Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko
Autor Wiadomość
adelfos

Wysłany: 2007-05-31, 21:44   Wojsko

Protestanci, jak wygląda podejście waszych Kościołów do wojska? Proszę przede wszystkim protestanów, qustera, Esther, Czekoladę, agneess i innych. Podczas wyrazania przez nich stosunku ich Kościołów do wojska będziemy mogli o tym podyskutować.

Esther 

Wysłany: 2007-05-31, 22:26   

Ja się do wojska nie wybieram, mojego męża, synów też nie puszczę :-P

Quster 

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2007-05-31, 22:33   

Oby Pan uchronił mnie o takiego momentu abym miał o tym decydować.

Amen

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

adelfos

Wysłany: 2007-06-01, 12:23   

Jeżeli to nie jest zbyt infantylne dla was-to powiedzcie z jakich Kościołów jesteście.

Cieszy mnie wasza niechęć do wojska :-)

Quster, czy mam rozumieć, że jeszcze nie decydowałeś? Młody jesteś :-D

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-01, 13:35   

Jest tylko jedno wojsko w którym prawdziwy chrześcijanin służyć może. Dezerterzy służą też w innych wojskach.
2 Tym. 2:3-4
3. Cierp wespół ze mną jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa,
4. Żaden żołnierz nie daje się wplątać w sprawy doczesnego życia, aby się podobać temu, który go do wojska powołał.

Ja odmówiłem służby wojskowej w państwie politycznym tego świata.

adelfos

Wysłany: 2007-06-01, 13:42   

Lucyfer, pięknie napisałeś, popieram Cię w 100%

zoooli
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-03, 20:22   

A gdyby przyszło Wam żyć w 1939 roku tuż po agresji Niemiec na Polskę, nie chwycilibyście za broń by bronić swoich dzieci, żon, matek?

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2007-06-03, 20:49   

Lucyfer napisał/a:
Jest tylko jedno wojsko w którym prawdziwy chrześcijanin służyć może. Dezerterzy służą też w innych wojskach.
4. Żaden żołnierz nie daje się wplątać w sprawy doczesnego życia, aby się podobać temu, który go do wojska powołał.

EMET:
Czy poniosłeś konsekwencje prawne tego aktu odmowy...?

Stephanos, ps. EMET

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2007-06-03, 21:07   

Lucyfer napisał/a:

Rz 13:1-8
1. Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.
2. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.
3. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę.
4. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle.
5. Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie.
6. Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd.
7. Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.
8. Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo.
(BT)

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

adelfos

Wysłany: 2007-06-03, 21:21   

Yarpen_Zirgin

Ponieważ zauważyłem, że prawdziwy przekaz Słowa Bożego mało dla Ciebie znaczy, wykaże Ci tu zaraz, że Twoje potępianie Lucyfera za jego pacyfizm jest NIEZGODNE Z AKTUALNĄ DOKTRYNĄ KK !

2310 Władze publiczne mają w tym przypadku prawo i obowiązek nałożyć na obywateli zobowiązania konieczne dla obrony narodowej.
Ci, którzy poświęcają się sprawie ojczyzny, służąc w wojsku, są sługami bezpieczeństwa i wolności narodów. Jeżeli wywiązują się należycie ze swojego zadania, prawdziwie przyczyniają się do dobra wspólnego narodu i utrwalenia pokoju 69 .

2311 Władze publiczne powinny uwzględnić przypadek tych, którzy z pobudek sumienia odmawiają użycia broni; są oni jednak zobowiązani w inny sposób służyć wspólnocie ludzkiej

z Katechizmu Kościoła Katolickiego

Twoja zajadłość Yarpenie posuwa się tak daleko, że nawet nauki KK przekraczaz, aby tylko potępić innowierców.
Jakiego Ty ducha jesteś?
.

adelfos

Wysłany: 2007-06-03, 22:01   

I jeszcze to:

2306 Ci, którzy wyrzekają się przemocy oraz krwawych działań i w celu ochrony praw człowieka odwołują się do środków obronnych, jakie dostępne są najsłabszym, dają świadectwo miłości ewangelicznej, pod warunkiem że nie przynosi to szkody prawom ani obowiązkom innych ludzi i społeczeństw. Świadczą oni w sposób uprawniony o powadze ryzyka fizycznego i moralnego uciekania się do przemocy, która powoduje zniszczenia i ofiary (KKK)

zoooli czy Polacy mieli jakąkolwiek szanse we wrześniu 1939? wiesz ile ludzi bezsensownie zginęło podczas powstań w 19 wieku?

Ja nie mówię, że każda wojna jest taka sama. Są wojny obronne i zaczepne, bardziej i mnie cywilizowane. Totalne i na uboczu.

Ja się uważam za współkróla Jezusa Chrystusa i osobe mającą nadzieję niebiańską. Idę więc zawsze na moim Mistrzem. Wymaga to stałych wyrzeczeń, czasem nawet wyrzeczenia się własnego życia...

Objawienie 14:1-4

Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach. (2) I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy. (3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi. (4) To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka,

Ja nie mogę wsiąść miecza do ręki, bo jeżeli bym to zrobił, od miecza bym zginął.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-08, 20:14   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Rz 13:1-8
1. Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.
2. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.
3. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę.
4. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle.
5. Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie.
6. Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd.
7. Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.
8. Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo.
(BT)

Władza która gwałci sumienie nie zasługuje na to by słuchać jej rozkazów. W tym co jest dobre należy słuchać a w tym co jest złe nie należy słuchać. W wojsku jest przysięga a wtedy była przysięga na Związek Radziecki i na ptaka. Ptak pozostał a Związek diabli wzięli.

EMET napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

EMET:
Czy poniosłeś konsekwencje prawne tego aktu odmowy...?

Stephanos, ps. EMET
Jasne, wyrok, dwa i pół roku więzienia. Z powodu amnestii i dobrego sprawowania przesiedziałem 316 dni i nikt mnie nie zmusi bronić systemu komunistycznego, kapitalistycznego czy innego w tym świecie. Jestem żołnierzem Jezusa Chrystusa i zwalczę te rządy tego świata, tak mi dopomóż Bóg.

Esther 

Wysłany: 2007-06-09, 12:20   

Lucyfer napisał/a:
zwalczę te rządy tego świata, tak mi dopomóż Bóg.

spore wyzwanie :-)

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-09, 13:01   

Esther napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
zwalczę te rządy tego świata, tak mi dopomóż Bóg.

spore wyzwanie :-)
Z Bogiem wszystko jest możliwe.
Dan. 2:44-45
44. Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,
45. Jak to widziałeś, że od góry oderwał się kamień bez udziału rąk, rozbił żelazo i miedź, glinę, srebro, złoto. Wielki Bóg objawił królowi, co potem się stanie. Sen jest prawdziwy, a wykład jego pewny.
(BW)

tesaloniczanin

Wysłany: 2007-07-02, 16:58   

Lucyfer napisał/a:
Lucyfer napisał
wiesz niewiem dlaczego masz takiego nicka ale to co napisales o wojsku to smieszne ja w wojsku wlasnie sie nawrócilem a byl tam czlowiek protestant glosil mi ewangelie a bylo to 21 lat temu wojsko trwalo 2lata :-)

Odpowiedz do tematu