Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ludzie dobrej woli
Autor Wiadomość
Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-02-27, 12:42   Ludzie dobrej woli

Sa wsrod nas.... :->

Niemen w swojej piesni "Dziwny jest ten swiat" zapewnia, ze" ludzi dobrej woli jest wiecej " i ze "ten swiat nie zginie nigdy dzieki nim"... :->

Zastanawialiscie sie kiedys nad ludzmi dobrej woli i nad ich rola w ludzkich spoleczenstwach...?

Co to znaczy, waszym zdaniem, byc czlowiekiem dobrej woli ?

Czy Syn Bozy, zyjac na ziemi, byl czlowiekiem dobrej woli ?

Zapraszam do luznej, kulturalnej rozmowy :->

wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-02-27, 13:27   

Oczywiście, że są. Znam/znałam wiele takich osób. To są przede wszystkim ludzie gotowi do bezinteresownej pomocy obcym sobie ludziom czy zwierzętom. To są ludzie pokojowo i przyjaźnie nastawieni do otaczającego nas świata. Niosący radość, chociaż często sami smutni i z problemami.
No pewnie, że Pan Jezus był takim człowiekiem. Działał dla innych, chciał naszego dobra, kierował się współczuciem i miłością. :-D

Luba 

Wysłany: 2019-02-27, 15:36   

wuka napisał/a:
Oczywiście, że są. Znam/znałam wiele takich osób.

Dzieki, wuka :->

A czy mozesz jakos sprobowac oszacowac, czy ci ludzie sa mniejszoscia, czy- tak jak spiewal Niemen - wiekszoscia...?

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2019-02-27, 17:08   

A co się stało z rodzinami tych, których Jezus powołał na apostołów ?
Bo przypuszczalnie mieli jakieś rodziny, a nic nie napisano co z nimi.
Bo jeśli ojcowie rodzin zostawili je bez środków do życia i poszli za Jezusem, to gdzie ta jezusowa dobra wola ? :->

wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-02-27, 17:15   

Luba, trudno to oszacować, ale ja Niemena lubię i ... dlatego stoję murem za nim ;-) . Poważnie - myślę, że większość.

Oj tam,oj tam, czepiasz się BoaDusicielu. Jasno powiedziano, że masz kochac bardziej niż mamę i tatę, brata i siostrę - Pana Boga. Finito. ;-)
I znowu poważnie - pewnie byli na utrzymaniu społeczności wierzących, tych zborów, gmin, czy jak tam to się nazywało na początku. Gorzej jednak z tymi, którzy nie uwierzyli. Głód? :-P

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-02-27, 19:03   

wuka napisał/a:

Oj tam,oj tam, czepiasz się BoaDusicielu. Jasno powiedziano, że masz kochac bardziej niż mamę i tatę, brata i siostrę - Pana Boga. Finito. ;-)
I znowu poważnie - pewnie byli na utrzymaniu społeczności wierzących, tych zborów, gmin, czy jak tam to się nazywało na początku. Gorzej jednak z tymi, którzy nie uwierzyli. Głód? :-P

Po prostu ciekawi mnie dlaczego ani słowem nie wspomniano o losie rodzin apostołów.

Luba 

Wysłany: 2019-02-27, 20:27   

BoaDusiciel napisał/a:

Po prostu ciekawi mnie dlaczego ani słowem nie wspomniano o losie rodzin apostołów.

Przyznam szczerze, ze rozbudziles i moja ciekawosc, Boa...
Jakos nigdy nie rozwazalam tej kwestii, i nie moge sie na ten temat wypowiedziec.

Ale na forum sa eksperci od Biblii....mam nadzieje, ze zechca wypowiedziec sie w tej sprawie.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-02-27, 20:39   

Bo widzisz, ja mam taki dziwny sposób myślenia :-)
Jak czytam, że Jezus powołał rybaków ( i innych ) na apostołów, to od razu zaczynam się zastanawiać: No OK, powołał, ale przecież chyba nie wszyscy apostołowie byli kawalerami.
Prawdopodobnie niektórzy mieli żony, dzieci, albo starych rodziców na utrzymaniu. I co, zostawili ich wszystkich i poszli za Jezusem ?
Potrafisz wyobrazić sobie los matki z dzieckiem, zostawionych przez męża/ojca, w tamtych czasach ?
Dlaczego w NT nie ma o tym słowa ?

Luba 

Wysłany: 2019-02-27, 20:59   

BoaDusiciel napisał/a:

Ja mysle, ze NT zostal zredagowany w konkretnym celu przez paulinistow....tak, aby potwierdzal ich interesy.

Korn

Wysłany: 2019-02-27, 21:26   

Myślę, że nie udał się ten eksperyment Stwórcy z ludźmi. Od tysięcy lat nic się nie zmieniło, ludzie są podobni. Postęp jest jedynie w dziedzinie nauki, życie jest prostsze i łatwiejsze. Ale zarazem nauka niesie wiele zagrożeń, chorób, cierpień i okrutnej smierci-broń biologiczna, broń chemiczna. Ludzie się nie zmienili mają te same potrzeby nic ich nie nauczyło.
Przede wszystkim są podatni na manipulację.
Religie od tysięcy lat nic nie dały, nic nie pomogły do poprawy. Jedno zawołanie i większość stawia się na rozkaz do wojny. Nie wiem czemu ten eksperyment służy? Żadnej poprawy, a nawet jest gorzej, a w szafach pełno pism o moralności i dobroci. I tak z pokolenia na pokolenie.
Co to miał dać ten eksperyment? Żadnych pozytywów. I tak od wieków.

Luba 

Wysłany: 2019-02-27, 21:53   

Korn napisał/a:
Myślę, że nie udał się ten eksperyment Stwórcy z ludźmi. Od tysięcy lat nic się nie zmieniło, ludzie są podobni. (...)

Nie wiem czy to byl eksperyment Stworcy.

Ja mysle , ze jednak cos sie zmienia...Obserwuje wyraznie budzaca sie wsrod ludzi SWIADOMOSC.

I to jest zdecydowanie pozytywne.

Korn

Wysłany: 2019-02-27, 22:05   

Luba napisał/a:
Korn napisał/a:
Myślę, że nie udał się ten eksperyment Stwórcy z ludźmi. Od tysięcy lat nic się nie zmieniło, ludzie są podobni. (...)

Nie wiem czy to byl eksperyment Stworcy.

Ja mysle , ze jednak cos sie zmienia...Obserwuje wyraznie budzaca sie wsrod ludzi SWIADOMOSC.

I to jest zdecydowanie pozytywne.

Widzisz Luba, obserwując karty historii, obawiam się żeby Ci przebudzeni nie skończyli tak samo jak Piotrowi Chrześcijanie. A co gorsza, to prorokowany jest "wielki ucisk".
Ten ucisk załatwi wszystko, tak jak zawsze od pokoleń było załatwiane-przez brutalną siłę.

No ale chwała tym, którzy mają nadzieję. Może nadzieja zwycięży?
Sama wiesz jak skończył Jezus. Może jak większość się przebudzi? Ale czy da radę?

Luba 

Wysłany: 2019-02-27, 23:01   

Korn napisał/a:

Widzisz Luba, obserwując karty historii, obawiam się żeby Ci przebudzeni nie skończyli tak samo jak Piotrowi Chrześcijanie.

Niestety, ja rowniez mam takie obawy.

Cytat:
A co gorsza, to prorokowany jest "wielki ucisk".
Ten ucisk załatwi wszystko, tak jak zawsze od pokoleń było załatwiane-przez brutalną siłę.

Moze tak byc...Ale czy persektywa ucisku jest powodem, zeby przestac dzialac na rzecz przebudzenia ( narodzenia na nowo :-> )...?

Cytat:
No ale chwała tym, którzy mają nadzieję. Może nadzieja zwycięży?
Sama wiesz jak skończył Jezus. Może jak większość się przebudzi? Ale czy da radę?

Sama nadzieja nie wystarczy. Trzeba dzialac konsekwentnie.... :->

Swiadomosc panuje nad mozgiem ,gdzie mieszka ludzkie ego, ktore jest przyczyna wszelkiego zla.

Jezus przetarl swiatowe szlaki...wiadomo, co jest do zrobienia....nie musimy eksperymentowac... :->

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2019-02-27, 23:55   

BoaDusiciel napisał/a:
Bo widzisz, ja mam taki dziwny sposób myślenia :-)
Jak czytam, że Jezus powołał rybaków ( i innych ) na apostołów, to od razu zaczynam się zastanawiać: No OK, powołał, ale przecież chyba nie wszyscy apostołowie byli kawalerami.
Prawdopodobnie niektórzy mieli żony, dzieci, albo starych rodziców na utrzymaniu. I co, zostawili ich wszystkich i poszli za Jezusem ?
Potrafisz wyobrazić sobie los matki z dzieckiem, zostawionych przez męża/ojca, w tamtych czasach ?

EWANGELIA ŁUKASZA 9. 60. BIBLIA WARSZAWSKA

Do drugiego zaś rzekł: Pójdź za mną! A ten rzekł: Pozwól mi najpierw odejść i pogrzebać ojca mego. Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże

EWANGELIA MARKA 3. 32 - 35. BIBLIA WARSZAWSKA

A wokół niego siedział lud. I powiedzieli mu: Oto matka twoja i bracia twoi, i siostry twoje są przed domem i poszukują cię. I odpowiadając, rzekł im: Któż jest matką moją i braćmi? I powiódł oczyma po tych, którzy wokół niego siedzieli, i rzekł: Oto matka moja i bracia moi. Ktokolwiek czyni wolę Bożą, ten jest moim bratem i siostrą, i matką

EWANGELIA MATEUSZA 19. 27 - 29. BIBLIA WARSZAWSKA

Wtedy odpowiadając Piotr rzekł mu: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za tobą; cóż za to mieć będziemy? A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich. I każdy, kto by opuścił domy albo braci, albo siostry, albo ojca, albo matkę, albo dzieci, albo rolę dla imienia mego, stokroć tyle otrzyma i odziedziczy żywot wieczny.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-02-28, 07:14   

No właśnie.
Nie widzę żadnej troski Jezusa o rodziny apostołów.

Odpowiedz do tematu