Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzeczności dotyczące przeklinania
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2015-03-02, 05:56   Sprzeczności dotyczące przeklinania

Nieurodzajne drzewo figowe

BW - Ew. Marka 11:12-14,19-21 (Mat.21,18-19)

(12) A nazajutrz, gdy wyszli z Betanii, poczuł głód.
(13) I ujrzawszy z daleka drzewo figowe pokryte liśćmi, podszedł, by zobaczyć, czy może czegoś na nim nie znajdzie, ale gdy się zbliżył do niego, nie znalazł nic poza liśćmi, nie była to bowiem pora na figi.
(14) A odezwawszy się, rzekł do niego: Niechaj nikt na wieki z ciebie owocu nie jada. I słyszeli to uczniowie jego.
...
(19) A gdy nastał wieczór, wyszli poza miasto.
(20) A przechodząc rano ujrzeli drzewo figowe, uschłe od korzeni.
(21) I wspomniał Piotr, i rzekł do niego: Mistrzu, oto drzewo figowe, które przekląłeś, uschło.

Rzym 12.14 Błogosławcie tych, którzy was prześladują, błogosławcie, a nie przeklinajcie.


Prawdziwa historia drzewa figowego jest napisana w:"To jest Moje Słowo.Ewangelia Jezusa..." LINK i dotyczy ona gwałtownego Piotra,który przeklął drzewo,a nie Jezusa jak jest napisane w NT: Mk.11:12-14,19-21 i Mat.21,18-19.


PRAWDZIWA HISTORIA DRZEWA FIGOWEGO

Cytat:
ROZDZIAŁ 70.Jezus gani Piotra za jego gwałtowność

1. I rano tego dnia, gdy wyszli z Betanii, Piotr poczuł głód i ujrzał z dala drzewo figowe, pokryte liśćmi. Z radosnym oczekiwaniem podbiegł, spodziewając się znaleźć owoce. Jednak nic nie znalazł oprócz liści, gdyż pora na figi jeszcze nie nadeszła.
2. I Piotr, rozgniewawszy się, rzekł: "Przeklęte drzewo, niech nigdy już żaden człowiek nie spożywa z ciebie owocu!" I niektórzy z uczniów to usłyszeli.
3. A następnego dnia, kiedy Jezus i uczniowie Jego przechodzili tamtędy, rzekł Piotr do Jezusa: "Mistrzu, spójrz na drzewo figowe, które przekląłem, ono stoi w zieleni i kwitnie. Dlaczego moje słowo się nie wypełniło?"
4. Jezus rzekł do Piotra: "Nie wiesz, jakiego ducha jesteś. Dlaczego przekląłeś to, czego Bóg nie przeklął?" I rzekł Piotr: "Oto, Panie, odczuwałem głód, a gdy znalazłem liście i żadnych owoców, rozgniewałem się i przekląłem to drzewo".
5. Wtedy Jezus rzekł: "Synu Jonasza, czyś nie wiedział, że nie nadeszła jeszcze pora na figi? Spójrz, jak zboże na polu rośnie na swój sposób - najpierw zielone kiełki, potem źdźbła, a wreszcie kłosy - Czy również gniewałbyś się, gdybyś przyszedł w porze delikatnych kiełków czy źdźbeł i nie znalazł ziarna w kłosach? A ty chcesz przeklinać drzewo, pełne pączków i kwiatów, bo nie nosi jeszcze dojrzałych owoców?


Chrystus, wyjaśnia, prostuje i pogłębia słowo:

Drzewo figowe jest przykładem ewolucji życia. Wszystkie formy życia mają w sobie życie, które podlega ewolucji - również dusza i człowiek. Każda dusza dojdzie znowu do pełnej dojrzałości przeze Mnie, Chrystusa. Jednak wszystkie dusze i wszyscy ludzie dojrzewają inaczej, stosownie do stanu swojej świadomości i stosownie do swojego myślenia, mówienia i postępowania. Dlatego poważajcie życie bez względu na to, do jakiego stopnia rozwinęło się ono, gdyż na wszystkich stopniach rozwoju jest Bóg, Życie i prowadzi duszę do doskonałości.
Każde przekleństwo, które wychodzi z ust człowieka lub jest w jego myślach, stanie się jego zgubą. Również porywczy Piotr musiał tego doznać. Musiał on rozpoznać, że posiada wprawdzie wiele wiedzy, ale jeszcze mało mądrości.

Mędrzec zna drogę duszy. Gdyby Piotr był w tych chwilach wypełniony Bożą Mądrością, to wiedziałby o prawie wewnętrznego dojrzewania form życia, o drodze ewolucji, którą ukazałem Moim apostołom i uczniom w wielu przypowieściach.
Tylko nieliczni z tych, którzy chcieli iść za Mną, zrozumieli sens Moich wyjaśnień, gdyż pozostali zajęci byli jeszcze sami sobą i swoimi starymi nawykami. Tkwili oni w błędnych wyobrażeniach, ponieważ słowo tylko słyszeli, ale nie mogli pojąć sensu Moich wyjaśnień
.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2015-03-02, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan Mieszaniec 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-03-02, 08:44   

ratao napisał/a:
"To jest Moje Słowo.Ewangelia Jezusa..." LINK


Mam pytanie. Z kąt wziąłeś ten cytat? Bo na pewno nie z Biblii. :-) Lubie bowiem nowinki, nawet jak się z nimi nie zgadzam osobiście.
_________________
https: www.teologicznerozwarzania.blogspot.com
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2015-03-02, 09:18   

ratao napisał/a:
(12) A nazajutrz, gdy wyszli z Betanii, poczuł głód.


Jak jesteś głodny to nie szukasz jedzenia? Szukasz go w magazynie z narzędziami czy idziesz do sklepu spożywczego? Jak myślisz dlaczego Jezus przeszukiwał gałęzie?

ratao napisał/a:
(13) I ujrzawszy z daleka drzewo figowe pokryte liśćmi, podszedł, by zobaczyć, czy może czegoś na nim nie znajdzie, ale gdy się zbliżył do niego, nie znalazł nic poza liśćmi, nie była to bowiem pora na figi.


czego szukał - wiertarki czy figi?

Co tak naprawdę przeklął Jezus? :
- drzewo, które nie myśli i czuje?
- człowieka, który obdarł drzewo ze wszystkich owoców łamiąc Prawo Boże?

(Pwt 24:19) Jeśli będziesz żął we żniwa na swoim polu i zapomnisz snopka na polu, nie wrócisz się, aby go zabrać, lecz zostanie dla obcego, sieroty i wdowy, aby ci błogosławił Pan, Bóg twój, we wszystkim, co czynić będą twe ręce. (20) Jeśli będziesz zbierał oliwki, nie będziesz drugi raz trząsł gałęzi; niech zostanie coś dla obcego, sieroty i wdowy. (21) Gdy będziesz zbierał winogrona, nie szukaj powtórnie pozostałych winogron; niech zostaną dla obcego, sieroty i wdowy. (22) Pamiętaj, żeś i ty był niewolnikiem w ziemi egipskiej; dlatego ja ci nakazuję zachować to prawo.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-02, 10:32   Re: Sprzeczności dotyczące przeklinania

ratao napisał/a:
Nieurodzajne drzewo figowe

BW - Ew. Marka 11:12-14,19-21 (Mat.21,18-19)

(12) A nazajutrz, gdy wyszli z Betanii, poczuł głód.
(13) I ujrzawszy z daleka drzewo figowe pokryte liśćmi, podszedł, by zobaczyć, czy może czegoś na nim nie znajdzie, ale gdy się zbliżył do niego, nie znalazł nic poza liśćmi, nie była to bowiem pora na figi.
(14) A odezwawszy się, rzekł do niego: Niechaj nikt na wieki z ciebie owocu nie jada. I słyszeli to uczniowie jego.
...
(19) A gdy nastał wieczór, wyszli poza miasto.
(20) A przechodząc rano ujrzeli drzewo figowe, uschłe od korzeni.
(21) I wspomniał Piotr, i rzekł do niego: Mistrzu, oto drzewo figowe, które przekląłeś, uschło.

Rzym 12.14 Błogosławcie tych, którzy was prześladują, błogosławcie, a nie przeklinajcie.


Prawdziwa historia drzewa figowego jest napisana w:"To jest Moje Słowo.Ewangelia Jezusa..." LINK i dotyczy ona gwałtownego Piotra,który przeklął drzewo,a nie Jezusa jak jest napisane w NT: Mk.11:12-14,19-21 i Mat.21,18-19.


Dzięki ratao za podanie innej wersji tego wydarzenia :-)
Zawsze się zastanawiałam dlaczego Jezus przeklął drzewo gdy wiedział, że nie pora na owoce ! Było to dla mnie wbrew logice, tym bardziej, że dalej Jezus mówi:

(24) Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.



Teraz - gdy przeczytałam, że to Piotr przeklął drzewo chcąc sprawdzić swoją moc - wszystko nabrało sensu. :-)
Warto, że aby dwie wersje były tu zamieszczone, więc wstawię tą prawidłową - moim zdaniem, w Twój post.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2015-03-02, 14:26   

Anna01 napisał/a:

Zawsze się zastanawiałam dlaczego Jezus przeklął drzewo gdy wiedział, że nie pora na owoce ! Było to dla mnie wbrew logice, tym bardziej, że dalej Jezus mówi:

(24) Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.


Zastanawiam się Aniu czy w Deizmie jest miejsce na Miłość, bo z mojej szczątkowej wiedzy na jego temat wynika, że jest on martwą filozofią. Zjawiska są w nim traktowane jako powtarzalne elementy definiowalnego Ducha. Ja tym czasem Ducha traktuję jako zwierzchnika wiecznie odpowiadającego na modlitwę, bo zauważ, że w powtarzalności nawet zjawisk fizycznych matematycy biorą pod uwagę niedokładność pomiarową, a sama matematyka opiera się na założeniach i zawiera także wiele nierozwiązanych problemów.

Chcę bronić Pisma. Twoje spostrzeżenie, że:

Mt 21:22 bt "I otrzymacie wszystko, o co z wiarą prosić będziecie w modlitwie."

wg mnie odnosi się do modlitwy jako całokształtu życia człowieka łącznie z jego czynami i słowami od momentu narodzin ku utwierdzaniu się w interpretowaniu Ducha jako hojnego opiekuna.

Drzewo figowe z relacji w księdze Rodzaju(Rdz 3:7) mogło być potraktowane przez Jezusa jako symbol prowizorycznego rozwiązania problemu "drzewa poznania Dobra i Zła". Jezus mógł uważać, że to nie poprzez zasłonięte części ciał Adama i Ewy ma powstać Owoc Prawdziwej Miłości. Owoc Prawdziwej Miłości powinien być odpowiedzią Ducha na modlitwy o Ten Owoc. Duch ususzył drzewo figowe, ponieważ wiara Jezusa jest Święta, a nie tylko dlatego, że jest "silna". Jeśli chodzi o drzewo ususzone na słowo Piotra, to mogło to być inne drzewo, a reakcja Jezusa na to zdarzenie mogła mieć na celu złagodzenie zobowiązania jakie wziął na siebie poprzez ten czyn Piotr
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-03-02, 15:28   Re: Sprzeczności dotyczące przeklinania

ratao napisał/a:
Nieurodzajne drzewo figowe

BW - Ew. Marka 11:12-14,19-21 (Mat.21,18-19)

(12) A nazajutrz, gdy wyszli z Betanii, poczuł głód.
(13) I ujrzawszy z daleka drzewo figowe pokryte liśćmi, podszedł, by zobaczyć, czy może czegoś na nim nie znajdzie, ale gdy się zbliżył do niego, nie znalazł nic poza liśćmi, nie była to bowiem pora na figi.
(14) A odezwawszy się, rzekł do niego: Niechaj nikt na wieki z ciebie owocu nie jada. I słyszeli to uczniowie jego.
...
(19) A gdy nastał wieczór, wyszli poza miasto.
(20) A przechodząc rano ujrzeli drzewo figowe, uschłe od korzeni.
(21) I wspomniał Piotr, i rzekł do niego: Mistrzu, oto drzewo figowe, które przekląłeś, uschło.

Rzym 12.14 Błogosławcie tych, którzy was prześladują, błogosławcie, a nie przeklinajcie.


Prawdziwa historia drzewa figowego jest napisana w:"To jest Moje Słowo.Ewangelia Jezusa..." LINK i dotyczy ona gwałtownego Piotra,który przeklął drzewo,a nie Jezusa jak jest napisane w NT: Mk.11:12-14,19-21 i Mat.21,18-19.


PRAWDZIWA HISTORIA DRZEWA FIGOWEGO

Cytat:
ROZDZIAŁ 70.Jezus gani Piotra za jego gwałtowność

1. I rano tego dnia, gdy wyszli z Betanii, Piotr poczuł głód i ujrzał z dala drzewo figowe, pokryte liśćmi. Z radosnym oczekiwaniem podbiegł, spodziewając się znaleźć owoce. Jednak nic nie znalazł oprócz liści, gdyż pora na figi jeszcze nie nadeszła.
2. I Piotr, rozgniewawszy się, rzekł: "Przeklęte drzewo, niech nigdy już żaden człowiek nie spożywa z ciebie owocu!" I niektórzy z uczniów to usłyszeli.
3. A następnego dnia, kiedy Jezus i uczniowie Jego przechodzili tamtędy, rzekł Piotr do Jezusa: "Mistrzu, spójrz na drzewo figowe, które przekląłem, ono stoi w zieleni i kwitnie. Dlaczego moje słowo się nie wypełniło?"
4. Jezus rzekł do Piotra: "Nie wiesz, jakiego ducha jesteś. Dlaczego przekląłeś to, czego Bóg nie przeklął?" I rzekł Piotr: "Oto, Panie, odczuwałem głód, a gdy znalazłem liście i żadnych owoców, rozgniewałem się i przekląłem to drzewo".
5. Wtedy Jezus rzekł: "Synu Jonasza, czyś nie wiedział, że nie nadeszła jeszcze pora na figi? Spójrz, jak zboże na polu rośnie na swój sposób - najpierw zielone kiełki, potem źdźbła, a wreszcie kłosy - Czy również gniewałbyś się, gdybyś przyszedł w porze delikatnych kiełków czy źdźbeł i nie znalazł ziarna w kłosach? A ty chcesz przeklinać drzewo, pełne pączków i kwiatów, bo nie nosi jeszcze dojrzałych owoców?


Chrystus, wyjaśnia, prostuje i pogłębia słowo:

Drzewo figowe jest przykładem ewolucji życia. Wszystkie formy życia mają w sobie życie, które podlega ewolucji - również dusza i człowiek. Każda dusza dojdzie znowu do pełnej dojrzałości przeze Mnie, Chrystusa. Jednak wszystkie dusze i wszyscy ludzie dojrzewają inaczej, stosownie do stanu swojej świadomości i stosownie do swojego myślenia, mówienia i postępowania. Dlatego poważajcie życie bez względu na to, do jakiego stopnia rozwinęło się ono, gdyż na wszystkich stopniach rozwoju jest Bóg, Życie i prowadzi duszę do doskonałości.
Każde przekleństwo, które wychodzi z ust człowieka lub jest w jego myślach, stanie się jego zgubą. Również porywczy Piotr musiał tego doznać. Musiał on rozpoznać, że posiada wprawdzie wiele wiedzy, ale jeszcze mało mądrości.

Mędrzec zna drogę duszy. Gdyby Piotr był w tych chwilach wypełniony Bożą Mądrością, to wiedziałby o prawie wewnętrznego dojrzewania form życia, o drodze ewolucji, którą ukazałem Moim apostołom i uczniom w wielu przypowieściach.
Tylko nieliczni z tych, którzy chcieli iść za Mną, zrozumieli sens Moich wyjaśnień, gdyż pozostali zajęci byli jeszcze sami sobą i swoimi starymi nawykami. Tkwili oni w błędnych wyobrażeniach, ponieważ słowo tylko słyszeli, ale nie mogli pojąć sensu Moich wyjaśnień
.


1 - Co wolno wojewodzie to nie tobie [...].

2

12 Nazajutrz, gdy wyszli oni z Betanii, uczuł głód.

13 A widząc z daleka drzewo figowe, okryte liśćmi, podszedł ku niemu zobaczyć, czy nie znajdzie czegoś na nim. Lecz przyszedłszy bliżej, nie znalazł nic prócz liści, gdyż nie był to czas na figi.

14 Wtedy rzekł do drzewa: «Niech nikt nigdy nie je owocu z ciebie!» Słyszeli to Jego uczniowie.

...

20 Przechodząc rano, ujrzeli drzewo figowe uschłe od korzeni.

21 Wtedy Piotr przypomniał sobie i rzekł do Niego: «Rabbi, patrz, drzewo figowe, któreś przeklął, uschło».

22 Jezus im odpowiedział: «Miejcie wiarę w Boga!

23 Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. [por. Vt-4,97]

24 Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.

25 A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze»

Jezus ukazuje tak potęgę modlitwy. Po za tym święty Paweł mówi by nie przeklinać ludzi, a nie drzewa.

Zastosuj to cenne powiedzenie do swojej osoby
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2015-03-02, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-03-02, 16:39   

Bóg sam przeklinał ludzi. Co prawda martwych wisielców, ale przeklinał.

(22) Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - (23) trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie. [Pwt 21: 22-23]

LXX daje w Pwt 21: 23 to same słowo co w Mk 11: 21, czyli καταράομαι.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-03-02, 16:46   

ShadowLady86 napisał/a:
Bóg sam przeklinał ludzi. Co prawda martwych wisielców, ale przeklinał.

(22) Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - (23) trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie. [Pwt 21: 22-23]

LXX daje w Pwt 21: 23 to same słowo co w Mk 11: 21, czyli καταράομαι.


I tak oto doszliśmy do wniosku, że sam Bóg przeklął...Jezusa :-)
Bo werset z Pwt 21:23 zacytował Paweł w odniesieniu do Jezusa.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-03-02, 16:55   

Nie. Paweł mówił, by nie przeklinać ludzi, ale ludzie (łamiący Prawa) bywali przeklinanie przez samego Boga ;-)
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-03-02, 17:26   

ShadowLady86 napisał/a:
Bóg sam przeklinał ludzi. Co prawda martwych wisielców, ale przeklinał.

.

Nie tylko martwych przeklinał.
Przeklął np. żywego Kaina 1. Mojż. 4. 11.
Przeklął też węża, który odegrał niepoślednią rolę w dziele zbawienia.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-02, 19:52   

radek napisał/a:
Zastanawiam się Aniu czy w Deizmie jest miejsce na Miłość, bo z mojej szczątkowej wiedzy na jego temat wynika, że jest on martwą filozofią.

Radku, każdy pragnie Miłości, co więcej wiara w Boga powinna tą Miłość nieść i gruntować.
Gdy owocem wiary jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. , to znaczy, że człowiek jest na właściwej drodze, a tą drogą może być i deizm.
Spójrz na niektórych wierzących tzw. "poprawnie" ! Ile w nich nienawiści, nietolerancji i jadu !
Jakby mogli spalili by człowieka żywcem :-D . Czy nie jest to "Martwa filozofia" ? "Martwa wiara"?
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2015-03-02, 20:21   

Aniu.
Napisałaś ładnie,ale od razu powinnaś zmienić znaczek pod swoim zdjęciem,bo to co napisałaś to nie jest deizm,co w temacie ''deizm''staram się pokazać.
Deizm nie ma nic wspólnego z wiarą.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-02, 20:26   

chryzolit napisał/a:
Aniu.
Napisałaś ładnie,ale od razu powinnaś zmienić znaczek pod swoim zdjęciem,bo to co napisałaś to nie jest deizm,co w temacie ''deizm''staram się pokazać.
Deizm nie ma nic wspólnego z wiarą.
Pozdrawiam.

Chryzolicie, może zacznij od początku :-)
http://biblia.webd.pl/for...der=asc&start=0
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2015-03-02, 21:24   

Deizm tutaj jest w modzie, choć ci co się w niego ubierają robią to, dla tejże właśnie mody. :-D
_________________

 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2015-03-02, 23:31   

Anna01-
Tak przejrzałem to i powinienem powtórzyć to co przed chwilą napisałem w temacie deizm.R.N-daleko wychodzi po za jego ramy,tworząc własne spojrzenia.I jeżeli to robi to jest jego sprawą,tylko w jakimś momencie nie powinien się podszywać pod deizm,ponieważ wiele już wypowiedzi podanych przez niego wzajemnie się wykluczają.
Ale pewnie lepiej będzie rozmawiać o tym w temacie deizm.
Pozdrawiam.
P.S.fideizm-pogląd uznający prymat wiary i objawienia,nad rozumem i twierdzeniami naukowymi.
[A.MICKIEWICZ-''Czucie i wiara silniej do mnie mówią,niz mędrca szkiełko i oko.]
Powstanie deizmu zaktywizowało ten sposób myślenia,ale rozumie iż Biblijne przesłanie wszystkie te elementy wykorzystuje ,tylko je odpowiednio ustawia,tym samym wzbogaca możliwości poznawcze.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12