Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tetragram runiczny jest Świętym Symbolem Boga,a nie imieniem
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3520
Wysłany: 2013-12-15, 21:40   Tetragram runiczny jest Świętym Symbolem Boga,a nie imieniem

Tetragram Runiczny יהוה jest Świętym Symbolem Boga Ojca-Matki,a nie jest imieniem Jehowah
Tetragram zapisany literami-runami fenickimi (na górze), aramejskimi (w środku) i współczesnymi hebrajskimi (na dole)

Tetragram Runiczny יהוה zapisany czterema runami hebrajskimi jod, he, waw, he , określającymi cechy Boga jest Świętym Symbolem Boga Ojca-Matki,a nie imieniem Jehowah.

Runy są to litery,które posiadają energię i wielorakie znaczenie.Zapisu runicznego nie czyta się.Runy nie tworzą wyrazów. Z tego powodu Tetragram Runiczny nie jest wyrazem jodhewawhe,nie jest tetragramem literowym JHWH i nie ma z nim nic wspólnego.W tetragramie runicznym,znaczenie liter-run rozpatruje się osobno.

ה+ו+ה+י = יהוה

Dwie jednakowe runy w połączeniu z towarzyszącymi,określają Boga jako energię męską Miłość i energię żeńską Mądrość,z których wszystko powstało i powstaje.Tetragram runiczny ma energię magiczną,która może być spotęgowana.Mojżesz i wtajemniczeni Żydzi umieli się nią posługiwać,podobnie jak egipscy kapłani,od których Mojżesz przejął tą wiedzę.

יהוה = Bóg= energia Miłość+energia Mądrość

Jest to podstawowe zrozumienie znaczenia Tetragramu Runicznego,który określa istotę Boga jako Boga Ojca-Matki.Ponieważ runy mają bardzo dużo znaczeń,więc umożliwiają bardzo dokładne poznanie Boga i korzystanie z Jego Bożej energii.Taki sam Bóg Ojciec-Matka występuje w Ewangelii Jezusa,Bhagavad-Gicie,Kabale żydowskiej ,itd.Poznanie pełnego znaczenia Tetragramu Runicznego i zawartej w nim Bożej Mądrości,umożliwia Święta Geometria.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2013-12-17, 19:56   

ratao,

Bóg matka ??? a może Boga szwagra jego wujka ze strony ciotki z opolskiego :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-17, 20:48   

Mam rozumiec ze Bog na swojej tablicy przed naszym przyjsciem na Ziemie zapisal oto ten swiety znak na tablicy PRAWDY ?

A mi sie wydaje ze jakis czlowiek (.....................) wymyslil swiety znak :D nie no to jest parodia do potegi.(...................)

9. Zabrania się używania wulgaryzmów i wklejania linków do stron zawierających takie treści.
Anna01
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-12-17, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-17, 20:51   

Cytat:
Poznanie pełnego znaczenia Tetragramu Runicznego i zawartej w nim Bożej Mądrości,umożliwia Święta Geometria.


Jakie jest pelne znaczenie "Telegrafu Ruinnego" oraz jaka "modrosc" zawiera? Gdziez mam poznac tajniki "Świetnej geometrii" Mistrzu !
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 64
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2304
Wysłany: 2013-12-18, 16:46   

David77 napisał/a:
ratao,

Bóg matka ??? a może Boga szwagra jego wujka ze strony ciotki z opolskiego :-D


Nie powinieneś się nabijać z nikogo w ten sposób .

בראשית ברא אלהים את השמים ואת הארץ

BERESZIT BARA ELOHIM ET HA SZAMMAIM WE ET HA AREC

NA POCZĄTKU STWORZYŁ ELOHIM NIEBIOSA I ZIEMIE .To zdanie można interpretować tak jak interpretuje go większość
tzn. że na początku stworzył Bóg niebo i ziemię , ale
jest jeszcze inna interpretacja bardziej zgodna z tekstem hebrajskim .

Na początku stworzył (wiadomo kto stworzył i jest zbyteczne dodawać kto , bo wiadomo że stwarza Stwórca ) co stworzył Stwórca ? stworzył Elohim i stworzył niebiosa i ziemię .

Hebrajskie "bet" zaczyna Torę i ma wartość liczbową 2 .
"Elohim" to liczba mnoga i mówi o męskiej i żeńskiej zasadzie , coś jak bóg i bogini ,
hebrajskie Abba i Ima .

Całe to zdanie z dwójką z przodu wskazuje na dwojakość , dwójnię , podwójność jako
początek wszystkiego - wszystko jest podwójne i rodzi się z podwójnego .

Nowy człowiek jako nowa dusza też ma początek od mężczyzny i kobiety
"niebiosa i ziemia" to też para , dzień i noc , wschód i zachód , dobro i zło , miłość i nienawiść itd. - wszystko jest podwójne i jest to druga strona tego samego .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
mareczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-18, 17:02   

W pierwszym zdaniu Pisma Świętego czytamy, że: “Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię” (Rdz 1:1). W tym zdaniu rzeczownik ”Bóg” (elohim) posiada formę liczby mnogiej, lecz należący do tego rzeczownika czasownik ”bara” (stworzył) stoi w liczbie pojedynczej. Czasownik ”bara” odgrywa w opisie stwarzania decydującą rolę i występuje tylko w parze z rzeczownikiem “elohim”, pełniąc rolę orzeczenia i określa jego stan gramatyczny. Niektórzy telogowie interpretują rzeczownik “elohim” w oderwaniu od czasownika bara, i starają się dowieść, że ten rzeczownik, posiadający formę liczby mnogiej, sugeruje wielość osób w Bogu. W Biblii występuje po każdym rzeczowniku “elohim” tysiące czasowników, lub przymiotników określające Pana Boga w liczbie pojedynczej. Potwierdzają to wszystkie przekłady Biblii, które to słowo, nie tłumaczą według jego formy liczby mnogiej, lecz na podstawie orzeczenia, określające gramatyczny stan podmiotu. Dla uniknięcia nieporozumienia należy nadmienić, że Biblia słowem “elohim” mianuje nie tylko Boga, ale także aniołów oraz królów, jak również proroków, reprezentujących Boga, a także pogańskich bożków, co dowodzi, że słowo „elohim” nie jest imieniem własnym prawdziwego Boga, jak to często błędnie jest przyjmowane. Słowo „Bóg” jest pojęciem rodzaju i dopiero przymiotnik implikuje mu właściwości odróżnijące go od innych rodzajów, jak na przykład od rodzaju „anioł” czy „człowiek”.

http://bibliainfo.wordpress.com/category/elohim/

Abbe widziałem ale Imy nie..
:-D
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2013-12-18, 17:05   

Cytat:
. Jednym z hebrajskich odpowiedników słowa „Bóg” jest wyraz ʼEl, który prawdopodobnie znaczy „potężny; silny” (Rdz 14:18). Może określać zarówno Jehowę, jak i innych bogów oraz ludzi. Poza tym często wchodzi w skład imion własnych, takich jak Elizeusz („Bóg jest wybawieniem”) i Michał („któż jest jak Bóg?”). W niektórych miejscach ʼEl występuje z przedimkiem (haʼÉl, dosł. „ten Bóg”) i odnosi się do Jehowy, odróżniając Go od innych bogów (Rdz 46:3; 2Sm 22:31; zob. Dodatek 1G w NW).
W Izajasza 9:6 Jezusa Chrystusa proroczo nazwano ʼEl Gibbòr, co znaczy „Potężny Bóg” (a nie ʼEl Szaddáj [„Bóg Wszechmocny”], które to wyrażenie odniesiono w Rodzaju 17:1 do Jehowy).
Liczba mnoga ʼelím jest używana do określania innych bogów, choćby w Wyjścia 15:11 („bogowie”). Może też wskazywać na majestat i dostojeństwo, np. w Psalmie 89:6: „Któż pośród synów Bożych [dosł. „synów Boga”, biwené ʼElím] może przypominać Jehowę?” Zarówno w tym, jak i w innych wersetach użyto liczby mnogiej w odniesieniu do jednej osoby, co znajduje potwierdzenie w fakcie, iż słowo ʼElím oddano w greckiej Septuagincie wyrazem Theòs w liczbie pojedynczej, a w łacińskiej Wulgacie odpowiednio przez Deus.
Hebrajskie określenie ʼelohím („bogowie”) najwyraźniej wywodzi się od rdzenia oznaczającego „być potężnym, silnym”. Jest to liczba mnoga wyrazu ʼelòah („bóg”). Niekiedy wskazuje ona na szereg bogów (Rdz 31:30, 32; 35:2), ale znacznie częściej służy do podkreślenia majestatu, godności czy dostojeństwa. W Piśmie Świętym ʼelohím może się odnosić do samego Jehowy, aniołów, bożków (pojedynczych lub wielu) oraz do ludzi.
Gdy chodzi o Jehowę, liczba mnoga ʼElohím służy do uwydatnienia majestatu, godności i dostojeństwa (Rdz 1:1). Aaron Ember napisał na ten temat: „Za tym, że język S[tarego] T[estamentu] całkowicie odrzuca myśl, jakoby (...) [ʼElohím] (w odniesieniu do Boga Izraela) określało więcej niż jedną osobę, przemawia przede wszystkim okoliczność, iż słowo to prawie zawsze łączy się z orzeczeniem czasownikowym w liczbie pojedynczej, a także jest określane przymiotnikiem w liczbie pojedynczej. (...) [ʼElohím] należy raczej rozumieć jako wzmocnioną liczbę mnogą wskazującą na wielkość i majestat, odpowiednik określenia Wielki Bóg” (The American Journal of Semitic Languages and Literatures, 1905, t. XXI, s. 208).
Tytuł ʼElohím kieruje uwagę na potęgę Jehowy jako Stwórcy. Na przykład 35 razy występuje w sprawozdaniu o stwarzaniu, a czasownik opisujący, co On mówił lub robił, zawsze jest w liczbie pojedynczej (Rdz 1:1 do 2:4). Bóg dysponuje nieograniczoną potęgą.
W Psalmie 8:5 mianem ʼelohím określono aniołów, jak to wynika ze sposobu zacytowania tego fragmentu przez Pawła w Hebrajczyków 2:6-8. W Rodzaju 6:2, 4 oraz w Hioba 1:6 i 2:1 aniołowie zostali nazwani bené haʼElohím — „synowie Boży” (Bg), „synowie prawdziwego Boga” (NŚ). W dziele Lexicon in Veteris Testamenti Libros (L. Koehler i W. Baumgartner, Lejda 1958) wyjaśniono na s. 134: „(poszczególne) istoty boskie, bogowie”. A na s. 51 powiedziano: „(pojedynczy) bogowie” i powołano się na Rodzaju 6:2 oraz na Hioba 1:6; 2:1 i 38:7. Dlatego w Psalmie 8:5 słowo ʼelohím oddano przez „aniołowie” (LXX), „podobni do Boga” (NŚ).
Wyraz ʼelohím odnoszony jest również do bożków. Czasami ta forma pluralna oznacza po prostu „bogów” (Wj 12:12; 20:23). W innych wypadkach podkreśla dostojeństwo i odnosi się tylko do jednego boga (lub jednej bogini). Jednakże owe bóstwa nie wchodziły w skład żadnej trójcy (1Sm 5:7b [Dagon]; 1Kl 11:5 [bogini Asztarte]; Dn 1:2b [Marduk]).
W Psalmie 82:1, 6 słowo ʼelohím określa ludzi, mianowicie sędziów w Izraelu. Jezus zacytował z tego psalmu w Jana 10:34, 35. Sędziowie ci byli „bogami”, gdyż działali w charakterze przedstawicieli i rzeczników Jehowy. Podobnie o Mojżeszu powiedziano, że miał służyć za „Boga” Aaronowi i faraonowi (Wj 4:16, przypis w NW; 7:1).
W wielu miejscach Biblii wyraz ʼElohím jest poprzedzony przedimkiem ha (Rdz 5:22). Biblista F. Zorell tak się wypowiada na temat użycia tytułu haʼElohím: „Słowem tym określano w Piśmie Świętym zwłaszcza jedynego prawdziwego Boga, Jahwe; (...) ‚Jahwe jest [jedynym prawdziwym] Bogiem’ (Pwt 4:35; 4:39; Joz 22:34; 2Sm 7:28; 1Kl 8:60 itd.)” (Lexicon Hebraicum Veteris Testamenti, Rzym 1984, s. 54; wstawka autora).
Określenie greckie. Najczęstszym greckim odpowiednikiem słów ʼEl oraz ʼElohím jest w Septuagincie wyraz theòs, tłumaczony na „Bóg” lub „bóg”. Występuje on również w Chrześcijańskich Pismach Greckich.


WBP
_________________

 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3520
Wysłany: 2013-12-18, 21:20   

David77 napisał/a:
ratao,

Bóg matka ??? a może Boga szwagra jego wujka ze strony ciotki z opolskiego :-D

GRAFICZNE SYMBOLE BOGA OJCA - MATKI


Prawda o Bogu nie ogranicza się jedynie do Biblii.Zobaczmy Graficzne Symbole Boga,Boga Ojca-Matki,energii męskiej i żeńskiej,z których wszystko powstało i powstaje:


Skrypt Runiczny Boga,jest to zapis dotyczący tego samego Boga Ojca-Matki,którego przedstawiają Graficzne Symbole Boga.

Ja wiele razy na forum pisałem pytanie:"Z jakiego powodu w NT Boga Ojca-Matkę,Miłość-Mądrość,"zmniejszono" o Jego żeńską część "Mądrość"? Wszystko wskazuje na to,aby Bóg ze ST był mniej więcej tym samym Bogiem z NT.Gdyby nie ta świadoma "przeróbka",byłoby wiadomo zgodnie z prawdą,że Bóg jest Bogiem Ojcem-Matką.Tetragram runiczny przedstawia Boga Ojca-Matkę.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Steven
[Usunięty]

  Wysłany: 2013-12-18, 23:00   

OOOOoo Mistrzu !!!!

Coz teraz gdy posiadamy te symbole BOGA ? Coz my poczniemy ? Do czegoz Pan nam ukazuje swoj symbol na plaszczyznie?
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-12-18, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mareczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-18, 23:23   


GRAFICZNE SYMBOLE BOGA OJCA - MATKI
????

Oznacza równowagę między siłami przeciwnymi; negatywnymi i pozytywnymi; pole białe – pole czarne; dobro – zło. „NEW AGE”twierdzi, że Bóg i Lucyfer uzupełniają się, gdyż siły przeciwne są działaniem tej samej osobowości boskiej.

Okultyzm - Sklep - Magia Wzrów

Symbole okultystyczne. Magia, ezoteryka. Ubrania, akcesoria, czapki itp.

Yin i Yang - w tradycji Chin są to dwie przeciwne podstawowe zasady, które się wzajemnie równoważą: * Yin (陰) reprezentowana przez czerń i Księżyc oznacza bierność, uległość, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury, introwersję oraz liczby parzyste; odpowiada jej ziemia oraz dusza po (filozofia chińska). * Yang (陽) reprezentowana przez biel i Słońce oznacza siłę, aktywność, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury, ekstrawersję oraz liczby nieparzyste; odpowiada jej niebo oraz dusza hun. Wzajemne oddziaływanie yin i yang jest przyczyną powstawania i zmiany wszystkich rzeczy. Z nich powstaje pięć pierwiastków (ogień, woda, ziemia, metal i drewno), a z nich


http://okultyzm.spreadshi...g-yang-A3931063

:-D

Symbol ten mówi, iż we wszechświecie istnieją dwie
siły: dobro i zło. Choć są sobie przeciwne to nie mogą
bez siebie istnieć. Tylko ich współistnienie pozwala stwarzać.
To teoria nie do przyjęcia przez chrześcijan. Bóg dla
swego istnienia nie potrzebuje istnienia zła. Bóg jest doskonałym i stwarza sam.


Koncepcja yin i yang pochodzi z antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie.
?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-18, 23:23   

Ten znak, który umieściłeś ratao najniżej jest przede wszystkim kojarzony z filozofią chińską - Taoizm.
To jest Taijitu symbol dopełniania się yin i yang.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-18, 23:36   

A czemuż Ooooo Mistrzu! jest az trzy symbole ktore nam ukazałeś??
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3520
Wysłany: 2013-12-19, 08:59   

Steven napisał/a:
OOOOoo Mistrzu !!!!

Coz teraz gdy posiadamy te symbole BOGA ? Coz my poczniemy ? Do czegoz Pan nam ukazuje swoj symbol na plaszczyznie?

Daruj sobie to lekceważące nazywanie mnie mistrzem.Zapewne znasz prawdziwego Mistrza:

Mat.23,10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Jeśli Ci On nie odpowiada,to możesz sobie znaleźć innych. :-D

Cytat:
A czemuż Ooooo Mistrzu! jest az trzy symbole które nam ukazałeś??

Więcej symboli można znaleźć w Internecie.

mareczek

Cytat:
Bóg dla swego istnienia nie potrzebuje istnienia zła. Bóg jest doskonałym i stwarza sam.

Z jakiego powodu w ST jest ukazany fałszywy obraz okrutnego i mściwego Boga,który nie ma nic wspólnego z prawdziwym Bogiem,którego symbolem jest Tetragram Runiczny?

Cytat:
Koncepcja yin i yang pochodzi z antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie.

Dwie pierwotne energie,jest to energia męska i żeńska,które Chrystus nazywa Bogiem Ojcem-Matką.Przeciwne są w znaczeniu,co nie oznacza,że jedna jest zła,a druga dobra.Podałem Ci LINK (w który trzeba kliknąć),gdzie Chrystus wyjaśnia kim jest Bóg Ojciec-Matka:

Cytat:

66.2. Bóg jest energią, Miłością i Mądrością,a te trzy są jednym..

Bóg, Wszech-Jedność, Miłość i Mądrość, wydycha Swoje Ja Jestem w każdy cykl świetlny, w każdy nowy akt stworzycielski. I to, co Odwieczny tchnął w ten świat, znowu jest Nim samym, wszystkim we wszystkim.


Bóg Ojciec-Matka mieszka w każdym z nas przez Ducha Bożego,swoją energię.Paweł i apostołowie głosili ewangelię o Królestwie Bożym,jako Bogu,Światłości, obecnym w nas.Chrystus nauczał,aby go najpierw znaleźć,a wszystko pozostałe będzie nam dodane.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 09:32   

Ja Ci wierze. Zaprawdę to ty jestes Wielki Ratao! Halleluja!

Mistrzu co robić gdy czasy coraz cięższe?
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2013-12-19, 10:50   

Chciałam coś poczytać o tych runach.
Top temat na stronach okultystyczno - kabalistyczno - szamańskich.
Wrózka Hanna i runy.... :-P
Horoskopy i wróżby....

Tarocista z duszą nie pozuje na maga czy mentora wróżbiarstwa, lecz po prostu, w zaciszu czterech ścian przy pomocy karcianych wróżb, znaków runicznych i prognoz pomaga w zawiłych życiowo sytuacjach :mrgreen: :mrgreen:

Ratao bój się Boga!
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13