Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI W WYPOWIEDZIACH JEZUSA
Autor Wiadomość
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-14, 22:03   

booris napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wygląda na to, że "booris" być może nie chce, a może nie przeżywał tego co Dawid, więc nie potrafi uwzględnić ponoszenia przez niego konsekwencji w sposób empatyczny.


Oczywiscie, ze booris nie przezywal tego co Dawid z bardzo prozaicznego powodu.booris nie jest Dawidem.


Chodzi o takie cierpienie, tego któremu przebaczono grzech (nie koniecznie cudzołóstwo), że nie może przeciwdziałać krzywdzie, która dotyka jego bliskie, kochane osoby. Łatwiej jest znosić cierpienie, gdy jest wynikiem fałszywych oskarżeń, manipulacji, buntowania innych, niż takie, które jest zawinione. Nie zrozumiałeś tego, że wijesz się jak piskorz, aby tylko się wyślizgnąć? Czy jesteś natrętnym czepialskim?
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-14, 22:12   

nesto napisał/a:
Tak, jak pisałem wyżej.. Dawid jest symbolem żyda-cwaniaka.


Jak to mówią "przyganiał kocioł garnkowi".

Halinka mówiła do Ferdka: Jełopie jeden może byś do pośredniaka poszedł. A ten na to: Halińcia z takim wykształceniem jak moje, to nie załatwią dla mnie pracy w pośredniaku!

Halinka powiedziała do niego, że jest gburem. A on na to: Halińcia, czy to ja żem winien, że takie geny dostałem. I weź dyskutuj z takim.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-14, 22:29   

booris napisał/a:
ja szary, nie mający wiary, patrze przez pryzmat człowieka.


Jeżeli tak faktycznie jest jak twierdzisz, to powinieneś uwzględnić, to, co Tobie zostało zacytowane w odniesieniu do konsekwencji jakie musiał ponieść Dawid, który się ukorzył z powodu popełnionego grzechu i został mu on wybaczony.

Pan Jezus powiedział na krzyżu: Ojcze wybacz im (Rzymianom, poganom i Żydom) bo nie wiedzą co czynią, a jednak Jerozolima z świątynią zostały zniszczone, a Żydzi zostali wypędzeni do wszystkich narodów. Imperium Rzymskie upadło, najpierw Zachodnie, a później i Wschodnie i są nieustanne wojny. Ci, którym ukrzyżowanie Pan Jezus wybaczył, mogli tylko bezradnie przez to wszystko przechodzić i tak mamy, aż do dnia dzisiejszego.

Jak Ty to rozumiesz? Też podobnie jak z Dawidem nie rozumiesz tego?
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-14, 23:06   

Pokoja,jest wyrazna roznica pomiedzy konsekwencjami grzechu popelnionego przez Dawida,a konsekwencjami ktore poniosl Dawid osobiscie.Tyle slowem komentarza.A poniewaz nie interesuja mnie slowne przepychanki i osobiste wycieczki w strone adwersarza,temat sie dla mnie zakonczyl.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-16, 00:37   

booris napisał/a:
Pokoja,jest wyrazna roznica pomiedzy konsekwencjami grzechu popelnionego przez Dawida,a konsekwencjami ktore poniosl Dawid osobiscie.Tyle slowem komentarza.A poniewaz nie interesuja mnie slowne przepychanki i osobiste wycieczki w strone adwersarza,temat sie dla mnie zakonczyl.


OK. Nie ma sprawy.
Jeżeli inni uczestniczą w grzechu, to i w konsekwencjach.

Mądremu karconemu, pomoże słowo, a nawet karanemu nim osobiście, gdyż bardzo boli, a głupiemu nie pomoże nawet "100 batów". Taka jest różnica między duchowymi, a cielesnymi konsekwencjami.

Czy myślisz, że uwolniłeś się z niewoli rozumu, do czego wzywasz innych?
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-16, 02:20   

Mentalnosc to nie rozum.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-16, 23:53   

booris napisał/a:
Mentalnosc to nie rozum.


A co masz w stopce?
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-17, 00:06   

Wiem co mam w stopce.Dlatego odpisalem Ci tak,a nie inaczej. :)

http://pl.bab.la/slownik/polski-angielski/rozum
http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/mental

http://www.tekstowo.pl/pi...ption_song.html
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-17, 22:09   

booris napisał/a:
Wiem co mam w stopce.Dlatego odpisalem Ci tak,a nie inaczej.


Ale synonimem polskim dla "rozum" jest też umysł · umysłowość ·
http://pl.bab.la/slownik/polski-angielski/rozum,

a tłumaczenie dla Twojej stopki jest następujące:

"Wydostańcie siebie z niewoli umysłowej;
Żaden, ale sami możemy uwolnić nasze umysły ".
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-18, 02:21   

Ponoc to ja jestem czepialski. :-D Pokoja,podalem ci trzy zrodla,w tym tlumaczenie calego tekstu Redemption Song na stronie tekstowo.pl.A Ty mi wklejasz tekst z tlumacza google.Cos ci pokaze:
Webster Bible-Ewangelia Mateusza,rozdzial 1:19,25 tlumaczony za pomoca tlumacza google.

"(19) Wtedy jej mąż Józef, będąc po prostu [człowieka], a nie chce, aby jej przykładem publicznego, postanowił umieścić ją prywatnie. (20) Ale gdy myślał na tych rzeczach, anioł Pański ukazał mu się we śnie, mówiąc: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do ciebie Mary, żona twoja, bo to, co się w Niej poczęło jest przez Ducha Świętego. (21) I będzie ona porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów. (22) Teraz to wszystko się stało, aby się wypełniło, co powiedziano od Pana przez proroka, mówiąc: (23) Oto Dziewica pocznie i są porodzisz Syna, któremu nazywają jego imię Emmanuel, który jest interpretowany jest, Boga z nami. (24) Wtedy Józef, powstawszy ze snu, uczynił tak, jak anioł Pański mu kazano go i zabrał mu żonę: (25) i znali ją nie aż ona wyprowadzeni jej pierworodnego syna i nazwał jego imię Jezusa."

Czy to jest tlumaczenie?Nie mow mi wiec,prosze,jakie jest tlumaczenie mojej stopki...ok?Nie wiem jak zaawansowany jest Twoj angielski i nie wnikam.Ja natomiast posluguje sie nim na co dzien od kilkudziesieciu lat i nigdy nie odwazylbym sie przekladac czegokolwiek komukolwiek, przy uzyciu kiepskiej maszynki z przegladarki.I nie pisze tego zeby sie wywyzszac,bo to zaden wstyd nie znac angielskiego,czy jakiegokolwiek innego jezyka obcego.Ale miej troche szacunku dla samego siebie,chlopie.Zamiast atakowac wystarczylo zapytac.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-19, 01:24   

booris napisał/a:
Ponoc to ja jestem czepialski. :-D Pokoja,podalem ci trzy zrodla,w tym tlumaczenie calego tekstu Redemption Song na stronie tekstowo.pl.A Ty mi wklejasz tekst z tlumacza google.Cos ci pokaze:
Webster Bible-Ewangelia Mateusza,rozdzial 1:19,25 tlumaczony za pomoca tlumacza google.

"(19) Wtedy jej mąż Józef, będąc po prostu [człowieka], a nie chce, aby jej przykładem publicznego, postanowił umieścić ją prywatnie. (20) Ale gdy myślał na tych rzeczach, anioł Pański ukazał mu się we śnie, mówiąc: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do ciebie Mary, żona twoja, bo to, co się w Niej poczęło jest przez Ducha Świętego. (21) I będzie ona porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów. (22) Teraz to wszystko się stało, aby się wypełniło, co powiedziano od Pana przez proroka, mówiąc: (23) Oto Dziewica pocznie i są porodzisz Syna, któremu nazywają jego imię Emmanuel, który jest interpretowany jest, Boga z nami. (24) Wtedy Józef, powstawszy ze snu, uczynił tak, jak anioł Pański mu kazano go i zabrał mu żonę: (25) i znali ją nie aż ona wyprowadzeni jej pierworodnego syna i nazwał jego imię Jezusa."

Czy to jest tlumaczenie?Nie mow mi wiec,prosze,jakie jest tlumaczenie mojej stopki...ok?Nie wiem jak zaawansowany jest Twoj angielski i nie wnikam.Ja natomiast posluguje sie nim na co dzien od kilkudziesieciu lat i nigdy nie odwazylbym sie przekladac czegokolwiek komukolwiek, przy uzyciu kiepskiej maszynki z przegladarki.I nie pisze tego zeby sie wywyzszac,bo to zaden wstyd nie znac angielskiego,czy jakiegokolwiek innego jezyka obcego.Ale miej troche szacunku dla samego siebie,chlopie.Zamiast atakowac wystarczylo zapytac.


Rozumiem problem, na który skierowałeś uwagę w związku z tłumaczeniem z języka obcego na polski. Treść Twojej stopki można odczytać, chyba następująco:

"Wydostańcie siebie z niewoli umysłowej;
gdyż wszyscy sami możemy uwolnić nasze umysły ".

Nie podałem wcześniejszego tłumaczenia, aby się czepiać, lecz aby zwrócić uwagę na określenie umysł w związku z jego bliskoznacznością z rozumem, chociaż zgadzam się, że różnica jest.

Pozdrawiam. :-)
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-21, 01:00   

Ja to tlumacze tak:Uwolnijcie swoj umysl od mentalnej niewoli.Nikt,poza nami samymi,nie uwolni naszych mysli.
Moze sprobuje Ci napisac,w jaki sposob ja to odbieram-otoz przez cale nasze zycie nasz umysl jest indoktrynowany przez rozne -izmy.Rasizm,faszyzm,komunizm,mozna wymieniac i wymieniac.Te wszystkie -izmy zniewalaja nasz umysl,powoduja ze myslimy schematami.Mozemy sie od tego uwolnic,ale tylko i wylacznie samodzielnie.Nikt nie zrobi tego za nas.
Pozdrawiam rowniez. ;-)

PS.Chcialbym Ci jeszcze "dorzucic" slowa Haile Selassie I,etiopskiego cesarza,ktore to zostaly przez niego wygloszone na forum ONZ,a ktorych Bob Marley uzyl w swojej piesni zatytulowanej "War" (Wojna).
"Póki filozofia, która wywyższa jedną rasę, a inną poniża, nie zostanie ostatecznie i permanentnie skompromitowana i porzucona, póki nie będzie już obywateli pierwszej czy drugiej kategorii jakiejkolwiek narodowości, kiedy kolor skóry człowieka nie będzie miał większego znaczenia niźli kolor jego oczu i kiedy podstawowe prawa człowieka będą jednakowo gwarantowane dla wszystkich bez względu na rasę; dopóki ten dzień nie nastąpi, marzenie o światowym pokoju i światowym poczuciu obywatelstwa oraz o rządach światowej moralności nie pozostanie niczym więcej jak krótkotrwałą ułudą, tropioną, ale nigdy nie osiągniętą."
(That until the philosophy which holds one race superior and another inferior is finally and permanently discredited and abandoned: That until there are no longer first-class and second class citizens of any nation; That until the color of a man’s skin is of no more significance than the color of his eyes; That until the basic human rights are equally guaranteed to all without regard to race; That until that day, the dream of lasting peace and world citizenship and the rule of international morality will remain but a fleeting illusion, to be pursued but never attained.)

Bob Marley-War
https://www.youtube.com/watch?v=loFDn94oZJ0
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-01-21, 07:13   

booris napisał/a:
PS.Chcialbym Ci jeszcze "dorzucic" slowa Haile Selassie I,etiopskiego cesarza,ktore to zostaly przez niego wygloszone na forum ONZ,a ktorych Bob Marley uzyl w swojej piesni zatytulowanej "War" (Wojna).
"Póki filozofia, która wywyższa jedną rasę, a inną poniża, nie zostanie ostatecznie i permanentnie skompromitowana i porzucona, póki nie będzie już obywateli pierwszej czy drugiej kategorii jakiejkolwiek narodowości, kiedy kolor skóry człowieka nie będzie miał większego znaczenia niźli kolor jego oczu i kiedy ][...]

To są słowa. A czyny?
Cytat:
„Koronowany na cesarza 2 kwietnia 1930 roku. Jego pełen tytuł jako cesarza brzmiał „Cesarz Haile Selassie I, Zwycięski Lew Plemienia Judy, Wybraniec Boży“.

Czarnoskórzy członkowie tego ruchu wierzą, że są resztką czystej czarnej rasy, prawdziwych potomków biblijnego króla Dawida. Według ich wierzeń w X wieku p.n.e. cesarstwo Etiopii zostało utworzone przez Menelika I, syna biblijnego króla Salomona i królowej Saby i przetrwało aż do upadku cesarza Haile Selassie I.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Rastafari
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-21, 15:09   

Nie wiem jeszcze o co pytasz,Henryku.Czy o cesarza,czy o rastafarian.Jesli sprecyzujesz pytanie,odpowiem Ci na tyle,na ile sam wiem.Ten tekst z Wiki to tylko kawalek prawdy.Haile Selassie jest raczej duchowym symbolem rastafarian,a wyniklo to ze slow Marcusa Garveya,ktory na dwa lata przed koronowaniem sie cesarza wypowiedzial slowa:Zwroccie swe oczy w strone Afryki,gdzie rodzi sie czarny krol.Co do resztki czarnej rasy i tego co dalej-tu akurat Wiki sie myli.Bo to nie wedlug wierzen rastafarian powstalo cesarstwo Etiopii,ale wedlug samych etiopczykow.Etiopska swieta ksiega-Kebra Nagast lub Kebra Negast,jest niejako kontynuacja biblijnej historii o spotkaniu Salomona z krolowa Saaby (lub Szeby),ktorej "efektem" byly narodziny Menelika I,zalozyciela cesarskiej dynastii etiopskiej,a ktorego potomkiem byl Haile Selassie.Stad jego tytul-Lew z Plemienia Judy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Królestwo_Saba
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kebra_Nagast
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcus_Garvey
Dodalbym jeszcze,ze wg Kebra Nagast Menelik dostal w prezencie od ojca Arke Przymierza,ktora do dzis znajduje sie w Etiopii,w kosciele Matki Bozej z Syjonu w Aksum w Kaplicy Tablic.Taka przynajmniej jest tradycja Kosciola Etiopskiego,albowiem Arka nigdy nie zostala pokazana publicznie.Niemniej miejsce jej przechowywania jest znane i ma ona swojego straznika.Na Youtube z pewnoscia znajdziesz wiele filmow dokumentalnych,ktore o tym mowia.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-22, 23:20   

booris napisał/a:
Ja to tlumacze tak:Uwolnijcie swoj umysl od mentalnej niewoli.Nikt,poza nami samymi,nie uwolni naszych mysli.
Moze sprobuje Ci napisac,w jaki sposob ja to odbieram-otoz przez cale nasze zycie nasz umysl jest indoktrynowany przez rozne -izmy.Rasizm,faszyzm,komunizm,mozna wymieniac i wymieniac.Te wszystkie -izmy zniewalaja nasz umysl,powoduja ze myslimy schematami.Mozemy sie od tego uwolnic,ale tylko i wylacznie samodzielnie.Nikt nie zrobi tego za nas.


Jeśli chodzi o tłumaczenie to mi się podoba. Zwraca uwagę, że ktoś inny nie jest w stanie uczynić tego, co sami możemy i powinniśmy uczynić. W moim tłumaczeniu jest zaakcentowany fakt, że sami powinniśmy zadecydować czy chcemy tego wyzwolenia, czy nie, czy z pomocą, czy bez niej.

Jeśli chodzi o sposób odbioru, to według danego mi zrozumienia Słowa Bożego, człowiek w stanie swojego upadku musi przejść wszystkie etapy doświadczeń, podobnie jak w grze "JUMANJI".
Jumanji - online (cały film) Lektor PL - wideo w cda.pl
http://www.cda.pl/video/888583b
Dopiero po przejściu tych doświadczeń stanie się doskonałym, 2Tm. 3:16,17
Wszystkie te doświadczenia, które wymieniłeś i inne są dozwolone dla naszego ćwiczenia, ale przemijają, jako pożądliwości świata, ale kto pełni wolę Bożą, ten bierze z nich tyle, aby pamiętać o Bogu i być z nim, a nie zatracać się w tych pożądliwościach i modach, 1J. 2:15-17.

booris napisał/a:
PS.Chcialbym Ci jeszcze "dorzucic" slowa Haile Selassie I,etiopskiego cesarza,ktore to zostaly przez niego wygloszone na forum ONZ,a ktorych Bob Marley uzyl w swojej piesni zatytulowanej "War" (Wojna).
"Póki filozofia, która wywyższa jedną rasę, a inną poniża, nie zostanie ostatecznie i permanentnie skompromitowana i porzucona, póki nie będzie już obywateli pierwszej czy drugiej kategorii jakiejkolwiek narodowości, kiedy kolor skóry człowieka nie będzie miał większego znaczenia niźli kolor jego oczu i kiedy podstawowe prawa człowieka będą jednakowo gwarantowane dla wszystkich bez względu na rasę; dopóki ten dzień nie nastąpi, marzenie o światowym pokoju i światowym poczuciu obywatelstwa oraz o rządach światowej moralności nie pozostanie niczym więcej jak krótkotrwałą ułudą, tropioną, ale nigdy nie osiągniętą."
(That until the philosophy which holds one race superior and another inferior is finally and permanently discredited and abandoned: That until there are no longer first-class and second class citizens of any nation; That until the color of a man’s skin is of no more significance than the color of his eyes; That until the basic human rights are equally guaranteed to all without regard to race; That until that day, the dream of lasting peace and world citizenship and the rule of international morality will remain but a fleeting illusion, to be pursued but never attained.)

Bob Marley-War
https://www.youtube.com/watch?v=loFDn94oZJ0


Według wiary mojej na rzecz budowania braterstwa między ludźmi będzie miało duże znaczenie, gdy zwolennicy każdego "izmu" poznają, że pomimo zawartej w nich jakiejś dozy racji, sposób ich realizacji prowadzi do zguby jednych przez drugich. Dalej rozumiem to w ten sposób, że zwolennicy różnych "izmów" ustrojów, czy innych systemów wartości będą mogli z nich korzystać, ku wzajemnemu zbudowaniu, tylko wtedy, gdy nauczą się w nich dostrzegać to, co służy także innym, a nie tylko dla eliminacji innych.

Bóg prowadzi nas przez różne lekcje życiowe, podobnie jak instruktor prowadzi uczniów od jednej maszyny, czy urządzenia do następnych. Istotą tego jednak jest nauczenie się obsługi wszystkich maszyn i urządzeń, obsadzenia ich przez osoby z odpowiednimi predyspozycjami, dla osiągnięcia przyszłej zgodnej i skutecznej współpracy i produkcji. Tak w podobieństwie rozumiem sens tego, co przechodzimy. Nie to jest istotą naszego życia, lecz to, co dzięki temu możemy osiągnąć.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10