuś wykonywanie czegoś i wolę sama zrobić za siebie i za innych. Dobrze sprawdzałam się na samodzielnych stanowiskach, taskich, gdzie miałąm tylko dyrektora za szefa.
W tym sensie piszę, że ludzie są jakoś żadni władzy i chętni do wydawania wyroków. Moim zdaniem to jakiś feler charakteru.
Wielu nie czeka na dobre i spokojne życie w przyszłym świecie (zakładając prawdziwość tych tez), ale własnie na radość z czyjegoś upadku. Tak to odbieram.
Widzę też, że bardzo często jestem źle rozumiana. Zastanawiam się, czy problem nie leży po mojej stronie. bo piszę często kontrowersyjne rzeczy. Jednak pisząc coś niekoniecznie jest to dla mnie jakaś "prawda objawiona". Po prostu wiele spraw mnie interesuje, szukam różnych odpowiedzi, a odbiorcy "na mnie", bo utożsamiają mnie z każdym zdaniem, które piszę. W bezpośrednich rozmowach to nie jest takim problemem. :-)

tola 

Wysłany: 2019-03-02, 17:05   

wuka napisał/a:

Jasno powiedziano, że masz kochac bardziej niż mamę i tatę, brata i siostrę - Pana Boga. Finito. ;-)
I znowu poważnie - pewnie byli na utrzymaniu społeczności wierzących, tych zborów, gmin, czy jak tam to się nazywało na początku. Gorzej jednak z tymi, którzy nie uwierzyli. Głód? :-P

Nie pojmujesz ,ze nietato imamajest BOGIEM ?
o co jestes zazdrosna o kogo ?
On w cichosci pozwolił by Go bili pluli wyrywali brode a ty ironizujesz ze powinnas
KOCHAC JEGO i tej Miłosci nie rozpraszac aby Nikt Go nie zasłaniał .
Nie mozesz pojac,ze tak mozna?
Nawet dziecko nie powinno przysłaniac Jeszua Mesjasza ajesli przysłania ,to
jest obludna .
szydzisz z Pana Boga - kiedy to zauwazysz,ze kopiesz pod soba dołek ?

tola 

Wysłany: 2019-03-02, 17:10   

Korn napisał/a:
Myślę, że nie udał się ten eksperyment Stwórcy z ludźmi. Od tysięcy lat nic się nie zmieniło, ludzie są podobni. Postęp jest jedynie w dziedzinie nauki, życie jest prostsze i łatwiejsze. Ale zarazem nauka niesie wiele zagrożeń, chorób, cierpień i okrutnej smierci-broń biologiczna, broń chemiczna. Ludzie się nie zmienili mają te same potrzeby nic ich nie nauczyło.
Przede wszystkim są podatni na manipulację.
Religie od tysięcy lat nic nie dały, nic nie pomogły do poprawy. Jedno zawołanie i większość stawia się na rozkaz do wojny. Nie wiem czemu ten eksperyment służy? Żadnej poprawy, a nawet jest gorzej, a w szafach pełno pism o moralności i dobroci. I tak z pokolenia na pokolenie.
Co to miał dać ten eksperyment? Żadnych pozytywów. I tak od wieków.

Eksperyment z ludzmi a jaki to ?
Nie widzisz ze sie zmieniło bo ty sie nie zmieniłes nadal kamienne serce .
Ludzie majate same potrzeby boten swiat i to miejsce takie ma byc zle nieprzystepne ,poto by człowiek zapragnał Innego Miejsca tam gdzie nie ma łez dzie jest Pan i Zbawiciel .
Wszystko jest prawidlowe plewa na wiatr ziarno pszeniczne do spichlerza .
oset na spalenie .

tola 

Wysłany: 2019-03-02, 17:14   

Korn napisał/a:

Widzisz Luba, obserwując karty historii, obawiam się żeby Ci przebudzeni nie skończyli tak samo jak Piotrowi Chrześcijanie.
A co gorsza, to prorokowany jest "wielki ucisk".
Ten ucisk załatwi wszystko, tak jak zawsze od pokoleń było załatwiane-przez brutalną siłę.

No ale chwała tym, którzy mają nadzieję.
Może nadzieja zwycięży?
Sama wiesz jak skończył Jezus.

A jak skonczył Jezus ,wiesz bo chyba nie .
Wielki ucisk zalatwi szyderców ,przesmiewców ,wszystko jest ZAPISYWANE.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2019-03-02, 20:08   

tola napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
A co się stało z rodzinami tych, których Jezus powołał na apostołów ?
Bo przypuszczalnie mieli jakieś rodziny, a nic nie napisano co z nimi.
Bo jeśli ojcowie rodzin zostawili je bez środków do życia i poszli za Jezusem, to gdzie ta jezusowa dobra wola ? :->

Jeszua przyszedł dla tych co utrudzeni ustawodawstwem zakonu grzeszenia a nie dla zakladania socjalu .
Tak sie troszczysz o rodziny Apostołów ? a co z twoja rodzina jak o nich dbasz
o matke babcie ,ojca o słabego ,chorego.

Tamte rodziny kto chciałisc za Jeszua Głosić Krulestwo Jego ,ten szedł wolna wola bez przymusu .KTO był przeciwny miał wybór i towarzystwo .
Przeciez mieli wszystko wspólne ukrywali sie anie paradowali ulicami jak dzisiaj teczowi
leza bezwstydnie bo to ichczas a potem bedziecie ich załowac ?
I wez juz przestan szydzic , i podjudzac ,skoro nie wiesz to nie mów ze zostawali bez srodków dożycia Zyd powinien dawac jałmuzne i dbac o sieroty wdowy .
Korneliusz o tym wiedział ,aty .

Po pierwsze - ja nie zostawiłem rodziny, więc twoje pytania są bezzasadne.
Po drugie - nie twierdzę, że rodziny apostołów pozostały bez środków do życia, lecz zastanawiam się czemu nic nie napisano o losie tych rodzin.
Po trzecie - twój sposób pisania niezwykle utrudnia odgadnięcie sensu wypowiedzi, o ile jest tam jakiś sens :mrgreen:

wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-03-02, 21:30   

tola napisał/a:
wuka napisał/a:

Jasno powiedziano, że masz kochac bardziej niż mamę i tatę, brata i siostrę - Pana Boga. Finito. ;-)
I znowu poważnie - pewnie byli na utrzymaniu społeczności wierzących, tych zborów, gmin, czy jak tam to się nazywało na początku. Gorzej jednak z tymi, którzy nie uwierzyli. Głód? :-P

Nie pojmujesz ,ze nietato imamajest BOGIEM ?
o co jestes zazdrosna o kogo ?
On w cichosci pozwolił by Go bili pluli wyrywali brode a ty ironizujesz ze powinnas
KOCHAC JEGO i tej Miłosci nie rozpraszac aby Nikt Go nie zasłaniał .
Nie mozesz pojac,ze tak mozna?
Nawet dziecko nie powinno przysłaniac Jeszua Mesjasza ajesli przysłania ,to
jest obludna .
szydzisz z Pana Boga - kiedy to zauwazysz,ze kopiesz pod soba dołek ?
Sorki, ale nie wiem o co ci chodzi. Bog to mama i tata? Jaka obluda, czyja obluda? Moja czy dziecka? Nie rozumiem tego wpisu.

Odpowiedz do tematu