Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy oszuści żerują na prześladowanych chrześcijanach?
Autor Wiadomość
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 14:34   Czy oszuści żerują na prześladowanych chrześcijanach?

Rethel napisał/a:
Można także wpłacić w obecnym czasie na pomoc prześladowanym
chrześcijanom w Iraku i Syrii - bardzo pilne, tylko trzeba uważać na oszustów.


Jakiś czas temu chcąc wpłacić parę złotych prześladowanym w Kalifacie,
napotkałem pewien dylemat. Kilka organizacyj deklaruje w internecie że
zbierają pieniądze na taką pomoc. Czasem przedstawiały się krajowymi
reprezentacjami jakichś zagranicznych organizacyj... Przeczesałem kilka
stron takich bytów i powziąłem wątpliwość, czy są one okay, ponieważ, z
reguły nie mają normalnego adresu (lecz tylko skrytkę pocztową), często
nie prezentują żadnego wpisu do odpowiedniego rejestru państwowego.
Wobec bardzo poważnych wątpliwości wpłaciłem w końcu na "Caritas" na
odpowiednie do tego celu przeznaczone konto. Czy to możliwe, że żerują?
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-11-11, 15:07   

Rethel napisał/a:
Czy to możliwe, że żerują?

Mozliwe, ponieważ takie konta nie są weryfikowane. Jedynym momentem ich weryfikacji jest wpływ z 1% podatku, ewentualnie darowizna, czy zapisanie majątku. Po wpłacie z konta nie masz szans weryfikacji i nikt tego nie sprawdzi. Po wcześniej podanych formach wpłaty są one regulowane i sprawdzane :-)
Caritas jest godny zaufania, bo tam są różne rodzaje wpłat i są sprawdzane dzięki temu :-)
Jeśli dana organizacja nie zezwala na takie wpłaty to najprawdopodobniej oszuści.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-11-11, 21:49   

Jak połowa fundacji.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-16, 23:23   

Możliwe - takie czasy mamy, że słowa honor , uczciwość i moralność - wraz z zanikiem religii zanikają
ja wspomagam taką , którą znam od dawna i czasami ich wspieram i współdziałam z nimi w rożnych akcjach
ostatnio przysłali mi "rozliczenie" ze zbiórki CitizenGo:

Cytat:
Chociaż, muszę przyznać, nie zaskoczyło mnie to...

W październiku prosiliśmy o pomoc dla naszych braci i sióstr - prześladowanych chrześcijan - z Iraku i Syrii. Reakcja citizenowych przyjaciół z całego świata była naprawdę spektakularna.

Poprosiliśmy wtedy o pomoc w realizowaniu dwóch celów: wysłania pomocy humanitarnej do naszych prześladowanych sióstr i braci oraz o pomoc w informowaniu świata o dramacie, jaki się tam rozgrywa, w tym także o dalsze motywowanie do działania (aby nie przestać zajmować się tematem i podejmować aktywności na rzecz przeciwdziałania tej tragedii), co musi przyczynić się w końcu do ukrócenia tego ludobójstwa.

Sumując wpłaty z wszystkich krajów, zebraliśmy 966.947 zł. Zamierzamy 580.168 zł, czyli 60% zebranej sumy, przekazać trzem chrześcijańskim organizacjom, które działają w tamtym regionie: Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Open Doors - W służbie prześladowanych chrześcijanom na świecie i Catholic Near East Welfare Association (Katolickie Stowarzyszenie na Rzecz Bliskiego Wschodu, CNEWA). Organizacje te wykonują ogromnie ważną pracę na rzecz prześladowanych chrześcijan. To bohaterowie. I wszystko, co możemy im dać, nie jest wystarczające. Wiemy, że są też inne organizacje pozarządowe, które wykonują niesamowitą pracę, ale musieliśmy dokonać wyboru i nie ulega wątpliwości, że te trzy wyselekcjonowane grupy spełniają najważniejsze kryteria, jakimi kierowaliśmy się podejmując decyzję: dostarczają skuteczną i bezpośrednią pomoc humanitarną w tym regionie.

Jak zapowiadaliśmy prosząc o Państwa pomoc, pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone do promocji szerokiej opinii publicznej międzynarodowych inicjatyw w tym obszarze oraz do aktywności obywatelskiej, która będzie żądać od międzynarodowych instytucji oraz od rządów przyjęcia na tyle skutecznych środków, które NATYCHMIAST zatrzymają prześladowania i rzeź chrześcijan w Iraku i Syrii (i wszędzie tam, gdzie dochodzi do prześladowań).


https://donate.citizengo.org/pl/
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10