Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JERUZALEM NIEBIAŃSKIE, A ZIEMSKIE XXVII - gdzie śmierć?
Autor Wiadomość
Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-02-28, 23:55   JERUZALEM NIEBIAŃSKIE, A ZIEMSKIE XXVII - gdzie śmierć?

http://biblia.webd.pl/for...start=15#369614

Z treści Ap. 21:1-4 i Izj. 65:17-20 w związku z Gal. 4:22-27, wynika, że jest Jeruzalem dolne, które tych żyjących według ciała grzechu, prowadzi w niewolę i jest Jeruzalem górne, które tych żyjących według ducha, czyni wolnymi według obietnicy.

Cytat:
Napisane jest bowiem, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. (23) Lecz ten, który był z niewolnicy, według ciała się urodził, ten zaś, który był z wolnej, na podstawie obietnicy. (24) A to jest powiedziane obrazowo: oznaczają one dwa przymierza, jedno z góry Synaj, które rodzi w niewolę, a jest nim Hagar. (25) Hagar jest to góra Synaj w Arabii; odpowiada ona teraźniejszemu Jeruzalem, gdyż jest w niewoli razem z dziećmi swymi. (26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą. (27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża. Gal. 4:22-27

W związku z powyższym należy odpowiednio rozpatrzyć przekaz, zawarty w poniższych cytatach:

Cytat:
''I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły. Ap. 21:1-4

Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę,bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość! I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.

Te dwie powyższe rzeczywistości Nowego Nieba i Nowej Ziemi, należy rozpatrywać zgodnie z treścią Gal. 4:22-27 i z uwzględnieniem poniższej treści z Łk. 20:34-36

Cytat:
I rzekł do nich Jezus: Synowie tego świata żenią się i za mąż wychodzą, (35) lecz ci, którzy zostają uznani za godnych dostąpienia tamtego świata i zmartwychwstania, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą. (36) Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi
.

Różnica w Nowym Niebie i Nowej Ziemi między rzeczywistością w Jeruzalem górnym i dolnym polega na tym, że ci z Izj. 65:17-20, dostępują tylko Nowego Świata, ale jeszcze bez zmartwychwstania, ale ponoszą karę już tylko za swój grzech. Natomiast, ci z Jeruzalem górnego, które z swoim Słowem i prawem zstępuje na ziemię (Izj. 2:2-4) w tym samym czasie dostępują tamtego świata i zmartwychwstania. Jedni znajdują się w procesie Restytucji zbiorowej, w czasie której skutkuje śmierć za własny grzech a inni już w boskiej naturze (Jeruzalem jako Oblubienica), wolni od śmierci.

Ci z Jeruzalem górnego, pomimo zdobytego już dziedzictwa, podobnie jak dwa i pół pokolenia (Rubenici, Gadyci i połowa pokolenia Manassesa) poszli za Jordan, aby walczyć razem z braćmi swymi o podbicie ziemi zachodniej za Jordanem, aby jednocześnie dla wszystkich zaistniała radość z Ziemi Obiecanej.

Powyższe wyjaśnienie wskazuje, że prorocy Jehowy nie prorokowali fałszywie, a tylko błazny i szydercy

Treść z Jer. 5:31 napisał prorok, więc nie wszyscy prorocy byli i są fałszywi, skoro nawet niewierzący deista uznał, że tam jest szczerość, w której, nie ma cienia obłudy, ani nawet sprzeczności, czego brakuje szydercom:

Cytat:
Przede wszystkim to wiedzcie, że w ostatecznych dniach przyjdą szydercy, którzy będą postępować według swoich własnych pożądliwości; 2Pio. 3:3
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

Odpowiedz do tematu