Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-18, 17:30   SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)

CZY KRÓLESTWO PRZYCHODZI W SPOSÓB DOSTRZEGALNY :?:

TAK

EWANGELIA ŁUKASZA 9.27.BIBLIA WARSZAWSKA

"Powiadam zaś wam prawdziwie: Niektórzy z obecnych tutaj nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże

NIE

EWANGELIA ŁUKASZA 17. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Królestwo Boże nie przychodzi dostrzegalnie,"
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-18, 17:36   

No i masz babo placek :mrgreen: :roll:
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2020-01-18, 17:50   

@RN

RN, jak dluga jest ta lista sprzecznosci w Biblii ?

Czy sam do tego doszedles ?...czy istnieje moze jakies oficjalne zestawienie tych sprzecznosci ?
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2020-01-18, 18:18   

No właśnie, a czy Ty Luba ujrzałaś Królestwo Boże?
A czy inni dostrzegają?
_________________
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2020-01-18, 18:40   

Metanoia napisał/a:
No właśnie, a czy Ty Luba ujrzałaś Królestwo Boże?
A czy inni dostrzegają?



Ja tak...patrzac w lusterko stwierdzilam, ze Bog jest we mnie jako ja :->

A co do innych, to nie wiem.... :->
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-01-18, 19:36   

Powiadam zaś wam prawdziwie: Niektórzy z obecnych tutaj nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże

,,,,,,,,

Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Królestwo Boże nie przychodzi dostrzegalnie,

Jest to manipulacja, która ma wykazać sprzeczności .
Tu nie ma żadnej sprzeczności . Wystarczy przeczytać następny , dwudziesty pierwszy werset Ew.Łukasza rozdział 17.

Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Królestwo Boże nie przychodzi dostrzegalnie
Ani nie będą mówić: Oto tutaj jest, albo: Tam; oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.

Gdy dwóch albo trzech [sposób tych, którzy jeszcze przed śmiercią ujrzeli Królestwo Boże w sobie]
zbiera się razem , to Królestwo Boże jest pośród nich
[ ono jest pośród nich, ale zmysłowymi , cielesnymi oczami tego Królestwa nie można zobaczyć]
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-18, 20:02   

Luba napisał/a:


RN, jak dluga jest ta lista sprzecznosci w Biblii ?


Trudno powiedzieć ile jest wszystkich sprzeczności, ponieważ można je układać w różnych konfiguracjach. Czym dalej będziemy brnęli, tym bardziej robi się komicznie.
Na przykład przez odpowiednio dobrane wersety w ST. dojdziemy do wniosku, że syn jest starszy od ojca.
W NT. natomiast można tak dobrać cytaty, z których będzie wynikało, ze Jezus znajdzie się w piekle, a Judasz będzie jednym ze sędziów

Luba napisał/a:
Czy sam do tego doszedles ?..


Od dawna interesowały mnie sprawy związane z religią. Najbardziej frapowało mnie to, dlaczego jest tyle wyznań.
Do pewnego momentu byłem nawet przekonany, że któreś musi być tym prawdziwym, tym, które głosi prawdę, które jest zgodnę z Biblią.
Zacząłem więc szukać materiałów dotyczących doktryn poszczególnych wyznań i jednocześnie zacząłem czytać Biblie, aby mieć porównanie.
Wtedy dotarło do mnie to, czego w ogóle się nie spodziewałem.
Błąd nie tyle leży w doktrynach poszczególnych związków wyznaniowych, co w samym zródle.
Początkowo jeszcze trochę się ''broniłem'', próbowałem opiumować :-) , ale jak już widziałem tak oczywiste błędy, jak niezgodność rodowodów Jezusa czy chociażby imion samych apostołów, wtedy coś pękło.
Zainteresowałem się biblijną krytyką i wtedy dopiero mi się oczy otworzyły.

Luba napisał/a:
.czy istnieje moze jakies oficjalne zestawienie tych sprzecznosci ?


Pełnego zestawienia to chyba nie ma, bo ciągle można konfigurować nowe sprzeczności.

Istnieją natomiast książki o biblijnych sprzecznościach, które co prawda nie wyczerpują tematu, ale sporo światła na sprawę rzucają.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2020-01-19, 09:08   

Przecież już wam pisałam, że pisma są sfałszowane.
Nie mogę znaleźć w sieci opracowania o apokryfach.
Istotną wzmianką było to, że część pozostaje utajniona.
Ciekawe co takiego zawierają, jaką informację?
_________________
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-01-19, 10:46   

R.N.-Napisał.
Cytat:
Od dawna interesowały mnie sprawy związane z religią. Najbardziej frapowało mnie to, dlaczego jest tyle wyznań.
Do pewnego momentu byłem nawet przekonany, że któreś musi być tym prawdziwym, tym, które głosi prawdę, które jest zgodnę z Biblią.
Zacząłem więc szukać materiałów dotyczących doktryn poszczególnych wyznań i jednocześnie zacząłem czytać Biblie, aby mieć porównanie.
Wtedy dotarło do mnie to, czego w ogóle się nie spodziewałem.
Błąd nie tyle leży w doktrynach poszczególnych związków wyznaniowych, co w samym zródle.
Początkowo jeszcze trochę się ''broniłem'', próbowałem opiumować :-) , ale jak już widziałem tak oczywiste błędy, jak niezgodność rodowodów Jezusa czy chociażby imion samych apostołów, wtedy coś pękło.
Zainteresowałem się biblijną krytyką i wtedy dopiero mi się oczy otworzyły.

Ludzie są tylko ludzmi i bardzo podobni w swoich niedoskonałościach na całym świecie.
A uczniowie Jezusa są poddani tym samym biedom co inni ludzie.
Nie rozumię,że szukasz gdzieś doskonałość,bo jej znaleść nie można nigdzie.
Ale to w zborach uczni Jezusa,często niezależnych,można spotkać to co jest zalecane przez Apostołów.
Kiedy Chrześcijaństwo połączyło się z świeckimi władzami,zaczął kształtować się na poważne system religijny,który w czasie przestał mieć coś wspólnego z nauczaniem Jezusa,czy Apostołów,poza nazwą.

Natomiast krytyka tekstu biblijnego współcześnie to często wykonanie ludzi niewierzących,dlatego spodziewanie sie rewelacji z ich strony jest nie na miejscu.
Jednak,takie nauki,które właczają się do tego jak archeologia,historia,czy geografia,oraz badanie językowe.
Potwierdzają zapis tekstu biblijnego co do treści wymienionych w naukach wyżej wspomnianych,co więcej takie nauki i część naukowców jak astronomia,czy fizyka,nawet matematyka,poprzez badania w materii,dochodzili do wiary w Boga.
To Biblia,ze względu na swoją treść,jest księgą najbardziej rozpowszechnioną i popularną na świecie.
Nie wspominam już o komentarzach do niej,których nikt nie jest wstanie zliczyć.

R.N-Kiedyś chodziliśmy do szkoły,uczyliśmy się języka polskiego czy historii,czy zauważyłeś,że po przeczytaniu książki,lektury przy omawianiu jej w klasie,najczęściej było tak,że ilu było uczni to tyle było opinii i zdań.
A z historii,oczywiste fakty,jak często były omawiane i rodziły tyle sprzeczek,pomimo że dotyczyły tych samych wydarzeń.
Znaczy to że te wydarzenia były nieprawdziwe,nie.
Tylko tyle jest opinii,które dotyczą tego samego wydarzenia.
Dlaczego?
Bo każdy uchwycił coś innego,i dla każdego coś innego było ważniejsze.
Taka jest rzeczywistość w naszym ludzkim świecie.
Dlatego między sobą się różnią,ludzie również w chrześcijaństwie.

A nad badaniami naukowców w świecie materii,są jednolite opinie????
A w Twoim środowisku ''Deistów''-są jednolite opinie.????
Nie możemy oczekiwać doskonałości i nieomylności wsród ludzi,bo takiej nie znajdziemy i z tym musimy się pogodzić.

Dlatego tak dużo mamy biblijnych wpisów,że mamy kołatać,aby było nam otworzone,mamy szukać,jak skarbu ukrytego w ziemi,
ITd .
Nic nie mamy podane na tacy.
Bo właśnie o to się rozchodzi,aby na drodze poszukiwania prawdy samemu się rozwijać.
Bóg chce aby go poszukiwać i poznaniu go się rozwijać,oraz w poznaniu cech osobistych,które pozostawili uczniowie.
Nic nie przychodzi samo.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-19, 11:46   

chryzolit napisał/a:
Bo każdy uchwycił coś innego,i dla każdego coś innego było ważniejsze.
Taka jest rzeczywistość w naszym ludzkim świecie.
Dlatego między sobą się różnią,ludzie również w chrześcijaństwie.

Masz dużo racji. Co nam zostaje? Poszukiwania i wzrastanie na własną rękę. Odcięcie się od wszelkich dogmatów, religijności, która jest tylko pozoranctwem i "walką" o władzę i stołki.
chryzolit napisał/a:
Nic nie mamy podane na tacy.
Bo właśnie o to się rozchodzi,aby na drodze poszukiwania prawdy samemu się rozwijać.
Bóg chce aby go poszukiwać i poznaniu go się rozwijać,oraz w poznaniu cech osobistych,które pozostawili uczniowie.
Nic nie przychodzi samo.

Właśnie. I dlatego nie ma podstaw, aby się wzajemnie od heretyków i odstępców itd. wyzywać. Trzeba uszanować wiarę lub niewiarę, lub inaczej pojmowaną wiarę innych osób. Bo tak naprawdę albo wszyscy mamy rację albo wszyscy błądzimy.
Też cię pozdrawiam.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-01-19, 13:38   

chryzolit napisał/a:
Kiedy Chrześcijaństwo połączyło się z świeckimi władzami,zaczął kształtować się na poważne system religijny,który w czasie przestał mieć coś wspólnego z nauczaniem Jezusa,czy Apostołów,poza nazwą.


Dokladnie Chryzolicie :-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-01-19, 21:19   

Dzięki,Krystian.
R.N-napisał.
Cytat:
Pełnego zestawienia to chyba nie ma, bo ciągle można konfigurować nowe sprzeczności.

Istnieją natomiast książki o biblijnych sprzecznościach, które co prawda nie wyczerpują tematu, ale sporo światła na sprawę rzucają

Tak,dużo jest takiej literatury,która pokazuje sprzeczności w przekazie biblijnym,mając na celu udowodnienie i ośmieszenie tego przekazu.
Z pozycji ateisty,człowieka który dąży do zdyskredytowania tekstu,nie jest możliwe zrozumienie go,dla prostej przyczyny.
Zapis biblijny tak jest poprowadzony aby bez pomocy ducha św,który pochodzi od Jezusa nie było to możliwe.
To właśnie ten duch pochodzący od Boga-Stwórcy ma wprowadzać we wszelką prawdę i przyszłe rzeczy opowiadać.
Bez niego nie ma możliwości zrozumienia biblijnego zapisu.

To jedno,ale również ważna jest postawa,tej osoby,która analizuje tekst,bo najczęściej ateiści i różnego rodzaju materialiści,analizują go wyłącznie po to aby przedstawić że on jest sprzeczny,niezgodny z nauką i tak naprawdę jest on bez sensu.
Natomiast nie mają oni ambicji poszukiwać prawdy,która zawarta jest w biblijnym przekazie.

Krótki przykład.
Na temat czterech ewangelii,ile już było opracowań,które podważały ich wiarygodność,tylko dla tego,że wszyscy autorzy nie byli jednomyślni,jednolici w przekazie.
Oni chcieliby aby tak samo sprawozdali ,przedstawiali,wydarzenia,swoich naocznych świadków,lub osobiste relacje.

Nie zdając sobie sprawy,że takie właśnie opisy świadczyłyby tylko o kopiowaniu i naśladowaniu,a nie byłyby rzetelnym sprawozdaniem.
Dlatego to co jest krytyczne dla materialistycznych krytyków,jest potwierdzeniem prawdziwości zapisów,czyli sprawozdania tego co widzieli,oraz jakie świadectwa prawdy złożyli im osobiście świadkowie tych wydarzeń w osobach,najbliższych Jezusowi.

Różne zapisy ewangelistów,naświetlają nam życiorys i historie życia Jezusa,jedni czynią to od narodzenia,inni od czasu,kiedy był jeszcze w niebie,jedni przedstawiają jedne wydarzenia,inni inne w zależności od tego,kto był ich świadkiem i kto co lepiej zapamiętał,co bardziej wyryło się w jego pamięci.
Wszystko to jedynie potwierdza prawdziwość ewangelicznych zapisów.
Pozdrawiam.
Jeszcze krótko.

Nie znaczy to jednak,że każde słowo jest specjalnie natchnione,tylko rozumię natchniony jest przekaz biblijny.
Jeżeli ktoś dokonywał jakiegokolwiek tekstu z innego języka,to wie ile jest trudności w idealnym przekazie myśli.
Dlatego często sięgamy do różnych tłumaczeń i możemy porównywać i obserwować na czym one polegają.
Cudem tłumaczeń biblijnych jest to że przez tyle wieków zachowały one jednolity przekaz,nie znaczy to że nie było w nich żadnych dopisów czy zmian,ale były one tylko takie które wynikały z niedoskonałości kopisty,czy były nawet próbą dopisania jakiegoś zdania,które jednak dość szybko były wykrywane.

Nie posiadamy orginałów zapisów,tak jak nie posiada ich nikt w innych tematach,a które dotyczą starożytnego świata.
Dziwne jednak jest to że świat wierzy w historie które miały tam miejsce,pomimo ze posiadają oni znacznie mniej i młodsze kopie.
W dobie rozwoju umiejętności,w każdej dziedzinie poza biblijnej dokonuje sie nowych odkryć,również na polu biblijnym dokonano nowych odkryć i każde z nich jedynie potwierdza zapisy biblijne.
Zapisy biblijne były przepisywane i przekazywane następnym pokoleniom w różnych językach,przez różne ośrodki,co zapobiegało manipulacją.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-19, 23:54   

chryzolit napisał/a:


Nie znaczy to jednak,że każde słowo jest specjalnie natchnione,tylko rozumię natchniony jest przekaz biblijny.


Ho ho, czyli stanowisko odnośnie natchnienia zmiękło :-)
Dzisiaj nawet chrystianin Krystian napisał w jednym z tematów, że w Biblii wkradły się błędy, a kiedyś tak bardzo mnie krytykował, jak o tych błędach pisałem.

Chryzolit, ja uważam zupełnie inaczej.
Dla mnie, wtedy byłoby coś na rzeczy, gdyby ewangeliści napisali dokładnie to samo, nie wiedząc o sobie.
A tak co zrobili :?:
Opisali te same wydarzenia w kilku wersjach, co nie jest uzupełnieniem ( jak Wy twierdzicie ) tych wydarzeń, tylko ich zakwestionowaniem.
Żeby uwierzyć biblijnemu przekazowi w sprawach wykraczających poza nasze zmysły, wpierw trzeba sprawdzić rzetelność przekazu dotyczącego spraw, które nasze zmysły ogarniają.
A niestety już na tym etapie dostrzega się zupełnie rozjechanie.

A sam Jezus miał podobno powiedzieć, że kto jest wierny w małych rzeczach, będzie i wierny w rzeczach dużych.
Tutaj tej wierności nie ma.
To co wyprawiają biblijni bohaterowie to jest jeden wielki komediodramat.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Paszko


Wyznanie: KRK
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 453
Wysłany: 2020-01-20, 00:46   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)

RN napisał/a:
CZY KRÓLESTWO PRZYCHODZI W SPOSÓB DOSTRZEGALNY :?:

TAK

EWANGELIA ŁUKASZA 9.27.BIBLIA WARSZAWSKA

"Powiadam zaś wam prawdziwie: Niektórzy z obecnych tutaj nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże

NIE

EWANGELIA ŁUKASZA 17. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Królestwo Boże nie przychodzi dostrzegalnie,"


Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królowania Boga (Jn 3,3)
_________________
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-01-20, 03:33   

Paszko napisał/a:
Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królowania Boga (Jn 3,3)

Reinkarnacja,ideologia czy przenosnia?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11