Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adwentyści
Autor Wiadomość
adzient 

Wysłany: 2011-10-04, 19:49   

D. R. napisał/a:
Niech Adzient wybiera, czy chce być w czymś, co wywodzi się z fałszywych proroctw i nie jest od Boga, czy chce faktycznie mieć czyste sumienie i być w prawdzie

Jeżeli pójdziemy tym tropem to Kościół Katolicki wywodzi się od Żydów ,którzy zamordowali Jezusa.
Jesteście ich spadkobiercami ,tak jak my baptysty Millera i innych protestantów ,o których nie wspomniałeś. ;-)

Tak należy rozumieć to pojęcie.
Polega ono na nawiązaniu do nauk poprzedników.Nauk uznanych za biblijne.I nie ma tu znaczenia ,że poprzednik był w błędzie.Myli się każdy.
Mnie interesuje to ,że odkrył on chociaż jedną naukę prawdziwą i tej się tylko trzymam.

http://pielgrzymka.konin....=article&id=249

Dużo tych katolickich proroków powstało. :mrgreen:

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2011-10-07, 12:06   

Czy ja jestem od Boga a papież od szatana > czy odwrotnie to niedługo się wyjaśni.
Ja powiedziałem że Bóg unicestwi armie USA , Rosji i NATO,
Za tydzień po mojej wypowiedzi papież w Watykanie krzyczał " Nie wierzcie że Bóg ma jakieś armie przeciwko dywizjom"
Kto mówił prawdę ten jest od Boga kto kłamał jest od diabła. Bo on jest kłamcą od początku jest "ojcem" kłamstwa

adzient 

Wysłany: 2011-10-09, 13:57   

janwisniewski68 napisał/a:
Za tydzień po mojej wypowiedzi papież w Watykanie krzyczał " Nie wierzcie że Bóg ma jakieś armie przeciwko dywizjom"

"(42) A to, że palce u nóg były po części z żelaza, a po części z gliny, znaczy, że królestwo będzie po części mocne, a po części kruche. (43) A że widziałeś żelazo zmieszane z gliniastą ziemią, znaczy: zmieszają się z sobą, lecz jeden nie będzie się trzymał drugiego, tak jak żelazo nie może się zmieszać z gliną. (44) Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki, (45) jak to widziałeś, że od góry oderwał się kamień bez udziału rąk, rozbił żelazo i miedź, glinę, srebro, złoto. Wielki Bóg objawił królowi, co potem się stanie. Sen jest prawdziwy, a wykład jego pewny. "Dan 2

"(12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem. (13) Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu. (14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni. "Ap 17

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2011-10-09, 15:11   

Jaki widzisz związek z moją wypowiedzią ???

adzient 

Wysłany: 2011-10-09, 15:31   

Podałem teksty popierające tę wypowiedź.
Być może inaczej ją rozumiem ale teksty te mówią o jakiejś walce z jakimiś królestwami.

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2011-10-09, 16:18   

adzient napisał/a:

Podałem teksty popierające tę wypowiedź.
Być może inaczej ją rozumiem ale teksty te mówią o jakiejś walce z jakimiś królestwami.

Powiem ci że Daniel jest trudny ja mam wrażenie że kolejność jest poprzestawiana ..
To co cytowałeś to wojska Goga przeciwko siedzącemu na koniu , czyli Jezusowi i jego ludowi
Jezus jak kamień potknięcia jako masyw skalny i tym kamieniem który rozbije posąg jest Jezus !! A nogi tego posągu z gliny i żelaza najprawdopodobnie to Unia która połączyła silne kraje ze słabymi

adzient 

Wysłany: 2011-10-11, 16:27   

Powiem ci że Daniel jest trudny ja mam wrażenie że kolejność jest poprzestawiana ..
To co cytowałeś to wojska Goga przeciwko siedzącemu na koniu , czyli Jezusowi i jego ludowi

"(8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski."Ap 21

Jeżeli chodzi o to wydarzenie będzie ono miało miejsce po 1000 leciu .Wers wcześniejszy mówi bowiem :

"(7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego"

Ja uważam ,ze wydarzenia o których mówiłem wcześniej będą miały miejsce przed okresem 1000 lat.Chodzi o Dan 2 i kres Unii Europejskiej.

Jezus jak kamień potknięcia jako masyw skalny i tym kamieniem który rozbije posąg jest Jezus !! A nogi tego posągu z gliny i żelaza najprawdopodobniej to Unia która połączyła silne kraje ze słabymi

Tak uważam.
Wiążę z tym powtórne przyjście Jezusa i armagedon .

"(6) gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, (7) a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej, (8) w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. (9) Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego, (10) gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście."(2 Tes 1,6-10).

Adam Gołębiewski 

Wysłany: 2012-12-26, 16:22   

adzient napisał/a:
(...)

W pierwszych wiekach po apostołach spotkania kościoła odbywały się w sabat, w niedzielę, lub w oba te dni.
Oto najwcześniejsze zapisy w historii kościoła:

Tak jak gdzie indziej, zachowujemy ósmy dzień z radością, dzień, kiedy Pan wstał z grobu (List Barnaby 15,9).

... zachowujcie sabat i święto dnia Pana; ponieważ ten pierwszy jest na pamiątkę stworzenia, a drugi – zmartwychwstania. Niech niewolnicy pracują pięć dni; jednak w dzień sabatu i dniu Pańskim dajcie im wolne, by szli do kościoła po wskazówki jak żyć w pobożności (Konstytucje Apostolskie zebrane w roku 300).

Grzegorz z Nysy pod koniec IV wieku nazwał sobotę i niedzielę „siostrami” (Patrologia . Graeca, Vol. 46, Col. 309).

Ludność Konstantynopola prawie wszędzie gromadziła się zarówno w sabat, jak i pierwszego dnia tygodnia, którego to zwyczaju nigdy nie widziano w Rzymie lub w Aleksandrii (Sozomen, Nicene and post Nicene Fathers, 2nd series, Vol. 12, pp. 7-8).

-------------------------------------------------------------- Anonim (ok. 400) Jest przypisywana św. Atanazemu, a także ostatnio Marcelemu z Ancyry. Została wygłoszona w sobotę, gdyż niektórzy chrześcijanie spotykali sie w tym dniu na liturgii Słowa lub Eucharystii. Homilia do Mt 12, 1 – 12 ( De semente 1 ) 1. Spotykamy się w dzień szabatu. Nie jakobyśmy byli zarażenie judaizmem, nie mamy bowiem nic wspólnego z fałszywymi szabatami. Jesteśmy tutaj w sobotę, aby uczcić Jezusa, Pana szabatu. Oczywiście dawniej, u starszych, szabat, był obchodzony. Pan zmienił jednak dzień szabatu w dzień Pański [Dzień Święty, Antologia tekstów patrystycznych o świętowaniu niedzieli, Henryk Pietras SJ, Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, Księża Jezuici, Kraków 1992 s 6.66.]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Euzebiusz z Cezarei Wydaje się być pierwszym autorem chrześcijańskim, który ukazuje niedzielę jako odpowiednik żydowskiego szabatu, z wszystkimi konsekwencjami.[60] Komentarz do Psalmu 91 [...] Wszystko co obowiązywało w szabat, przenieśliśmy na dzień Pański, jako że ten jest ważniejszy, główniejszy i wartościowszy niż szabat żydowski. Dlatego w tym to dniu stworzenia świata rzekł Bóg: " niech stanie się światłość i stała się światłość (Rdz 1,3). Dlatego też wzeszło słońce sprawiedliwości dla waszych dusz i zostało nam przekazane, byśmy sie gromadzili i zalecono nam, bysmy wypełnili to, co psalm głosi [Dzień Święty, Antologia tekstów patrystycznych o świętowaniu niedzieli, Henryk Pietras SJ, Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, Księża Jezuici, Kraków 1992 s.60.62] Synod w Laodycei ( ok. 360 – 400) Kanon 29 Chrześcijanie nie powinni żyć po żydowski i w sobotę wstrzymywać się od pracy, lecz pracować w tym dniu, w wyższej zaś cenie mieć niedzielę i jeżeli będzie to możliwe, powinni jako chrześcijanie wstrzymywać się od pracy. Gdyby stwierdzono, że są judaistami, niech będą wyklęci u Chrystusa. [Dzień Święty, Antologia tekstów patrystycznych o świętowaniu niedzieli, Henryk Pietras SJ, Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, Księża Jezuici, Kraków 1992 s. 131]

-----------------

To są HISTORYCZNE TEKSTY ŹRÓDŁOWE.

(...)

Historię warto znać i ją studiować. Ciekawą rzeczą jest to, że w przypadku dyskusji o ważności zachowywania sabatu strona adwentystyczna bardzo skrupulatnie podchodzi do tego, co mówi historia, natomiast kiedy dochodzi do przeanalizowania innych kwestii teologicznych pod kątem historycznym, to już nie jest tak optymistycznie. Podam konkretny przykład:

proszę udowodnić, że okres 1260 lat (abstrahując od tego, czy zasada, jaką kieruje się KADS [Kościół Adwentystów Dnia Siódmego], "dzień za rok" jest zasadą biblijną) od 538r. n.e. aż do 1798r. był okresem tzw. supremacji papieskiej i że w tym czasie, przez 1260 lat lud Boży był prześladowany oraz że w roku 538 n.e. Ostrogoci zostali całkowicie wykorzenieni według tekstu z Dn 7,8.

sio 

Wysłany: 2013-01-05, 18:46   

Adam Gołębiewski napisał/a:
proszę udowodnić, że okres 1260 lat (abstrahując od tego, czy zasada, jaką kieruje się KADS [Kościół Adwentystów Dnia Siódmego], "dzień za rok" jest zasadą biblijną) od 538r. n.e. aż do 1798r. był okresem tzw. supremacji papieskiej i że w tym czasie, przez 1260 lat lud Boży był prześladowany oraz że w roku 538 n.e.

...jak już wspominałem na prawdę bez złośliwości, udowodnij bracie Adamie ,,rzetelnie,, że nie jest to możliwe i prawdą zupełnie być nie może:)

Historię warto znać i ją studiować.

....o tak,żeby być obiektywnym w sprawie trzeba też wiedzieć dlaczego Adwentyści tak rozumieją te zagadnienia,wymaga to czasu , odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz w studium,wykładzie np.prof. Waltera J. Veitha z serii ,,Totalny atak,, i dwóch w kolejności wykładów

I.,,CZŁOWIEK W MASCE,,
II.,,DWIE BESTE STAJĄ SIĘ PRZYJACIÓŁMI,,

...nie podaje linków, jest tego wszędzie sporo,chodź o całość wykładów może być trudno,polecam i pozdrawiam :)

sio 

Wysłany: 2013-01-05, 18:54   

....dodam jeszcze skromnie

Ciekawą rzeczą jest to, że w przypadku dyskusji o ważności zachowywania sabatu strona adwentystyczna bardzo skrupulatnie podchodzi do tego, co mówi historia, natomiast kiedy dochodzi do przeanalizowania innych kwestii teologicznych pod kątem historycznym, to już nie jest tak optymistycznie.

...w/w wykłady/studium raczej przedstawiają te ,,różne kwestie,, dość optymistycznie ;)

Adam Gołębiewski 

Wysłany: 2013-02-02, 09:57   

Zapraszam, więc, na moją stronę internetową:

http://www.jeszcze7000.org/

gdzie publikuję m.in. te kwestie, o które pytasz.

Odpowiedz do tematu