Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-01-08, 23:14
W OBRONIE BOGA
Autor Wiadomość
nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2015-02-04, 20:57   

waldek S napisał/a:
Czy nie jest to prawidłowością, że energia/duch która do Boga wróciła – od Boga wyszła?

Naturalnie, że tak. Bóg ożywia wszystko i wszystko stwarza.
Ja go po prostu inaczej nazywam i inaczej postrzegam.
A pamiętaj, że każdy postrzega Boga, tak jak on sobie tego życzy.

waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2015-02-05, 15:04   

Nesto
Niezmiernie się cieszę, że uważasz siebie za Dziecko Boga!
Wiedziałem, że prędzej czy później do tego dojdziesz!!!
Dlaczego to wiedziałem? – ponieważ zauważyłem, że się zastanawiasz i rozmyślasz nad każdą odpowiedzią – a to wystawia tobie bardzo dobre świadectwo.
Jeżeli człowiek zacznie rozmyślać/zastanawiać się nad: skąd się wziął? Dokąd zmierza? Po co istnieje?
To prędzej czy później musi się „otrzeć” o Stwórcę, bo inaczej to życie niemiałoby sensu!!!

Człowiek jest stworzony do życia wiecznego, tylko ten proces jest zahamowany przez nasze grzechy.

Zapewne wiesz, że człowiek co jakiś czas wymienia na nowe: skórę, krew, kości itd. Po jakimś czasie replikowane części człowieka stają się coraz gorsze od pierwowzoru i to powoduje że się starzejemy następnie umieram w konsekwencji tego.
To już zaświadcza, że człowiek ma predyspozycje do życia wiecznego – być może, teraz wystarczy tylko, żeby Bóg jakiś gen odblokował w taki sposób żeby replikacja trwała w nieskończoność i żeby replikowane elementy człowieka nie były gorsze ale się ulepszały od pierwowzoru, to w tedy człowiek odmłodniej do stanu najlepszego jaki ma zakodowany w genach, natomiast jego rozwój będzie trwał w nieskończoność.

Czy dla Stwórcy wszechświata jest jakimś problemem tego dokonać?

Skoro jest w wszechświecie „jakaś” potężna moc która jest wieczna, możemy założyć, że jest wieczna ponieważ skoro istnieje do dzisiaj świat uporządkowany – który to każdy człowiek może zobaczy, to musi i istnieć ta wielka moc która to stworzyła – myślę, że jest to logiczne?
Dlatego, możemy wyciągnąć takie wnioski, że jest to moc wieczna!

Teraz proszę się zastanowić, czy byłby problem dla tej potężnej mocy, zrodzić mniejsze moce podobne do siebie i ubrać je w ciało, krew, rozum i zaszczepić im życie wieczne, bądź tylko stworzyć istoty duchowe bez ciała - aniołów?

Myślę, że nie było to żadnym problemem dla naszego Ojca Stwórcy!!!

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2015-02-05, 17:18   

Nie chodzi o to co jest problemem dla Boga, a co nie jest.
Życie wieczne jako oddzielna "osoba" byłoby gorsze od śmierci wiecznej i nosiło znamiona piekła.
Wyobraź sobie miliardy lat, przez które nie masz co robić. Wszystko się znudziło, o wszystkim rozmawiałeś, wszystko poznałeś, wszędzie byłeś itp. Na dodatek niczego nie potrzebujesz. Obłęd. Nawet samobójstwa nie możesz popełnić :-D

Człowiek umiera. Bezpowrotnie. Ciało rozsypuje się w proch. Koniec.
Energia (duch) jednoczy się z Bogiem.
Być może zachowując WSZYSTKIE odczucia ziemskie i pamiętając WSZYSTKO.
Taki koniec bardziej mi odpowiada, niż królowanie jakieś tam. Bo na czym niby miałoby polegać?
Czemu wszyscy tak bardzo przyziemnie przywiązani sa do swoich ciał?

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-03, 22:00   Re: W OBRONIE BOGA

ata333 napisał/a:
opisy dotyczące Boga Jego natury i charakteru.. w S.T sa poprzez DOSLOWNE, LITERALNE ich zrozumienie.. wprost jak dla mnie powodem szkalowania DOBREGO IMIENIA BOGA.. i niemal bluźnierstwem w stosunku do Niego

chrześcijanie wyznający zasadę SOLA SCRIPTURA.. w tym NATCHNIENIA Pisma.. wywodzącego się z tej zasady.. bardzo się mylą.. przypisując Bogu.. cechy ..widziane i rozumiane jedynie z punktu widzenia starożytnych.. prymitywnych jeszcze bądź co bądź społeczności.. które np.. pojecie SPRAWIEDLIWOSCI widzieli /rozumieli w taki oto jeszcze BARBARZYNSKI sposób:

Cytat:
(Ps 44(43),6l; BT)

"Dzięki Tobie nacieramy na naszych wrogów i naszych napastników depczemy w imię Twoje"

(Ps 58, 11)

Sprawiedliwy się cieszy, kiedy widzi karę, myje swoje nogi we krwi niegodziwca.

Jak można odczytać powyższe teksty na podstawie Konkordancji Stronga?

Kod:
Z powodu (8902) nieprzyjaciół (6862) prowadziliśmy wojny (5055), deptaliśmy (947) sławę (8034) powstających (podburzających, sprawiających poruszenie – 6965). Ps 44:6

Raduje się (8055) sprawiedliwy (usprawiedliwiony - 6662),  gdy (3588) od czasu do czasu (6471) widzi (2372) pomstę (5359) krwi (1818), obmywającą (7364) winę grzechu (7563). Ps. 58:11

W jaki sposób w powyższych tłumaczeniach, SOLA SCRIPTURA szkaluje DOBRE IMIĘ BOGA?

W związku z dostrzeżeniem potrzeby w tym zakresie, zakładam wątek SOLA SCRIPTURA W OBRONIE BOGA
http://biblia.webd.pl/for...p=409144#409143
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

Odpowiedz do tematu