Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-06-08, 20:49
Dziwne cytaty z Biblii
Autor Wiadomość
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2018-04-01, 23:18   

Cytat:
1P 3,18;
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu...

ten fragment wskazuje, że Jezus umarł fizycznie, ale jako duch został oddzielony od Boga i przebywał w miejscu odosobnienia, które powszechnie nazywamy piekłem.


Ten fragment niczego takiego nie sugeruje , tym bardziej że w innym miejscu czytamy :

Rz 8: 11 A jeśli Duch tego (Boga ), który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy ( Bóg) Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was



1P 3,18;
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć,lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu...

Określenie ,,lecz w duchu '' z godnie z Rz 8:11 może równie dobrze znaczyć ,, przez ducha ''

Pojęcie tzw ,,Piekła'' było obce zarówno prorokom ST jak i pierwszych chrześcijanom , duchy będące w więzieniu ,cała fraza najprawdopodobniej odnosi się do tych o których czytamy w liście Judy 1:6

aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu

Wizyta Jezusa i zwiastowanie aniołom będącym w więzieniu miała miejsce po wskrzeszeniu Go z martwych a nie w chwili jego śmierci

1 Tym 3:16 Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, został usprawiedliwiony w duchu, ukazał się aniołom, był zwiastowany między poganami, uwierzono w niego na świecie, wzięty został w górę do chwały.

Jezus miał świadomość tego że jeżeli go końca okaże się wiernym zostanie przez Boga wzbudzony z martwych dlatego też mógł powiedzieć że ma moc z powrotem otrzymać życie

Ew Jan 10: Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć. (18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2018-04-02, 07:28   

Cytat:
Wizyta Jezusa i zwiastowanie aniołom będącym w więzieniu miała miejsce po wskrzeszeniu Go z martwych a nie w chwili jego śmierci

To zdanie jest całkowicie bezzasadne, a fragment poniżej ma się nijak do powyższego.
Cytat:
Jezus miał świadomość tego że jeżeli go końca okaże się wiernym zostanie przez Boga wzbudzony z martwych dlatego też mógł powiedzieć że ma moc z powrotem otrzymać życie

To zdanie jest wewnętrznie sprzeczne, bo jeśli mówi o sobie, że ma moc, to mówi o własnych atrybutach.

Sprawa wygląda tak, że są dwie śmierci: fizyczna i duchowa. Obie mają swoje korzenie w dwóch drzewach. Fizyczna pochodzi od drzewa poznania dobra, a duchowa z drzewa życia i jest trwałym oddzieleniem od Boga. O obu tych śmierciach czytamy m. in. w Objawieniu.
Jezus na krzyżu umarł śmiercią fizyczną, ale zanim to się stało doświadczył śmierci duchowej, o czym świadczą słowa: "czemuś mnie opuścił". Śmierć duchowa nie jest anihilacją istoty, ale odłączeniem od Boga i wówczas Jezus znajdował się wśród istot, opisanych jako duchy w więzieniu.
Ssaki, to istoty całkowicie podporządkowane prawom drzewa poznania dobra. Umierają fizycznie i przestają istnieć.
Istoty duchowe powinny być posłuszne prawdzie pochodzącej od drzewa życia, gdyż to warunkuje ich więź z Bogiem. Śmierć istot duchowych to trwałe oddzielenie od Boga. Człowiek jest bytem fizycznym, ale także istotą duchową, dlatego nas dotyczą obie śmierci.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2018-04-02, 13:11   

RM
Cytat:

To zdanie jest całkowicie bezzasadne, a fragment poniżej ma się nijak do powyższego.


Powyżej Albertus pisał że Jezus zmarł w ciele ale w duchu jako istota duchowa nie umarł .

Cytat:
Albertus
Jako "istota duchowa" to Jezus nie przestał istnieć po śmierci swego ciała.


1 Piotr 3:18

Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.

Określenie - przywrócony życiu- jest tłumaczone z czasownika ζῳοποιηθεὶς -( przywracać do życia , wskrzeszać) który podobnie jaki i powyżej i w tym przypadku występuje w stronie biernej , wniosek Jezus nie sam siebie przywrócił do życia . Pytanie jakie się tutaj nasuwa to które ciało zostało przywrócone do ponownego życia :-D

Cytat:

To zdanie jest wewnętrznie sprzeczne, bo jeśli mówi o sobie, że ma moc, to mówi o własnych atrybutach.


Podobnie jak kobieta która uzdrowiła się własną wiarą , do czego w takim razie był jej potrzebny Jezus ?

Jakie atrybuty masz tutaj na myśli ?

Ew Jan 5: 19 Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.

Dz 2: 22 Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie

Apostoł Piotr stwierdza że niezwykłe cuda jakie czynił Jezus dokonały się za sprawą Boga gdzie w tym przypadku Jezus był narzędziem przez którego Bóg czynił wielkie cuda .

Cytat:
Sprawa wygląda tak, że są dwie śmierci: fizyczna i duchowa. Obie mają swoje korzenie w dwóch drzewach. Fizyczna pochodzi od drzewa poznania dobra, a duchowa z drzewa życia i jest trwałym oddzieleniem od Boga.



Sam Bóg powiedział że gdyby człowiek spożywał owce z drzewa życia nadal by żył więc nijak nie ma się to to twojej filozofii

1 Moj 3: 22 Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki.

Oddzielenie od Boga to śmierć duchowa ?

Podaj wersety biblijne który z uczniów Jezusa głosił taką naukę
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-04-02, 13:14   

Jachu napisał/a:
Niech idzie tola do biblijnego przedszkola

Kazn. 9:4-7
4. Kto należy do grona żyjących, ten jeszcze ma nadzieję; gdyż żywy pies jest lepszy niż martwy lew.
5. Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie.
6. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem.
7. Nuże więc, jedz radośnie swój chleb i pij w dobrym nastroju swoje wino, gdyż Bogu już dawno miłą jest ta twoja czynność.
(BW)

http://www.nastrazy.pl/he...iega_kaznodziei
_______
Jako ciało materialne,to Jezus nie był istotą duchową,lecz ziemską,-materialną,ale też i doskonałą,bo był Człowieczym Synem Bożym. Narodził się z Marii,ale Ojcem Jego był sam Bóg.

Jachu czujesz sie bezradny ze wysyłasz mnie do przedszkola ?
wiesz ze przedszkolaki sa baardzo inteligentne .
87 lat czy 78 a moze 72 bo chyba nie 27 .

Powtarzanie w kółko ze umarli nic nie wiedza w czym ci pomoze cozyskasz przeciez człowiek który spi moze miec koszmary /

Bogu miła jest twa czynnosc jedz chleb i pij wino .
Jezus nie był Istota ziemska a DUCHOWĄ widzisz to pokazuje ze nie tylko umarły nic nie wie Nalezy do grona zyjacych a jest umarły i nic nie wie.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-04-02, 13:22   

David77 napisał/a:
Oddzielenie od Boga to śmierć duchowa ?

Podaj wersety biblijne który z uczniów Jezusa głosił taką naukę


Duchy podobno są różne

1J 4:1-4 eib "(1) Drodzy, przestańcie wierzyć każdemu duchowi. Raczej badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. (2) Ducha Bożego rozpoznaje się w ten sposób: Wszelki duch, który przyznaje, że Jezus jest Chrystusem i że przyszedł w ciele, jest z Boga. (3) Wszelki duch natomiast, który tego o Jezusie nie wyznaje, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym usłyszeliście, że ma przyjść, i już teraz jest na świecie. (4) Wy, dzieci, pochodzicie od Boga i odnieśliście nad nimi zwycięstwo. Ten bowiem, który jest w was, jest potężniejszy niż ten, który jest na świecie."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-04-02, 15:32   

David77 napisał/a:
Cytat:
1P 3,18;
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu...

ten fragment wskazuje, że Jezus umarł fizycznie, ale jako duch został oddzielony od Boga i przebywał w miejscu odosobnienia, które powszechnie nazywamy piekłem.


Ten fragment niczego takiego nie sugeruje , tym bardziej że w innym miejscu czytamy :

Rz 8: 11 A jeśli Duch tego (Boga ), który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy ( Bóg) Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was


Bardzo dobre skojarzenie z Rz8:11]

Cytat:
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.


Przede wszystkim dlaczego jest tutaj wyraźnie zaznaczone że Jezus poniósł śmierć w ciele ?

czy nie wystarczyłoby powiedzieć że po prostu umarł?

Gdyby śmierć ciała kończyła się niebytem to takie dookreślenie że w ciele byłoby niepotrzebne.

Dlaczego zatem zostało dodane? Myślę ze właśnie dlatego aby ktoś nie pomyślał że Jezus po swej śmierci cielesnej zapadł w niebyt.


Dalej:
.
Cytat:
w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu


Mowa tutaj o cielesnym zmartwychwstaniu Jezusa podobnie jak o tym mówi Rz 8: 11
Cytat:
A jeśli Duch tego (Boga ), który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy ( Bóg) Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała [u]przez Ducha swego, który mieszka w was


W więc chodzi tutaj o ożywienie ciała Jezusa po trzech dniach

Cytat:
W nim też poszedł[/u] i zwiastował duchom będącym w więzieniu..


Natomiast tutaj jest mowa o głoszeniu duchom Ewangelii w Duchu Świętym czyli w mocy Ducha podobnie jak w Łk4:14
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2018-04-02, 16:12   

Albertus

Pominąłeś bardzo istotny szczegół jak pisze Piotr Jezus poszedł zwiastować ewangelie duchom po swym ożywieniu ( zmartwychwstaniu ) ,zatem owe zwiastowanie nie miało miejsca w chwili jego śmierci


Określenie - przywrócony życiu- jest tłumaczone z czasownika ζῳοποιηθεὶς -( przywracać do życia , wskrzeszać) który podobnie jaki i w tym przypadku występuje w stronie biernej , wniosek Jezus nie sam siebie przywrócił do życia . Pytanie jakie się tutaj nasuwa to które ciało zostało przywrócone do ponownego życia w którym to Jezus poszedł do duchów będących w więzieniu ?
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-04-02, 16:19   

David77 napisał/a:
Albertus

Pominąłeś bardzo istotny szczegół jak pisze Piotr Jezus poszedł zwiastować ewangelie duchom po swym ożywieniu ( zmartwychwstaniu ) ,zatem owe zwiastowanie nie miało miejsca w chwili jego śmierci


Określenie - przywrócony życiu- jest tłumaczone z czasownika ζῳοποιηθεὶς -( przywracać do życia , wskrzeszać) który podobnie jaki i w tym przypadku występuje w stronie biernej , wniosek Jezus nie sam siebie przywrócił do życia . Pytanie jakie się tutaj nasuwa to które ciało zostało przywrócone do ponownego życia w którym to Jezus poszedł do duchów będących w więzieniu ?


Gdzie tam jest mowa o tym że Jezus poszedł zwiastować duchom po swym zmartwychwstaniu?

Najpierw Piotr pisze o tym że Jezus poniósł śmierć w ciele a potem został ożywiony w Duchu.

to jedna sprawa

A potem Piotr pisze że w tym też Duchu poszedł zwiastować duchom

To druga sprawa

To że wielokrotnie pisze że to Bóg wskrzesił Jezusa nie zmienia faktu że pisze też że to Jezus sam dobudował świątynię swego ciała.

To że jedne wersety biblijne komuś wydają się ze sobą sprzeczne nie oznacza tego że jedne znoszą drugie

Sprzeczność zresztą jest pozorna. Znika wtedy gdy wiemy że Chrystus Syn Boga żywego- Słowo wcielone nie zapadł w niebyt po śmierci swego ciała. Wtedy jak najbardziej jasne i zrozumiałe są sowa o tym że to Bóg wskrzesił ludzkie ciało Jezusa
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2018-04-02, 17:40   

Albertus,

Cytat:
Gdzie tam jest mowa o tym że Jezus poszedł zwiastować duchom po swym zmartwychwstaniu?



Jeżeli Jezus w chwili swej śmierci nadal miał świadomość jako istota duchowa to o jakim przywrócenia do życia w duchu jest tutaj mowa ?

wers 18 θανατωθεὶς μὲν σαρκὶ ζῳοποιηθεὶς δὲ πνεύματι ζῳοποιηθεὶς δὲ πνεύματι·


Uśmiercony został w ciele przywrócony do życia zaś (w) duchu

wers 19 . ἐν ᾧ καὶ τοῖς ἐν φυλακῇ πνεύμασιν πορευθεὶς ἐκήρυξεν,


W którym też (ciele) (stanie ) poszedł i głosił duchom będącym w więzieniu,

Określenie ,,ożywiony w duchu'' znaczy dosłownie przywrócony do życia

Po przywróceniu do życia w duchu Jezus poszedł zwiastować duchom będącym w więzieniu



Cytat:
To że jedne wersety biblijne komuś wydają się ze sobą sprzeczne nie oznacza tego że jedne znoszą drugie

Sprzeczność zresztą jest pozorna. Znika wtedy gdy wiemy że Chrystus Syn Boga żywego- Słowo wcielone nie zapadł w niebyt po śmierci swego ciała. Wtedy jak najbardziej jasne i zrozumiałe są sowa o tym że to Bóg wskrzesił ludzkie ciało Jezusa


Słowa Piotra wykluczają taką interpretacje
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-04-03, 08:50   

David77 napisał/a:
Albertus

Pominąłeś bardzo istotny szczegół jak pisze Piotr Jezus poszedł zwiastować ewangelie duchom po swym ożywieniu ( zmartwychwstaniu ) ,zatem owe zwiastowanie nie miało miejsca w chwili jego śmierci


Określenie - przywrócony życiu- jest tłumaczone z czasownika ζῳοποιηθεὶς -( przywracać do życia , wskrzeszać) który podobnie jaki i w tym przypadku występuje w stronie biernej , wniosek Jezus nie sam siebie przywrócił do życia . Pytanie jakie się tutaj nasuwa to które ciało zostało przywrócone do ponownego życia w którym to Jezus poszedł do duchów będących w więzieniu ?


A skad wiadomokiedy zmartwych wstał moze zaraz pozasunieciu kamienia .
Sam Siebie przywróciłdo Zycia przeciez powiedział
Mam Moc Zycie połozyc iwzsiasc je a powrotem .
Któe ciało przywrócone do Zycia ? hmm ciekawe które masz na mysli ile ich miał ?
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2018-04-03, 18:27   

Cytat:
tola

Cytat:

A skad wiadomokiedy zmartwych wstał moze zaraz pozasunieciu kamienia .
Sam Siebie przywróciłdo Zycia przeciez powiedział
Mam Moc Zycie połozyc iwzsiasc je a powrotem .
Któe ciało przywrócone do Zycia ? hmm ciekawe które masz na mysli ile ich miał ?


Zapoznaj się najpierw z tym co napisałem powyżej , jest jasno napisane : w duchu został przywrócony do życia w tym też poszedł zwiastować duchom będącym w więzieni

Pierwsza cześć mówi o przywróceniu do życia Jezusa natomiast druga cześć wskazuje co następnie Jezus uczynił
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-05-12, 17:55   

Wers Rodzaju 6:3 mówi o przyspieszeniu objawienia się Ducha Bożego związanego z proroctwem z Edenu, gdy Bóg pierwszy raz pouczył błądzących

Rdz 3:15 eib "Wzbudzę też nieprzyjaźń między tobą i między kobietą, między twoim potomstwem i między jej potomstwem — ono zrani ci głowę, a ty zranisz mu piętę."

Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

Jezus też potwierdził, że jeszcze wtedy nie został objawiony Duch

Łk 24:39 eib "(39) Przyjrzyjcie się moim rękom oraz moim stopom — to jestem Ja sam. Dotknijcie Mnie. Zauważcie, że duch nie ma ciała ani kości, a Ja — jak widzicie — mam."

J 15:26 eib "(26) Gdy przyjdzie Opiekun, którego Ja wam przyślę od Ojca, Duch Prawdy, który wychodzi od Ojca, ten złoży o Mnie świadectwo."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-17, 21:31   

tola napisał/a:
A skad wiadomokiedy zmartwych wstał moze zaraz pozasunieciu kamienia


Kiedy Jezus zmartwychwstanie, wiadomo było przed Jego śmiercią ... sam nam o tym powiedział;

Cytat:
Mar 9;31 PNŚ "Nauczał bowiem swych uczniów i mówił im: „Syn Człowieczy ma być wydany w ręce ludzi i oni go zabiją, ale chociaż zostanie zabity, w trzy dni później powstanie zmartwych"


Czy "kamień' mogli zasuwać trzy dni?
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-09, 10:28   

Lb 25:1-4 eib "(1) Gdy Izrael osiadł w Szitim, lud zaczął uprawiać nierząd z Moabitkami. (2) Zapraszały one lud na rzeźne ofiary dla uczczenia swoich bóstw, a ten brał udział w tych ucztach ofiarnych i kłaniał się bóstwom, którym były poświęcone. (3) W ten sposób Izrael związał się z Baalem z Peor i ściągnął na siebie surowy gniew PANA. (4) PAN polecił wówczas Mojżeszowi: Zbierz wszystkich naczelników ludu i powieś ich przed PANEM w pełnym słońcu, aby odwrócił się żar gniewu PANA od Izraela."

Słowo "powieś" w tym wersie tłumaczę "wstrzymaniem tendencji"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-09, 17:40   

Jakiej tendencji, radku ? :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11