Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawda Objawiona
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2020-04-27, 22:14   

radek napisał/a:
Wskaż jednego sprawiedliwego w świetle Prawa

Jakie Prawo masz na mysli?Boze czy ludzkie?

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-04-27, 22:22   

booris napisał/a:
radek napisał/a:

Prawo Ducha Świętego, czyli światło - drogę prostą

booris

Wysłany: 2020-04-27, 22:35   

radek napisał/a:
booris napisał/a:
radek napisał/a:

Prawo Ducha Świętego, czyli światło - drogę prostą

Mozesz doprecyzowac?Bo nie bardzo wiem o co chodzi.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-04-27, 23:12   

booris napisał/a:
Mozesz doprecyzowac?

Światło porusza się po najprostszej drodze spośród zjawisk fizycznych, którym nie da się zaprzeczyć, wszyscy w nie święcie wierzą. Prawo uznawane przez każdego jest światłem wszystkich Praw i jedynie na tym Prawie można budować na wieczność

Hi 38:24 eib "(24) Którędy prowadzi droga tam, gdzie dzieli się światłość, i skąd wypuszcza się na ziemię wiatr wschodni?"

J 3:8 eib "Wiatr wieje, dokąd chce — słyszysz jego szum, ale nie wiesz, skąd nadciąga i dokąd zmierza; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha."

Mat 12:31 eib "(31) Dlatego mówię wam: Każdy grzech i oszczerstwo mogą być ludziom wybaczone, lecz uwłaczanie Duchowi jest niewybaczalne."

booris

Wysłany: 2020-04-28, 00:42   

Nadal nie rozumiem.Widocznie nie jest mi dane. :)

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-04-28, 01:10   

booris napisał/a:
Nadal nie rozumiem.Widocznie nie jest mi dane. :)

Wszyscy wierzą w grawitację, wszyscy wierzą w prąd elektryczny i resztę Praw Fizyki też uznają, światło, to przykład zjawiska fizycznego, jego zasięg i prostolinijność jest przykładem perfekcji dla wszystkich podążających drogą wznoszenia świadomości. Uznani za sprawiedliwych są przyrównywani do światłości. Ideał będzie polegał na tym, że wszyscy będziemy pewni tego co mówimy tak jak jesteśmy pewni Praw Fizyki

Dan 12:3 eib "(3) Lecz roztropni będą jaśnieć jak jasność na sklepieniu niebios, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy — na wieki wieczne."

Mat 5:14 eib "Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."

Ga 3:11 eib "To natomiast, że Prawo nikogo nie usprawiedliwi przed Bogiem, jest rzeczą oczywistą. Czytamy przecież: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie."

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Wysłany: 2020-05-12, 11:49   

radek napisał/a:
Wwierzą w grawitację, wszyscy wierzą w prąd elektryczny i resztę Praw Fizyki też uznają, światło, to przykład zjawiska fizycznego, jego zasięg i prostolinijność jest przykładem perfekcji dla wszystkich podążających drogą wznoszenia świadomości. Uznani za sprawiedliwych są przyrównywani do światłości. Ideał będzie polegał na tym, że wszyscy będziemy pewni tego co mówimy tak jak jesteśmy pewni Praw Fizyki

Dan 12:3 eib "(3) Lecz roztropni będą jaśnieć jak jasność na sklepieniu niebios, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy — na wieki wieczne."

Mat 5:14 eib "Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."

Ga 3:11 eib "To natomiast, że Prawo nikogo nie usprawiedliwi przed Bogiem, jest rzeczą oczywistą. Czytamy przecież: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie."

Bardzo dobrze Radku to ująłęś- Uznani za sprawiedliwych są porównywani do światłości.
Porównywani do światłości, którą jest Bóg pełen miłości.

Ap.Paweł w Liście do Galacjan napisał bardzo mądre słowa.
5:13
Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości.

5:16
Mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej.
5:17
Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie.
5:18
A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.
5:22
Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
5:23
Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
5:24
A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami.
5:25
Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy.
5:26
Nie bądźmy chciwi próżnej chwały, jedni drugich drażniąc, jedni drugim zazdroszcząc.

Czy stajemy się dziećmi Bożymi ze względu na naszą przynależność religijną? Czy ze względu na przyjmowaną tradycję, doktryny?
Dzieckiem Bożym stajemy się, gdy mamy owoce ducha.
Musimy zadać sobie pytanie - czy mamy w sobie owoce ducha? - miłość, radość, cierpliwość,uprzejmność, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość - bo one są miarą naszej wiary.
Tak jak nauczał Jezus - po owocach ich poznacie.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-05-12, 14:47   

wybrana napisał/a:
Czy stajemy się dziećmi Bożymi ze względu na naszą przynależność religijną? Czy ze względu na przyjmowaną tradycję, doktryny?

Ja mogę powiedzieć więcej, gdyby nie szczera miłość mężczyzny do mężczyzny, nieczyste współżycie mężczyzny z Kobietą nie było by przez Boga wybaczone dla plonu niebios w postaci życia wiecznego ciała.

Mat 18:20 eib "(20) Bo gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię, tam jestem pośród nich."

Rdz 1:26 eib "(26) Następnie Bóg powiedział: Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo. Niech panuje nad rybami mórz, nad tym, co lata pod niebem, nad bydłem, nad całą ziemią i nad wszelkim płazem, który po niej pełza."

Gniewny ton przy grzechu wynika z faktu, że mężczyźni słabo starają się o miłość będąc niecierpliwymi, często dlatego, że prowadzony z Niewiastą dialog nie bierze pod uwagę Słów Bożych. Dzięki miłości okazanej przez mężczyznę drugiemu mężczyźnie, Bóg mógł wyjąć z zanadrza słowo grzech, a Jego Słowa niezawodnie powracają ze zrealizowanym zadaniem.

Ap 19:2 eib "gdyż słuszne i sprawiedliwe są Jego wyroki. Bo osądził wielką nierządnicę, która swą rozpustą psuła ziemię, ukarał ją za krew swoich sług przelaną z jej ręki."

Koran 9:71
A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Oni nakazują sobie to, co uznane, a zakazują sobie tego, co naganne. Oni odprawiają modlitwę i dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i Jego Posłańcowi. Tym Bóg okaże miłosierdzie. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-05-12, 15:35   

radek napisał/a:
wybrana napisał/a:

Ja mogę powiedzieć więcej, gdyby nie szczera miłość mężczyzny do mężczyzny, nieczyste współżycie mężczyzny z Kobietą nie było by przez Boga wybaczone dla plonu niebios w postaci życia wiecznego ciała.

Gniewny ton przy grzechu wynika z faktu, że mężczyźni słabo starają się o miłość będąc niecierpliwymi, często dlatego, że prowadzony z Niewiastą dialog nie bierze pod uwagę Słów Bożych. Dzięki miłości okazanej przez mężczyznę drugiemu mężczyźnie, Bóg mógł wyjąć z zanadrza słowo grzech, a Jego Słowa niezawodnie powracają ze zrealizowanym zadaniem.
Radek - zlituj się - nie pisz tak.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-05-12, 15:55   

Wybrana, masz trochę racji, przy czym nawet Koran mówi o osobie będącej w ogniu i dookoła niego

Koran 27:7-8
Oto powiedział Mojżesz do swego ludu: "Zauważyłem ogień; przyniosę wam od niego wiadomość albo przyniosę wam płonącą głownię. Być może, wy się ogrzejecie!" Lecz kiedy zbliżył się do niego, dał się słyszeć głos: "Błogosławiony jest Ten, który jest w ogniu i który jest wokół niego! Chwała niech będzie Bogu, Panu światów!

A Biblia mówi o czterech istotach żywych znajdujących się pośrodku tronu i wokół niego

Ap 4:6 eib "Przed tronem też widać było jakby szkliste morze. Przypominało kryształ. A w środku tronu oraz wokół niego poruszały się cztery żywe istoty. Wszędzie miały oczy — z przodu oraz z tyłu."

A więc wyraźnie jest nacisk, na, że tak ostrożnie powiem, przyjaźń między mężczyznami na skalę przyjaźni między mężczyzną i Kobietą

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-05-12, 19:28   

radek napisał/a:
Wybrana, masz trochę racji, przy czym nawet Koran mówi o osobie będącej w ogniu i dookoła niego

Koran 27:7-8
Oto powiedział Mojżesz do swego ludu: "Zauważyłem ogień; przyniosę wam od niego wiadomość albo przyniosę wam płonącą głownię. Być może, wy się ogrzejecie!" Lecz kiedy zbliżył się do niego, dał się słyszeć głos: "Błogosławiony jest Ten, który jest w ogniu i który jest wokół niego! Chwała niech będzie Bogu, Panu światów!

A Biblia mówi o czterech istotach żywych znajdujących się pośrodku tronu i wokół niego

Ap 4:6 eib "Przed tronem też widać było jakby szkliste morze. Przypominało kryształ. A w środku tronu oraz wokół niego poruszały się cztery żywe istoty. Wszędzie miały oczy — z przodu oraz z tyłu."

A więc wyraźnie jest nacisk, na, że tak ostrożnie powiem, przyjaźń między mężczyznami na skalę przyjaźni między mężczyzną i Kobietą
Nie powołuj się na Koran, bo on nie ma nic wspólnego z naszym Ojcem, który jest w niebie. Nie cytuj Apokalipsy, bo w ogóle nie jesteś wstanie jej zrozumieć

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-05-12, 20:23   

wybrana napisał/a:
Nie powołuj się na Koran, bo on nie ma nic wspólnego z naszym Ojcem, który jest w niebie.

A ta wypowieź?

Koran 27:9
O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!

wybrana napisał/a:
Nie cytuj Apokalipsy, bo w ogóle nie jesteś wstanie jej zrozumieć

Powiedz mi proszę co według Ciebie przeszkadza mi w zrozumieniu tej księgi?

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-05-12, 20:30   

radek napisał/a:
wybrana napisał/a:
Nie powołuj się na Koran, bo on nie ma nic wspólnego z naszym Ojcem, który jest w niebie.

A ta wypowieź?

Koran 27:9
O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!

wybrana napisał/a:
Nie cytuj Apokalipsy, bo w ogóle nie jesteś wstanie jej zrozumieć

Powiedz mi proszę co według Ciebie przeszkadza mi w zrozumieniu tej księgi?
Nie tobie, ale wielu źle ja interpretuje, bo to bardzo trudna księga napisana językiem, którego trudno dla wielu zrozumieć.A Mojżesz nie rozmawiał bezpośrednio z Bogiem. Boga nikt nie widział, lecz tylko jednorodzony Syn, który jest w łonie Ojca - nam Go objawił.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-05-12, 20:45   

wybrana napisał/a:
wielu źle ja interpretuje, bo to bardzo trudna księga napisana językiem, którego trudno dla wielu zrozumieć

Ja rozumiem moich bliźnich i umiem obronić ich zachowanie jeśli potrzebują mojej pomocy. Ta księga jest pomocą dla ludzi, którzy czytając ją wydają owoc o różnej obfitości, liczy się bardziej intencja, niż procedura

Mat 26:7-13 eib "(7) podeszła do Niego pewna kobieta. Miała ze sobą alabastrowy flakonik pełen bardzo drogiego olejku i gdy Jezus odpoczywał przy stole, wylała Mu go na głowę. (8) Oburzyło to uczniów. Po co ta rozrzutność? — zarzucali. — (9) Można to było drogo sprzedać i rozdać pieniądze ubogim. (10) Jezus odniósł się do ich oburzenia: Dlaczego sprawiacie jej przykrość? Zrobiła to dla Mnie. To był piękny czyn. (11) Ubodzy zawsze będą pośród was. Ja — nie zawsze. (12) Ona natomiast, wylewając ten olejek na moje ciało, przygotowała je na mój pogrzeb. (13) Zapewniam was, gdziekolwiek na świecie będą głosić dobrą nowinę, opowiadać będą także o tym, co ona uczyniła — na jej pamiątkę."

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-05-12, 21:08   

J 1:18 eib "(18) Boga nikt nigdy nie widział; objawił Go On, Jedyny zrodzony Bóg, który jest w łonie Ojca."

Wers ten należy interpretować jako pewność co do tego, że będzie się Ojcem, fragment ten wskazuje, że mężczyzna musi uwierzyć, że zostanie Ojcem. Mężczyzna musi mieć pewność co do zrodzenia Boga na podstawie wiary. Jedyny zrodzony Bóg, to ten, który zrodził się w sercu mężczyzny

Mk 11:24 eib "Dlatego mówię wam: Wierzcie, że otrzymaliście już to wszystko, o co modlicie się i prosicie, a spełni się wam."

Odpowiedz do tematu