Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym się różni Kościół Wolnych Chrzescijan od Baptystów?
Autor Wiadomość
ultimategift 

Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 10
Wysłany: 2013-01-28, 09:57   Czym się różni Kościół Wolnych Chrzescijan od Baptystów?

I również od Kościołów Chrystusowych? Szukałam info w Internecie, ale oni bardzo podobnie interpretują Pismo wiec nie wiem czym sie roznia.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-01-30, 08:00   

Kościół Wolnych Chrześcijan prezentuje teologię dyspensacjonalną, cesacjonistyczną, ma charakter konserwatywny, m.in. kobiety nakrywają głowy podczas religijnych spotkań, i preferuje system bezpastorowy, tzn. zborem zarządza rada starszych; chociaż i to zapewne może zależeć od zboru. Różnicy między Kościołem Chrystusowym a Kościołem Chrześcijan Baptystów nie ma właściwie żadnej, a jedyna dotyczy czasu powstania. Baptyści są starszym Kościołem, zaangażowanym ekumenicznie, natomiast Chrystusowcy wywodzą się z ruchu restarocjonistycznego, i oba kościoły chętniej przyjmują nowinki religijne, np. dopuszczanie charyzmatów. Różnica między KWCh, a KChB i KCh (dawniej Wspólnota Kościołów Chrystusowych) więc jest taka jak rzecz się ma w Kościele katolickim, gdzie ma się do czynienia z nurtem tradycjonalistycznym, a zwolennikami posoborowego otwarcia na świat.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-01-31, 07:58   

Powiem tak nie za ciekawe :D nie znam się na Kościołach ale przeraża czasem liczba zasad nie Biblijnych które nie są powiązane dla dobra ludzi do żadnej interpretacji życia chrześcijańskiego. Nie piszę ubierz się ladnie tylko nos coś na glowie bo... Jestes kobieta :) wspaniałe troche podobne do mini soborów katolickich. niesamowite co to nie wymyśla i po co się dzielą niektórzy Protestanci :) żeby mieć inny kolor czapki X]

Charyzmaty znane są już dosyć mocno od 1 wieku naszej ery także fajnie że baptysci uznają je już za nowinkę :) jakiś plus się należy napewno.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-01-31, 17:07   

Nie bardzo wiem dlaczego u ewangelikalnych takie rozdrobnienia, bo nie jestem chrześcijaninem ewangelikalnym. Niemniej podejrzewam, że jest tak jak w katolicyzmie, gdzie jednych gorszy stanie duchownego tyłem do ołtarza, czy przyjmowanie przez wiernych komunii na stojąco. Ten sam schemat, lecz nieco inny kierunek myślenia.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12