Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trump prezydentem USA
Autor Wiadomość
nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2016-11-14, 19:01   

BoaDusiciel napisał/a:
Trzeba było kupować telewizory Elemis i radia Unitra, to by polskie firmy nie padły.

Zakłady padły jak wszystko w komunie.. Sprzęt był dobry i szedł "na pniu".. ustawiały się społeczne kolejki i były zapisy.. Pewnie jednak zakłady nie były rentowne.. jak to w komuniźmie, a na dodatek komuchy resztę rozkradły..

ZAMOS 
SŁOWIANIN

Wysłany: 2016-11-14, 21:22   

BoaDusiciel napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Ale polskie samochody nadal jeżdżą i prawdziwy Polak patriota powinien nimi jeżdzić :-P
Wasz patriotyzm kończy się tam, gdzie trzeba zrezygnować z własnej wygody.

Porównałeś bycie patriotą do bycia bezrozumnego idioty, a to błąd. Ponad osiemdziesiąt procent Polaków określa się jako patrioci, zatem niecałe 20 % obywateli Polski nie jest patriotami. Kim są? Nie mam pojęcia i jakoś nie mam ochoty tego zgłębiać.

Gdyby 80% Polaków było patriotami, to by kupowali Polonezy i FSO by nie padło.
Podobnie sprawa wygląda z polskim przemysłem elektronicznym ( świętej pamięci )
Trzeba było kupować telewizory Elemis i radia Unitra, to by polskie firmy nie padły.
Ale dziwnym trafem Polacy woleli wszystko co niepolskie.
Polski patriotyzm jest taki sam jak polski katolicyzm - obrzędowy, okazjonalny i bezwysiłkowy.

Nic nie rozumiesz i nie wiesz jak dobre były telewizory ELEMIS, czy kultowe radia UNITRY, lub RADMOR. Wierzę RADMOR kupiłem pod koniec lat 70-tych i działa znakomicie do dzisiaj. Wprawdzie mam go teraz w małym domowym laboratorium, ale jednak dość często go włączam. Dźwięk jest nieporównywalnie lepszy od tego co można amatorsko osiągnąć na sprzętach, które sprzedaje się obecnie. Zniszczenie zakładów było zbrodnią na naszym przemyśle elektronicznym. Najbardziej bali się polskiego przemysłu Niemcy, Francuzi i Włosi, więc wykupili te firmy by je zlikwidować. To było szkodliwe działanie komuchów i Unii, ale to inny i długi temat, więc odpuszczam, ponieważ i tak tego nie zrozumiesz.
Podobnie było z przemysłem samochodowym,który nie miał menadżerów, którzy by ten przemysł rozpędzili. Ponadto wolą Unii nie było to by Polska rosła w siłę, a potrzebowali rynek konsumpcyjny i tanią siłę roboczą, więc przemysł polski zniszczono prawie w całości. Weźmy na ten przykład prototyp polskiego samochodu elektrycznego.

https://youtu.be/T-AIUzm-bGU

Pomimo drenażu polskich elit naukowych i kadry inżynieryjno technicznej powstają takie perełki jak wyżej. Czekam na to autko i jak pojawi się na rynku to na pewno je kupię nie tylko zresztą ja.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2016-11-14, 21:35   

Które z firm elektronicznych upadły z powodu wykupienia przez obcy kapitał ?
Jeśli chodzi o FSO, to upadła z powodu tego, że nie było chętnych na Polonezy i Lanosy.
Chętnych nie było głównie dlatego, że były cenowo niekonkurencyjne do używanych aut z Niemiec.
A nie mogły być konkurencyjne, bo Daewoo zagwarantowało Solidarności horrendalny poziom zatrudnienia.
A takie animacje komputerowe jak wyżej, to jest zabawa, a nie przemysł samochodowy.

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2019-01-04, 12:06   

Trump: ZSRR słusznie wysłał wojska do Afganistanu

https://pl.sputniknews.com/polityka/201901039516864-sputnik-usa-zsrr-afganistan-trump/

kansyheniek 

Wysłany: 2019-02-11, 21:50   

I "słusznie " tam przegrał? !
Ale jaja...

Odpowiedz do tematu