Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Polska w 2017 roku będze płonąć?
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-04-18, 23:57   

rol23 napisał/a:
Czyli można się chrzcić dopiero powyżej 33 lat.

Dokladnie.A potem,jezeli sie jest nasladowca Jezusa,nalezy sie dac ukrzyzowac.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Andżelika_FS 
Ostra Siostra


Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 536
Skąd: Dornach/Kruszewnia
Wysłany: 2017-04-19, 09:30   

rol23 napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Trawa napisał/a:

przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego
Nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny.

Ja tam jakiś chrzest w biblii kojarzę. Dorosły Jezus, Jan Chrzciciel, zanurzenie tego pierwszego w Jordanie. Skoro w biblii, to może to Trawa nazywa chrztem biblijnym?

Tak, tylko biblijne chrzty były w rzekach. Czy na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że chrzest w morzu, albo w naczyniu wypełnionym wodą jest nieważny, bo jest niebiblijny?

Ach, czyli jednak jest coś takiego, jak "chrzest biblijny". To dlaczego Trawie odpisałeś, że nie ma czegoś takiego?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-04-19, 11:27   

rol23 napisał/a:
Czyli można się chrzcić dopiero powyżej 33 lat. :lol:

Czemu tak bezmyślnie strzelasz klawiaturą?
Jachu pisze o wieku 30 lat a ty wyskakujesz z 33 :roll:
Skoro Biblia nie określa wieku dopuszczającym do chrztu to wynika z pewnych przesłanek. Powinien to być człowiek wierzący, rozumiejący co oznacza chrzest i to, co się z tym wiąże.
Jezus, aby spełniać wolę Bożą wcale nie musiał się chrzcić, gdyż jako żyd od urodzenia był oddany Bogu. Ochrzcił się z zupełnie innego powodu.
Ale o tym mogę napisać komuś, kto jest rozsądny.
Boorisy czy role23 odpadają
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-04-19, 11:50   

Bobo napisał/a:
Boorisy czy role23 odpadają

Widze Bobo,ze nie mogles sie oprzec urokowi mojego nicka. :-D Dzieki za szacunek. :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-04-19, 11:58   

booris napisał/a:
Widze Bobo,ze nie mogles sie oprzec urokowi mojego nicka. :-D Dzieki za szacunek. :-D

To nie ani urok ani szacunek. Zapewniam...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-19, 13:03   

W prawie Mojżeszowym,mógł być mężczyzna,- lewita w wieku od trzydziestu do pięćdziesięciu lat Kapłanem

Józef gdy wcześniej stanął przed faraonem,miał trzydzieści lat. Otrzymał od Faraona tytuł Safnat Paneach,co znaczy Zbawca Świata.

Dawid,gdy został królem,miał trzydzieści lat.
Jezus jako "Kapłan Wyznania Naszego",też w wieku trzydziestu lat,podjął swoje dzieło odkupienia z grzechu całej ludzkości. Wcześniej nie mógł,wg Prawa Mojżeszowego.

Cytat:
1 Moj. 41:45-46
45. I nazwał Farao imię Józefowe, Safnat Paneach, a dał mu Asenatę, córkę Potyfara, przełożonego Ońskiego, za żonę. I wyjechał Józef na ziemię Egipską.
46. A było Józefowi trzydzieści lat, gdy stanął przed Faraonem, królem Egipskim; i wyszedłszy Józef od oblicza Faraonowego, objechał wszystkę ziemię Egipską.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-04-19, 14:39   

Bobo napisał/a:
booris napisał/a:
Widze Bobo,ze nie mogles sie oprzec urokowi mojego nicka. :-D Dzieki za szacunek. :-D

To nie ani urok ani szacunek. Zapewniam...

Wiem,wiem.Tak tylko Ci sie strzelilo klawiatura...
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-04-19, 19:44   

booris napisał/a:
Wiem,wiem.Tak tylko Ci sie strzelilo klawiatura...

Nie zupełnie. Strzały do Ciebie są rozmyślne. Nie licz na przypadki. To raczej ja, Bobo, takie 'przypadki' jak booris demaskuję, gnębię, nękam i 'prześladuję'. Takie głupawe i beznadziejne przypadki...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-19, 20:41   

Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Trawa napisał/a:

przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego
Nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny.

Ja tam jakiś chrzest w biblii kojarzę. Dorosły Jezus, Jan Chrzciciel, zanurzenie tego pierwszego w Jordanie. Skoro w biblii, to może to Trawa nazywa chrztem biblijnym?

Tak, tylko biblijne chrzty były w rzekach. Czy na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że chrzest w morzu, albo w naczyniu wypełnionym wodą jest nieważny, bo jest niebiblijny?

Ach, czyli jednak jest coś takiego, jak "chrzest biblijny". To dlaczego Trawie odpisałeś, że nie ma czegoś takiego?


Bo nie znamy szczegółów jak ma wyglądać i kiedy jest ważny, poza tym, że odbywał się w rzekach.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-19, 20:43   

Bobo napisał/a:
rol23 napisał/a:
Czyli można się chrzcić dopiero powyżej 33 lat. :lol:

Czemu tak bezmyślnie strzelasz klawiaturą?
Jachu pisze o wieku 30 lat a ty wyskakujesz z 33 :roll:
Skoro Biblia nie określa wieku dopuszczającym do chrztu to wynika z pewnych przesłanek. Powinien to być człowiek wierzący, rozumiejący co oznacza chrzest i to, co się z tym wiąże.
Jezus, aby spełniać wolę Bożą wcale nie musiał się chrzcić, gdyż jako żyd od urodzenia był oddany Bogu. Ochrzcił się z zupełnie innego powodu.


No właśnie w tym rzecz, że chrzest wierzącej od dziecka osoby może mieć wymiar tylko symboliczny, tak jak to było z Jezusem. Chrzest opisywany w Biblii dla innych osób dotyczył ludzi nawracających się na wiarę. Czy apostołowie chrzcili się?
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Andżelika_FS 
Ostra Siostra


Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 536
Skąd: Dornach/Kruszewnia
Wysłany: 2017-04-19, 21:22   

rol23 napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Trawa napisał/a:

przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego

Nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny.

Ja tam jakiś chrzest w biblii kojarzę. Dorosły Jezus, Jan Chrzciciel, zanurzenie tego pierwszego w Jordanie. Skoro w biblii, to może to Trawa nazywa chrztem biblijnym?

Tak, tylko biblijne chrzty były w rzekach. Czy na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że chrzest w morzu, albo w naczyniu wypełnionym wodą jest nieważny, bo jest niebiblijny

Ach, czyli jednak jest coś takiego, jak "chrzest biblijny". To dlaczego Trawie odpisałeś, że nie ma czegoś takiego?

Bo nie znamy szczegółów jak ma wyglądać i kiedy jest ważny, poza tym, że odbywał się w rzekach.

Cóż, mnie nawet niekoniecznie interesuje czym chrzest jest, a czym nie jest. Zwracam tylko uwagę, że raz piszesz "nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny", a kilka zdań później sam używasz kolokacji "chrzest biblijny" do nazwania konkretnego zachowania. Dla mnie silna przesłanka, że logikę traktujesz podobnie jak zdanie osób nie będących rol23em. Czyli, mówiąc wprost, lekce sobie ją ważysz. Nawet nie jestem zaskoczona. :-)
 
 
Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 164
Wysłany: 2017-04-19, 23:07   

Trawa napisał/a:

Kościół katolicki udowodnił że jest najbardziej przestępczą i zbrodnicza organizacją na świecie.

He? Świstak siedzi i w sreberka zawija. Biblia potępia podziały. Ma być 'jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest'. Koniec! Kropka! I choćbyś nie wiem, jak się wytężał, to i tak nie zmienisz tego, że KK jest Oblubienica Chrystusa - Kościołem założonym przez Boga, a Piotr był pierwszym papieżem. KK ma sukcesję apostolska, czego nie można powiedzieć o Braciach Odłaczonych.
_________________
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-04-20, 12:48   

Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Trawa napisał/a:

przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego

Nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny.

Ja tam jakiś chrzest w biblii kojarzę. Dorosły Jezus, Jan Chrzciciel, zanurzenie tego pierwszego w Jordanie. Skoro w biblii, to może to Trawa nazywa chrztem biblijnym?

Tak, tylko biblijne chrzty były w rzekach. Czy na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że chrzest w morzu, albo w naczyniu wypełnionym wodą jest nieważny, bo jest niebiblijny

Ach, czyli jednak jest coś takiego, jak "chrzest biblijny". To dlaczego Trawie odpisałeś, że nie ma czegoś takiego?

Bo nie znamy szczegółów jak ma wyglądać i kiedy jest ważny, poza tym, że odbywał się w rzekach.

Cóż, mnie nawet niekoniecznie interesuje czym chrzest jest, a czym nie jest. Zwracam tylko uwagę, że raz piszesz "nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny", a kilka zdań później sam używasz kolokacji "chrzest biblijny" do nazwania konkretnego zachowania. Dla mnie silna przesłanka, że logikę traktujesz podobnie jak zdanie osób nie będących rol23em. Czyli, mówiąc wprost, lekce sobie ją ważysz. Nawet nie jestem zaskoczona. :-)
.

Interesuje cię coś, czy tylko ortografia i sens wypowiedzi.
_________________

 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-04-20, 13:28   

Efezjan napisał/a:
, a Piotr był pierwszym papieżem.

I nosił Tiarę jako symbol władzy absolutnej w niebie, na ziemi i w piekle- pod ziemią.
Był także najważniejszym biskupem, mającym zwierzchnictwo nad pozostałymi biskupami- bo że nad wiernymi, to rozumie się samo przez się… :mrgreen:
Był także nieomylny, i broń Boże ubogim rybakiem. :aaa:
Chodził ubrany w purpurę, a złoto wysypywało się Jemu z trzosu.
Choć mój błąd! Nie chodził- noszono go w lektyce.
Wszystkim opowiadał, że sprawuje władzę pod nieobecność Jezusa, jako Jego Namiestnik.
A nawet zajął Jego miejsce!
 
 
Trawa 


Wyznanie: protestanckie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 113
Wysłany: 2017-04-22, 22:03   

Cytat:

"Odkąd król polski Jan II Kazimierz (1648-68) ogłosił Królowę Niebios "Królową Polski". Historyk katolicki Malachi Martin napisał, że zawarty z nią pakt "nigdy nie został odwołany, ani odrzucony przez naród polski, rząd polski, katolicki czy komunistyczny, od 1655 roku." Odtąd, na Polskę spadły trzy rozbiory, przetoczyły się przez nią dwie światowe wojny, dotknęły ją nazistowskie zbrodnie, stalinowskie czystki i inne plagi"
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
Między innymi potop szwedzki 1655-1660 w którym zginęło 4, 4 mln Polaków i stracono wielkie dobra materialne i majątki,spalono 188 miast i 168 wsi zniszczono 81 zamków 136 kościołów i 89 pałaców. Przy obronie klasztoru w Częstochowie żadnego cudu nie było: http://wolnemedia.net/cud-jasnogorski/
"Królowa" nie zdołała powstrzymać dalszej fali zbrodni i łupiestwa pomimo licznych błagań, modlitw, litanii, różańców i procesji. Dalej na Polskę spadły trzy rozbiory , dwie wojny światowe. Nawet po 2 wojnie fala zbrodni nie ustała, prześladowania UB,stalinowskie czystki, Polak zabijał Polaka,
"Sejm ustanowił w czwartek (15.12.2016) rok 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej. Za podjęciem uchwały głosowało 349 posłów; 30 było przeciw, 24 wstrzymało się od głosu. W uchwale Sejmu przypomniano, że 8 września 2017 roku przypada 300. rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski koronami papieża Klemensa XI.
"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przekonany o szczególnym znaczeniu kultu maryjnego dla naszej Ojczyzny nie tylko w aspekcie religijnym, ale i społecznym, patriotycznym oraz kulturowym, ustanawia rok 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej" - czytamy w uchwale.
http://wiadomosci.dzienni...dowal-sejm.html
"PIS rzuca na Polskę klątwę; Sejm ustanowił w czwartek rok 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej.:"
http://detektywprawdy.pl/...zu-matki-bozej/
Przecież obraz matki Boskiej częstochowskiej nie jest obrazem Maryi,matki Jezusa lecz jest w rzeczywistości obrazem afrykańskiej czarownicy:
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/
Jaka kara jeszcze może spotkać kraj w którym bojaźń przed Bogiem-Stwórcą jest okazywana poprzez bałwochwalstwo i koronację obrazu czarownicy woodu z Afryki ?
"I rzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim,dlatego też Ja będę nadal dziwnie postępował z tym ludem, cudownie i dziwnie, i zginie mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych będzie się chował w ukryciu." Iz 29,13

Czy od czwartku 15.12.2016 rozum rozumnych tego kraju schował się w ukryciu i zginęła mądrość jego mędrców?:

Mamy już pierwsze owoce ukrycia się rozumu rządzących w ukryciu. Pani głupota zawładnęła myślami i rękami do głosowania posłów. Skutki dla polski i Polaków mogą być
tragiczne. Depopulacja i zniszczenie Polski na pokolenia. Rząd chyba nie polski wprowadza na siłę uprawy GMO w Polce teraz !!!

Faktycznie w tej ustawie mogli wprowadzić całkowity zakaz wysiewu, handlu i obrotu nasionami GMO a go nie wprowadzili celowo. Co więcej nawet minister nie będzie miał możliwości wprowadzenia takiego zakazu rozporządzeniem. A celowo dopuszczają ponadto uprawy GMO w Polsce.
Druk nr 1424 Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw.:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1424

Cytat:
W rejestrze genetycznie zmodyfikowanej żywności i pasz prowadzonym przez Komisję Europejską znajduje
się 60 produktów dopuszczonych w UE do obrotu (kukurydza (29), rzepak (6), soja (12), burak cukrowy (1),
produkty pochodzące z mikroorganizmów GMO (2), bawełna (10)).
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1424


Pierwsza ustawa o GMO (Ustawa z dnia 22 czerwca 2001 r. o organizmach genetycznie zmodyfikowanych) i rozporządzenia do niej:
http://dziennikustaw.gov....ch/Default.aspx


Postępują całkowicie przeciwnie niż obiecywali (obiecywali całkowity zakaz GMO a wprowadzają strefy upraw GMO w Polsce). Czas chyba wyjść na ulice. To jest przecież planowana depopulacja Polski i Polaków. Przecież każdy wie że podstawowym skutkiem ubocznym spożywania żywności GMO oprócz wielu chorób jest bezpłodność. Tak to rządzący PIS chce zabijać Polaków żywnością GMO:



PiS się dogadał z korporacjami w sprawie wytrucia Polaków za pomocą GMO. J. Łopata, Sir Julian Rose:

https://www.youtube.com/watch?v=1Jax9GwhMKw



Politycy chcą wymordować Polskę i Polaków Jerzy Zięba protestuje i ma rację mówiąc o burdelu prawnym w Polsce odnośnie nasion GMO - teraz zwierzęta w Polsce są karmione paszami GMO pomimo pozornego zakazu GMO
Cytat:
Ogólnie wiadomo, ze technologia GMO od kilku ładnych lat jest przemycana co bogatszym gminom w Polsce i rypana w obrót, niezależnie od "koronkowych" ustaw, przez szmuglowane dostawy ( próbek) nasion z Zachodu! GMO to 46% naszej żywności, bo bydło żre niemal wyłącznie kukurydzę GMO. Dowodem są zbiory kukurydzy w ub. roku, gdzie 40% zginęła od suszy a reszta się ostała... To właśnie ostała się kukurydza GMO ( z taką "czerwoną krwinką" na początku nasion
http://zmianynaziemi.pl/w...#comment-353152


Alarm - Stop GMO - Jerzy Zięba w Sejmie - Poruszające i mocne wystąpienie

https://www.youtube.com/watch?v=og8nC4bIp9w

OSTRO Rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o GMO

https://www.youtube.com/watch?v=cvKOu6Kjs_M

Kiedyś także próbowali "poprawić" doskonałe dzieła Boże tworząc genetyczne hybrydy i nasz Stwórca te ichnie "dzieła" musiał zalać potopem.
Te dzisiejsze "dzieła" genetyczne też może wkrótce zje zaraza albo może ogień spali jeśli tylko Bóg się zlituje nad nami.
_________________
Przed obrazem afrykańskiej czarownicy wudu kraju Polan powstań z kolan:
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10