Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KBWCH
Autor Wiadomość
agneess 

Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-10-20, 09:20   

Fakt sporo sie mówi w KBWCH o finansach . Muszę przyznać że mnie to troszke irytuje.Ostatnio słucham kazań pastora innego kościoła i on również przywiązuje dużą wagę do tej dziedziny.Wniosek taki,jeśli jest zachowana zasada podstawowa-Bóg na pierwszym miejscu to jest OK.Nie można Bogu służyć i mamonie, człowiek może mieć tylko jednego pana, na pierwszym miejscu w twoim życiu, może być tylko jedna osoba- Bóg.
To nie oznacza że mamy życ w ubóstwie.Jana 10:10 Bóg daje nam życie i obfitość tego co do życia jest potrzebne.Chce nam błogosławić również w finansach i to w sposób nie gorszy, niż Abrahamowi. :-D

marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-21, 09:13   

agneess,
agneess napisał/a:
To nie oznacza że mamy życ w ubóstwie.Jana 10:10 Bóg daje nam życie i obfitość tego co do życia jest potrzebne.Chce nam błogosławić również w finansach i to w sposób nie gorszy, niż Abrahamowi

Ta obfitość nie musi oznaczać bogactwa jakie miał Abraham. Obfite życie to takie które dotyczy sfery ducha, duszy i ciała. Jeśli obfitość dla ciała miałaby zakłócać obfitość dla ducha to nasz dobry Ojciec wstrzymuje obftość finansową dla naszego dobra:)
1 Tym 6:3-11
"Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością,
jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia,
ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku.
Wielkim zaś zyskiem jest pobożność wraz z poprzestawaniem na tym, co wystarczy.
Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy z niego wynieść.
Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni!

A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie.
Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami.
Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością!"
:-)

sylka 

Wysłany: 2006-10-22, 01:33   

Marek ,żeby miec dzisiaj w polskich warunkach żywność,odzienie i dach nad głowa ( czyli pozaplacane wszystkie rachunki ) to trzeba miec niezłą robotę, nieźle płatną - zwłaszcza jak sie ma 4 dzieci ! A co dopiero jak sie ma ich wiecej !!!
No i oczywiscie nie miec zadnych długów, kredytów itp, a w dodatku wspierac hojnie kazdą dobra sprawe - na to nie wystarczy zasiłek z opieki spolecznej .

marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-24, 13:44   

sylka napisał/a:
Marek ,żeby miec dzisiaj w polskich warunkach żywność,odzienie i dach nad głowa ( czyli pozaplacane wszystkie rachunki ) to trzeba miec niezłą robotę

Sylkuś, a Mat 6:33 nie działa w polskich warunkach?
Popatrz na ptaki niebieskie :-D Te polskie tez Bóg karmii...

agneess 

Wysłany: 2006-11-13, 09:53   

Bóg wyposaża.On jest w stanie dać nam wszystko czego potrzebujemy.

Ale szukajcie najpierw królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia. Mat.6,33-34

Obietnice Boże są skuteczne ! :-D

agneess 

Wysłany: 2007-05-24, 20:23   

1-3 Czerwiec:

Konferencja dla dzieci w Kaliszu

saraj00 
saraj00

Wysłany: 2007-09-02, 22:17   SEMINARIUM

w KBwCH w Bytomiu będa odbywały sie seminaria prowadzone przez pastora Paliwode (dla wszystkich chętnych bez względu na kościół (denominacje) mniej więcej raz na miesiąc w czwartki w godzinach wieczornych
terminy dokładne i tematyka jeszcze nie sa znane w planach jest o autorytecie wierzącego
jeżeli ktoś by był chętny to się zgłaszać do mnie to podam bliższe info jak bedzie wiadomo

dla mieszkańców Bytomia i okolic w środy będzie odbywa sie szkoła wiary od 12.09 o 18.00 powtórka z zeszłego roku Duch dusza i ciało a potem dalszy ciąg :)

agneess 

Wysłany: 2007-09-04, 07:38   

Konferencja "Powrót do domu Ojca II"
12-14 października 2007 w Kaliszu

Zapraszam do Kalisza na konferencję Ruchu Polska dla Jezusa, z udziałem Aliny Wieji, Henryka Wieji, Małgorzaty Olszewskiej, Andrzeja Nędzusiaka, Jerzego Rycharskiego, Bogdana Olechnowicza, Wiesława Ziemby, Ricka Watkinsa. Konferencja w calosci poswiecona będzie tematowi ojcostwa.
Więcej info znajdziecie tutaj : http://www.polskadlajezusa.org/wydarzenia.php

Aldona Adamiak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-18, 13:23   znam taki kosciól

hej..jestem z kosciola MD i znam kosciol KBwCH i wiem co głosza .ps.pozdrawiam KBwCH z Klisza :lol:

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-18, 14:40   

I Tutaj Ciebie witam. :friends:

agneess 

Wysłany: 2010-01-17, 15:09   

U nas w kościele jest duża swoboda jeśli chodzi o uwielbienie,każdy robi to co DŚ mu podpowiada... :-D

Ciekawi mnie dlaczego Nike więcej nie chce pójść do kościoła protestanckiego gdzie modlą się językami?

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2010-01-17, 18:14   

Pisałam już gdzieś na forum. Wystraszyłam się tych modłów. Jeden hałas, bełkot i co zrozumiałam, to szarararbrarbrarabarabara. nie uważam, że jest to szczera modlitwa i,że w ogóle Bóg ją rozumie. Oczywiście nie dotrwałam do końca, wystraszyłam się i uciekłam do domu i prawie ze strachu w butach pod kołdrę weszłam. więcej ja już na takie spotkanie nie pójdę.

IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 18:18   

Skąd ja znam te nazwisko Wieja? Piszą Oni o kwestiach rodziny, etc. ?

makabi 

Wysłany: 2010-01-17, 19:23   

Wieja Henryk i Alina

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2010-01-17, 21:30   

agneess napisał/a:
U nas w kościele jest duża swoboda jeśli chodzi o uwielbienie,każdy robi to co DŚ mu podpowiada... :-D

Ciekawi mnie dlaczego Nike więcej nie chce pójść do kościoła protestanckiego gdzie modlą się językami?
Byłem nieraz w KBWCH przy okazji podróży. Swoboda - tak. Duch św.? Zależy od tamtejszych ludzi i od samego DŚ oczywiście. Nie jestem tu czarno biały w ocenach. Co do przypadku Nike, nie dziwi mnie to z pewnego jednego powodu - uważa zapewne iż u siebie (nie pamiętam gdzie i czy wiadomo gdzie) jest jej lepiej. I ma w sumie do tego prawo. Poznałem wielu różnych protestantów, są na tyle różni co niezależni. Uważam to za wartość, nie przytyk. To samo założenie dotyczy KBWCH choć myślę w Polsce są młodsi niż mój starz wiary. Anioł lub diabeł tkwi zawsze w szczegółach.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu