Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawda Objawiona
Autor Wiadomość
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Wysłany: 2020-05-12, 21:35   

Radek - poddaję się. Nie mogę dalej dyskutować z twoimi argumentami, bo jest ich zbyt wiele.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-06-01, 22:00   

E.Jana
8:12
A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.

Bóg jest Światłością. W Bogu nie ma ciemności. Tą światłością jest miłość.

13:34
Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.
13:35
Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-06-10, 11:42   

Obraz drzewa dobra i zła jest symbolem grzechu i upadku człowieka. Biblia przedstawiona jest w formie obrazu, by to co duchowe niewidzialne stało się widzialne w ziemskiej wyobraźni. Drzewo dobra, to prawa Boże, czyli zasady moralne dla życia człowieka. Drzewo zła symbolizuje wejście człowieka na drogę grzechu, czyli czynienie zła niezgodnego z wolą Bożą. Raj, ogród to nie drzewa, ale jest nim duchowy stan człowieka, który człowiek otrzymał od początku. Jest to światło Boże, kropla Bożego oceanu miłości. Grzech zaciemniał światło Boże i oddzielał od Stwórcy. Ten ogród, ten raj został zniszczony i duszę pochłaniała ciemność, nawet do tego stopnia, że utraciła całkowicie raj - cząstkę Bożą i po śmierci ciała, oddzielona dusza od Boga nie mogła się odnaleźć w Raju - Bożej przestrzeni - w niebie, bo go utraciła w swoim jestestestwie. Przechodzi w duchową ciemność w jakiej żyła w ziemskiej przestrzeni. Utraciła raj i go nie odnalazła, więc dalej szuka i poszukuje, dopóki go nie odnajdzie w sobie. Niektorzy twierdzą,że każde słowo zapisane w ST - to Słowo Boże. Tym określeniem prawdy podpierali się ci, co ciemnota ich pożerała i nie potrafili nic więcej rozważać, ani zrozumieć. Trzymali i trzymają nadal ludzi w duchowej ciemnocie pisma napisanego przez człowieka bez żadnej rozwagi. Prawdę jaką nauczał Syn Boży odrzucono, a nadal karmi się ludźmi ustalonymi przez człowieka mitami, które były obrazem ludzkiego wyobrażenia i umysłowego pojmowania. Zabito ducha Bożego w ludziach. Nie nauczą się jego istnienia z woli Bożej od początku. Duchowa istotę człowieka zastąpiono umysłem i pragnieniami ciała do tego stopnia, że nawet co niektórzy nauczają, że ziemskie ciała które robale wydaliły w procesie trawiennym ożyją i będą panować ponownie na ziemi. No to może teoria o płaskiej ziemi nadal króluje w ich pojęciu pojmowania?, bo niby dlaczego nie, skoro tak pisze?

Henryk 

Wysłany: 2020-06-10, 11:50   

wybrana napisał/a:
Drzewo dobra, to prawa Boże, czyli zasady moralne dla życia człowieka. Drzewo zła symbolizuje wejście człowieka na drogę grzechu, czyli czynienie zła niezgodnego z wolą Bożą.

Zdajesz sobie sprawę, że piszesz swoją Biblię? :lol:
Zupełnie inną w treści niż ta , którą znamy.
Stąd i takie "pomysły", które tu przedstawiasz. :-|

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2020-06-10, 17:13   

Na tym forum można obecnie zauważyć cztery główne grupy piszących osób.

Pierwsza grupa to osoby, które całkowicie wierzą w nieomylność całej Biblii i jej Boży rodowód.
Przez takie podejście do sprawy, budzą kontrowersje w opinii użytkowników z pozostałych grup, przez co są bardzo ważnym ogniwem w tej całej forumowej zabawie.

Druga grupa to osoby, które nie godzą się na całościowe uznanie Biblii za księgę świętą i napisaną pod natchnieniem Bożym. Biblię traktują wybiórczo, ale jednak z honorami i przez to od jej inspiracji całkowicie się nie odżegnują, a zwłaszcza nie odżegnują się od niektórych postaci, którym to często w ich usta kładą niezwykle zacne idee, które im samym pewnie nawet się nie śniły. Śmiem twierdzić, że moralnie - przynajmniej w warstwie teoretycznej - stoją już znacznie na wyższym poziomie od nauczycieli, których obrali za wzór.
Przez swoją niekonwencjonalność stanowią cenne urozmaicenie forów dyskusyjnych.

Trzecia grupa to osoby podobnie jak z grupy drugiej, wybiórczo nawiązujące do Biblii, ale tłumaczące ją w sposób daleki od znanych nam standardów. Dodatkowo jeszcze nawiązują do innych ksiąg i kultur, przez co można ich uznać za przedstawicieli odradzających się w ostatnim czasie neopoganizmów. Mają jeszcze inne zainteresowania, których horyzont jest dość szeroki, a głównie dotyczący zjawisk paranormalnych.
Z racji chociażby tych ostatnich, dodają kolorytu temu miejscu i są jednym z ważniejszych elementów dla forumowego show.

Czwarta grupa to osoby, które najoględniej mówiąc zrozumiały, że Biblia jest nie tyle Bożym Słowem dla ludu, co słowem ludu na temat Boga. I właśnie to, jest głównym leitmotywem ich postów.
Z racji takich poglądów budzą awersję do siebie od osób z grupy pierwszej, którzy przedstawiane przez nich nieścisłości, najchętniej usuwaliby nie poprzez rozpatrzenie wniosku, co samego wnioskodawcy.
Za sprawą ich na ogół racjonalnych wywodów są dla takich miejsc ważnym wentylem bezpieczeństwa, aby z show nie zrobił się szał.

Henryk 

Wysłany: 2020-06-10, 17:56   

RN napisał/a:
Za sprawą ich na ogół racjonalnych wywodów są dla takich miejsc ważnym wentylem bezpieczeństwa, aby z show nie zrobił się szał.

Grunt to dobre samopoczucie i mniemanie o swej "lepszości". :lol:
Dla jednego "racjonalny", dla innego wręcz przeciwnie.

Jeden "racjonalnie" pracuje na swoje utrzymanie, dla innego racjonalnym jest żyć z kradzieży i rozboju.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-06-10, 21:05   

RN napisał/a:
Na tym forum można obecnie zauważyć cztery główne grupy piszących osób.

Ty znawco forum, do której grupy, według Ciebie, był bym zaliczony?

Ewangelia Jana 3:16

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2020-06-10, 22:04   

Henryk napisał/a:
Jeden "racjonalnie" pracuje na swoje utrzymanie, dla innego racjonalnym jest żyć z kradzieży i rozboju.

"(22) Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan."

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk

RN 

Wysłany: 2020-06-10, 23:25   

Krystian napisał/a:
do której grupy, według Ciebie, był bym zaliczony?

Ja napisałem o czterech głównych grupach, ale oprócz nich są jeszcze osoby będące pomiędzy.
Jeszcze kilka lat temu, byłbyś zaszeregowany do grupy pierwszej, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Na Twojej prawdzie objawionej pojawiły się rysy, wiele spraw nie daje Ci spokoju , zaczyna przybywać znaków zapytania.
Twój obecny stan jest taki, że zatoczyłeś koło i tak, jakbyś się cofnął w stosunku do tego co wcześniej uważałeś za zdobyte.
Obecnie próbujesz zbudować coś nowego, oryginalnego, ale takiego, aby nie odchodzić za daleko od Biblii. Poszukujesz do tego nowych koncepcji, nowych sojuszników, generalnie wsparcia i najlepiej jakiś ziemskich autorytetów z których mógłbyś czerpać lub się do nich przyłączyć, na nich powołać.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-06-10, 23:57   

RN napisał/a:
Ja napisałem o czterech głównych grupach, ale oprócz nich są jeszcze osoby będące pomiędzy.
Jeszcze kilka lat temu, byłbyś zaszeregowany do grupy pierwszej, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło.

To prawda

RN napisał/a:
Na Twojej prawdzie objawionej pojawiły się rysy, wiele spraw nie daje Ci spokoju , zaczyna przybywać znaków zapytania

Też prawda

RN napisał/a:
Twój obecny stan jest taki, że zatoczyłeś koło i tak, jakbyś się cofnął w stosunku do tego co wcześniej uważałeś za zdobyte

Nigdy nie myślałem w ten sposób. Zawsze powtarzałem, że wiedza przyjdzie, dla ludzi obdarzonych Duchem Świętym. Apostołowie, też nie mieli pełnej wiedzy.

RN napisał/a:
Obecnie próbujesz zbudować coś nowego, oryginalnego, ale takiego, aby nie odchodzić za daleko od Biblii

Nigdy od niej nie mam zamiaru odchodzić.

RN napisał/a:
Poszukujesz do tego nowych koncepcji, nowych sojuszników, generalnie wsparcia i najlepiej jakiś ziemskich autorytetów z których mógłbyś czerpać lub się do nich przyłączyć, na nich powołać.

Tutaj trochę poleciałeś, ale dziękuję za diagnozę.

Ewangelia Jana 3:16

RN 

Wysłany: 2020-06-11, 00:11   

Krystian napisał/a:
RN napisał/a:
Jeszcze kilka lat temu, byłbyś zaszeregowany do grupy pierwszej, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło.

To prawda

RN napisał/a:
Na Twojej prawdzie objawionej pojawiły się rysy, wiele spraw nie daje Ci spokoju , zaczyna przybywać znaków zapytania

Też prawda

RN napisał/a:
Twój obecny stan jest taki, że zatoczyłeś koło i tak, jakbyś się cofnął w stosunku do tego co wcześniej uważałeś za zdobyte

Nigdy nie myślałem w ten sposób. Zawsze powtarzałem, że wiedza przyjdzie, dla ludzi obdarzonych Duchem Świętym. Apostołowie, też nie mieli pełnej wiedzy.

RN napisał/a:
Obecnie próbujesz zbudować coś nowego, oryginalnego, ale takiego, aby nie odchodzić za daleko od Biblii

Nigdy od niej nie mam zamiaru odchodzić.

RN napisał/a:
Poszukujesz do tego nowych koncepcji, nowych sojuszników, generalnie wsparcia i najlepiej jakiś ziemskich autorytetów z których mógłbyś czerpać lub się do nich przyłączyć, na nich powołać.

Tutaj trochę poleciałeś, ale dziękuję za diagnozę.

Z tym odejściem od Biblii, rzeczywiście mogłem się pomylić.
Tobie marzy się, taka jej interpretacja, aby w pełni potwierdzała Twoją doktrynę, a przez wszystko pozostałe w niej zawarte, nie doznała uszczerbku w zderzeniu np. z nauką.

Henryk 

Wysłany: 2020-06-11, 08:17   

booris napisał/a:
Henryk napisał/a:

"(22) Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan."

Nie wiem, dlaczego akurat tym wersetem odpowiadasz do mnie?
Czyżbyś za racjonalny uważał wyzysk i niewolnictwo?
Pracę pod batem, za miskę ryżu i dzikie mirabelki?
Wj 3:7 bt4 "Pan mówił: Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego w Egipcie i nasłuchałem się narzekań jego na ciemięzców, znam więc jego uciemiężenie."

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-06-11, 08:52   

Henryk napisał/a:
booris napisał/a:
Henryk napisał/a:

Wj 3:7 bt4 "Pan mówił: Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego w Egipcie i nasłuchałem się narzekań jego na ciemięzców, znam więc jego uciemiężenie."
Myślę, że ten werset który podał booris jest obrzydliwym i najbardziej rażącym wersetem, który uderza w miłość i świętość Bożą. Jak można takie słowa przypisywać Bogu? Jakie obrzydliwosci wypowiedzą jeszcze usta ludzkie?

RN 

Wysłany: 2020-06-11, 10:05   

Henryk napisał/a:

Tak.

PIERWSZY LIST DO TYMOTEUSZA 6.1. BIBLIA WARSZAWSKA

"A niewolnicy, którzy jarzmo noszą, niech uważają panów swoich za godnych wszelkiej czci, aby imieniu Bożemu i nauce nie bluźniono."

LIST DO TYTUSA 2.9 BIBLIA WARSZAWSKA

"Słudzy niech będą ulegli swoim panom we wszystkim, niech będą chętni, nie przeciwstawiają się,"

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2020-06-11, 11:47   

Henryk napisał/a:
booris napisał/a:
Henryk napisał/a:

To byl jeden z najlagodniejszych wersetow w Biblii,mowiacy o tych ktorzy racjonalnie "pracuja" na swe utrzymanie.Praktycznie cala Ksiega Wyjscia mowi o tym,ze Izraelici utrzymywali sie z kradziezy i rozboju.

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk

Odpowiedz do tematu