Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sola Fide
Autor Wiadomość
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-08-11, 19:29   

Bob, Miałem na myśli to, że to Kościół napisał Biblię. Może trochę się przejechałem, z tym, że Biblia nie tworzy Kościoła, ale nie Ona sama, także Tradycja. Przepraszam. Tak czy inaczej Kościół Ją napisał.

Wasiczek, Nie zaprzeczałeś, ale napisałeś, że Kościół jest nieomylny. Ja Ci tutaj chciałem wyjaśnić, to, że jeśli Kościół jest nieomylny, to Biblia także może nie być Słowem Bożym, a słowem człowieka. Zastanów się, czy Jezus na prawdę chciałby nieomylnego Kościoła? On był mądry i wszystko wiedział. Jeśli Kościół jest omylny, to nasz Pan takiej Wspólnoty Dzieci Bożych nie zakładałby, a jednak założył, i dał nam Ducha Świętego, aby ten współczesnym Kościołem kierowa. Ja nie mówię, że przedstawiciel nieomylnego Kościoła może zabłądzić, nawet biskup, ale nie cały Kościół. Nie mówię też, że nauka tego Kościoła jest nauką łatwą, bo dla niektórych osób taką może nie być.

Wasiczek napisał/a:
Gdzie jest o wniebowzięciu Maryi


To jest w Tradycji Kościoła, możliwe także, że Apokalipsa i objawienia z niewiastą obleczoną 12 gwiazdami, mówi nam o tym, że Maryja została zabrana do nieba, nie wiem jak stoi w tej sprawie Kościół katolicki.

Wasiczek napisał/a:
Gdzie w Biblii jest o modlitwie do zmarłych?


To jet chyba trochę inaczej, pewnie zostało to ogłoszone na którymś z soborów.

A co do tego ostatniego, to nie znam tej historii, niestety, może zapoznałbym się z tym, ale mam słabego neta, niestety. I to pewnie nie ma nic związanego z nieomylnością Kościoła. Także koniec już offtopu, naprawdę. Rozmawiamy o Sola Fide.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-11, 20:04   

Czernin napisał/a:
To jest w Tradycji Kościoła, możliwe także, że Apokalipsa i objawienia z niewiastą obleczoną 12 gwiazdami, mówi nam o tym, że Maryja została zabrana do nieba, nie wiem jak stoi w tej sprawie Kościół katolicki.


12. rozdział Apokalipsy mówi o Kościele Chrystusa, a nie o wniebowzięciu Maryi. Może jeszcze powiesz, że jak Bóg zabrał Eliasza, to równie dobrze mógł zabrać Maryję?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-08-11, 20:05   

Czernin napisał/a:
Miałem na myśli to, że to Kościół napisał Biblię. Może trochę się przejechałem, z tym, że Biblia nie tworzy Kościoła, ale nie Ona sama, także Tradycja. Przepraszam. Tak czy inaczej Kościół Ją napisał.


Który kościół napisał Biblię?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-08-11, 20:06   

Wasiczek napisał/a:
12. rozdział Apokalipsy mówi o Kościele Chrystusa,


A gdzie tam występuje kościół?
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-11, 20:23   

Bobo napisał/a:
A gdzie tam występuje kościół?


Pomyliłem się. Niewiasta to wierni Izraelici.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-08-11, 20:48   

Wasiczek napisał/a:
Pomyliłem się. Niewiasta to wierni Izraelici.


Jak na to wpadłeś?
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-11, 21:06   

Bobo napisał/a:
Jak na to wpadłeś?


Ap 1:12
Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.


Te 12 gwiazd kojarzę z 12 plemionami Izraela. Na podstawie tego sądzę, że chodzi właśnie o Izraelitów. Nie jestem niestety tego pewny.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-08-11, 21:25   

Wasiczek napisał/a:


Gdzie w Biblii jest o modlitwie do zmarłych?


Odnośnie modlitw za zmarłych, KK odwołuje się do Drugiej Księgi Machabejskiej 12. 44.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-08-12, 14:01   

RN, Kiedyś już widziałem ten werset i nie mogłem znaleźć w Biblii, ale wiedziałem że jest w ST. Teraz już będę wiedział gdzie on jest, dzięki ;-)

Tutaj zaważmy, że można poprzeć doktrynę czyśćca, oczywiście w Nowym Testamencie jest kilka wersetów mówiących o tym, ale teraz popatrzmy:

Potem Juda zebrał wojsko i powiódł do miasta Adullam. Ponieważ zaś wypadł siódmy dzień, zgodnie ze zwyczajem oczyścili się i tam spędzili szabat. Następnego dnia w tym czasie, w którym należało już to wykonać, żołnierze Judy przyszli zabrać ciała tych, którzy polegli, i pochować razem z krewnymi w rodzinnych grobach. Pod chitonem jednak u każdego ze zmarłych znaleźli przedmioty poświęcone bóstwom, zabrane z Jamnii, chociaż Prawo tego Żydom zakazuje. Dla wszystkich więc stało się jasne, że to oni i z tej właśnie przyczyny zginęli. Wszyscy zaś wychwalali Pana, sprawiedliwego Sędziego, który rzeczy ukryte czyni jawnymi, a potem oddali się modlitwie i błagali, aby popełniony grzech został całkowicie wymazany. Mężny Juda upomniał lud, aby strzegli samych siebie i byli bez grzechu mając przed oczyma to, co się stało na skutek grzechu tych, który zginęli. Uczyniwszy zaś składkę pomiędzy ludźmi, posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech. Bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu. Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda - była to myśl święta i pobożna. Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechu.

W Biblii Poznańskiej jest 46 wersetów w 12 rozdziale, a w Tysiąclecia 45, ciekawe.

KK naucza, że czyściec to stan, w którym człowiek oczyszcza się z grzechu, by później mógł oglądać Boga i zmartwychwstać.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-08-12, 16:40   

Ten fragment, który zacytowałeś ma być podobno podstawą do nauki o czyścu dla KK.
Oprócz tego jest jeszcze fragment w Księdze Mądrości Syracha 7.33.

''Miej dar łaskawy dla każdego, kto żyje, a nawet umarłemu nie odmawiaj łaski''.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-08-13, 01:26   

Listek napisał/a:
Jezus wypełniając Prawo Boże i zawarte w nim proroctwa zaświadcza o prawdzie słów, które powiedział Bóg.W Chrystusie słowa Boga stają się rzeczywistością ,tzn, widzimy ich wypełnienie w realu.Wtedy łatwiej wierzymy w proroctwa jeszcze nie wypełnione.
Jezus jest w centrum naszej wiary. Wiara ta jednak nie polega na naszych osiągnięciach, bo pozbawiałoby to mocy łaskę. Wówczas mielibysmy zapłatę za naszą pracę, a tylko Jezus się napracował dla naszego zbawienia. Reszta (wiernych) pracuje dla Jezusa ale nigdy Mu niczego nie zrównoważy.

Czernin napisał/a:
A i jeszcze
Wróć z łaski swojej do tego, co napisałem o uczynkach.
Czernin napisał/a:
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. (2P 1,20)

Czyli jeśli jestem chrześcijaninem i działam zgodnie ze swoim sumieniem, to mogę
Czyli zastosuj to do siebie najpierw.
Czernin napisał/a:
a działamy słowem i czynem, ku zbawieniu

wróć:
Czernin napisał/a:
Czyli nie wystarczy mówić, nie wystarczy ogłosić Jezusa Panem, trzeba coś zrobić, aby osiągnąć zbawienie, prawda?


i jeszcze raz:

Cytat:
(9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. (12) Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.


Z tego wersetu nie wynika to co napisałes, więc dowód mylisz z tezą. Nie ważne ile innych rzeczy mi jeszcze napiszesz jesli przeskakujesz co drugą.
Czernin napisał/a:
Jest takich kościołów w samym protestantyzmie między 22 a 36 tys. Szok, sam nie pomyślałbym.
A warto. Pomysl.
Czernin napisał/a:
I teraz takie pytanie, który z tych kościołów wyrasta z pierwotnego Kościoła, który tworzyło pierwotne chrześcijaństwo w pierwszych wiekach tej religii, i czy jakaś z tych wspólnot ma autorytet nadany przez Jezusa Chrystusa. Czy może sam jakiś z tych kościołów nadał sobie autorytet?
Pytanie musi, szczególnie na tym forum pozostać otwarte. Udzielanie prostych odpowiedzi nic nie zmieni. Jezus powiedział: po owocach ich poznacie. A uczniów po miłosci wzajemnej. Proste? To zależy dla kogo. Dla operujących "wielkimi" organizacjami to powinno być trudne. Jezus nie zakładał koscioła, na którego nie miałby wpływu. Por., cóż z tego, że prorok namascił Saula, jak wkrótce go "odmascił"? Saul przestał zwyczajnie spełniać wymagania wstępne do bycia królem wg założeń bożych. Pozostał formalnie nim do swej smierci, jednak jego funkcję spełniał już wczesniej Dawid. Podobnie rzecz się ma z moim zdaniem bzdurną sukcesją. Saule mogli sobie namaszczać co chcą, to nie może wpłynąć na łaski u Boga. Liczą się czyny powiedziałes. Otóż to. W tym sensie masz rację. Reszta do weryfikacji.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Monika K.

Wyznanie: katolicyzm
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 56
Wysłany: 2014-11-12, 10:43   

Tu macie wszystko ładnie wyjaśnione:
http://www.mostholyfamily...one_refuted.mp3
_________________
www.vaticancatholic.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10