Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny pomysl PiS.
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-05-14, 12:21   Kolejny pomysl PiS.

Koniec niedzielnego handlu? (ZC 03/2016)

Bardzo mozliwe, ze juz od 2017 roku — jak zapowiadaja zwiazkowcy „Solidarnosci” — niedziela stanie sie wolna od handlu dla wszystkich, czy tego chca, czy nie.
Wraca boj o wolna niedziele. W polowie stycznia w Kancelarii Premiera doszlo do spotkania rzadu z przedstawicielami sieci handlowych w sprawie podatku od handlu wielkopowierzchniowego. Obecni na spotkaniu zwiazkowcy z „Solidarnosci” wreczyli premier Beacie Szydlo kalendarz „Solidarnosci” na 2016 rok ze zdjeciem szczesliwej rodziny i dopiskiem: „Niedziela dobrem publicznym — chronmy ja ustawowo!”. Juz dwa lata temu „S” zebrala 120 tys. podpisow pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie handlu w niedziele, ale owczesny sejm odrzucil ten projekt. Zwiazkowcy licza, ze ten sejm bedzie laskawszy dla ich postulatu. Zapowiadaja ponowne zbieranie podpisow, zeby znow wywolac ogolnopolska dyskusje i ozywic temat wolnej niedzieli.
A w marcu chca powolac do zycia specjalny komitet, ktory przygotuje obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. „S” przywoluje przyklady zakazu niedzielnego handlu w Niemczech, Francji, Belgii, Austrii i Wloszech, a ostatnio rowniez na Wegrzech. Ekonomisci ostrzegaja przed skutkami takiej zmiany. Jednak zwiazkowcy „S” zapewniaja tez, ze gospodarce to nie zaszkodzi. Partia rzadzaca pewnie bedzie za. Internauci jak zwykle sa podzieleni, choc ze wskazaniem na zakaz niedzielnego handlu — bo byloby wiecej czasu dla rodziny, bo w wielu krajach UE juz taki zakaz obowiazuje, bo to szansa na rozwoj kultury, turystyki i zycia spolecznosci lokalnych. Zwolennicy niedziel handlowych twierdza, ze przeciez mozna sobie odebrac wolne za niedziele w innym dniu tygodnia; ze trzeba ludziom zostawic wybor — kto chce tego dnia kupowac czy pracowac, powinien miec taka mozliwosc. Nie negujac prawa pracownikow do niedzielnego wypoczynku, powazne watpliwosci budzi jednak swiatopogladowa otoczka postulatow „wolnoniedzielnych”.
Juz trzy lata temu nie ukrywano, ze starania o wolna od handlu niedziele sa odzewem na apel metropolity katowickiego bpa Wiktora Skworca. Powolywano sie tez na znany papieski listu Dies Domini z 1998 roku poswiecony swietowaniu niedzieli. W tym swietle wszelkie argumenty spoleczno-ekonomiczne na rzecz proponowanego zakazu jawia sie jako malo wiarygodne, bo wtorne wobec powodu pierwotnego — religijnego. W istocie chodzi o przywrocenie rekami najpierw zwiazkowcow, a potem parlamentarzystow, i przy pomocy swieckiego prawa, religijnego znaczenia swietowania niedzieli. Chodzi w istocie o to, by w niedziele zapelnialy sie koscioly, a nie galerie handlowe. Eksponowanie potrzeb rodzin bedzie tu tylko zaslona dymna. Tylko czy nie jest to w istocie narzucanie innym wlasnych pogladow religijnych z wykorzystaniem mechanizmow demokratycznych?
Olgierd Danielewicz
Skrot artykulu. Calosc juz do przeczytania w wersji elektronicznej, PDF lub EPUB miesiecznika „Znaki Czasu” lub w juz niebawem wersji papierowej w duzych salonach Empik.


Kolejny pomysl PiS. Wielu Polakow straci prace?
Prezes Jaroslaw Kaczynski (67 l.) kazal przyspieszac z reformami. To premier Beata Szydlo (53 l.) przyspiesza. Ministerstwo Rodziny i Pracy wlasnie zapowiedzialo, ze juz w 2017 roku chce wprowadzic zakaz handlu w niedziele. I to we wszystkich sklepach. Wyjatkiem beda tylko apteki.
http://www.msn.com/pl-pl/...K7&ocid=SK2MDHP


Wolna tylko niedziela w UE .... nie wszyscy sie z tym zgadzaja ....

http://www.adwentysci.waw...rt_from&ucat=13
_________________
tom68
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-05-14, 16:00   

Cytat:
Wolna tylko niedziela w UE .... nie wszyscy sie z tym zgadzaja ....
...... i link do Adwentystów .

Wychodzi na to że tylko ADS się z tym nie zgadza ..... no i oczywiście właściciele
hipermarketów

Pracowałem przez 17 lat w systemie czterobrygadowym więc doskonale wiem
co to jest praca w soboty , niedziele i święta
( a dorobiłem się /mówili że więcej zarobisz/ jedynie tego przysłowiowego
garbu / pracuj , pracuj a garb ci sam wyrośnie/ i straty zdrowia a pracowałem
w tym systemie bo obowiązywał on w całym zakładzie / oczywiście tylko na produkcji /
potem wprowadzono system trzyzmianowy a teraz dwuzmianowy i teraz do pracy
w sobotę czy niedzielę musisz przyjść jeżeli otrzymasz takie polecenie na piśmie )


i jakie to jest przykre że w sobotę , niedzielę i święta musisz iść do pracy
podczas gdy inni spędzają czas z rodziną ze znajomymi nad wodą czy na grilu

Robotnicy tracili zdrowie i życie żeby były wolne soboty i niedziele
/niedziele też bo w czynie społecznym trzeba było upiększać teren wokół zakładu/
a dziś ? Do roboty hołoto ! Tym spaślakom ciągle mało .
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o pieniądze .

Cel tego wysmażonego tu artykułu jest też propagandowy ; oto katolicki PiS do spółki
z katolickimi biskupami chcą zabrać pracownikom chleb i pracę

Prawda tym czasem jest taka że chodzi o szmal i to niemały .
5 % rocznego dochodu - tyle daje właścicielowi sieci / budowlana/Brikorama praca w niedzielę
a ile sieci Intermarche , zapewne o wiele więcej.
We Francji w Niemczech jest zakaz pracy w niedzielę , jest wiec o co się bić ?

I nie jest prawdą że polscy pracownicy zostaną zwolnieni a gospodarka straci
Gdzie znajda drugich takich jeleni którzy będą im pracować za 400 euro
a nawet mniej ?

Gospodarka też nie straci bo oni zyski wywożą do swych krajów a i podatku i tak nie płacą .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-05-14, 17:42   

Prawo do wolnego dnia np soboty czy niedzieli lub piątku itp. to co innego niż zakaz pracy w niedziele bo to może być początek wprowadzania "praw religijnych większości" w nowej RP i UE .... poza tym jest wielu chrześcijan z rożnych kościołów którzy świętują np sobotę i są też Żydzi i Muzułmanie
_________________
tom68
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-05-14, 18:46   

tom68 napisał/a:
Prawo do wolnego dnia np soboty czy niedzieli lub piątku itp. to co innego niż zakaz pracy w niedziele bo to może być początek wprowadzania "praw religijnych większości" w nowej RP i UE .... poza tym jest wielu chrześcijan z rożnych kościołów którzy świętują np sobotę i są też Żydzi i Muzułmanie


Bzdura
Francja to państwo laickie i razem z Niemcami i Anglią rządzi UE
10 % obywateli deklaruje się jako praktykujący katolicy
6% wyznaje religię muzułmańska a reszta to ateiści i agnostycy
Nie ma konkordatu , wszystkie wyznania są traktowane tak samo
a wiara to osobista sprawa każdego obywatela i państwo się do tego nie miesza
Natomiast bardzo mocną pozycję we Francji maja związki zawodowe
/nad czym pracodawcy we Francji mocno ubolewają/
i to one stoją na straży praw pracowniczych a nie większość religijna
a z tych praw pracowniczych / dzień wolny od pracy/
korzystają wszyscy i ateiści i agnostycy
i katolicy i muzułmanie i protestanci i Żydzi .

Nie siej więc propagandy swego wyznania tylko pisz jak jest .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-05-14, 22:28   

tom68 napisał/a:
poza tym jest wielu chrześcijan z rożnych kościołów którzy świętują np sobotę i są też Żydzi i Muzułmanie

W Polsce powinny być faworyzowane polskie tradycje i prawa. Kogo tak naprawdę interesuje, że jakieś nic nie znaczące mniejszości chcą narzucić nam swe wierzenia i prawa. Od wielu tysięcy lat w Polsce nie pracowano w niedzielę. Nie było jeszcze Jehowy i jego sabatu jak w Wielkiej Lechii świętowano właśnie w niedzielę. Ponadto człowiek musi kiedyś odpocząć od pracy. Pomieszka w domu i porozmawia z rodziną. Ponadto sabat jest wbrew prawom natury, a więc i Boga, Który te prawa ustanowił, ponieważ sabat trwa od zachodu słońca w piątek do zachodu w sobotę. Jak można wymyślić i poco taką bzdurę, która rozwala w pył naturalny kalendarz. Dodać jeszcze należy to, że w Europie tak naprawdę mamy wolne weekendy, a więc jak ktoś tak naprawdę świętować chce w sobotę to ja przeszkód nie widzę.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-05-15, 11:48   

O ile wiem z roznych zrodel ... np z internetu itp. , kazde wyznanie czy kosciol obecny dzis w Polsce ma duzy odplyw wiernych i rozne inne problemy .
Podobnie jest w calej Europie ( wyjatek to islam ) nawet u SJ w Polsce jest spora wymiana wiernych w zborach , choc tam przybywa troche wiecej nowych wiernych a wiec tego tak nie widac . Poza tym wszystkie koscioly maja duzy problem w temacie ewangelizacji i trzymania sie zasad ..... stad mamy rozne proby naciskow kosciolow na wladze by bronila wartosci chrzescijanskich przy pomocy nakazow prawa swieckiego np temat swiecenia niedzieli lub aborcji albo rozwodow itp....

Ps : Europejski Sojusz na rzecz Wolnej Niedzieli - Kosciol Adwentystow ...
http://www.google.pl/url?...gdMDAMp81d-EguA
_________________
tom68
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-05-15, 18:13   

Przecież PiSiorom nie chodzi tak naprawdę o zakaz pracy w niedziele, tylko o zakaz handlu :lol:
Nie ma takiego kraju na świecie, który mógłby funkcjonować bez ludzi pracujących w niedziele.
Ale w sumie nie ma sprawy, niech naczelnik Kaczyński weźmie na utrzymanie wszystkich, którzy stracą pracę z powodu zamknięcia sklepów w niedzielę i po temacie :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-05-15, 18:59   

BoaDusiciel napisał/a:
Przecież PiSiorom nie chodzi tak naprawdę o zakaz pracy w niedziele, tylko o zakaz handlu

Masz rację, ale i jej nie masz, ponieważ z pracą w niedzielę ludzie sobie poradzili i właściwie pracuje się tylko w zakładach o koniecznym ruchu ciągłym. Z handlem jest inaczej. Duże sieci handlowe wymuszają na pracownikach konieczność pracy w niedzielę i to rząd chce zmienić. Tak jest w Niemczech, Austrii i Francji gdzie często bywam i wiem, że jak wprowadzili wolne niedziele to nie zwolniono ani jednego pracownika. Jak widzę ilu ludzi brakuje w marketach bo po prostu mało płacą to jakoś nie chce mi się wierzyć w te lewacko liberalne strachy. Drugą ważną sprawą jest też zbyt niska płaca minimalna, ale to inny temat.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-05-15, 19:59   

Nie sądzę żeby lewacy straszyli.
Jeśli ktoś ma sklep otwarty 7 dni w tygodniu, w godz. 10 - 18 i zatrudnia 7 pracowników, to jeśli mu zakażą otwarcia w niedziele, to co ma zrobić z tym "siódmym" pracownikiem ?
W tym wszystkim śmieszne jest jeszcze to, że PiSiorskie geniusze chcą zakazać pracy nawet tym, którzy chcą pracować :lol:
W zeszłym roku byłem w Paryżu i na Av. de La Motte-Piquet ( centrum ) duży market spożywczy był otwarty w niedzielę od rana do 21.00, więc nie sądzę żeby we Francji był totalny zakaz.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-05-15, 20:45   

Ponieważ wątek jest o pomysłach PiS, to proszę, do kolekcji:
http://innpoland.pl/12683...-swojej-dzialki
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-05-16, 16:11   

Szabas - Sabat - Sobota..... to swiety Dzien dla wyznawcow mozaizmu ( Karaimi ) i Judaizmu ( Zydzi ) oraz wielu Biblijnych chrzescijan ( np. K ADS itp ) .... pamiatka stworzenia swiata oraz wyjscia ludu Bozego z Egiptu itp ....
5 Mojzeszowa - Powtorzonego Prawa 5:6-21 ....

W sobote mozna a nawet trzeba dobrze czynic nie robimy tylko tego co mozna zrobic w tygodniu....tak uczyl Jezus ....
( gdy pracujemy w sobote np w szpitalu moze byc to wolontariat
lub opiekujemy sie chorymi.....
mozemy dawac te sobotnie pieniadze potrzebujacym albo na misje ....)
Mateusz 5:17-18. Marka 3:1-5 Marek 10:17-20 ...
ten i podobnie przypadki tylko pokazują jaki jest polskim katolicyzm poza tym po takim postawieniu sprawy inne "barany" będą już udawać "owieczki" i oto chodzi
_________________
tom68
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-05-16, 16:59   

Zawsze jak Państwo chce pomóc ludziom, tym gorzej dla ludzi. Wprowadzono zakaz zwalniania osób bliskich emerytury. Co robią pracodawcy? Zwalniają pracowników przed tym czasem, bo nie mogą sobie pozwolić na ryzyko, że później tej osoby nie będą mogli zwolnić.

Państwo wydłużyło urlop macierzyński. Co robią pracodawcy? Niechętnie zatrudniają kobiety w wieku produkcyjnym. Ostatnio w firmie, gdzie pracuje mój kolega, dziwnym trafem pozbyto się (gdzieś przeniesiono) wszystkie młode kobiety. W oddziale zostali tylko mężczyźni i kobiety po 50 roku życia.

Podejrzewam, że jak wprowadzą zakaz handlu w niedzielę, to pracodawcy będą chcieli w tygodniu nadrobić stracone zyski. I wydłużą godziny działania sklepu. Sumarycznie ktoś będzie robił po godzinach.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-05-16, 17:10   

"Ludzie nigdy nie czynia zla tak zupelnie i tak ochoczo jak wtedy, gdy czynia je pod wplywem religijnych przekonan" - Blaise Pascal, cyt. za kwartalnikiem Lekcje Biblijne 2/2016, s. 48, Wydawnictwo "Znaki Czasu"
_________________
tom68
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-05-17, 12:49   

Polityk PiS: kosciol bedzie zwolniony z abonamentu

http://www.msn.com/pl-pl/...K7&ocid=SK2MDHP
_________________
tom68
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-07-08, 11:00   

ZAMOS napisał/a:
Od wielu tysięcy lat w Polsce nie pracowano w niedzielę.


Oj,Zamos od wielu tysięcy lat... no pewnie 10 tyś może nawet 20...
:lol: :lol: :lol:

Wybacz ale ja bym się rozejżał za jakimś specjalistą ;-)
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10