Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - XIX
Autor Wiadomość
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-12-24, 13:55   SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - XIX

XIX. Z MAŁO ZNACZĄCEGO ZIARNA DUŻE DRZEWO - brak sprzeczności.
http://biblia.webd.pl/for...p=379628#379628

RN napisał/a:
Czy ziarno gorczycy jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Jezus twierdzi, że tak, a to nie jest prawdą.

Ewangelia Marka 4. 31. BIZTB

"Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi."

Mniejsze nasiona od gorczycy ma np. orchidea


Ten tekst jest błędnie przetłumaczony. Powinno być tak:
Kod:
Podobnie (podobne) jak ziarno gorczyczne, które, kiedy to wsiane do ziemi, całe jest mało znaczącym nasieniem na ziemi.


Ziarnko gorczycy w chwili wsiania do ziemi jest mało znaczące, ale, gdy wyrośnie z niego roślina, to ta staje się potężnym drzewem. Podobnie królestwo Boże na swym początku było małoznaczacym "ziarnem:" w sercach prostych ludzi:
Cytat:
my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo, (24) natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą. (25) Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie, a słabość Boża mocniejsza niż ludzie. (26) Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu, (27) ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne, (28) i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić, (29) aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym. (30) Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem, (31) aby, jak napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił. 1Kor. 1:23-31


Pan Jezus nie obciążał ludzi sprawami im nieznanymi, takimi jak najmniejsze ziarnko na ziemi. W przypowieściach posługiwał się sprawami prostymi, dobrze im znanymi.
quote="Pokoja"]Duże drzewo z mało znaczącego ziarenka gorczycy, to istota problemu o ziarnku gorczycy. Z mało znaczącego ziarenka (z pośród innych wysiewanych na polu, czy w ogrodzie), gdy leży na ziemi, wyrasta wielkie drzewo.

Z stosunkowo mało znaczącej działalności prostych ludzi, dla sprawy Królestwa Bożego, Bóg miał spowodować, że powstanie potężne Królestwo, które zapewni schronienie potrzebującym zbawienia.

Zacytuje i zajmę się tekstem z z Mr. 4:31, który według krytyków ma sugerować, że Pan Jezus nie miał pojęcia o istnieniu mniejszych ziaren od ziarnka gorczycy.

Cytat:
Ewangelia Marka 4. 31. BIZTB

"Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi." Łk. 13:19; Mt. 13:31


Tekst Mr. 4:31, raczej wskazuje na fakt, że wsiane, mało znaczące (nie najmniejsze) w ziemi nasionko gorczycy z czasem, gdy wyrośnie z niego roślina, staje się potężnym drzewem, zapewniającym schronienie. Jest w nim napisane na ziemi, a nie w ogrodzie, ale chodzi o znaczenie nasienia, gdy leży ono na ziemi, a nie o to, że jest ono najmniejsze na ziemi.

Przecież Panu Jezusowi nie chodziło, o to, że od jego czasu działalność na rzecz Królestwa Bożego jest najmniejsza na ziemi, skoro o działalności Jana Chrzciciela powiedział, że jest największa z pośród wcześniej prowadzonych, gdyż on bezpośrednio przygotowywała drogę Panu Jezusowi:

Cytat:
Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on. Mt. 11:11


Oznacza to, że najmniejsze zaangażowanie się w sprawie Królestwa od czasu złożenia okupu przez Pana Jezusa Chrystusa jest większe od wcześniejszego, wykonywanego przez mężó Bożych, bohaterów wiary. Jest ono większe na podobnej zasadzie jak najmniejsza aktywność narodzonego człowieka jest większa od największej aktywności płodu, człowieka kształtowanego w łonie matki (poruszenie się płodu Jana Chrzciciela w łonie Elżbiety).

Cytat:
I mówił (Pan Jezus): Do czego przyrównamy Królestwo Boże albo jakim podobieństwem je wyrazimy? Mr. 4:30


Dlatego tak bardzo ważne jest, aby poznać prawidłowy sens kontekstu jego w Mr. 4:31, który na podstawie konkordancji Stronga, odczytuję następująco:

Kod:
Podobnie (podobne) jak ziarno gorczyczne, które, kiedy to wsiane do ziemi, całe jest mało znaczącym nasieniem na ziemi


Gdy leży na ziemi jest mało znaczące na niej, ale co z niego wrasta wielkie drzewo!
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-12-26, 19:39   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

XIX. Z MAŁO ZNACZĄCEGO ZIARNA DUŻE DRZEWO - brak sprzeczności.
http://biblia.webd.pl/for...p=379628#379628

RN napisał/a:
Czy ziarno gorczycy jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Jezus twierdzi, że tak, a to nie jest prawdą.


Szatan przez swoich emisariuszy, modyfikował tekst Pisma Świętego, a teraz sprawdza komu jest dane w DŚBO, odtworzyć pierwotny przekaz Słowa Bożego. Działa podobnie jak za czasów Hioba, ale teraz w Internecie obchodzi ziemię wzdłuż i w szerz.

Cytat:
"Szatan wie, że kłamie i wiary sam sobie nie daje, dlatego rad wśród ludzi zdania swoje szerzyć, by je słysząc z ust cudzych, mógł w nie sam uwierzyć" A. Mickiewicz


Dlatego tak bardzo ważne jest, aby poznać prawidłowy sens Mr. 4:31, który na podstawie konkordancji Stronga, odczytuję następująco:

Kod:
Podobnie (podobne) jak ziarno gorczyczne, które, kiedy to wsiane do ziemi, całe jest mało znaczącym nasieniem na ziemi


Gdy leży na ziemi jest mało znaczące na niej, ale co z niego wrasta wielkie drzewo!
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-12-27, 01:37   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Pokoja napisał/a:

Gdy leży na ziemi jest mało znaczące na niej, ale co z niego wrasta wielkie drzewo!


No niestety Pokoja, ale żadna gorczyca nie jest drzewem i to na dodatek wielkim :-)
Musisz popracować nad tym.
Tak musisz jakoś ułożyć, żeby nie było słowa ''drzewo'.
Znajdż tam jakieś tłumaczenie, co tam jedno zródło w tą, czy w tą.
Poszczególne słowo, które ma 3 - 4 znaczenia, może przecież mieć i 5 czy 6.
Ale drzewo ma nie być.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-12-27, 22:58   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Gdy leży na ziemi jest mało znaczące na niej, ale co z niego wrasta wielkie drzewo!


No niestety Pokoja, ale żadna gorczyca nie jest drzewem i to na dodatek wielkim :-)


Pooglądaj wyszukiwaczu sprzeczności

https://www.google.pl/sea...h2AwwBt&dpr=0.9

Może to do Ciebie przemówi, chociaż może i nie, bo już to widziałeś.

Dwóch mężczyzn dociekało, co za stworzenie siedzi na płocie. "K" mówił, że to kot, a "K-W", że to wrona. W związku z tym "K" przeprowadził eksperyment przez uderzenie w płot kamieniem. Jeżeli to jest wrona, to pofrunie, a jeżeli kot, to zeskoczy. Stworzenie zeskoczyło, a wtedy "K_W" powiedział: jak świat światem, jeszcze nigdy nie widziałem, aby kot latał jak ptak.

A jak Ty rozpoznajesz, czy w podanym Ci linku są obrazy drzew, czy jakichś roślinek ozdobnych. Tylko konkretnie proszę, albo przeczytasz: Ops!
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-12-27, 23:31   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Pokoja napisał/a:
RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Gdy leży na ziemi jest mało znaczące na niej, ale co z niego wrasta wielkie drzewo!


No niestety Pokoja, ale żadna gorczyca nie jest drzewem i to na dodatek wielkim :-)


Pooglądaj wyszukiwaczu sprzeczności

https://www.google.pl/sea...h2AwwBt&dpr=0.9

Może to do Ciebie przemówi, chociaż może i nie, bo już to widziałeś.

Dwóch mężczyzn dociekało, co za stworzenie siedzi na płocie. "K" mówił, że to kot, a "K-W", że to wrona. W związku z tym "K" przeprowadził eksperyment przez uderzenie w płot kamieniem. Jeżeli to jest wrona, to pofrunie, a jeżeli kot, to zeskoczy. Stworzenie zeskoczyło, a wtedy "K_W" powiedział: jak świat światem, jeszcze nigdy nie widziałem, aby kot latał jak ptak.

A jak Ty rozpoznajesz, czy w podanym Ci linku są obrazy drzew, czy jakichś roślinek ozdobnych. Tylko konkretnie proszę, albo przeczytasz: Ops!


O Salvadorze persice to porozmawiaj z Bartłomiejem :-)

Dam Ci dwie rady Pokoja.

1. Sprzeczności o których ja piszę, nie są moimi sprzecznościami, lecz biblijnymi. To nie ja wymyślam sprzeczności, ja je tylko cytuję. Prawdziwymi ich autorami są sami autorzy biblijni. Ja absolutnie nie mam zamiaru przypisywać sobie czyjegoś dorobku :->

2. W takim rozumieniu, jak chce konserwatyzm religijny, Biblii nikt nigdy nie wyjaśnił i nie wyjaśni, bo tego się nie da zrobić.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-12-28, 02:04   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:
RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Gdy leży na ziemi jest mało znaczące na niej, ale co z niego wrasta wielkie drzewo!


No niestety Pokoja, ale żadna gorczyca nie jest drzewem i to na dodatek wielkim :-)


Pooglądaj wyszukiwaczu sprzeczności

https://www.google.pl/sea...h2AwwBt&dpr=0.9

Może to do Ciebie przemówi, chociaż może i nie, bo już to widziałeś.

Dwóch mężczyzn dociekało, co za stworzenie siedzi na płocie. "K" mówił, że to kot, a "K-W", że to wrona. W związku z tym "K" przeprowadził eksperyment przez uderzenie w płot kamieniem. Jeżeli to jest wrona, to pofrunie, a jeżeli kot, to zeskoczy. Stworzenie zeskoczyło, a wtedy "K_W" powiedział: jak świat światem, jeszcze nigdy nie widziałem, aby kot latał jak ptak.

A jak Ty rozpoznajesz, czy w podanym Ci linku są obrazy drzew, czy jakichś roślinek ozdobnych. Tylko konkretnie proszę, albo przeczytasz: Ops!


O Salvadorze persice to porozmawiaj z Bartłomiejem :-)

Dam Ci dwie rady Pokoja.

1. Sprzeczności o których ja piszę, nie są moimi sprzecznościami, lecz biblijnymi. To nie ja wymyślam sprzeczności, ja je tylko cytuję. Prawdziwymi ich autorami są sami autorzy biblijni. Ja absolutnie nie mam zamiaru przypisywać sobie czyjegoś dorobku :->

2. W takim rozumieniu, jak chce konserwatyzm religijny, Biblii nikt nigdy nie wyjaśnił i nie wyjaśni, bo tego się nie da zrobić.


Oni wiedzieli, co należy uczynić, aby poszukiwaczy mądrości w Piśmie Świętym zrazić do niego. Dostrzegłem wyraźnie, że jak dotychczas, to im się udało to w stosunku do Ciebie i (przebiegle), uczynili Ciebie swoim emisariuszem do dalszego zrażania innych do niej.

A na czym polegają dwie twoje rady?

Zamierzałem już zostawić teraz te posty, które napisałeś po 23, ale ze względu na ten nie żałuje, że odpowiedziałem na wszystkie.

Dobrej nocy śpiącemu (może jak musztarda po obiedzie) i pozdrowienia.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-12-29, 00:58   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Pokoja napisał/a:


Oni wiedzieli, co należy uczynić, aby poszukiwaczy mądrości w Piśmie Świętym zrazić do niego. Dostrzegłem wyraźnie, że jak dotychczas, to im się udało to w stosunku do Ciebie i (przebiegle), uczynili Ciebie swoim emisariuszem do dalszego zrażania innych do niej.



Jacy Oni :?:
Ja nie mam żadnych mocodawców.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-12-30, 02:09   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:


Oni wiedzieli, co należy uczynić, aby poszukiwaczy mądrości w Piśmie Świętym zrazić do niego. Dostrzegłem wyraźnie, że jak dotychczas, to im się udało to w stosunku do Ciebie i (przebiegle), uczynili Ciebie swoim emisariuszem do dalszego zrażania innych do niej.


Jacy Oni :?:
Ja nie mam żadnych mocodawców.


Chodzi o tego rodzaju mocodawców, którzy potrafią w człowieku wytworzyć taki stereotyp dynamiczny, że oni sami nie muszą się ujawniać. Działają w "białych rękawiczkach". Tylko dobrze pomyśl, kto ci podsuwa wynajdywanie sprzeczności, które nawet Ty sam nazwałeś sprzecznościami niskiego lotu.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-12-30, 13:21   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Pokoja napisał/a:
RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:


Oni wiedzieli, co należy uczynić, aby poszukiwaczy mądrości w Piśmie Świętym zrazić do niego. Dostrzegłem wyraźnie, że jak dotychczas, to im się udało to w stosunku do Ciebie i (przebiegle), uczynili Ciebie swoim emisariuszem do dalszego zrażania innych do niej.


Jacy Oni :?:
Ja nie mam żadnych mocodawców.


Chodzi o tego rodzaju mocodawców, którzy potrafią w człowieku wytworzyć taki stereotyp dynamiczny, że oni sami nie muszą się ujawniać. Działają w "białych rękawiczkach". Tylko dobrze pomyśl, kto ci podsuwa wynajdywanie sprzeczności, które nawet Ty sam nazwałeś sprzecznościami niskiego lotu.


Nigdzie nie napisałem, że sprzeczności, które cytuję są niskiego lotu.
Wszystkie przykłady, które do tej pory napisałem są sprzecznościami lub niekonsekwencjami mającymi miejsce w Biblii.

Skup się na gorczycy, która drzewem nie jest :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-12-31, 04:34   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:
RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:


Oni wiedzieli, co należy uczynić, aby poszukiwaczy mądrości w Piśmie Świętym zrazić do niego. Dostrzegłem wyraźnie, że jak dotychczas, to im się udało to w stosunku do Ciebie i (przebiegle), uczynili Ciebie swoim emisariuszem do dalszego zrażania innych do niej.


Jacy Oni :?:
Ja nie mam żadnych mocodawców.


Chodzi o tego rodzaju mocodawców, którzy potrafią w człowieku wytworzyć taki stereotyp dynamiczny, że oni sami nie muszą się ujawniać. Działają w "białych rękawiczkach". Tylko dobrze pomyśl, kto ci podsuwa wynajdywanie sprzeczności, które nawet Ty sam nazwałeś sprzecznościami niskiego lotu.


Nigdzie nie napisałem, że sprzeczności, które cytuję są niskiego lotu.
Wszystkie przykłady, które do tej pory napisałem są sprzecznościami lub niekonsekwencjami mającymi miejsce w Biblii.

Skup się na gorczycy, która drzewem nie jest :-)


Do Anny tak napisałeś, a i do mnie coś podobnego. Obrazów o gorczycy nie oglądałeś? Jeżeli lekceważysz te pomoce, które otrzymujesz, to jak mamy dyskutować?
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-12-31, 13:43   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Pokoja napisał/a:


Do Anny tak napisałeś, a i do mnie coś podobnego. Obrazów o gorczycy nie oglądałeś? Jeżeli lekceważysz te pomoce, które otrzymujesz, to jak mamy dyskutować?


Te obrazy, które zapodałeś odnośnie gorczycy są wręcz modelowe, aby wykazać na czym polega manipulacja religijna.
Wstawia się w galerię jakieś ogromne drzewa z rozpostartymi koronami i podpisuje gorczyca.
Oczywiście liczy się na to, że zainteresowany tematem, tylko spojrzy i uwierzy, a nie będzie dociekał, czy te informacje są prawdziwe, czy tylko są owocem sprytnej, manipulacyjnej zagrywki.

W przypowieści o gorczycy dopuszczono się wielu błędów i to błędów tak rażących, że odnosi się wrażenie, iż mamy do czynienia wręcz z prowokacją.

1. BŁĄD PIERWSZY - ŻADEN GATUNEK GORCZYCY NIE JEST DRZEWEM.

2. BŁĄD DRUGI - GORCZYCA NIE JEST DRZEWEM, TO I TEŻ NIE WYPUSZCZA GAŁĘZI, I TO NA DODATEK WIELKICH, JAK PODAJE EWANGELISTA. TEN OSTATNI POMYSŁ, SKALĄ ŻARTU JEST WRĘCZ KABARETOWY. TO TAK, JAKBY CAŁKIEM NA SERIO PRZEKONYWAĆ, ZE KOT DOMOWY POLUJE W POLSKICH WARUNKACH NA ŻUBRY.

3. BŁĄD TRZECI - GORCZYCA NIE MA NAJMNIEJSZYCH NASION NA ZIEMI


Gorczyca jest rośliną, którą uprawia się na nasiona z których produkuje się musztardę. Mamy na przykład gatunek gorczycy sarepskiej i musztardę też mamy w sklepach sarepską.
Gorczyca uprawiana jest również jako roślina poplonowa na tzw. zielony nawóz.
Rolnik, jak nie ma obornika( bo np. nie hoduje zwierząt ) lub chce zaoszczędzić na nawozach sztucznych, to może wysiać gorczycę jako poplon ( czyli np. po żniwach) i ta gorczyca gdy powschodzi, sobie rośnie,aż do zimy, a tuż przed zimą ( kiedy ziemia jeszcze nie jest zamarznięta ) przyorywuje ją, a ona przykryta ziemią rozkłąda się dostarczając ziemi próchnicy i składników mineralnych. Teraz sobie wyobraż na tym przykładzie, ze gorczycę rolnik przyorywuje pługiem :!: Gdyby z nasion gorczycy wyrastało drzewo, to czy można byłoby traktorem z podczepionym pługiem przyorać taką roślinę :shock:


A tutaj masz orkę gorczycy.

https://www.youtube.com/watch?v=WfcXIXgo_xs

Widzisz, jak ładnie robota idzie :-D


Poza tym gorczyca działa redukująco na nicienie glebowe, czym ''uzdrawia '' glębę dla roślin wysiewanych w następnych latach po niej.
Gorczyca ma również jeszcze inne zastosowania.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-12-31, 21:12   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

RN napisał/a:
1. BŁĄD PIERWSZY - ŻADEN GATUNEK GORCZYCY NIE JEST DRZEWEM.


Gotów jesteś mnie zabrać do Izraela, aby mi to udowodnić?

RN napisał/a:
2. BŁĄD DRUGI - GORCZYCA NIE JEST DRZEWEM, TO I TEŻ NIE WYPUSZCZA GAŁĘZI, I TO NA DODATEK WIELKICH, JAK PODAJE EWANGELISTA.


Gotów jesteś mnie zabrać do Izraela, aby mi to udowodnić?


RN napisał/a:
3. BŁĄD TRZECI - GORCZYCA NIE MA NAJMNIEJSZYCH NASION NA ZIEMI


To już było wyjaśnione i dałeś do zrozumienia, że tego nie podważasz

http://biblia.webd.pl/for...tart=225#375516

Taką wartość mają te Twoje szare błędy, jak i wszystkie pozorne sprzeczności.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-01-01, 01:16   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Pokoja napisał/a:


Gotów jesteś mnie zabrać do Izraela, aby mi to udowodnić?


Tak.
Pojedziemy do Izraela i przekopiemy go w poszukiwaniu drzewa gorczycy o której wspominał Jezus.
Przygotuj szpadle i łopaty. :-)



Pokoja napisał/a:
Gotów jesteś mnie zabrać do Izraela, aby mi to udowodnić?


Tak.
Pojedziemy do Izraela i przekopiemy go w poszukiwaniu resztek wielkich gałęzi, jaka miała biblijna gorczyca.
Przygotuj szpadle i łopaty.


Pokoja napisał/a:
To już było wyjaśnione i dałeś do zrozumienia, że tego nie podważasz

http://biblia.webd.pl/for...tart=225#375516

Taką wartość mają te Twoje szare błędy, jak i wszystkie pozorne sprzeczności.


To zdanie, które zacytowałeś jest nie tylko, że niezgodne z przekładem linearnym, w którym użyto słowa μικροτερος oznaczającego słowo ''mniejsze'' lub w innych miejscach Biblii, kiedy zostało użyte, oznaczało zawsze mniejsze lub najmniejsze, to jeszcze ono w Twoim zestawieniu traci sens, jeśli chodzi o dalszą część zdania, dalszy wywód.

Zwróć uwagę na to, że po to użyto słowo mniejsze ( najmniejsze ) , aby w następnym zdaniu można dla podkreślenia tego o co chodzi w całym opowiadaniu, użyć słowa większe

Poniżej pełny cytat dla lepszego zobrazowania tego, co chce przekazać.

''Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Ale gdy zostaje zasiane, wyrasta i staje się większe od wszystkich jarzyn,''

Czyli ziarno gorczyczne w opinii ewangelisty jest najmniejsze na ziemi, na początku, gdy się je zasiewa, ale póżniej z niego wyrasta takie duże, że jest większe od wszystkich jarzyn.

Natomiast według Twojej propozycji tłumaczenia, które brzmi:

''Podobnie (podobne) jak ziarno gorczyczne, które, kiedy to wsiane do ziemi, całe jest mało znaczącym nasieniem na ziemi.''

Według tego tłumaczenia, słowo najmniejsze zostało zamienione na słowo mało znaczące.
A teraz dodajmy drugą część zdania i spójrzmy jak to będzie wyglądać.

''''Podobnie (podobne) jak ziarno gorczyczne, które, kiedy to wsiane do ziemi, całe jest mało znaczącym nasieniem na ziemi. Ale gdy zostaje zasiane wyrasta i staje się większe od wszystkich jarzyn''

Jak widać nie wygląda to zbyt sensownie.

Poniżej jeszcze wstawiam do wglądu inne miejsca w Biblii z tłumaczeniami słowa ''μικροτερος''

http://biblia.oblubienica...%81%CE%BF%CF%82

Wszędzie oznacza ono słowo mniejsze - mniejszym - najmniejszy.

Natomiast w Twoim tłumaczeniu jest słowo mało ( znaczącym ), które w przekładzie jest słowem ολιγον, a którego we fragmencie w ewangeli Marka 4. 31. nie ma.

To słowo można spotkać w ewangelii Łukasza 7. 47.

http://biblia.oblubienica...pter/7/verse/47
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-01-01, 16:48   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:


Gotów jesteś mnie zabrać do Izraela, aby mi to udowodnić?


Tak.
Pojedziemy do Izraela i przekopiemy go w poszukiwaniu drzewa gorczycy o której wspominał Jezus.
Przygotuj szpadle i łopaty.


Jeśli chcesz dziwaczeć, to dziwaczej sobie sam z tymi narzędziami pod ziemią.

Pokoja napisał/a:

http://biblia.webd.pl/for...tart=225#375516


Napisałeś, że w Mt. 13:33

RN napisał/a:
po to użyto słowo mniejsze ( najmniejsze ) , aby w następnym zdaniu można dla podkreślenia tego o co chodzi w całym opowiadaniu, użyć słowa większe
,

ale pominąłeś ostatnią część tego wersetu, że ta roślina staje się drzewem, zapewniającym schronienie. Tak i Królestwo Boże wsiane w sercach ludzi jest mało znaczące w oczach świata (chociaż bez tego nic nie urośnie, więc przed Bogiem ma wielkie znaczenie, 1 Kor. 1:25-31), ale gdy wyrośnie staje się większe od dzieł ludzkich, tak że zapewnia schronienie narodom.

Jeżeli greckie określenie μικροτερος oznacza też [b][b]mało znaczące[/b][/b], to nie widzę podstaw, aby wieść spór o szersze znaczenie tego słowa.

Napisane jest:

Cytat:
A głupich i niedorzecznych dociekań unikaj, wiedząc, że rodzą spory. 2Tm. 2:23


Czemu to ma służyć, jeśli nie szyderstwu i czepianiu się?

Jeżeli można to przetłumaczyć w następujący sposób, to ja to przyjmuję za godne rozstrzygnięcie, a Ty jak chcesz, to dalej kąsaj sam siebie, dla widowiska.

Kod:
Podobnie (podobne) jak ziarno gorczyczne, które, kiedy to wsiane do ziemi, całe jest [u]mało znaczącym[/u] nasieniem na ziemi. ale kiedy urośnie, jest największe ze wszystkich jarzyn, i staje się drzewem,


Jest to logiczne i według wiary mojej, rozwiązuje problem dla człowieka dobrej woli, który nie chce bezpodstawnie stawiać zarzutu, ani Panu Jezusowi, ani Ewangeliście Markowi, a szyderców należy zostawić ich własnej próżności.

Więcej już nie trzeba. Dalej lawiruj sobie sam.

Żegnam.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-01-01, 21:28   Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Pokoja napisał/a:
a szyderców należy zostawić ich własnej próżności.



KSIĘGA JOBA 9. 22 - 23. BIZTB

''On gubi zarówno niewinnych jak i winnych....On( Jahwe ) szydzi z rozpaczy niewinnych''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10