Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
60%
 60%  [ 14 ]
TAK, są ekstremistami
39%
 39%  [ 9 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2018-11-17, 15:36   

BoaDusiciel napisał/a:
Bobo napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Spróbuj np. wykazać, że mity żydowskie są mądrzejsze od innych mitów.

No widzisz? Wątek o innym a Ty o innym. Załóż sobie swój temat a tutaj nie śmieć. Przecież napisałeś:
BoaDusiciel napisał/a:
Oczywiście. Dostosuję się.

I jak się dostosowałeś? Nijak, tylko swoje gów.o wlewasz pomimo obietnic.
Nic z Ciebie na forum nie będzie. Tylko jakieś prześmiechy, sraki... itp.
Czy znikniesz z tego tematu? Chyba, że będziesz pisał na temat (dziwię się, że moderacje w ogóle nie reaguje).

No to na temat:
Świadkowie Jehowy są ekstremistami, ale umiarkowanymi.
Ich ekstremizm wydaje się znaczny, ale tylko w relacji do innych wyznawców mitologii żydowskiej.
Po prostu ŚJ bardziej wierzą w mity żydowskie, niż np. katolicy.
No ale ŚJ mają obowiązek wierzyć, bo jak nie będą wierzyć, to ich wykluczą, a wykluczenie powoduje problemy zdrowotne, coś w rodzaju głodu narkotycznego.
Dlatego ŚJ są - w moim mniemaniu - najbardziej zbliżeni do tego, co nazywa się chrześcijaństwo.
Szanuję ŚJ, bo szanuję każdego, kto ma jakieś hobby i poświęca mu dużo czasu. Rozwija to hobby. Studiuje prasę hobbystyczną. Spotyka się z innymi hobbystami.
Każde hobby jest godne szacunku.
Szanuję też hodowców gołębi pocztowych. Może jest to dziwne hobby ( bo komu są potrzebne gołębie pocztowe ??? ), no ale hobby nie musi być racjonalne.
Dotyczy to nie tylko hodowców gołębi pocztowych, ale również wyznawców różnych mitologii.
Nie mów Bobo, że nie było na temat i nie wydzielaj tych swoich produktów przemiany materii :mrgreen:


Cześć Boa! Kope lat!!
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-17, 16:08   

Cześć, nadobna Manno :xcalus:
No trochę mnie tu nie było ...
Stęskniłaś się ? 8-)
 
 
Robertus 

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 117
Wysłany: 2018-11-17, 16:38   

Chyba jednak poproszę administrację, aby posprzatała tutaj ten bajzel. Załozyłem temat a tu takie historie, że czytać nie można.
Proszę was o trzymanie się tematu.
Możecie?
Robertus
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-17, 17:11   

Przez rok nikt w tym temacie nie pisał i jakoś ci to nie przeszkadzało.
Nie widzę też, żebyś wypowiedział swoje zdanie, a to jest już śmieszne :lol:
Ogólnie dobrze się czujesz ?
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-17, 17:21   

BoaDusiciel napisał/a:
Dlatego ŚJ są - w moim mniemaniu - najbardziej zbliżeni do tego, co nazywa się chrześcijaństwo.
Szanuję ŚJ, bo szanuję każdego, kto ma jakieś hobby i poświęca mu dużo czasu. Rozwija to hobby. Studiuje prasę hobbystyczną. Spotyka się z innymi hobbystami.


Patrząc z takiego punku widzenia, to każdy na tym forum jest hobbystą, bo "hobby nie wiem co",
próbuje wykazać wyższość swojej denominacji, poświęcając na to czas ... czołem hobbyści!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-17, 17:28   

Prawda że to irracjonalne ?
Przecież hodowcy gołębi nie wmawiają filatelistom, że zbieranie znaczków jest gorsze od hodowania gołębi.
Proponuję, aby hobbiści religijni też tak postępowali.
Już wczoraj pisałem, że wszyscy macie rację :-)
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-17, 18:26   

BoaDusiciel napisał/a:
Prawda że to irracjonalne ?

Proponuję, aby hobbiści religijni też tak postępowali.
Już wczoraj pisałem, że wszyscy macie rację


Wszystko było by ok, gdyby nie jeden istotny szczegół zawarty w Biblii. Mówi ona, że jest tylko Jeden Bóg i jedna wiara (Ef 4:5 BT)! Więc nie mogą mieć wszyscy racji, dlatego w odróżnieniu od hodowców gołębi, my mamy szukać 'Prawdy' jak ukrytych skarbów i każdy próbuje odnaleźć prawdziwą drogę do nich (Przy 2:1-5);

Cytat:
Jer 9:24 "Ale ten, kto się szczyci, niech się szczyci tym, że jest wnikliwy i ma wiedzę o mnie, wiedzę o tym, że ja jestem Jehowa, Ten, który okazuje lojalną miłość, sprawiedliwość i prawość na ziemi, bo w nich znajduję przyjemność” — mówi Jehowa
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2018-11-17, 20:58   

BoaDusiciel napisał/a:
Cześć, nadobna Manno :xcalus:
No trochę mnie tu nie było ...
Stęskniłaś się ? 8-)

Mnie tez nie było bardzo długo. Dziś wchodzę i kogo widzę 😃
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-17, 21:59   

Patrz, a tu ciągle to samo ...
Wczoraj napisałem, że wszyscy mają rację.
Dziś to powtórzyłem.
No i okazało się, że oni nie chcą się pogodzić.
Ci, którzy wierzą że jednorożce są wyłącznie roślinożerne nie chcą zgodzić się z tymi, którzy twierdzą, że prawie wszystkie jednorożce są roślinożerne, ale może istnieć też mięsożerny jednorożec.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-18, 08:38   

eksplorator napisał/a:
Naprawdę nie rozumiesz tych słów? Twoje stwierdzenie; "On tam umarł jako człowiek, a wyszedł z wody jako Nowe Stworzenie!" nijak się ma do powyższego cytatu, ponieważ wtedy nie było jeszcze mowy o "chrzcie śmierci" z jednej prostej przyczyny ...

Jego chrzest był zanurzeniem w swoją (Jego) śmierć. Był pierwszym, który tego dokonał.
We wszystkim był pierwszy. :-D
Kol 1:18 nwt-pl "i on jest głową ciała, zboru. On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, a aby mógł się stać pierwszym we wszystkim;"
Adam "umarł" nagryzając zakazany owoc, podobnie Jezus umarł w Jordanie na początku swej misji.
Lub jak wolisz, od tego momentu rozpoczęło się Jego nieuniknione umieranie.

Dobrym obrazem tego momentu jest ofiara z cielca w Dniu Pojednania w Zakonie. Tam arcykapłan przeciął ostrym nożem tętnicę zwierzęcia, które było figurą na Jezusa. Już tego nie dało się cofnąć...
Dopiero od tego momentu rozpoczęło się Jego "wydawanie życia” na rzecz Jego Ciała.
1P 2:24 wsp "Grzechy nasze zaniósł na własnym ciele na drzewo krzyża, abyśmy umarli dla grzechów, a żyli dla sprawiedliwości. Jesteście uzdrowieni przez jego rany."
Grzechy Jego naśladowców, a już nie grzech Adama! :!:

Cytat:
Jezus był dopiero na początku swojej misji i jeszcze nie poniósł męczeńskiej śmierci, która utorowała drogę do nieba wybrańcom, którzy mieli razem z nim "królować i być kapłanami" (1 Pio 2:9 / Obj 5:10 ).

Grzech Adama nie wymagał żadnych mąk. Wymagał jedynie pełnego zadośćuczynienia, także doskonałej ludzkiej istoty.
Tym zadośćuczynieniem było całkowite oddanie swej woli, swego życia Bogu.

Cytat:
Dopiero po Jego śmierci zaistniała możliwość, aby żyjąc z Jezusem w jedności mogli dostąpić przebaczenia grzechów, których Bóg nie będzie nam odtąd pamiętał;

Prawda.

Cytat:
Dopiero po śmierci Jezusa można było stać się "nowym stworzeniem" ... dopiero po Jego śmierci – nie wcześniej!

Prawda! Potrzebnym do tego było spłodzenie z Ducha Świętego, Ducha Bożego.
A On zstąpił na uczni dopiero 50-go dnia od Jego śmierci.
Ga 6:15 psz " Nie ma już znaczenia obrzezanie ani jego brak. Naprawdę liczy się tylko to, że Bóg uczynił nas nowymi ludźmi." -Jeszcze za „naszego” życia... ;-)

Cytat:
A ty twierdzisz, że podczas chrztu Jezus stał się "nowym stworzeniem"!

Tak twierdzę.

Cytat:
On musiał wpierw umrzeć, aby po zmartwychwstaniu stać się "nowym stworzeniem" ... dopiero wówczas!

Aby stać się Nowym Stworzeniem potrzebnym jest zostać zrodzonym z Boga, mocą Jego Ducha.
Nawet Jan był tego świadkiem! -"Ujrzałem, jak duch zstępował z nieba niczym gołąb i na nim pozostał." J 1:32 nwt-pl
Stary człowiek umiera, rodzi się nowy.
Ef 4:21-22 ubg "Jeśli tylko słyszeliście go i byliście pouczeni przez niego, zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie; (22) Że – co się tyczy poprzedniego postępowania – powinniście zrzucić z siebie starego człowieka, który ulega zepsuciu przez zwodnicze żądze;"
Cytat:
Przecież wszyscy apostołowie i setki ludzi zostało ochrzczonych za życia Jezusa, nie mogąc jeszcze dostąpić tego, o czym Ty piszesz, czyli stać się "nowym stworzeniem"!

Coś się Tobie mocno „poprzestawiało” :aaa: - Mylisz się!
Przed skonaniem Jezusa na Golgocie nikt nie był zanurzony w Jego śmierć.
Może mylisz chrzest Jezusa z chrztem dla będących pod Zakonem- tzw. Chrztem „ku pokucie”?
Mt 3:11 nwt-pl "Ja wprawdzie chrzczę was wodą ze względu na waszą skruchę, ale ten, który przychodzi za mną, jest silniejszy niż ja; nie jestem godzien zdjąć mu sandałów. Ten będzie was chrzcił duchem świętym i ogniem."
Jezus nie miał żadnych swoich grzechów do odpokutowania.
On przyszedł do kuzyna Jana nie w celu pokuty, a w celu ofiarowania się ojcu na śmierć.

Cytat:
Mówił o tym Jezus do swoich uczni, w czasie przyszłym; "będziecie" ochrzczeni tym samym chrztem, chrztem śmierci i dopiero po po Jego śmierci mogli pić ten sam "kielich";

Tak też było.
Następnie pytasz:
Cytat:
A czym lub kim jest Jezus w 'Trójcy' zawarty, czyż nie bożkiem?

A kim jest Bóg zawarty w „Trójcy”? – Tym samym! :lol:


Ps: Węża, który śmieci w temacie proponuje zwyczajnie ignorować. Kiedyś zmęczy się widząc, jaką wartość przedstawia jego pisanie dla innych.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-18, 10:51   

Co to znaczy "zanurzenie w śmierć", panie Heńku ? :->
Co to jest "doskonała ludzka istota" ? Na czym polega owa "doskonałość" ?
No a co by się stało z Jezusem, gdyby nie ukrzyżowanie ? Umarłby w inny sposób, czy nadal chodziłby wokół Jerozolimy i głosił, że lada moment nadejdzie Królestwo Niebieskie ( cokolwiek to znaczy ) ? :mrgreen:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-18, 11:37   

BoaDusiciel napisał/a:
Co to znaczy "zanurzenie w śmierć", panie Heńku ? :->

Dlaczego nie wierzę w szczere Twe zainteresowanie?
Nie wiesz przypadkiem? :-D

Odpowiadam, bo może ktoś inny także jest ciekawy...
Rz 6:3-4 bw "Czyż nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni? (4) Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili."
Chrzest znaczy dosłownie” „zanurzenie”- ebaptisthēmen- εβαπτισθημεν.
Jego naśladowca jest „zanurzony”, zjednany myślami i wolą z Jezusem.
Stanowią jedność celów, myśli, pragnień...

Cytat:
Co to jest "doskonała ludzka istota" ? Na czym polega owa "doskonałość" ?

Na doskonałym ciele, mogącym egzystować bez końca i na doskonałym wyćwiczonym umyśle (sercu).

Cytat:
No a co by się stało z Jezusem, gdyby nie ukrzyżowanie ?

Gdyby babcia wąsy miała...
Gdyby nie poświęcił swego życia Ojcu jako równowartość życia Adama w Jordanie, i nie zgrzeszył- żył by do dziś!
Z takim umysłem i ciałem byłby nie byle kim!
- A my nadal umieralibyśmy bez najmniejszej nadziei na przyszłość,- tak jak Ty.
Ile lat spodziewasz się jeszcze pożyć? :roll:
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-18, 12:34   

Ale przecież Jezus nie miał doskonałego ciała.
Musiał jeść i pić. Cierpiał bez pożywienia na pustyni.
Wg mnie ciało Jezusa niczym nie różniło się od ciała innych ludzi.
Po zmartwychwstaniu miał ślady po ranach, czyli nawet wtedy nie miał doskonałego ciała.
Gdyby nie umarł i nadal nauczał, to chyba mało kto by mu wierzył, bo jak wierzyć facetowi, który od 2 tys. lat twierdzi, że lada moment coś się wydarzy ? ;-)
Statystycznie, to powinienem pożyć jeszcze ze 30 lat, ale któż to wie ...
Mój ojciec ma 89 lat, a fizycznie i psychicznie jest w lepszej formie niż wielu młodszych od niego o 20 lat.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-18, 13:09   

BoaDusiciel napisał/a:
Ale przecież Jezus nie miał doskonałego ciała.
Musiał jeść i pić. Cierpiał bez pożywienia na pustyni.

Twierdzisz, że doskonałe ludzkie ciało to takie, które egzystuje bez pożywienia? :lol:
Tak jak ksiądz? :xhehe:
Nie je, nie wydala...

Cytat:
Wg mnie ciało Jezusa niczym nie różniło się od ciała innych ludzi.

Zewnętrznie pewnie nie. Musiał mieć lepsze od nas DNA.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-18, 18:12   

Henryk napisał/a:
Jego chrzest był zanurzeniem w swoją (Jego) śmierć. Był pierwszym, który tego dokonał


Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, że chrzest Jezusa był jednocześnie "chrztem śmierci".

Henryk napisał/a:
Adam "umarł" nagryzając zakazany owoc, podobnie Jezus umarł w Jordanie na początku swej misji.


Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, że Jezusa "umarł w Jordanie".

Henryk napisał/a:
Grzech Adama nie wymagał żadnych mąk. Wymagał jedynie pełnego zadośćuczynienia, także doskonałej ludzkiej istoty.
Tym zadośćuczynieniem było całkowite oddanie swej woli, swego życia Bogu.


Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, kiedy doszło do"całkowitego oddania swej woli Bogu", oraz "oddania życia Bogu".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13