Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
55%
 55%  [ 11 ]
TAK, są ekstremistami
45%
 45%  [ 9 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2019-10-16, 18:59   

BoaDusiciel napisał/a:
Moim zdaniem ŚJ są najbliżsi naukom Jezusa. Serio.

Tak samo myślą sami Świadkowie Jehowy. Nie lubimy ściem badackich czy innych różnej maści pseudo-chrześcijan.
BoaDusiciel napisał/a:
No ale nie jest to powód do dumy, bo świadczy o zaniku zdolności odróżniania bajek od rzeczywistości

A to już interpretacja osób postronnych, jak Ciebie. Czy to bajka czy rzeczywistość dla Ciebie dla Świadków nie ma znaczenia.
Nawiasem powiem, że nawet gdyby to była bajka, to i tak każdy Świadek Jehowy zejdzie z tego świata szczęśliwy, że pomagał innym nie chlać, nie palić, nie cudzołożyć, mieć nadzieję i umrzeć, że kiedyś wstanie i będzie żył w raju.
Czyż to nie piękna 'bajka'? Każdy tego pragnie. Nawet ateista i... zapewne Ty. Kto nie chce mieć pięknego domu, szczęśliwej rodziny, super zdrowia, życia bez końca. Każdy tego chce. Nawet komuniści, ateiści, agnostycy, schizofrenicy itd.
Tylko, że wg. Biblii to nie bajka... a Świadkowie tylko to powtarzają (nie pomyl z: wymyślają).

Jeśli po śmierci nie ma NIC i NIGDY NIC nie będzie, to... nie ma bardziej szczęśliwej śmierci :-P

Boa... ty masz te same pragnienia. Głowę dam. Zarabiasz się na śmierć, aby uzyskać dokładnie to samo... tylko, ze na własną rękę... ;-)

Henryk 

Wysłany: 2019-10-16, 19:54   

Bobo napisał/a:
Henryk, zatraciłeś sens chrystianizmu.

Dziękuję za troskę! :lol:
Diagnozę postawi ktoś inny.
Cytat:
Tak przypadkiem, gdy wchodzisz do jakiegoś biura raz na pół roku albo rzadziej?
\
Aleś uczepił się biura. :xhehe:
Wchodząc gdziekolwiek pozdrawiam wszystkich, a jednocześnie nie wchodzę tam z zamiarem zdobycia jeszcze jednego członka Zboru.
W biurze załatwia się inne sprawy! To nie miejsce indoktrynację.[/quote]

Korn

Wysłany: 2019-10-16, 20:32   

Bobo napisał/a:
Korn napisał/a:
Widzisz wuko, ŚJ każą naśladować Jezusa, ale w czym? Jezus po żadnych domach nie chodził.

Ależ powalający argument!
Bóg w Edenie kazał się rozmnażać. Ale sam się nie rozmnożył (czyli z jakąś kobietą).
Jezus polecił swoim uczniom odwiedzać domy, gdyż... co, bo sam nie odwiedzał domów? Czy nie wystarczy Tobie, że KAZAŁ swoim uczniom?
Już jestem Ciekawy, jak mówisz Jezusowi, ale jak to jest, że nam każesz głosić od domu do domu ale Ty sam nie głosiłeś...!?
Już widzę minę Jezusa na tak głupi argument :mrgreen:
Aleście głupi panie Korn!
Korn napisał/a:
Jezus z tego co wiemy nauczał na polach, na placach, czy gajach oliwnych. Jeżeli przebywał w domach bogaczy=Łazarz to na jego zaproszenie.

Dobrze wiesz, że Internet cię chroni przed obnażeniem, bo już widzę jak Ty osobiście głosisz w gajach oliwnych, na polach, czy u bogaczy. Raczej wątpię, że w ogóle bywasz w takich miejscach.
Wiadomo, ze częściej spotkam tam głoszących Świadkow Jehowy niż jakiś Kornów od siedmiu boleści. Na jakim świecie ty żyjesz ;-)
Korn napisał/a:
Chodzenie po domach ŚJ to miał być skuteczny środek na zwiększenie stanu posiadania.

pupa! Każdy ekonomista cię wyśmieje. Ileż to środków pieniężnych pozyskują Świadkowie podczas głoszenia? Masz jakieś dane? Zero. Ale trochę posrać masz ochotę.
Korn napisał/a:
Według zasady im więcej nowych członków tym więcej datków.

Byleby twojego budżetu nie naruszyli bo... na żarcie nie będziesz miał :-D
Korn napisał/a:
Tym bardziej pokaźna nowa siedziba w Warwick.

Stodoła. Oczywiście, że jesteś za stodołą. A Twoja siedziba gdzie się mieści? W zapchlonym biurku twojego M-2? No jest was dwóch/dwoje? Może wtedy wystarczy reprezentacyjna komórka albo szopa.
Korn napisał/a:
I jakby ktoś nie wiedział o co chodzi? To jak zwykle chodzi o pieniądze, owinięte w religijne dogmaty.
'Nooooo! W końcu!!! Objawienie na forum!!! Korn już wie o co chodzi.
Po prostu bredzi i śmierdzieli.
Nie słuchajcie go. Facet bez pokrycia. Chce zaistnieć kosztem Świadków Jehowy bo na nich zawsze można nasrać (co usilnie chce robić) i nikt mu nic nie zrobi. Za to liczy na poklask obszczyŚwiadków.
Ale w głowie trzema mieć 'nasrane', kurcze, Korn, odpuść, bo będzie zgaga! :crazy:

Człowieku nie ośmieszaj się. Przecież ludzie mają internet i mogą sobie pooglądać tę waszą siedzibę w Warwick. Tego się nie da ukryć w stodole.
Nie wiem czy specjalnie robisz się ograniczony czy tylko na potrzebę obrony tego czego się nie da obronić.
Przecież wszyscy wiedza i to nie jest żadna tajemnica, że wasi prezesi nie pozyskują pieniądze od ludzi którym głosicie to co głosicie. Prezesi pozyskują kasę tylko i wyłącznie od was. To wy musicie dać datek na każdą Strażnicę i roznieść po domach. W waszym biznesie polega to na tym, że im więcej członków tym więcej datków na gazetę. Co wiąże się coraz bardziej okazałą rezydencją w Warwick. To na tym zarabia Russel. Kiedyś zarabiał na sklepach ale uznał, że lepiej zarobi się na naiwności ludzi i stworzył Strażnicę Syjońską.

Podobno macie naśladować Jezusa, a co robią wasi prezesi?
Jezus nie miał nic, żył w przydrożnych stodołach nie wiem czy miał nawet osła. Mówił ludziom rozdajcie majątki i pójdźcie za mną. A wasi prezesi robią co innego, budują dwór ze złota i szkła. Siedzą na przepastnych kanapach i chwalą Jehowę jak im poszczęścił w życiu. Są Abrahamami Narodów. A za wszystko zapłacili "datkowcy" roznoszący gazety po domach. Widzisz tak się robi biznes, po co się męczyć w sklepie i sprzedawać mąkę.

Właściwie niczym się nie różnicie od katolików, jeśli chodzi o pieniądze i wystawne życie waszych elit.

Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-10-16, 20:56   

Bobo napisał/a:
Korn napisał/a:

I jakby ktoś nie wiedział o co chodzi? To jak zwykle chodzi o pieniądze, owinięte w religijne dogmaty.
'Nooooo! W końcu!!! Objawienie na forum!!! Korn już wie o co chodzi.
Po prostu bredzi i śmierdzieli.
Nie słuchajcie go. Facet bez pokrycia. Chce zaistnieć kosztem Świadków Jehowy bo na nich zawsze można nasrać (co usilnie chce robić) i nikt mu nic nie zrobi. Za to liczy na poklask obszczyŚwiadków.
Ale w głowie trzema mieć 'nasrane', kurcze, Korn, odpuść, bo będzie zgaga! :crazy:

Bobo, nie zaprzeczaj, bo Korn pisze jak jest.

SJ- "szeregowcy" haruja na wasza elite. Przeciez dzis wszyscy juz wiedza, ze kazdy ochrzczony jest zobowiazany ( oczywiscie prawem niepisanym) do comiesiecznego datku ("owocu") i do sprawozdania z dzialalnosci....kazdy musi to robic, bo jak nie, to "na dywanik".

CK jest od redagowania waszych wydawnictw i dbania o to, zebyscie wy, szaraki, rozprowadzali je "skutecznie" i efektywnie. Niezbedne do tego socjotechniki szlifujecie w szkolkach teokratycznych...w czasie wolnym od pracy, ktory nalezy sie wam i rodzinie...dzieciom i przyjaciolom...na chwale Ojcu, ktory zwie sie MILOSCIA....

Jesli ktos tutaj ma "nasrane", to ci, ktorzy poddani zostali praniu mozgu i napelnieniu pustych glow brooklynskim "gownem, owinietym w bawelne".

Wiekszosc z was wstydzi sie tego co robi i zyje w ciaglym stresie...wasze dzieci nienawidza was za to, co im robicie....

Osobiscie uwazam, ze za tak patologiczne postawy, powinniscie byc surowo karani...lub izolowani od spoleczenstwa i poddawanii psychoterapii....bo kto wie, do czego jestescie w stanie sie posunac, majac Abrahama za autorytet...

Za odmowe transfuzji krwi dla dziecka w sytuacji zagrozenia zycia powinniscie byc pozbawiani praw rodzicielskich na zawsze.

Tak...jestescie skrajnymi ekstremistami i wasza dzialalnosc powinna byc bezwzglednie zakazana.

Oczywiscie znam przypadki, ze zdolaliscie "nawrocic" jakiegos pijaka, cpuna czy innego bandziora.....ale przeciez takie przypadki zwyczajnie maja miejsce, niezaleznie od wiary w Jehowe.... :->

Wy jestescie tacy akuratni ze strachu przed waszymi przelozonymi, ktorzy, zeby nie bylo na nich, zwalaja na Jehowe, ze wymaga od was bezwzglednego posluszenstwa...a oni, ze niby "niewolnikiem wiernym i rozumnym " wybrani zostali przez tegoz Jehowe i zalapali sie do "ostatka"..... :-D

Zycze ci , Bobo, wiekszego wgladu w siebie samego i owocna analize wlasnych dzialan na rzecz Brooklynu, ktore to dzialania odbieraja reszte wolnosci slabym jednostkom, niezdolnym w danym momencie stawic czola podstepnemu, przebieglemu atakowi w postaci tego wyuczonego, typowego tylko dla SJ slangu, rodem z Ameryki.... :-D

Doswiadzczenia, jakie przechodzisz w tej szemranej organizacji na pewno cie wzmocnily i z cala pewnoscia przyniosa owoc w przyszlosci....Przestan sie tylko bac i miej odwage powiedziec adieu swoim duchowym ( i nie tylko) oprawcom.

Moje stanowisko w sprawie Jehowy znasz...w sprawie Ojca, ktorego nalezy czcic w Duchu i Prawdzie, rowniez.... podobnie w sprawie Biblii....:->

A wiec nie bede sie powtarzac....Pozdrawiam cie, jak zawsze, Bobo: w Duchu i Prawdzie.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2019-10-17, 07:08   

Bobo napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Moim zdaniem ŚJ są najbliżsi naukom Jezusa. Serio.

Tak samo myślą sami Świadkowie Jehowy. Nie lubimy ściem badackich czy innych różnej maści pseudo-chrześcijan.
BoaDusiciel napisał/a:
No ale nie jest to powód do dumy, bo świadczy o zaniku zdolności odróżniania bajek od rzeczywistości

A to już interpretacja osób postronnych, jak Ciebie. Czy to bajka czy rzeczywistość dla Ciebie dla Świadków nie ma znaczenia.
Nawiasem powiem, że nawet gdyby to była bajka, to i tak każdy Świadek Jehowy zejdzie z tego świata szczęśliwy, że pomagał innym nie chlać, nie palić, nie cudzołożyć, mieć nadzieję i umrzeć, że kiedyś wstanie i będzie żył w raju.
Czyż to nie piękna 'bajka'? Każdy tego pragnie. Nawet ateista i... zapewne Ty. Kto nie chce mieć pięknego domu, szczęśliwej rodziny, super zdrowia, życia bez końca. Każdy tego chce. Nawet komuniści, ateiści, agnostycy, schizofrenicy itd.
Tylko, że wg. Biblii to nie bajka... a Świadkowie tylko to powtarzają (nie pomyl z: wymyślają).

Jeśli po śmierci nie ma NIC i NIGDY NIC nie będzie, to... nie ma bardziej szczęśliwej śmierci :-P

Boa... ty masz te same pragnienia. Głowę dam. Zarabiasz się na śmierć, aby uzyskać dokładnie to samo... tylko, ze na własną rękę... ;-)

No proszę, Bobo doszedł do wniosku, że odgrywanie groźnego policjanta nie skutkuje, więc - w ramach strategii teokratycznej - stał się życzliwym policjantem.
Ewentualnie postanowił zostać marchewką, tą od kija i marchewki :lol:
No i OK, może ktoś się na to złapie, powodzenia :-P
Ale przecież wiesz - Bobo - że nikt nie ma do was pretensji o to:
że pomagał nie chlać, nie palić, nie cudzołożyć, mieć nadzieję i umrzeć, że kiedyś wstanie i będzie żył w raju.
- tylko o zupełnie inne sprawy.
W moim odczuciu sprawy te polegają na sposobie realizacji zadań.
Oczywiście jest to sposób zgodny z zaleceniami Biblii, ale sposób traktowania Żydów też był zgodny z zaleceniami Mein Kampf.
A jeśli chodzi o zadania, to pamiętam jak jakiś ksiądz się oburzał na pomysł usunięcia religii ze szkół. No bo przecież na religii też uczą samych dobrych rzeczy :mrgreen:

wuka 

Pomogła: 88 razy
Wysłany: 2019-10-17, 10:16   

Bobo napisał/a:
Podasz cytat, w którym Paweł nakazuje 'babom' milczeć?

"11 Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. 12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam4 ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości."1Tm.2,11-12 ;-)
Bobo napisał/a:

Nie pochwalaj siebie. Myślałby kto, że Świadkowie J. boją się Twojej Biblii. Nie byłem świadkiem tej rozmowy ani tego JAK to zrobiłaś.

Mojej Biblii nie, ale konfrontacji z wykładnią, jaką przedstawili. Bobo, nie rób ze mnie potwora. W mojej klatce schodowej jedynie ja czasami zamieniam z nimi kilka słów. Normalnie, zwyczajnie. Pisząc JAK to zrobiłam sugerujesz, że co? z patelnią w dłoni?
Korn napisał/a:
Widzisz wuko, ŚJ każą naśladować Jezusa, ale w czym? Jezus po żadnych domach nie chodził.
To ludzie chodzili za Jezusem. Gdzie przystanął, gdzie przycupnął, ludzie od razu się przy nim zbierali i z małej grupy robiła się całkiem pokaźna grupa, tego każdy dom nie mógł pomieścić.

To więc o jakim naśladownictwie Jezusa jest mowa. To raczej jego propagatorzy na wzór nauk żydowskich zbierali się po domach-w salach nauki. Jezus z tego co wiemy nauczał na polach, na placach, czy gajach oliwnych. Jeżeli przebywał w domach bogaczy=Łazarz to na jego zaproszenie.
Chodzenie po domach ŚJ to miał być skuteczny środek na zwiększenie stanu posiadania. Według zasady im więcej nowych członków tym więcej datków. Tym bardziej pokaźna nowa siedziba w Warwick. No i stara psychologia, tylko my głosimy prawdę. Ludzie prawdy nie rozumieją będą was wyrzucać, to jednak powinno was utwierdzać, że nasze głoszenie jest miłe Jehowie. Za to nowa siedziba w Warwick będzie się bardziej dostojnie rozrastać.

Też tak uważam. To jest smutna rzeczywistość i żal mi ludzi w tym systemie uwikłanych.
Bobo napisał/a:

Zauważam, wuko, ze tu jakaś walka o Ciebie się rozgrywa

Zauważyłam i czuję się bardzo niezręcznie.

Bobo 

Wysłany: 2019-10-17, 12:58   

Korn napisał/a:
Przecież ludzie mają internet i mogą sobie pooglądać tę waszą siedzibę w Warwick. Tego się nie da ukryć w stodole.

No przecież napisałem, że jesteś za stodołą! Jakaś zazdrość? Twoje biurko wywołuje u Ciebie nudności?
Korn napisał/a:
czego się nie da obronić.
Przecież wszyscy wiedza i to nie jest żadna tajemnica, że wasi prezesi nie pozyskują pieniądze od ludzi którym głosicie to co głosicie. Prezesi pozyskują kasę tylko i wyłącznie od was. To wy musicie dać datek na każdą Strażnicę i roznieść po domach. W waszym biznesie polega to na tym, że im więcej członków tym więcej datków na gazetę.

Może i byś miał rację, gdybyś ją miał. Bo widzisz... gdyby chodziło o 'rozdawanie gazetek', jak to określasz, to strona publikacja z nieodpłatną możliwością pobierania publikacji ŚJ byłaby strzałem w kolano z finansowego punktu widzenia. Jak zarabiać na czymś co jest za darmo do ściągnięcia?
A co z wydaniami papierowymi? Też jesteś 'w dupie' za przeproszeniem, gdyż od kilku lat ŚJ uczą na zebraniach, że celem głoszenia nie jest rozpowszechnienie jak największej liczby publikacji.
Nie trzeba być finansistą, aby stwierdzić, że chodzi o coś innego. Filmów ludzie też nie kupują. Możesz je pobrać za darmo z serwisu jw.org.
Korn napisał/a:
Jezus nie miał nic, żył w przydrożnych stodołach nie wiem czy miał nawet osła. Mówił ludziom rozdajcie majątki i pójdźcie za mną.

Tak było dopóki głosił w Izraelu. Kiedy jednak głoszenie miało się rozciągnąć na tereny pogańskie zmienił zdanie. Znajdziesz sam czy mam pokazać paluszkiem odpowiedni cytacik?
Korn napisał/a:
Właściwie niczym się nie różnicie od katolików, jeśli chodzi o pieniądze i wystawne życie waszych elit.

Chyba właśnie obraziłeś katolików zrównując Świadków Jehowy z nimi :-D
Nigdy tego nie rób! Bo oni ci zetną łeb. W historii pokazali co potrafią. Tym bardziej, że ty jesteś ponad katolików i ponad Świadków... tobie nic nie grozi :mrgreen:

Bobo 

Wysłany: 2019-10-17, 13:11   

Luba napisał/a:
Bobo, nie zaprzeczaj, bo Korn pisze jak jest.

Sprostuję: Korn pisze jak myśli, a że myśli błędnie to Ciebie to rajcuje. Dla Ciebie nie ma znaczenia czy Korn pisze prawdę bo nie jesteś tego w stanie zweryfikować, ważne, że pisze nienawistnie przeciwko Świadkom Jehowy. Wtedy ma u Ciebie plusa :-) Przecież to cała twoja filozofia bytności na forum... no bo coś mądrego to raczej nie napiszesz...
Luba napisał/a:
kazdy ochrzczony jest zobowiazany ( oczywiscie prawem niepisanym) do comiesiecznego datku

Oczywiście, że jesteśmy zachęcani i co z tego? Tylko wyobraź sobie (hipotetycznie), że przez całe życie
Luba napisał/a:
Moje stanowisko w sprawie Jehowy znasz...w sprawie Ojca, ktorego nalezy czcic w Duchu i Prawdzie, rowniez.... podobnie w sprawie Biblii....:->
nigdy nic nie wrzuciłem do skrzynki :-D
I co... jakieś konsekwencje? Jakaś nagana? Ktoś to sprawdza?
Po prostu bredzisz. Już komuś tu na forum pisałem, żeby w temacie Świadków lepiej się nie wypowiadał nie mając wiedzy. Tylko smród zostawiacie.
Luba napisał/a:
Wiekszosc z was wstydzi sie tego co robi

GUS opublikował takie statystyki czy twoja chora wyobraźnia? Fakty koleżanko, fakty a nie twoje pomysły! ;-)
Luba napisał/a:
Osobiscie uwazam, ze za tak patologiczne postawy, powinniscie byc surowo karani...lub izolowani od spoleczenstwa i poddawanii psychoterapii....

...z Tobą w roli psychoterapeuty?.... :-P
Luba napisał/a:
Moje stanowisko w sprawie Jehowy znasz...

Marna to wiedza i właściwie to już zapomniałem. Proszę! Nie przypominaj mi! Muszę dzisiaj mieć jeszcze trochę sił na inne sprawy. Po prostu nie czytam Cię z namiętnością, ale cokolwiek przeczytałem, od razu z mózgu mojego wykasowałem. To taka najlepsze psychoterapia. Polecam innym.
Luba napisał/a:
Pozdrawiam cie, jak zawsze, Bobo: w Duchu i Prawdzie.

Już pisałem: nie wierzę a w takie Twoje pozdrowienia :crazy:

Bobo 

Wysłany: 2019-10-17, 13:49   

wuka napisał/a:
"11 Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. 12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam4 ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości."1Tm.2,11-12

Domyślałem się, że zapewne ten cytat padnie.
Wuka... KONTEKST!

8 Chcę więc, żeby wszędzie, gdzie się zbieracie, mężczyźni modlili się, wznosząc czyste ręce, żeby nie było wśród nich gniewu i sporów. 9 A kobiety niech zdobi przyzwoity ubiór, świadczący o skromności i trzeźwości umysłu— nie wymyślne fryzury, złoto, perły czy bardzo drogie stroje, 10 ale dobre uczynki, bo właśnie to przystoi kobietom, które twierdzą, że służą Bogu.
11 Kobieta niech przyjmuje pouczenia w milczeniu, z pełną uległością. 12 Nie pozwalam kobiecie nauczać ani dominować nad mężczyzną, powinna raczej milczeć.

Paweł opisuje tu sprawy wewnątrz zborowe: 'gdy się zbieracie'. Wspólne zebrania chrześcijan we własnym gronie, to nie ewangelizacja!
Werset ten nie zabrania kobiecie ewangelizować, tylko nauczać w zborze. To dwie różne sprawy.
Natomiast mamy fakty, że w Biblii kobiety ewangelizowały. Kilka przykładów:

1. W dniu Pięćdziesiątnicy został wylany duch święty min. na kobiety. Duch ten pobudził również kobiety do ewangelizowania ludzi przebywających w Jerozolimie (Dzieje 2 rozdział).

2. Ewodia iSyntycha zmiasta Filippi „walczyły [zPawłem] ramię wramię dla dobrej nowiny” (Filipian 4:2,4) - jak 'walczyły' gdyby milczały?

3. Łukasz wspomniał oPryscylli, która wEfezie razem zmężem Akwilasem ‛objaśniała drogę Bożą
(Dzieje 18:26) - jak mogła objaśniać, gdyby milczała?

4. Uczeń Jezusa Filip był ewangelizatorem. Co czytasz o jego córkach w Dziejach 21:8,9:
Nazajutrz wyruszyliśmy stamtąd iprzybyliśmy do Cezarei. Poszliśmy do domu ewangelizatora Filipa, który był jednym zsiedmiu, izatrzymaliśmy się uniego. 9 Miał on cztery córki wstanie wolnym, które prorokowały

Trudno prorokować milcząc...
wuka napisał/a:
Bobo, nie rób ze mnie potwora.

Ależ! na pewno jesteś śliczną kobietką! :-D
wuka napisał/a:
Pisząc JAK to zrobiłam sugerujesz, że co? z patelnią w dłoni?

Bardziej z niewyparzonym językiem :-P :mrgreen:
wuka napisał/a:
Też tak uważam. To jest smutna rzeczywistość

No i widzisz... jak to jest. Korn napisał coś, czego nie sprawdzisz, bo to wytwory jego wyobraźni ale nazywasz to rzeczywistością. Zapytaj więc go, skąd wie, że każdy Świadek ma obowiązek dać datki?
Skąd wie, że chodzi o rozpowszechnianie 'gazetek' byleby kasa?
Na PRIV mogę wyjaśnić więcej.
wuka napisał/a:
Zauważyłam i czuję się bardzo niezręcznie.

Bo widzisz, mechanizm jest zawsze taki sam :-D
Jak powiesz 'sorry' i wycofasz się z tego co nieopacznie powiedziałaś na temat Świadków Jehowy, postronni obserwatorzy będący ich przeciwnikami zaczynają się bać, że jeszcze chwila i sama zostaniesz Świadkiem, bo widzą, że potrafisz myśleć i przyjmować argumenty ;-)
Wtedy muszą zareagować, aby w twoich oczach zdeprecjonować tych obrzydliwych Świadków.
Uwierz mi, obserwowałem to tysiące razy i dalej obserwuję. Oni zareagują nawet jak będziesz stała obok Świadka. Bo się zarazisz :crazy:
Trzęsą dupą, jakby naprawdę mieli coś do zaoferowania, oprócz swojej sieczki i bredni :-D

Robertus 

Wysłany: 2019-10-17, 17:01   

Ho ho! Panie i panowie ale się tu trochę narobiło.
założyłem ten temat kiedyś w kontekście Świadkow którzy w Rosji zostali potraktowani jako ekstremiści. A ja dostrzegam, że na forach tutaj także są, których tak samo można śmiało nazwać.
Zrozumiałem że ankieta nie jest obiektywna.
Z ekstremizmem to podobnie jak z pedofilią. Ojciec poszedł na spacer z córeczką, usiadł na ławce wziął ją na kolana i... ktoś zaczął krzyczeć ze pedofil. Podobnie ze Świadkami. Ekstremisci bo mają zdecydowane poglądy.
Mam czasem wrażenie ze najlepiej nie mieć zdecydowanego zdania, nie mieć zasad i robić co się chce.
jakoś nie tak sobie wyobrazam chrześcijan z czasów Jezusa. Dlatego Świadkowie mi się podobają. nawet myślę, że są jakimś historycznym reliktem którzy jesczze mają jakieś zasady. Oczywiście oparte na biblii.
Dzisiaj nie ma zasad. Albo inaczej, kazdy ma swoje osobiste zasady.
I gdzie tu Bóg zapytam.
Moim zadniem temat wyczerpany, proszę moderatora o zamknięcie tematu.
Robertus.

Korn

Wysłany: 2019-10-17, 18:27   

Robertus napisał/a:
Ho ho! Panie i panowie ale się tu trochę narobiło.
założyłem ten temat kiedyś w kontekście Świadkow którzy w Rosji zostali potraktowani jako ekstremiści. A ja dostrzegam, że na forach tutaj także są, których tak samo można śmiało nazwać.
Zrozumiałem że ankieta nie jest obiektywna.
Z ekstremizmem to podobnie jak z pedofilią. Ojciec poszedł na spacer z córeczką, usiadł na ławce wziął ją na kolana i... ktoś zaczął krzyczeć ze pedofil. Podobnie ze Świadkami. Ekstremisci bo mają zdecydowane poglądy.
Mam czasem wrażenie ze najlepiej nie mieć zdecydowanego zdania, nie mieć zasad i robić co się chce.
jakoś nie tak sobie wyobrazam chrześcijan z czasów Jezusa. Dlatego Świadkowie mi się podobają. nawet myślę, że są jakimś historycznym reliktem którzy jesczze mają jakieś zasady. Oczywiście oparte na biblii.
Dzisiaj nie ma zasad. Albo inaczej, kazdy ma swoje osobiste zasady.
I gdzie tu Bóg zapytam.
Moim zadniem temat wyczerpany, proszę moderatora o zamknięcie tematu.
Robertus.

To zapewne podoba ci się nowa siedziba ŚJ w Warwick. Musze przyznać, że piękna i zrobiona z rozmachem. Wiele pieniędzy w nią wpompowano, bo trzeba przyznać, że z nieba nie spadła. ktoś za to zapłacił. A zwykła biedota ŚJ goni co tchu z gazetkami po domach.
Moim zdaniem temat nie jest wyczerpany, bo dużo można jeszcze tu napisać.
Zaczął wam ten temat doskwierać, bo wiele merytorycznych argumentów, wylano wprost na stół. To chcecie go zamieść pod dywan. Bo nóż, zaczną inni analizować. A to temat wstydliwy, taki pieniężny, jak u innych, a miało być kryształowo.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2019-10-17, 18:42   

A możesz mi wyjaśnić co ma wspólnego kolportaż gazetek z siedzibą w Warwick ?

Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-10-17, 22:24   

Bobo napisał/a:
Luba napisał/a:

Moje stanowisko w sprawie Jehowy znasz...

Marna to wiedza i właściwie to już zapomniałem. Proszę! Nie przypominaj mi! Muszę dzisiaj mieć jeszcze trochę sił na inne sprawy. Po prostu nie czytam Cię z namiętnością, ale cokolwiek przeczytałem, od razu z mózgu mojego wykasowałem. To taka najlepsze psychoterapia. Polecam innym.
Luba napisał/a:
Pozdrawiam cie, jak zawsze, Bobo: w Duchu i Prawdzie.

Już pisałem: nie wierzę a w takie Twoje pozdrowienia :crazy:

Bobo, nie umiesz klamac :->

I to mi sie w tobie podoba.

Ty wiesz i ja wiem, ze twoje zwiazki z brooklynska organizacja nie wynikaja z potrzeby serca. Uwiklany zostales w uklady, z ktorych nie potrafisz sie na razie wyplątac.

Nie widze w tobie prawdziwego SJ :->

Tak sie sklada, ze twoja organizacje religijna znam lepiej niz moja, krk :-D

"Zęby zjadlam" na badaniu tego, co glosicie.

Moimi najlepszymi przyjaciolmi sa wasi byli bracia ( i jedna siostra), pionierzy pelnoczasowi, a byl czas, ze w swoim domu goscilam waszego brata z "ostatka"...Wiele godzin spedzilismy na rozmowach...To byly cudowne czasy :-> Mialam szczescie i przywilej byc blisko waszej elity.

Bywalam na waszych kongresach, Pamiatkach, regularnych spotkaniach i na milych pogaduchach z nadzorcami podrozujacymi...palilismy ogniska, grilowalismy i zawsze bylo o czym rozmawiac.... :->

Mam mnostwo cudownych wspomnien, przezyc i...wiedze na temat Biblii, ktora poglebilam w ramach studium w zwiazku z moja dzialalnoscia kulturalno-oswiatowa w PL.... kiedy bylam jeszcze piekna i mloda... :->

Nigdy nie bylam oficjalnie SJ...choc wasi ludzie twierdzili, ze bylam ...i wrozyli mi "kariere" pionierki pelnoczasowej...bo bylam bardzo "skuteczna" w rozmowach z "zainteresowanymi", ktorzy przewijali sie przez te wszystkie lata w moim jehowickim towarzystwie ...Nigdy tez nie zapukalam do zadnego domu, choc probowano mnie na wszelkie sposoby zmotywowac do chrztu i do sluzby "od drzwi do drzwi"... :->

Kiedys mialam inne zdanie o Jehowie i jego organizacji na ziemi... ;-)

Imponowal mi jej porzadek , wiedza biblijna, kolorowe wydawnictwa, elegancja i klasa waszych starszych braci, ktorzy mieli do mnie ogromna slabosc.... ;-) ...wzbudzajac tym niemile uczucia u swoich wiernych zon.... ;-)

Ale bylo tez cos, co przekreslilo wszystko to, co piekne bylo w moich relacjach z wami, SJ... ;-)

Ciekawa jestem, czy domyslasz sie, Bobo, co to bylo.... :-D

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Bobo 

Wysłany: 2019-10-18, 07:11   

Luba napisał/a:
Ciekawa jestem, czy domyslasz sie, Bobo, co to bylo....

Po prostu nie mam pojęcia i chyba skisnę jak mi zaraz nie napiszesz! :crazy:

Robertus 

Wysłany: 2019-10-18, 07:48   

Korn napisał/a:
To zapewne podoba ci się nowa siedziba ŚJ w Warwick. Musze przyznać, że piękna i zrobiona z rozmachem. Wiele pieniędzy w nią wpompowano, bo trzeba przyznać, że z nieba nie spadła. ktoś za to zapłacił. A zwykła biedota ŚJ goni co tchu z gazetkami po domach.

nie za bardzo wiem o co tobie chodzi. Znam dość zamożnych SJ którzy sporo głoszą i niekonieczne sporo rozpowszechniają publikacji.
Korn napisał/a:
Zaczął wam ten temat doskwierać, bo wiele merytorycznych argumentów, wylano wprost na stół. To chcecie go zamieść pod dywan. Bo nóż, zaczną inni analizować. A to temat wstydliwy, taki pieniężny, jak u innych, a miało być kryształowo.

Merytoryczne argumenty?
No to dobra, pogadajmy merytorycznie, podaj fakty ile konkretnie zarabia członek Ciała Kierowniczego.
zacznijmy od tego. Tylko merytorycznie. Podaj kwotę a także źródło tej informacji.

Odpowiedz do tematu