Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
55%
 55%  [ 11 ]
TAK, są ekstremistami
45%
 45%  [ 9 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Korn

Wysłany: 2019-10-18, 16:59   

Robertus napisał/a:
Korn napisał/a:
To zapewne podoba ci się nowa siedziba ŚJ w Warwick. Musze przyznać, że piękna i zrobiona z rozmachem. Wiele pieniędzy w nią wpompowano, bo trzeba przyznać, że z nieba nie spadła. ktoś za to zapłacił. A zwykła biedota ŚJ goni co tchu z gazetkami po domach.

nie za bardzo wiem o co tobie chodzi. Znam dość zamożnych SJ którzy sporo głoszą i niekonieczne sporo rozpowszechniają publikacji.
Korn napisał/a:
Zaczął wam ten temat doskwierać, bo wiele merytorycznych argumentów, wylano wprost na stół. To chcecie go zamieść pod dywan. Bo nóż, zaczną inni analizować. A to temat wstydliwy, taki pieniężny, jak u innych, a miało być kryształowo.

Merytoryczne argumenty?
No to dobra, pogadajmy merytorycznie, podaj fakty ile konkretnie zarabia członek Ciała Kierowniczego.
zacznijmy od tego. Tylko merytorycznie. Podaj kwotę a także źródło tej informacji.

Ja przedstawiam problem od strony globalnej. Analizuję go etycznie, moralnie i porównuję go z innymi religiami. Patrzę na przyczyny i widzę skutki.
Ty natomiast chcesz sprowadzić problem do znajomości, osobistych wynagrodzeń CK, żeby móc licytować się ze mną, czy jest tego na przykład dwadzieścia tysięcy czy dwadzieścia tysięcy i jeden grosz. Takie to małostkowe i przyziemne. To nie o to chodzi. Problem widzę taki sam jak w innych religiach.
Niczym nie różnicie się od katolików. Na wzór katolickich kościołów wy pobudowaliście sobie sale królestwa. Na wzór wybudowanej katolickiej siedziby Piotrowej w Rzymie, Wy wybudowaliście sobie siedzibę Jehowy w Warwick. Bardzo podobna struktura do tej katolickiej. Inaczej natomiast zorganizowaliście sobie finansowanie swojego imperium, musicie przecież jakoś odróżnić od katolików. Wymyśliliście sobie bardziej zakamuflowany sposób.
O finansowaniu i przebiegu pieniądza w Waszej organizacji, dowiemy się najlepiej na "Forum byłych Świadków Jehowy. Na vlogu "Powyjściu.pl"
Oraz na bardzo wielu filmach youtube gdzie piszą i mówią wasi byli członkowie. Kto jak kto, ale oni najlepiej wiedzą jak płacili i na co płacili. Zajrzyj do tego wszystkiego Robertus i uzupełnisz swoją wiedzę o dokładne dane finansowe dotyczące organizacji ŚJ. Ja nigdy nie byłem ŚJ i nie mam tak dokładnych danych jak byli członkowie. Dla mnie Oni są bardzo wiarygodni, dlatego, że te fora i vlogi istnieją lata a organizacja ŚJ nie oskarżyła ich o zniesławienie ze strachu przed własna kompromitacją.

Mówicie o przyszłym królestwie na ziemi, to więc wytłumacz mi jak ci wszyscy ŚJ, co powstaną z prochu ziemi zmieszczą się w siedzibie w Warwick. Czy to znaczy, że znowu będą uprzywilejowani, lepsi mieszkający w pałacu i gorsi mieszkający w przydrożnych chatach.
Z tego wszystkiego co się dzieje i oglądając piękne fotografie siedziby w Warwick, widzę że wasze CK już teraz ma królestwo boże na ziemi.

Do Lubej....Mówiłaś o samofinansowaniu się ŚJ i to jest prawda...Ale Oni jeszcze finansują się poprzez giełdę w Nowym Jorku.
Jakieś lata temu będąc na pewnym forum, rozgorzała dyskusja na temat ŚJ.
I wtem pewien makler giełdowy -Polak przedstawił zestawienie wyników finansowych spółek w które inwestowało CK. Były to skany raportów i zysków dostępne do obiegu publicznego.
CK o hipokryzjo ! inwestowało w firmy banki krwi i firmy przemysłu zbrojeniowego, bo na tym najlepiej się zarabiało. I jak to pogodzić z tym, że szarym członkom ŚJ nie zabraniają dla ratowania życia transfuzji krwi. Oraz do tego, ze finansuje się śmiercionośną broń do zabijania ludzi. Nie chcę już mówić o artykułach prasowych o wystawnych jachtach CK, prostytutkach, pedofilii starszych zboru w Australii i Kanadzie.

Niczym nie różnią się od purpuratów, a chcą uchodzić za lepszych. Rozumiem Twoją troskę Luba o tych prostych, zastraszonych na różne sposoby religijne, szarych wyrobników ŚJ. Podobnie jak chłopi pańszczyźniani u katolików i protestantów.

Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-10-18, 19:25   

Korn napisał/a:

Do Lubej....Mówiłaś o samofinansowaniu się ŚJ i to jest prawda...Ale Oni jeszcze finansują się poprzez giełdę w Nowym Jorku.
Jakieś lata temu będąc na pewnym forum, rozgorzała dyskusja na temat ŚJ.
I wtem pewien makler giełdowy -Polak przedstawił zestawienie wyników finansowych spółek w które inwestowało CK. Były to skany raportów i zysków dostępne do obiegu publicznego.
CK o hipokryzjo ! inwestowało w firmy banki krwi i firmy przemysłu zbrojeniowego, bo na tym najlepiej się zarabiało. I jak to pogodzić z tym, że szarym członkom ŚJ nie zabraniają dla ratowania życia transfuzji krwi. Oraz do tego, ze finansuje się śmiercionośną broń do zabijania ludzi. Nie chcę już mówić o artykułach prasowych o wystawnych jachtach CK, prostytutkach, pedofilii starszych zboru w Australii i Kanadzie.

Niczym nie różnią się od purpuratów, a chcą uchodzić za lepszych. Rozumiem Twoją troskę Luba o tych prostych, zastraszonych na różne sposoby religijne, szarych wyrobników ŚJ. Podobnie jak chłopi pańszczyźniani u katolików i protestantów.

Wyksztalcenie tez nie jest tam priorytetem.

Mowia, ze "w Krolestwie" bedzie na to czas.... :->

Przed bliskim Armagedonem trzeba glosic namietnie od drzwi drzwi...ile sie da, poswiecajac czas wolny od pracy...a tym, co sie zapracowalo w pocie czola, trzeba sie podzielic ze starszyzna :-( ...odjac od geby dzieciom i dac oszustom chowajacym sie za zydowskim bostwem...zazdrosnym i msciwym :->

Dobrze, ze mamy internet i mozemy o tym pisac i mowic...na chwale niebianskiego Ojca
:->

Dzieki, drogi Kornie, za wsparcie... :->

Nie zabawie tu dlugo...ku radosci wyznawcow Jehowy, Trojcy i Allaha :->

Trzymaj sie, Korn....zawsze z nadzieja czekam na twoje wpisy :->

Pozdrawiam cie serdecznie :->

Bobo 

Wysłany: 2019-10-19, 08:08   

Luba napisał/a:
Ja kocham SJ...naprawde, Bobo

Tym bardziej ci nie wierzę :-D
Cytat:
Dlatego robie wszystko, aby otworzyc im oczy

Z mizernym skutkiem.
Cytat:
Bobo, jesli niewolnictwo duchowe daje ci spelnienie, to okay....ale przeciez ci nie daje

Kusisz kusicielko. I to bezczelnie :mrgreen:

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2019-10-26, 23:14   

Luba....piszesz:
„Wykszlalcenie tez nie jest tam priorytetem.
Mowia, ze "w Krolestwie" bedzie na to czas...”

W królestwie to trzeba będzie sprzatac trupy po całej ziemi a nie kształcić się 😃

Luba 

Wysłany: 2019-10-27, 07:48   

Manna z nieba napisał/a:
Luba....piszesz:

W królestwie to trzeba będzie sprzatac trupy po całej ziemi a nie kształcić się 😃

No tak...Jehowa uwielbia trupy....Jego ludy wybrane rowniez ... :-(

efroni 

Wysłany: 2019-10-27, 10:02   

Luba napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Luba....piszesz:

No tak...Jehowa uwielbia trupy....Jego ludy wybrane rowniez ... :-(

Te trupy to ponoć dzieło Ojca i Baranka .... no chyba, że Ojciec=JHVH

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Luba 

Wysłany: 2019-10-27, 15:44   

efroni napisał/a:

Efroni, masz jakis konkretny poglad na te sprawe...?

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2019-10-27, 16:52   

Oczywiście że SJ to ekstremiści.
Muszą być ekstremistami, bo ich nauki są oparte na Biblii, która jest pelna ekstremizmów.
Jeśli ktoś postępuje wg Biblii, to musi być ekstremistą.

Luba 

Wysłany: 2019-10-27, 17:07   

BoaDusiciel napisał/a:
Oczywiście że SJ to ekstremiści.
Muszą być ekstremistami, bo ich nauki są oparte na Biblii, która jest pelna ekstremizmów.
Jeśli ktoś postępuje wg Biblii, to musi być ekstremistą.

Bingo :->

Podpisuje sie pod tym :->

efroni 

Wysłany: 2019-10-27, 19:19   

Luba napisał/a:
efroni napisał/a:

Bóg jest jeden ,to słowa Jezusa, Chrystusa Bożego a to znaczy, że Bóg Ojciec to JHVH

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Luba 

Wysłany: 2019-10-27, 19:30   

efroni napisał/a:
Luba napisał/a:
efroni napisał/a:

Bóg jest jeden ,to słowa Jezusa, Chrystusa Bożego a to znaczy, że Bóg Ojciec to JHVH

"Bog jest jeden" znaczy, ze "Bog jest jeden"...nic wiecej :-D ...i nie znaczy to wcale, ze " Bóg Ojciec to JHVH" :-D

To tylko religijne spekulacje, efroni :-D

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Metanoia 
Bóg jest 1

Pomogła: 23 razy
Wysłany: 2019-10-27, 20:29   

Wiele tysięcy lat temu Bóg przyszedł do człowieka i co zrobił?
To samo co wy zrobicie, kiedy pojawiacie się w obcym towarzystwie, przedstawił się z imienia.

JESTEM JEDEN, powiedział Bóg.
Jeden znaczy jestem początkiem chmury matematycznej INFORMACJI, świata zbudowanego z Jedynek.
Jeden znaczy, że nie ma innych poza mną.
Jeden to matematyczny ZNAK, będący imieniem Ojca.

Jehowa jest po drugiej stronie rzeczywistości. Jehowa.
Świat jest skonstruowany jak zbiór liczb rzeczywistych.
Po jednej stronie oś liczb dodatnich, po drugiej ujemnych a pośrodku Zero.
Dodatnie z początkiem w 1 to Królestwo Ojca.
Ujemne z początkiem w -1 to świat Jehowy
Zero to Lucyfer, pustka, nicość, śmierć.

Odpowiednio, przestrzeń po stronie Ojca to Adam, Ojciec wypowiada w Adamie swoje Imię.
Adam (Jezus) i Ojciec są Jeden.
Przestrzeń po stronie Jehowah to Ewa.

Metanoia 
Bóg jest 1

Pomogła: 23 razy
Wysłany: 2019-10-28, 07:39   

Adam jest Słowem wypowiedzianym przez Ojca.
Ojciec wypowiedział w Adamie samego Siebie.
Kim jest Ewa?
Nie ma żadnej Ewy.
To pustka.
Ewa jest lustrzanym odbiciem Adama.
Małpuje i odwraca.
Dlatego kobieta jest pusta i bezduszna bo jest pozbawiona Ducha Ojca.
Jehowah jest pusta i bezwzględna. Nie ma żadnej łączności z Bogiem.
Jehowah nie może być zbawiona bo nigdy nie poznała Ojca.
Nie wie kim jest sama ani kim jest Ojciec.

Kogo RM widzi w żonie, czyją miłość?
Własną.
Widzi siebie i kocha siebie. Tylko siebie.
Nie ma tam nic płynącego od jego żony bo nigdy nie było.
Jedynym źródłem informacji o miłości jest tam RM.
Jego Ewa jest pusta i działa jak lustro, w którym przegląda się RM.
Jego Ewa jest Jego medium w łączności w Bogiem, medium które ukazuje mu jego samego z innego wymiaru.
To działa jak narkotyk.
RM to wie...
Adam bardzo kocha...siebie.

Robertus 

Wysłany: 2019-10-28, 17:54   

metanoia, napiszę trochę bezpośrednio, ale pomylilaś tematy.
Rozumię ze chcesz nam przekazać coś co według Ciebie jest super ważne, ale jak widze powtarzasz swoją mysl w kilku wątkach nawet jak nie ma związku.
Możesz o tym pisać gdzie indziej? Proszę.

Listek 

Wysłany: 2019-10-29, 17:20   

Metanoia napisał/a:
Adam bardzo kocha...siebie.

Tak.
Ef 5:28 "Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje."

Odpowiedz do tematu