Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś tu kogokolwiek do czegokolwiek przekonał ?
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-02-21, 19:12   Czy ktoś tu kogokolwiek do czegokolwiek przekonał ?

Czy jest tu ktoś, kto przyszedł z własnymi przekonaniami, a potem mu się odmieniło, pod wpływem cudzych argumentów ?
Bo chyba nie widzę :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-02-21, 19:19   

Ciężkie pytanie. Myślę jednak, że tak. Np. kilka osób pod wpływem użytkownika RN nawróciło się na Deizm. :-D

Moja skromna osoba za to znacznie poszerzyła wiedzę i zmieniła poglądy na wiele tematów.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2016-02-21, 20:32   

Ja się przekonuję do Matki Boskiej :-) nawet sobie kupiłam Matkę Boską z różańcem :mrgreen:
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-02-21, 21:30   

Jakie to proste,nieprawdaż. Idziesz,kupujesz i już masz i jesteś szczęśliwa/szczęśliwy.
Żadnego trudu,wyrzeczenia,dochodzenia do zgłębionej wiedzy. Masz co chciałeś/chciałaś.
Jak widać można i tak.
Wszystkiego dobrego.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-02-21, 21:31   Re: Czy ktoś tu kogokolwiek do czegokolwiek przekonał ?

BoaDusiciel napisał/a:
Czy jest tu ktoś, kto przyszedł z własnymi przekonaniami, a potem mu się odmieniło, pod wpływem cudzych argumentów ?
Bo chyba nie widzę :->
Może sprawa nie jest wprost związana z tutejszym forum, niemniej są tu tacy którzy odrzucili mentora i piewcę wklęsłej ziemi przyjmując "kult diabła płaskiej ziemi" o czym na nowo dyskusja w równoległym temacie.
https://redoctobermsz.wordpress.com/2016/01/06/kult-diabla-plaskiej-ziemi-logo-onzczym-jest-mapa-plaskiej-ziemi/
Ja osobiście nieco inaczej podszedłem do problemu, i na postawie wielu prowadzonych tu dyskusji przyjąłem i utwierdziłem się w poglądzie, że religia jest nieodzownym, wprawdzie mocno kontrowersyjnym, ale również często niedocenianym elementem ludzkiego życia. Dodatkowo przekonałem się dosadnie, że przyjęcie idei humanizmu i feminizmu do chrześcijaństwa jest równoznaczne z siedzeniem na beczce prochu.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2016-02-21, 21:41   

Jachu napisał/a:
Jakie to proste,nieprawdaż. Idziesz,kupujesz i już masz i jesteś szczęśliwa/szczęśliwy.
Żadnego trudu,wyrzeczenia,dochodzenia do zgłębionej wiedzy. Masz co chciałeś/chciałaś.
Jak widać można i tak.
Wszystkiego dobrego.


Mam, ale jakbym miała wybierać którykolwiek z obrazków to wybrałabym ten z Komunii Świętej z Panem Jezusem. W razie wojny.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-21, 23:43   

wit napisał/a:
Dodatkowo przekonałem się dosadnie, że przyjęcie idei humanizmu i feminizmu do chrześcijaństwa jest równoznaczne z siedzeniem na beczce prochu.

Czyli marzy Ci się Średniowiecze ? :-) :xble:
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-02-23, 21:22   

Anna01 napisał/a:
Czyli marzy Ci się Średniowiecze ? :-) :xble:
Nieprawda, bo nie jestem zwolennikiem systemu teokratycznego. Jestem zwolennikiem wolności religijnej, jednak nie oznacza to, że podzielam poglądy wielu kierunków i nurtów religijnych. Wpuszczenie feminizmu i humanizmu do doktryny chrześcijańskiej przypomina zabawę odbezpieczonym granatem, co w konsekwencji doprowadzić musi do tragedii. Apostoł Paweł w pewnym miejscu wypowiedział znamienne słowa, że wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść, z czym też wypada mi się całkowicie zgodzić.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2016-02-23, 22:41   

BoaDusiciel napisał/a:
Czy jest tu ktoś, kto przyszedł z własnymi przekonaniami, a potem mu się odmieniło, pod wpływem cudzych argumentów ?
Bo chyba nie widzę


....osobiście, szczerze potwierdzam iż na moje przekonania wpływa także to forum,moje przekonania jedne są mocniejsze,inne się wzmacniają, jeszcze inne się zdewaluowały, inne całkiem padły , inne czekają na rozwój wypadków, właściwie mogę być wam drodzy użytkownicy tego forum wdzięczny za tak bogaty repertuar wiedzy, pomysłów , myśli i informacji

...czas spędzony tutaj cenię sobie bardzo i z perspektywy czasu mogę powiedzieć że forum to, użytkownicy otwarli mi oczy, rzuciliście mnie na szerokie i głębokie wody, teraz widzę że brzegu nie wiedzę ;-) i dobrze, ,,wiosłuje,, a Pan prowadzi

....dzięki :-)
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
PawełPL2 

Wyznanie: Wierzę tylko w JEZUSA CHRYSTUSA
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 387
Skąd: KIELCE
Wysłany: 2016-03-20, 23:36   

1.Użytkownik MieczDucha wzmocnił Mnie w moich przekonaniach i dowiedziałem się też kilku interesujących rzeczy.

NESARA TO WIELKIE ZWIEDZENIE LUDZKOŚCI W CZASACH OSTATECZNYCH
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=142

ZEITGEIST MOVEMENT, PROJEKT VENUS i NESARA to projekty antychrysta
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6754

Wszystko pod kontrolą
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=11748

2. Oraz użytkownik adam777

NIEPRZEBYTE PROBLEMY ZE SCENARIUSZEM EWOLUCJI OKA
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8924

NIEUDOLNA WALKA Z NIEREDUKOWALNĄ ZŁOŻONOŚCIĄ
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8916
_________________
Jezus Chrystus - jesteś moim życiem
https://www.youtube.com/watch?v=1Z5IRUV9Ync

OD PONAD 150 LAT NIKT NIE UDOWODNIŁ TEORII EWOLUCJI. TEORIA EWOLUCJI TO KULT RELIGIJNY.
 
 
Terek 

Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 34
Wysłany: 2016-06-10, 19:02   

Dobre pytanie.Sam je sobie zadałem,gdy pierwszy raz tu wszedłem.
I na własnym przykładzie mogę powiedzieć,że tak.Wcześniej bylem przekonany,że Jezus urodził się na początku października i że miał dokładnie 30 lat w chwili chrztu,a teraz wydaje mi się to wątpliwe.Oczywiście te kwestie nie są jakoś szczególnie ważne.
Za to dyskusja w temacie http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=983 pomogła mi uświadomić sobie,że nie ma nic złego w modlitwie do Jezusa Chrystusa.Oczywiście na ten pogląd wpłynęły też materiały z innych stron,ale sądzę,że ta dyskusja jest bardzo ciekawa i każdy powinien ją przeczytać,jeśli ma wątpliwości odnośnie sensu zanoszenia modlitw do naszego Pana.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-06-10, 19:11   

A co szczególnie cię przekonało, że to nic złego modlić się do Jezusa? Temat był omawiany przez wiele stron :-)
Coś szczególnego? Jaki argument?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Piotr Pawlak 
piotrek

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 201
Wysłany: 2016-09-24, 19:53   

Dla mnie te forum jest ważne ,
uczy mnie i tłumaczy rzeczy których nie pojmuje .

Jest tu wiele wyznań i to jest dobre bo mogę. ,
czytać i widzieć różne wypowiedzi.

Czy przekonało mnie ?
Tak.

Pozdrawiam
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-24, 21:01   

Piotr Pawlak napisał/a:
Dla mnie te forum jest ważne ,
uczy mnie i tłumaczy rzeczy których nie pojmuje .

Jest tu wiele wyznań i to jest dobre bo mogę. ,
czytać i widzieć różne wypowiedzi.

Czy przekonało mnie ?
Tak.

Pozdrawiam


Do czego cię przekonało?
 
 
Piotr Pawlak 
piotrek

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 201
Wysłany: 2016-09-24, 21:25   

Do życia w zgodzie.

A w szczególności kto jest mojim Królem .

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10