Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
USA vs Chiny
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-11-13, 07:13   

kansyheniek napisał/a:
Na dzień dzisiejszy nie ma takiej siły na świecie która byłaby zdolna tego dokonać,a sama wyjść z tej konfrontacji na tyle mocna by na koniec zabrać się za Watykan.

Pretendentem do nowego hegemona na świecie są Chiny, ale dla nich Watykan jest nic nie znaczącym państewkiem. USA, przespały moment wzrostu tej potęgi, a nawet nieświadomie pomogły Chinom się uzbroić i teraz wojna jest pewna. To tylko kwestia czasu. Ważnym graczem jest też Rosja. Co zrobi Rosja nie wie nikt. Pewnym jednak jest, że USA nie poprze, a raczej będzie grać swoje interesy w których priorytetem jest bycie hegemonem w Europie.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-11-13, 12:16   

ZAMOS napisał/a:
Pretendentem do nowego hegemona na świecie są Chiny, ale dla nich Watykan jest nic nie znaczącym państewkiem

Chiny czeka jeszcze wielka rewolucja,bo nie wierzę by władza paskudnego,komunistycznego systemu trwała tam wiecznie.Amerykanie wzniecą tą rewolucję kiedy będzie trzeba.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-11-14, 13:57   

kansyheniek napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Pretendentem do nowego hegemona na świecie są Chiny, ale dla nich Watykan jest nic nie znaczącym państewkiem

Chiny czeka jeszcze wielka rewolucja,bo nie wierzę by władza paskudnego,komunistycznego systemu trwała tam wiecznie.Amerykanie wzniecą tą rewolucję kiedy będzie trzeba.

Nie znasz Chin. Tam nikt nie zufa białym wywrotowcom. Rewolucję by się udała, musieliby zrobić Chińczycy, a ci takiej woli jeszcze nie mają. Nauczyli się żyć z tym co mają, ale żyłoby się im lepiej, jednak USA im bardzo przeszkadzają, więc jedyny scenariusz to wojna z USA. Nie wiem tylko kto ją pierwszy rozpocznie. Dla nas optymistyczny scenariusz byłby jakby Chiny zaatakowały też Rosję i zrobią to na pewno jak Rosja będzie zacieśniać współpracę z Amerykanami, a więc będzie Rosja dla Chin śmiertelnym zagrożeniem, które będą musieli zlikwidować. Jeszcze nigdy w dziejach ziemi hegemon nie pozwolił nikomu urosnąć bez wojny tak jak urosły Chiny. Tylko patrzeć jak Chińczycy zajmą Tajwan i wtedy się zacznie na dobre. Wariant dla nas pesymistyczny to koalicja Chin z Rosją. Wtedy Rosja pójdzie na Europę i ją zdominuje bardzo szybko. Nie ma siły, która by Rosję w podboju Europy zatrzymała, gdyby Chiny walczyły o dominację na Pacyfiku z USA.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-11-14, 17:15   

ZAMOS napisał/a:
Nie znasz Chin.

Byłem w Chinach raz,jako turysta.Spędziłem tam piękne 2 tygodnie,ale rzeczywiście z tego powodu wybitnym znawcą Chin nie jestem.

Skoro tak piszesz,mam prawo domniemywać,że Ty świetnie znasz Chiny.Masz chińskich znajomych z którymi swobodnie rozmawiasz po chińsku.

ZAMOS napisał/a:
Tam nikt nie zufa białym wywrotowcom. Rewolucję by się udała, musieliby zrobić Chińczycy,....


Może znasz Chiny ale nie znasz Ameryki,widać to po tym wpisie.
W Ameryce mieszka ok.4 mln osób pochodzenia chińskiego.Myślisz,że Amerykanie wysyłają tam Irlandczyków,Szkotów albo z pochodzenia Polaków czy Włochów.
No,Ty to masz logikę...

ZAMOS napisał/a:
Nie wiem tylko kto ją pierwszy rozpocznie.


Jeszcze raz Ci to napiszę:wojna USA vs Chiny lub USA vs Rosja,trwała by co najwyżej tydzień.
Gdyby było inaczej Putin by się nie patyczkował z Ukrainą,a także w Syrii,to agresywny gość,ale niegłupi.
Chiny natomiast dawno rozwiązałyby spory o morze Południowochińskie a także dawno zajęłyby Tajwan.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-11-14, 22:18   

Cytat:
Jeszcze raz Ci to napiszę:wojna USA vs Chiny lub USA vs Rosja,trwała by co najwyżej tydzień.

Warto jak interesujesz się geopolityką przeczytać książkę pana Jacka Bartosiaka, albo na początek wysłuchać kilku jego niezwykle interesujących wykładów i może wtedy trochę zrozumiesz o czym pisałem.

kansyheniek napisał/a:
Może znasz Chiny ale nie znasz Ameryki,widać to po tym wpisie.
W Ameryce mieszka ok.4 mln osób pochodzenia chińskiego

Byłem w USA prawie 6 lat i delegowano mnie do Pekinu z przerwami byłem tam prawie dwa lata. Nie znam chińskiego, ale to nie znaczy, że ich nie poznałem. Mam kilku dobrych znajomych Chińczyków i wiem jak oni nas widzą. To,że się kłaniają i uśmiechają nie jest wyrazem sympatii, a tylko ich wrodzonej grzeczności, która jest bardzo, ale to bardzo krucha, a tolerancja białych jest raczej wymuszona ich sytuacją, której mają już dawno dość. Zatem coś zrobić muszą by dalej się rozwijać tak jak na to zasługują swą ciężką pracą.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-11-15, 00:50   

Tak,tak.Chiny na pewno wypowiedza wojne Rosji,ktora ich zaopatruje w rope.I od razu rozpoczna wojne z USA,do ktorego sprzedaja wiekszosc swoich produktow.
A finalowa bitwa bedzie wygladala tak:
Glownodowodzacy-na lewym skrzydle milion ludzi,na prawym skrzydle milion ludzi,a srodkiem puscimy czolgi.
Jeden z generalow-obydwa?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-11-20, 12:14   

Cytat:
Byłem w USA prawie 6 lat i delegowano mnie do Pekinu z przerwami byłem tam prawie dwa lata. Nie znam chińskiego, ale to nie znaczy, że ich nie poznałem. Mam kilku dobrych znajomych Chińczyków i wiem jak oni nas widzą. To,że się kłaniają i uśmiechają nie jest wyrazem sympatii, a tylko ich wrodzonej grzeczności, która jest bardzo, ale to bardzo krucha, a tolerancja białych jest raczej wymuszona ich sytuacją, której mają już dawno dość. Zatem coś zrobić muszą by dalej się rozwijać tak jak na to zasługują swą ciężką pracą.


Skoro byłeś w Stanach i w Chinach powinieneś doskonale zdawać sobie sprawę z ogromnej przepaści jaka dzieli te kraje.
W porównaniu ze Stanami Chiny są krajem bardzo biednym.
Co z tego,że mają w rankingu PKB 2. miejsce na Świecie?
Natomiast w rankingu PKB per capita Chiny są w okolicach 90. miejsca tuż przed Białorusią.Z wynikiem 6400$/os.
Stany 51000$/os.
To przepaść.
Sprawdź sobie w necie ile Stany wydają na zbrojenia a ile Chiny.
Chińczycy nie dogonią Amerykanów nawet za milion lat.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-11-20, 21:58   

kansyheniek napisał/a:
Skoro byłeś w Stanach i w Chinach powinieneś doskonale zdawać sobie sprawę z ogromnej przepaści jaka dzieli te kraje.

To nieprawda.
kansyheniek napisał/a:
W porównaniu ze Stanami Chiny są krajem bardzo biednym.

Widziałem biedę z bliska w Chinach i USA. Jednak jak miałbym wybierać to wybrałbym biedowanie w Chinach. Liczby jakie podajesz nie odzwierciedlają tego czym są te kraje. Umiarkowanym optymizmem napawa mnie wybór na prezydenta pana Trampa. Jest szansa, że przynajmniej przez dwa trzy lata nie będzie wojny światowej zainicjowanej przez USA, ponieważ pan Tramp wie, że tej wojny nie wygra. Pewności takiej jednak czy Chiny tego nie zrobią niestety nie mam. Nie rozumiesz geopolityki, a na niemieckiej propagandzie uczyć się nie zamierzam. Mniemanie, iż USA są bezkonkurencyjne jest wielkim błędem i może to dla wielu źle się skończyć.
Powinieneś obejrzeć wykład o geopolityce jaki zalinkowałem. Wiele ci się rozjaśni.
kansyheniek napisał/a:
Chińczycy nie dogonią Amerykanów nawet za milion lat.

Chiny już kilka lat temu USA dogoniły. To ogromny kraj i ma jeszcze więcej ludzi. My Europejczycy nie rozumiemy ich kultury i potencjału produkcyjnego. Dzisiejsze Chiny to potęga o jakiej Europa nawet pomarzyć nie może. Chiny by dalej się rozwijać muszą się skonfrontować z obecnym hegemonem i rozmówić się z Rosją. Jeżeli Rosja nie połączy sił z Chinami to Chiny ją zniszczą. Hegemon i władca świata może być tylko jeden.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-11-21, 03:28   

ZAMOS napisał/a:
Chiny już kilka lat temu USA dogoniły.

Dogonily w czym?Ja zarabiam 10 funtow w godzine,a chinczyk w dwa tygodnie.Ceny mamy podobne.Nie wierzysz?Gamingowy,wypasiony laptop Acera kosztuje mnie 1500 funtow,a moj kumpel w Polsce musi na to wydac 5 tysiecy.Ja zarobie na tegoz laptopa w miesiac,jemu pol roku to za malo.Chinczyk pewnie bedzie musial na tego lapka pracowac z 5 lat.Wiec w czym dogonily?Kupujesz na bazarze koszulke za 10 zlotych nie majac pojecia,ze te koszulke uszyly hinduskie dzieci,ktore za swoja prace dostaly 5 eurocentow.Obudz sie.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-11-21, 11:02   

ZAMOS napisał/a:
Widziałem biedę z bliska w Chinach i USA. Jednak jak miałbym wybierać to wybrałbym biedowanie w Chinach.


Jesteś narodowym socjalistą i również komunistą?
:shock:
Czegoś takiego na oczy nie widziałem.


kansyheniek napisał/a:

Skoro byłeś w Stanach i w Chinach powinieneś doskonale zdawać sobie sprawę z ogromnej przepaści jaka dzieli te kraje.


ZAMOS napisał/a:
To nieprawda.


Jak nie?
Ranking per capita,którego jak widać nie rozumiesz mówi sam za siebie.Liczby nie kłamią.
ZAMOS napisał/a:
Chiny już kilka lat temu USA dogoniły.

W czym?
Jeśli masz na myśli liczbę ludności to tak,racja,ale co z tego?
ZAMOS napisał/a:
Chiny to potęga o jakiej Europa nawet pomarzyć nie może.

W czym? Pewnie masz na myśli złodziejstwo technologii.

ZAMOS napisał/a:
Powinieneś obejrzeć wykład o geopolityce jaki zalinkowałem. Wiele ci się rozjaśni.

Sami Chińczycy uznają wyższość Amerykanów,więc...
Póki cały Świat (w tym i same Chiny) będzie się rozliczał w dolarze,nie ma mowy o hegemonii Chin

Jeśli chodzi o sprawy militarne:
Amerykanie póki co mają u wybrzeży chin niezatapialny lotniskowiec,czego Chiny u wybrzeży USA nigdy nie będą mieć.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-04-15, 12:44   

Integrować się z silniejszym i bardziej rozwiniętym państwem jest łatwiej, lecz więcej pożytku przynosi wspólne działanie na jakimś polu z państwami, które pozwalają sobie udzielić na danym polu pomocy. Silny wzmacniać się nie musi, lecz dzielić się swoją siłą, jeśli jej źródło jest wartościowe.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-03-15, 20:15   

Wygenerowane zadłużenie finansowe Państwa najzdrowiej jest spłacać poprzez zwiększanie obrotów finansowych, a obroty finansowe generuje się poprzez poprawę nastrojów społecznych, na które z kolei wpływa treściwy, dobry, przemyślany i odpowiednio wprowadzany plan

Łk 12:32 eib "Nie bój się, mała trzódko! Gdyż waszemu Ojcu spodobało się dać wam Królestwo."

Koran 67:30 (Bielawski)
Powiedz: "Jak wam się wydaje? Jeśli rankiem zniknie wam woda w głębi ziemi, to kto wam dostarczy wtedy wody źródlanej?"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-09-21, 14:18   

Nie jestem przeciwko Chinom i nie jestem przeciwko USA. Bieżącą kwestię poruszam w tym temacie, bo akurat te największe gospodarczo kraje mają podobno nieporozumienia handlowe. Na sankcjach cierpi wielu ludzi realizujących porozumienia międzynarodowe. Myślę, że sankcje są wyrazem braku wizji wspólnej płaszczyzny dialogu i obawy o utratę uzgodnionych w umowach profitów. Dla mnie ważniejsze jest wywiązanie się ze swoich słów, niż pełny żołądek. Jeśli druga strona nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań to po prostu nie zawiera się z nią nowych umów jeśli nie umie się wytłumaczyć

J 1:1-18 eib "(1) Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko dzięki Niemu się stało i z tego, co istnieje, nic nie stało się bez Niego. (4) W Nim było życie, a życie było światłem ludzi. (5) Światło zaś świeci w ciemności i ciemność go nie ogarnęła. (6) Pojawił się człowiek posłany przez Boga. Miał na imię Jan. (7) Przyszedł jako świadek, by zaświadczyć o świetle, by dzięki niemu wszyscy uwierzyli. (8) Nie on był światłem, miał jedynie o nim zaświadczyć. (9) Na świat bowiem nadciągało prawdziwe światło, które oświeca każdego człowieka. (10) Przebywał na świecie i dzięki Niemu świat powstał, ale świat Go nie rozpoznał. (11) Przyszedł do swego, swoi Go jednak nie przyjęli. (12) Lecz tym wszystkim, którzy Go przyjęli, dał przywilej stania się dziećmi Boga — tym, którzy wierzą w Jego imię, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z woli ciała, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga. (14) Słowo zatem stało się ciałem; pełne łaski i prawdy zamieszkało wśród nas — i zobaczyliśmy Jego chwałę, chwałę jako Jedynego zrodzonego, który pochodzi od Ojca. (15) Jan świadczy o Nim donośnie wołając: To o Nim powiedziałem: Ten, który idzie za mną, pojawił się przede mną, był On wcześniej niż ja. (16) Z Jego pełni my wszyscy wzięliśmy — łaskę w miejsce łaskawości. (17) O ile bowiem Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda nastały dzięki Jezusowi Chrystusowi. (18) Boga nikt nigdy nie widział; objawił Go On, Jedyny zrodzony Bóg, który jest w łonie Ojca."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 12