Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?)
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3520
Wysłany: 2016-04-14, 19:58   Jezus nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?)

Anna01

Z tematu:LINK

Cytat:

Jerzy Marian napisał:"Ja tylko pozwoliłem sobie Anno zaznaczyć to co w następnych wersetach Ewangelii Jana powiedzieli o sobie sami Żydzi - że ich ojcem jest sam Bóg - a Bóg Izraela i wszystkich religijnych Żydów to przecież sam Jehowa.

Czy Jehowa (dosłowne tłumaczenie imienia Jehowa z języka hebrajskiego to - Niszczyciel) był bogiem Abrahama, to już inna sprawa.

Czytając Biblię ze zrozumieniem można z łatwością zauważyć że Bogiem który zawarł Przymierze z ABRAHAMEM był BÓG STWORZYCIEL,

a NIE BÓG NISZCZYCIEL - MORDERCA, KŁAMCA I OJCIEC WSZYSTKIEGO KŁAMSTWA - jak określał Boga Izraela sam Chrystus w Ewangelii Św. Jana:


Anna01napisała:

Za takie wpisy pod adresem Stwórcy,ponieważ jest on również Bogiem St.Przymierza,oraz za oskarżanie Pana Jezusa o kłamstwa,których nie powiedział pod adresem swojego Ojca,powinieneś nie pisać na forum biblijnym.Dlatego Twoje zachowanie przedstawiam Anna01.

Jezus nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?)

Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie sluchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku byl on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest klamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, slów Bożych slucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Mat. 12,34-35: „Plemie żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?).Określał go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa.Zgadza się to z tym,co napisał Jerzy Marian.

Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów.

Jeśli się mylę,proszę o sprostowanie.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2104
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-14, 21:27   

ratao napisał/a:
Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów.

Tego niestety żaden wyznawca Jehowy nie jest w stanie pojąć. Mają tak wbite to w głowy, że niema możliwości by się Jehowy wyrzekli. Nie przeszkadza im nawet to, że jest tak okrutny, pamiętliwy i bezwzględny w swym pędzie do śmierci ludzi bez względu kim by nie byli. Trup ściele się gęsto i wystarczyło by tego na kilkaset książek, a oni zmieścili to wszystko w jednej, a oni uważają to za sprawiedliwe.
Tragedia.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3874
Wysłany: 2016-04-14, 23:01   

rateo-napisałeś......
Anna01 napisała. To nie Anna01 tylko ja.
Czyli istnieje potrzeba czytania tekstu ze zrozumieniem,ponownie przytaczasz Ew.Jana8roz.i piszesz.
Cytat:
Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?).Określał go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa.Zgadza się to z tym,co napisał Jerzy Marian.

Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów
.
I ponownie czytasz,i wyciagasz wnioski takie jak Ci odpowiadają.
Jednak,brak zrozumienia,nie powoduje zwolnienia z odpowiedzialności za słowa.To Ty wyrażnie dopisujesz wyraz Jehowa.

Jezus wyraznie dał do zrozumienia Żydom którzy z nim dyskutowali,że takie zachowania powodują,że nie sa godni być dziecmi Prawdziwego Boga Ojca Jezusa,bo jak nimi mogą być,skoro odrzucają Jezusa,który jest jego Synem.
A więc uczynkami pokazują że słuchają Diabła,bo nie chcą przyjąć nauki Jezusa.

Piotr,uczeń Jezusa,nie mógł zrozumieć potrzeby Jego śmierci i powiedział nie przyjdzie to na ciebie [cytuje z pamięci],a Pan Jezus odpowiedział Piotrowi-----idz precz Szatanie ode mnie.
Czy przez fakt wypowiedzianych słów,Piotr miał boga Diabła?
Czy nie zrozumienie woli Boga,jego planu i miłość do przyjaciela,powodowała stawanie na drodze wypełniania zamiarów Boga-Ojca Jezusa w misji Jezusa?[nie chciał aby umarł].To jest zgromienie Piotra.

Z nauczania biblijnego z kim maja walczyć chrześcijanie,przesież wiemy,że również z diabłem.
Nasze przekonania,myśli i czyny często są i mogą być diabelskiego pochodzenia.
Zgromienia za swoje zachowanie potrzebowali Żydzi w czasach Jezusa,ale tak samo ono dotyczy nas,jeżeli nie realizjemy zamiarów,planów,oczekiwań itd Stwórcy i Jezusa.
Czy znaczy to że naszym Bogiem jest Szatan?Nie.
Ale jeżeli jesteśmy wyznawcami Szatana,to jest on naszym bogiem całkowicie.
To co jest w sercach i umysłach ludzi,objawia sie czynami,które zaswiadczają,czy wierzymy,ufamy,jesteśmy posłuszni Stwórcy,czy opowiadamy sie po stronie diabła.
Pozdrawiam.

ZAMOS--Pan Jezus nigdy i nigdzie nie wyrzekł się Jehowy,czy Jahwe [doskonała poprawność wypowiadania tego imienia nie jest zasadnicza,dotyczy ona tego samego Boga.]On powoływał sie na proroków i ich cytował,którzy to posługiwali sie imieniem Bożym.To On opowiadał tego Boga,który objawił sie Mojżeszowi i innym ludziom z narodu Izraela.
Jezus urodził sie fizycznie z lini genealogicznej z tego narodu.itd itd.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
Ostatnio zmieniony przez chryzolit 2016-04-15, 05:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2104
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-15, 05:44   

Kręcisz jak tylko możesz zawijasz i kombinujesz by wyszło ci coś czego w biblii niema. Jezus ani razu nigdzie nie powiedział, że Jego ojcem jest żydowski Jehowa i choćbyś tu jak inni ŚJ "wykładał" nam zrozumienie w sumie dość prostego tekstu faktu nie zmienisz. Jezus wyraźnie zidentyfikował ojca Żydów i nie zostawił żadnego pola manewru dla interpretacji tekstu w Jana 8.
Cytat:
Jezus urodził sie fizycznie z lini genealogicznej z tego narodu.itd itd.

Gdzie masz tą linię "tego" narodu?
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-04-15, 10:47   

ZAMOS,

Czy ty masz pełną świadomość tego o czym piszesz ? tekst z ew Jan 8 roz jest bardzo prosty , Żydzi byli świecie przekonani że ich Bogiem jest ten sam Bóg którego wyznawał Abraham , natomiast Jezus sprostował nieco ich myślenie . Na jakiej podstawie dochodzisz do tak płytkich wniosków ? Katolicy również są święcie przekonani że wierzą w prawdziwego Boga , tyle że nie mają świadomości jak ta ich wiara jest daleko od tego w jaki sposób Bóg chce aby mu służono . Podobnie przedstawia się sprawa z rozmówcami Jezusa . A co z tymi Żydami którzy uwierzyli w naukę Jezusa , pytanie banalnie proste ale ,ani ty ani też Marian a nie wspomnę już o Heńku na to nie wpadliście :-D Uważasz że wierzyli oni w innego Boga niż ci do których Jezus powiedział ,, Ojcem waszym jest Szatan ?

Ew Jan 8:54 Ale jest Ojciec mój, co otacza Mnie chwałą, o którym wy mówicie:Jest naszym Bogiem”.

Według oświadczenia Jezusa Żydzi wierzyli w tego samego Boga którego Jezus nazywał swoim Ojcem


Ps. zanim znowu z czymś wyskoczysz najpierw zapoznaj się z z całym kontekstem
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 91
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-04-15, 12:34   

A Jezus przecież w swojej wypowiedzi,wyraźny przekaz dał:

Mat. 12:35-37
35. Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy.
36. A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
37. Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3520
Wysłany: 2016-04-16, 07:59   

chryzolit

Istota,która podawała się za Boga יהוה (Wj.3.14) mówiła nieprawdę

Chrystus nauczał,że Bóg יהוה jest Energią męską i żeńską,Świadomością i życiem we wszelkim bycie.Potwierdza to judaizm,hinduizm i nawet wiedzieli o tym podobno pogańscy Słowianie,którzy mieli swój własny Święty Tetragram Słowiański.Pisałem o tym wiele razy w temacie Imię Boże.

W temacie:LINKTo jest Moje Słowo. A i W . Ewangelia Jezusa. Objawienie Chrystusowe, jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie”,zamieściłem niektóre z nauk Chrystusa,dotyczące Boga.

Dwanaście Przykazań dla Królestwa Izraela według Ducha Świętego

7.Macie uwielbiać Wiekuistego,który jest Ojcem i Matką w Niebie,od którego wszystko pochodzi, i czcijcie Jego Święte Imię.

66.2 Bóg jest Energią,Miłością i Mądrością...

Jeśli istota ze ST nie była Bogiem יהוה i mówiła nieprawdę,znaczy to,że była z tego samego plemienia co Żydzi,o których mówił Chrystus w Jan.8...Ona nie mówiła,że jest Bogiem wszystkich ludzi,ale,że jest jedynie bogiem Żydów,narodu wybranego,który nie pochodził z plemienia ludzkiego.Jak bestialsko postępowali Żydzi pod wodzą ich boga z ludźmi i ich zabijali,jest napisane w ST.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2104
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-16, 08:06   

Cytat:
Czy ty masz pełną świadomość tego o czym piszesz ?

Tak. Piszę w pełni świadomo.
David77 napisał/a:
Żydzi byli świecie przekonani że ich Bogiem jest ten sam Bóg którego wyznawał Abraham
To, że Żydzi tak uważali nie znaczy, że mam popełnić ich błąd. Z tego co o sobie piszą w biblii i to ilu niewinnych ludzi napadli, zniewolili, zabili i okradli nie jest dla mnie dobrym wzorem do naśladowania wraz z Abrahamem.
David77 napisał/a:
natomiast Jezus sprostował nieco ich myślenie .

Nie sprostował, a zidentyfikował ich boga.
David77 napisał/a:
Na jakiej podstawie dochodzisz do tak płytkich wniosków ?

Płytkich??? Zabicie 2,5 miliona ludzi to dla ciebie nic nie znaczy?
David77 napisał/a:
A co z tymi Żydami którzy uwierzyli w naukę Jezusa

To proste. Będą zbawieni. Nie zabijasz, nie kradniesz itd... Nie będziesz ukarany.
David77 napisał/a:
ani ty ani też Marian a nie wspomnę już o Heńku na to nie wpadliście

Nie prawda. To twój skrzywiony jehowicką "sprawiedliwością" osąd.
David77 napisał/a:
Uważasz że wierzyli oni w innego Boga niż ci do których Jezus powiedział ,, Ojcem waszym jest Szatan ?

Tu zamotałeś. "oni" czyli kto? Słowa "ojcem waszym jest szatan" powiedział do Żydów i nikogo innego, więc dla mnie jest to jasne.
David77 napisał/a:
Według oświadczenia Jezusa Żydzi wierzyli w tego samego Boga którego Jezus nazywał swoim Ojcem

Nie prawda.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3520
Wysłany: 2016-04-16, 08:46   

Zamos

Cytat:
David77 napisał/a:Według oświadczenia Jezusa Żydzi wierzyli w tego samego Boga którego Jezus nazywał swoim Ojcem.

Zamos napisał:Nieprawda

Gdyby Żydzi wierzyli w tego samego Boga którego Jezus nazywał swoim Ojcem,to by uwierzyli w to,co im Jezus przekazywał i nie byliby nazwani plemieniem żmijowym,które jest inne od królewskiego plemienia ludzkiego.Po zdemaskowaniu boga Żydów,porwali oni kamienie,"aby rzucic na niego,lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze światyni" Jan.8.59

Kto zapoczątkował przekazywanie tej nieprawdy,że "Żydzi wierzyli w tego samego Boga którego Jezus nazywał swoim Ojcem".
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-04-16, 09:16   

ZAMOS,

Zatem przyznaj oficjalnie że nie wierzysz we wszystko co mówił Jezus

Ew Jan 8:54 Ale jest Ojciec mój, co otacza Mnie chwałą,
Cytat:
o którym wy mówicie: „Jest naszym Bogiem”.


Teza że w kontekście ew Jan 8 Jezus mówił o dwóch Bogach świadczy o bardzo niskiej płyciźnie myślowej kogoś kto tak twierdzi .

Uważasz Boga za mordercę który zgładził bezbożnych z powierzchni ziemi podczas potopu ? Usprawiedliwianie ludzi którzy łamią prawo to nauka Szatana ...
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2104
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-16, 11:14   

David77 napisał/a:
Zatem przyznaj oficjalnie że nie wierzysz we wszystko co mówił Jezus

Ciężko mi stwierdzić jednoznacznie co mówił Jezus, ponieważ nie wiemy co naprawdę mówił. Nie napisał żadnej książki, a w niej swych nauk. To co mamy w NT jako całość wiarygodne dla mnie nie jest.
David77 napisał/a:
Teza że w kontekście ew Jan 8 Jezus mówił o dwóch Bogach świadczy o bardzo niskiej płyciźnie myślowej kogoś kto tak twierdzi .

Co świadczy o tych co myślą, że Jezus mówił, iż diabłem jest Jego Ojciec?
David77 napisał/a:

Uważasz Boga za mordercę który zgładził bezbożnych z powierzchni ziemi podczas potopu ?

Potopu o zasięgu globalnym nie było. To niemożliwe, by było tak jak jest napisane w biblii.
David77 napisał/a:
Usprawiedliwianie ludzi którzy łamią prawo to nauka Szatana ...

Bzdura i jeszcze raz bzdura. Jak można wierzyć w "sprawiedliwość" w której Jehowa morduje kobiety, dzieci i starców. Zezwala na rozbój, niewolę i gwałt na niewinnych tylko dlatego, że nie wierzą w Jehowę. Dobrze, że go już na ziemi niema, bo by go ktoś sprawiedliwy z poczuciem sprawiedliwości odstrzelił za zbrodnie wojenne.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-04-16, 12:17   

ZAMOS,
Cytat:

Ciężko mi stwierdzić jednoznacznie co mówił Jezus, ponieważ nie wiemy co naprawdę mówił. Nie napisał żadnej książki, a w niej swych nauk. To co mamy w NT jako całość wiarygodne dla mnie nie jest.


Jeszcze wczoraj byłeś świecie przekonany że Żydzi wierzyli w Szatan ,dzisiaj stwierdzasz że nie wiesz .

Nie zdziwił bym się jak byś zaczął twierdzić że Jezus pochodził z Teksasu nosił spodnie na szelkach i uprawiał kukurydzę :-D a odrodził się w ciele Heńka .

Na bzdury szkoda mojego czasu , jak dla nie możesz wierzyć w krasnoludki :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2104
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-16, 13:19   

David77 napisał/a:
dzisiaj stwierdzasz że nie wiesz .
Gdzie stwierdziłem, że nie wiem?
David77 napisał/a:
a odrodził się w ciele Heńka .

Ja nic wspólnego z Heńkiem nie mam, choć zgadzam się z nim w tym co pisze o Jehowie i Jehowitach.
David77 napisał/a:

Na bzdury szkoda mojego czasu , jak dla nie możesz wierzyć w krasnoludki :-D

Bliżej prawdy od ciebie są dzieci co krasnoludki uwielbiają.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3874
Wysłany: 2016-04-16, 18:49   

ZAMOS.
Cytat:
David77 napisał/a:
Zatem przyznaj oficjalnie że nie wierzysz we wszystko co mówił Jezus
ZAMOS-odpisał.
Ciężko mi stwierdzić jednoznacznie co mówił Jezus, ponieważ nie wiemy co naprawdę mówił. Nie napisał żadnej książki, a w niej swych nauk. To co mamy w NT jako całość wiarygodne dla mnie nie jest.
David77 napisał/a:
Teza że w kontekście ew Jan 8 Jezus mówił o dwóch Bogach świadczy o bardzo niskiej płyciźnie myślowej kogoś kto tak twierdzi .
ZAMOS-odpisał.

ZAMOS.
Czytając Twoje wpisy,zastanawiam się co Tobą kieruje,jaki masz cel pisząc takie ''zamotane'' przekazy.
Jezus nie napisał książki,trudno mi jednoznacznie stwierdzić co mówił.To co mamy w NO.Test. wiarygodne w całości nie jest.
Takie wypowiedzi pokazują że Pan Jezus nie jest autorytetem dla Ciebie,ani to co powiedział.
To Ty ZAMOS jesteś tą osobą,która wie i decyduje o tym co powiedział Jezus jest prawdą.To Ty decydujesz jak rozumieć 8roz.Ew.Jana.
ale już słowa,które to wyjaśniają [wcześniej Dawid77-przytoczył] już nie akceptujesz.Ew Jan 8:54 Ale jest Ojciec mój, co otacza Mnie chwałą, o którym wy mówicie: „Jest naszym Bogiem”.
Natomiast takimi wpisami sie całkowicie dyskredytujesz i pokazujesz swoje cele.
Napisałes.
Cytat:
''co świadczy o tych co myslą,iż Jezus mówił że diabłem jest jego Ojciec.''

Czy Ty wiesz co piszesz?rzucasz oskarżenia aby być bardziej wiarygodnym?.
Co jeszcze wymyślisz?.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2104
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-17, 06:33   

chryzolit napisał/a:
ZAMOS.
Czytając Twoje wpisy,zastanawiam się co Tobą kieruje,jaki masz cel pisząc takie ''zamotane'' przekazy.

a Chryzolicie obnażam zwiedzenie, jakim bezspornie jest biblia i jej wyznawcy bez względu na szyld jakim się posługuje dana grupa wyznawców i trwającego ponad 3 tysiące lat mordu niewinnych ludzi w imię bogów znad jordańskich okolic bliskiego wschodu. Odpowiedzialność za niezliczoną ilość zbrodni, tortur, gwałtu, grabieży, niewolnictwa i lichwy spada na wyznawców trzech „monoteistycznych” religii, a więc jak byś nie wiedział to jest nim judaizm, chrześcijaństwo katolickie i około katolickie, oraz islam. Ten zbrodniczy amok zapoczątkował patriarcha Jakub z synalkami. Nie rozumiem jak prawi ludzie zezwolili na takie okropności, których nie jestem w stanie nawet opisać.
chryzolit napisał/a:
Co jeszcze wymyślisz?.

Ja nic nie wymyślam. Ja tylko przedstawiam FAKTY! To ty i tobie podobni fanatycy biblijni jesteście winni zbrodni setek milionów ludzi pomordowanych w trakcie krzewienia tego zbrodniczego amoku. Potem 1500 lat inkwizycji chyba najciemniejszej karty w dziejach Europy. Każda karta biblii ocieka krwią wielu tysięcy zamordowanych ludzi i ty namawiasz mnie bym się pod tym podpisał? Zacytuję teraz list z nakazu wielkiego autorytetu kościelnego, jednego z największych doktorów (i ojców) kościoła, „świętego” Tomasza z Akwinu:
Cytat:
„Heretycy popełniają grzech, z powodu którego zasłużyli sobie nie tylko na to, by zostali karą klątwy wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci. O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy z miejsca sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można z miejsca, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić. Ze strony zaś Kościoła jest miłosierdzie troszczące się o nawrócenie błądzących; stosownie do nauki Apostoła nie potępia się ich od razu, lecz dopiero: „po pierwszym i drugim upomnieniu”; po tym zaś skoro heretyk nadal trwa w uporze, straciwszy nadzieję w jego nawrócenie, mając na uwadze zbawienie innych, Kościół karą klątwy wyklucza go z swojego łona i następnie zostawia go sądownictwu świeckiemu, by przezeń był usunięty ze świata karą śmierci. Mówi przecież Hieronim: „Trzeba odciąć zgangrenowane członki i usunąć z trzody parszywą owcę, aby cały dom nie spłonął, nie popsuła się cała masa, nie zaraziło się całe stado, nie zginęła cała trzoda.”
Chryzolicie, ty w swym zaślepieniu nie wiesz co ty krzewisz. Co tak zaciekle i pokrętnie bronisz. Jak chcesz więcej poczytać o zbrodniach wywodzących swe uzasadnienie z biblii to wejdź na blog @Opolczyka https://opolczykpl.wordpress.com/ może coś ci się w głowie rozjaśni. Będziesz wiedział dlaczego biblijni bogowie nie mają nic wspólnego z PRAWDZIWYM STWÓRCĄ.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11