Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE DZIAŁALNOSCI I UZDROWIEŃ JEZUSA
Autor Wiadomość
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-09-06, 21:10   

Korn napisał/a:
Musisz chłodno oceniać sytuację. Musisz myśleć, po to Bóg dał ci rozum. Musisz analizować!
Musisz odsiewać zboże od plew.


Jest napisane:

Cytat:
Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. (12) W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym. Mt. 3:11,12; 1Kor. 26:31

Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. (10) Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. (11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. (12) A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył. (13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać. (15) Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi. (16) Bo któż poznał myśl Pana? Któż może go pouczać? Ale my jesteśmy myśli Chrystusowej. 1Kor. 2:9-16


Nawet współczesny człowiek na wiele dziesięcioleci naprzód, potrafi przewidzieć jak będzie wyglądała rzeczywistość architektoniczno - urbanistyczna. Jak to jednak wygląda na etapie projektowania. Masa najróżniejszych rysunków, jak DNA człowieka, które hipokryzyjny laik może uznać za jakieś może dziecięce bajanie, a jednak na podstawie tej dokumentacji, specjaliści z różnych dziedzin życia, a w tym i budownictwa, wznoszą piękne i funkcjonalne osiedla i aglomeracje. Bóg dał człowiekowi rozum, sam go sobie nie wziął i do tego i innych spraw go używa. Ja też go używam w badaniu treści Słowa Bożego.

Pozdrawiam tych, którzy używają go z szacunkiem dla innych i dla ich dobra, a nie hipokryzji.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2016-09-08, 19:08   

Pokoja napisał/a:
Korn napisał/a:
Musisz chłodno oceniać sytuację. Musisz myśleć, po to Bóg dał ci rozum. Musisz analizować!
Musisz odsiewać zboże od plew.


Jest napisane:

Cytat:
Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. (12) W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym. Mt. 3:11,12; 1Kor. 26:31

Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. (10) Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. (11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. (12) A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył. (13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać. (15) Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi. (16) Bo któż poznał myśl Pana? Któż może go pouczać? Ale my jesteśmy myśli Chrystusowej. 1Kor. 2:9-16


Nawet współczesny człowiek na wiele dziesięcioleci naprzód, potrafi przewidzieć jak będzie wyglądała rzeczywistość architektoniczno - urbanistyczna. Jak to jednak wygląda na etapie projektowania. Masa najróżniejszych rysunków, jak DNA człowieka, które hipokryzyjny laik może uznać za jakieś może dziecięce bajanie, a jednak na podstawie tej dokumentacji, specjaliści z różnych dziedzin życia, a w tym i budownictwa, wznoszą piękne i funkcjonalne osiedla i aglomeracje. Bóg dał człowiekowi rozum, sam go sobie nie wziął i do tego i innych spraw go używa. Ja też go używam w badaniu treści Słowa Bożego.

Pozdrawiam tych, którzy używają go z szacunkiem dla innych i dla ich dobra, a nie hipokryzji.


Ja używam mojego rozumu z szacunkiem dla Ciebie. Co się tyczy proroków to według wykładni judaistycznej prawdziwym prorokiem jest ten, którego proroctwa spełniły się w jego pokoleniu, wtedy proroka uważa się za prawdziwego, bo musisz wiedzieć wielu proroków było fałszywych. Trzeba oddzielić proroctwa Ezechiela które miały wypełnić się w jego czasie- pokoleniu, od jego różnych wizji-jak ty stwierdzasz wydarzeń dalszej przyszłości. Stąd wniosek, że jego wizje można przyrównać, jak komu pasuje do dzisiejszych czasów, ale również można stwierdzić, z dużym prawdopodobieństwem, że te jego wizje sprawdzą się za 100 a może milion lat. Jednak to nie są żadne proroctwa, tylko wróżenie z fusów, co i Tobie może się udać. Tak samo rzekome "proroctwa" Daniela wybiegające daleko w przyszłość względem Jezusa, to także żadne proroctwa, bo nie spełniły się w jego pokoleniu. Mesjasz to bardzo zagadkowa postać, są różne opinie na ten temat, i to nawet wśród samych Żydów. Jedni wierzą w Mesjasza drudzy nie. są też tacy co wierzą w dwóch Mesjaszy. Żydzi wypisali całą paletę zagadnień po jakich poznamy "prawdziwego Mesjasza" A dla mnie w tej kwestii nie są ważne żadne proroctwa, tylko mglista wypowiedź Mojżesza z której za bardzo nic nie wiemy i z której właściwie nic nie wynika. Nie można tej wypowiedzi Mojżesza dopasować do konkretnego okresu czasu.
Dla ortodoksyjnych Żydów bardzo ważnym argumentem w tej kwestii, ma być uznanie przez Mesjasza Tory ustnej, jeżeli Mesjasz jej zaprzeczy to znaczy,że nie jest Mesjaszem prawdziwym.
A teraz zadanie dla Ciebie. Podaj mi chociaż jeden wersecik z Tory gdzie zapisano czy wspomniano o jakieś Torze ustnej-podaj mi jeden malutki wersecik. Będę bardzo wdzięczny.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-10-16, 22:59   

Korn napisał/a:
według wykładni judaistycznej prawdziwym prorokiem jest ten, którego proroctwa spełniły się w jego pokoleniu, wtedy proroka uważa się za prawdziwego,


Żydzi kierując się taką wykładnią, przeoczyli fakt pierwszej obecności Pana Jezusa, jako Chrystusa w ciele, dlatego zatwardzili serca swe. Domagali się od niego, aby im pokazał znak z nieba, że jest Mesjaszem i powiedział im, jaką mocą naucza i czyni różne rzeczy? Odpowiedział im w ten sposób, że skierował ich uwagę na chrzest Jana. Jego działalność została zapowiedziana w czasie uznawanej przez Żydów służby świątynnej. Z tego powodu powinni znać odpowiedź na stawiane Panu Jezusowi pytania. Jednak żaden z wariantów im nie odpowiadał, dlatego powiedzieli, że nie wiedzą, więc nawet zmartwychwstały ich by nie przekonał:

Cytat:
A gdy On przyszedł do świątyni, przystąpili do niego, gdy nauczał, arcykapłani i starsi ludu, mówiąc: Jaką mocą to czynisz i kto ci dał tę moc? (24) A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zapytam i ja was o jedną rzecz; jeśli mi na nią odpowiecie, i Ja wam powiem, jaką mocą to czynię: (25) Skąd był chrzest Jana? Z nieba czy z ludzi? Mt. 21:23-25

Mojżesz powiedział: Proroka, jak ja, spośród braci waszych wzbudzi wam Pan, Bóg; jego słuchać będziecie we wszystkim, cokolwiek do was mówić będzie. (23) I stanie się, że każdy, kto by nie słuchał owego proroka, z ludu wytępiony będzie. (24) I wszyscy prorocy, począwszy od Samuela, którzy kolejno mówili, zapowiadali te dni. Dz. 3:22-24

Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów. (2) Lecz kto będzie mógł znieść dzień jego przyjścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Gdyż jest on jak ogień odlewacza, jak ług foluszników.
(23) Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana, (24) i zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą. Mal. 1;1,2, 23,24

(25) Skąd był chrzest Jana? Z nieba czy z ludzi? A oni rozważali to sami w sobie, mówiąc: Jeśli powiemy, że z nieba, rzeknie nam: Czemu więc nie uwierzyliście mu? (26) Jeśli zaś powiemy: Z ludzi, boimy się ludu, albowiem wszyscy mają Jana za proroka. (27) I odpowiadając Jezusowi, rzekli: Nie wiemy. Rzekł i On do nich: To i Ja wam nie powiem, jaką mocą to czynię. Mt. 21:25-27

Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą. Łk. 16:31


Proroctwa mają się tym do siebie, że nie odnoszą się do pojedynczych epizodów, lecz do długotrwałych procesów wydarzeń. Z tego powodu prorok akcentuje wyraźnie początek (jakby inauguracja, czy zasiew) tego procesu, który rozpoczyna się w fazie przygotowawczej (projektowej czy modelowej) i rzeczywistej. Człowiek cielesny ma możliwość uczestniczenia tylko w doświadczeniu i potwierdzeniu tej wstępnej części proroctwa, która dotyczy inauguracji, ale pokazuje mu cały proces w miniaturze, jakby w pigułce. W taki sposób otrzymujemy wiec informację i o odległym w czasie końcu (zakończenie, czy żniwo) tego procesu,.

Inauguracja jest tylko miniaturą całego procesu wydarzeń, tak jak początek wulkanicznej góry jest miniaturą jej całej. Można to jednak komuś pokazać obrazowo na modelowym przykładzie, np., w hucie przez wylewanie pod ciśnieniem, pionowo w górę surówki metalu. Podobnie pojedyncze ziarno, które jest wsiewane jest zapowiedzią zbioru tych, które z niego wyrosną w procesie wegetacji roślin. Przy zasiewie mamy małą stożkową pryzmę, a po żniwie dużą. Obie są jednokładne względem siebie. Pompowany mały balonik jest jednokładną jego miniaturą w stanie po napompowaniu go do jego dopuszczalnego rozmiaru, itp., itd. Kto zna tego rodzaju prawidłowości, ten jest w stanie przewidzieć, jaki będzie stan na końcu.

Prorocy przepowiadali przyszłe wydarzenia według zasady:

Cytat:
droga sprawiedliwych jest jak blask zorzy porannej, która coraz jaśniej świeci aż do białego dnia. Prz. 4:18 NP.
ścieszka sprawiedliwych jako światłość jasna, która im dalej tem bardziej świeci, aż do dnia doskonałego. Prz. 4:18 BG


Jeżeli prorok wypowiada się na temat przyszłości, to najpierw tylko na tyle ogólnie, na ile pozwalają dostępne mu podstawy. Następnie inny wraz z poszerzaniem się tej podstawy może wypowiedzieć się więcej, bardziej szczegółowo o tej przyszłości. W ten sposób od przedstawiania spraw ogólnych, przechodzi do coraz bardziej szczegółowych, aż do osiągnięcia pełnej jasności przepowiedni o tej przyszłości. Według tej zasady nie występuje coś takiego jak „nowe światło”, a tylko jaśniejsze światło.

Podobnie jest z rozpoznawaniem wypełniających się proroctw od ogółów do szczegółów. Przykładowo: jeżeli w zasięgu moich zmysłów pojawi się coś nowego w sposób niewyraźny, to powiem, że pojawił się jakiś obiekt. Gdy następnie poznam, że on się porusza, to tak stwierdzę. Później mogę stwierdzić czy to jest istota żywa, czy maszyna; pojazd drogowy, torowy, wodny, czy powietrzny. Wraz z dalszym jego poznaniem mogę podać markę pojazdu, model itp.
Odpowiednio do powyższego przykładu, następuje też poznawanie nowego człowieka od jego poczęcia, aż do naturalnej śmierci. W taki jednokładny sposób poznajemy też przyszłość świata. Żadne z późniejszych stwierdzeń nie będzie sprzeczne z wcześniejszym. Na tym polega postępowanie w światłości, aż do poznania doskonałego stanu przyszłości.

Tak, więc każdy prorok używa rozumu z bojaźnią dla Boga i z szacunkiem dla bliźniego, tak w sytuacji przepowiadania przyszłości, jak i w sytuacji jej rozpoznawania na podstawie zapisanych proroctw. Proroctwa były dane pod wpływem Ducha Świętego Boga Ojca (DŚBO) i tylko pod jego wpływem mogą być odczytane i rozpoznane.

Korn napisał/a:
rzekome "proroctwa" Daniela wybiegające daleko w przyszłość względem Jezusa, to także żadne proroctwa, bo nie spełniły się w jego pokoleniu.


Proroctwa Daniela spełniły się inauguracyjnie w stanie rzeczywistego ich spełniania się, zgodnie z powyższym komentarzem. On za pomocą symboli i obrazów, przedstawił nam ich projekcję w całej kompozycji. Uczynił to w czasie babilońskiej inauguracji, rozpoczynającej realizację całego procesu, obejmującego okres od 606 r. p.n.e. do 1914 r. n.e., czyli tzw. „siedem czasów pogan” i troszeczkę dalej. Te troszeczkę dalej obejmuje czas powstania społeczeństwa wyboru od I wojny światowej. Temu społeczeństwu przywrócono zmysły i władzę, tak, że otrzymało moc do zakończenia panowania monarchów, według formuły: „Król miłościwie panujący z łaski Bożej”. Będzie mu dana jeszcze większa władza, gdy powstaną Starożytni prorocy.

Aż do czasu anarchii, słudzy społeczeństwa wyboru będą szukać elektoratu w każdej kampanii wyborczej. W czasie anarchii zostanie spalony stan złudy, o którym prorokował prorok Jeremiasz, co jest napisane:

Cytat:
Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku. (20) Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie! (21) Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan (Jehowa). Jer. 16:19-21


Do przedstawicieli gliny z snu Nabuchodonozora o posągu, gliny która istnieje w związku z żelazem, ale mieni się być kamieniem, odnoszą się słowa proroka Izajasza 28:14-20:

Kod:
Słuchajcie Słowa JEHOWY mężowie szydercy. Ponieważ zachowujecie się dumnie (mówicie w sercu swoim): Uczyniliśmy przymierze obok królestwa śmierci, od otchłani  zaprowadzamy porządek proroków, bicz gwałtowny nie dosięgnie nas kiedy przejdzie; ponieważ kłamstwo uczyniliśmy schronieniem (nadzieją), fałszywą przysięgę zatailiśmy.
(zgodnie z biblijną numeracją Stronga)

c.d. wg. NP.

Cytat:
Schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody, I wasze przymierze ze śmiercią zostanie zerwane, a wasza umowa z krainą umarłych nie ostoi się. Gdy nadejdzie klęska potopu (bicz gwałtowny), zostaniecie zdeptani. Ilekroć nadejdzie, pochwyci was, a będzie nadchodzić każdego ranka, we dnie i w nocy i tylko grozą będzie rozumienie objawienia. Gdyż za krótkie jest łoże, aby się można wyciągnąć, a za wąskie przykrycie, aby się można otulić.


Uczyniliśmy przymierze - zawarliśmy układ, jak kamień z Dan 2;34,35;
królestwa śmierci - królestwa posągu z 2 rozdz. Daniela, chociaż są gliną;
od otchłani - bestia występująca z otchłani błędu;
bicz gwałtowny – z Iz 11:4 i 2Tes 2:8
fałszywa przysięga - dotyczy np. tłumaczenia Mt. 28:19 tak: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego; zamiast – dla sławy Ojca i Syna i to Duchem Świętego, albo co jest poprawniejsze, dla sławienia Pana Jezusa, czyli Syna Bożego. Kto ma jego ten ma i Ojca.

Co się więc wypełniło z proroctwa Daniela? Otóż rozpoznaję wyraźnie, że według historii, powstała cywilna władza cesarska.

Kod:
w. 20 (wtedy) zostanie ustanowiony (5975) następny (5921) urząd (3653), /gdy/ roześle-wyprawi (5674) poborców podatków (5065) /w/ chwale (1925) królestwa (4438); okaleczony (7665) /w swym/ pierwszym (259) okresie (3117), /będzie/ nieprawy (3808) w rozgniewaniu (639) /i/ nieprawy (3808) w walce (4421).


następny urząd – chodzi o następny urząd po urzędzie królewskim, czyli po tym istniejącym w państwie Macedońskim. Następnym był, więc urząd cesarski w Imperium Rzymskim.

Pierwszy okres - to antyczny Rzym cesarski, a w ogólności władza cywilna, albo władza zwierzchnia.

Kod:
w. 21 Ukaże się (5975) nikczemnik (959) na (5921) /jego/ urzędzie (3653), /który/ nieprawość (3808) rozkrzewi (5921) w (5921) majestacie (1935) władzy królewskiej (4438). Przychodząc (935) w pokoju (7962), chwyci (2388) królestwo (4438) obłudnie, pochlebstwem (2519).


Na urzędzie cesarskim, najpierw w potajemny sposób działała tajemnica nieprawości, czyli wielki róg kozła z 8 rozdziału Ks. Daniela, a później pod postacią papiestwa, człowiek grzechu zasiadł w Kościele.

nikczemnik - król niewstydliwej twarzy i chytry, z Dan 8:23

Z Dan. 11:21 harmonizuje również, tłumaczenie Dan 11:27

Kod:
Dwojakim (8147) królowaniem (4428) potajemnie (3824) szkodzić będzie (4827) a przy (5921) jednym (259) stole (7979) fałszywe (3577) obietnice uczyni (1696), /ale/ niepewnym (3808) zostanie (6743), z tego powodu (3588), /jego/ trwanie, panowanie (5750) dokończy się (7093) /w/ czasie zamierzonym (4150) tzn. w czasie ostatecznym.


szkodzić będzie - Dan 7:8,20,24; 8:9-12,23-25
przy jednym stole – z pozostałymi siedmioma królami z Dan 7:20, dla nich - fałszywe obietnice uczyni, Obj 13:11-14

Z powodu takiego zwodniczego działania sąd nad systemem papieskim rozpoczął się od Wielkiej Rewolucji Francuskiej i był kontynuowany w Wiośnie Ludów, Zjednoczeniu Włoch i likwidacji Państwa Kościelnego, Wielkiej Rewolucji Październikowej, Wspólnocie Państw Socjalistycznych, drugim etapie Solidarności (gdy kamień młyński zostanie wrzucony do morza) i w anarchii, gdy jako rozgrzany roztrzaska się z powodu zetknięcia z wodą.

Cytat:
Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić. (27) Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane. Dn. 7:26,27


Sąd ten jest, więc całym pasmem wstrząśnień, smagania i leczenia, spazmów porodowych i ulg, czyli wytracaniem aż do końca, co jest zgodne z treścią Izj. 28:19

Cytat:
Gdy nadejdzie klęska potopu (bicz gwałtowny), zostaniecie zdeptani. Ilekroć nadejdzie, pochwyci was, a będzie nadchodzić każdego ranka, we dnie i w nocy i tylko grozą będzie rozumienie objawienia.


Do wydarzeń wypełniających się z proroctwa Daniela, należy też powstanie urzędu w Islamie, o czym jest napisane w Dn. 11:7, a także powstanie ogólnoświatowego systemu z Dn. 11:36-39. Dzieło to rozpoczęła WRF i Napoleon w swej kampanii na Egipt. Ponadto od XIX w, trwa rozmnożenie się umiejętności.

Korn napisał/a:
Mesjasz to bardzo zagadkowa postać, są różne opinie na ten temat, i to nawet wśród samych Żydów. Jedni wierzą w Mesjasza drudzy nie. Są też tacy co wierzą w dwóch Mesjaszy. Żydzi wypisali całą paletę zagadnień po jakich poznamy "prawdziwego Mesjasza" A dla mnie w tej kwestii nie są ważne żadne proroctwa, tylko mglista wypowiedź Mojżesza z której za bardzo nic nie wiemy i z której właściwie nic nie wynika. Nie można tej wypowiedzi Mojżesza dopasować do konkretnego okresu czasu.

Dla ortodoksyjnych Żydów bardzo ważnym argumentem w tej kwestii, ma być uznanie przez Mesjasza Tory ustnej, jeżeli Mesjasz jej zaprzeczy to znaczy, że nie jest Mesjaszem prawdziwym.

Swój stosunek do nauk żydowskich, Pan Jezus wyraził następująco:

Słyszeliście, że powiedziano wam, a Ja wam powiadam
Wiążą ciężkie brzemiona na ludzi
Lud ten zbliża się do mnie ustami swymi
Nie uznali Go za Mesjasza, a tylko obłudnie za nauczyciela, gdyż zarzucili mu, że ma demona, szaleje i mocą księcia demonów wypędza demony. W związku z tym Pan Jezus powiedział im, że nie ujrzą go aż do czasu, gdy powiedzą” Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. Dopiero wtedy, gdy będzie na nich wylany duch łaski i błagania, to będą nawet płakać i błagać o przebaczenie. Poznają go wszyscy, którzy go przebodli, czyli Żydzi i poganie, dlatego wszystkie narody będą płakać i narzekać z tego powodu, co uczynili Chrystusowi i jego Kościołowi, Zac. 12:11-13; Ap. 1:7; Mt. 24:30,31

Korn napisał/a:
A teraz zadanie dla Ciebie. Podaj mi chociaż jeden wersecik z Tory gdzie zapisano czy wspomniano o jakieś Torze ustnej-podaj mi jeden malutki wersecik. Będę bardzo wdzięczny.


Nie wiem, po co Tobie jest potrzebny taki wersecik?
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10