Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadectwo nawrócenia Jarosława Bagińskiego do odsłuchania
Autor Wiadomość
Natanael 
Natanael


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 138
Wysłany: 2009-10-03, 21:33   Świadectwo nawrócenia Jarosława Bagińskiego do odsłuchania

historia nawrócenia Jarosława Bagińskiego
w dziale mp.3 przy tym pliku kliknąć DOWNLOAD

http://www.nowonarodzeni-...loader&Itemid=8
_________________
Ef 5:10
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-04, 00:14   Re: Świadectwo nawrócenia Jarosława Bagińskiego do odsłuchan

Natanael napisał/a:
historia nawrócenia Jarosława Bagińskiego
w dziale mp.3 przy tym pliku kliknąć DOWNLOAD

http://www.nowonarodzeni-...loader&Itemid=8


A na co się nawrócił i z czego?
A poznał prawdę o jedynym prawdziwym jednoosobowym BOGU JHWH, oraz jego synu Jezusie?
A należy do zboru kierowanego przez Jezusa?
Oj wiele pytań można by zadawać, by się upewnić, czy się nawrócił do prawdziwego BOGA JHWH.
 
 
Natanael 
Natanael


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 138
Wysłany: 2009-10-04, 13:35   

Witaj Arius
- jak chcesz wiedzieć to wysłuchaj tej historii
Naprawdę warto
Dobrego odbioru {;-)

zachęcam też do wysłuchania innych materiałów z tej stronki, mogą być przydatne
http://www.nowonarodzeni-...loader&Itemid=8
_________________
Ef 5:10
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-04, 21:29   

Natanael napisał/a:
Witaj Arius
- jak chcesz wiedzieć to wysłuchaj tej historii
Naprawdę warto
Dobrego odbioru {;-)

zachęcam też do wysłuchania innych materiałów z tej stronki, mogą być przydatne
http://www.nowonarodzeni-...loader&Itemid=8


Czy jest na forum Jarosław Bagiński? Interesuje mnie co on ma do powiedzenia, tak by można z nim podyskutować, nie da się tego zrobić z odsłuchanym materiałem.

Cytat:
Czy katolicki duchowny potrzebuje nawrócenia? Historie byłych księży, zakonników i zakonnic, którzy przeżyli spotkanie z Jezusem i zdecydowali się odejść z Kościoła Katolickiego.


Skoro podałeś linka to mi powiedz, na co się ci księża i zakonnice nawrócili?
Jakie oni teraz nauki głoszą? Czy po ich naukach można rozpoznać że są uczniami Jezusa? A może głoszą innego Jezusa? Chętnie bym to sprawdził.
Czy wierzą w jednego jednoosobowego BOGA JHWH, czy należą do owczarni-zboru Jezusa, którego on jest głową z ustanowienia BOGA JHWH?
Pytań nasuwa się więcej, ale wszytko po to, by rozpoznać, z kim się ma do czynienia.
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2009-10-04, 21:41   

Ja osobiście miałem możliwość wysłuchania świadectwa Dariusza Suszeka. Ariusie nawracasz się z grzechu do życia w Jezusie, wiem że i tak tego nie zrozumiesz, ale byś na pewno się wiele od niego dowiedział dlaczego odszedł z kapłaństwa w KK.
Pozdrawiam.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-10-04, 22:01   

tomyo napisał/a:
Ja osobiście miałem możliwość wysłuchania świadectwa Dariusza Suszeka. Ariusie nawracasz się z grzechu do życia w Jezusie, wiem że i tak tego nie zrozumiesz, ale byś na pewno się wiele od niego dowiedział dlaczego odszedł z kapłaństwa w KK.
Pozdrawiam.



EMET:
Arius pyta o konkrety owego 'nawrócenia'.

Np. na tym tutaj Forum jest wielu, którzy do Jezusa się przyznają i owego za Pana swego mają - niektórzy też wręcz za swego Boga - ale jakieś dalsze szczegóły owych wierzeń są potrzebne.

Zwłaszcza, iż nawet Jezus podał słynne słowa, o których czytamy w wg Mateusza 7:21 - 23.
Wielu Jezusowi "powie w owym dniu...".

Na tym tutaj Forum po wielekroć było wskazywane, iż tzw. chwytliwe hasła: "Uwierz w Jezusa", "bądź nowonawrócony" itp. - o niczym zgoła nie świadczą.

Dopiero szczegóły pozwalają coś więcej powiedzieć.
Inaczej mamy do czynienia ze... sloganami.

Któreż z Wyznań nie dysponuje przykładami owych nawróconych na wierzenia w ramach Ich Społeczności?
Jak wartościować owe relacje i przykłady?


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-04, 23:25   

tomyo napisał/a:
Ja osobiście miałem możliwość wysłuchania świadectwa Dariusza Suszeka. Ariusie nawracasz się z grzechu do życia w Jezusie, wiem że i tak tego nie zrozumiesz, ale byś na pewno się wiele od niego dowiedział dlaczego odszedł z kapłaństwa w KK.
Pozdrawiam.


A powiedz mi, co da, że wysłucham czegoś tam, skoro nie mogę później przedyskutować tego z ta osobą? Może powiedz coś o tym, w co ty wierzysz, czego nauczasz, zamiast zwracać uwagę na innych?
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-04, 23:41   

tomyo
szanowny bracie
o nawróceniu rozmawiaj proszę z tymi co wierzą w działanie Boże a nie w siebie
mnie takie świadectwa jak to zamieszczone budują i dziękuję za zamieszczenie go.
Pozdrawiam wszystkich co nie pokładają nadziei jedynie w poznaniu a wierzą w moc Ducha Sw w naszym życiu
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-04, 23:47   

Płaskowicki Rys napisał/a:
tomyo
szanowny bracie
o nawróceniu rozmawiaj proszę z tymi co wierzą w działanie Boże a nie w siebie
mnie takie świadectwa jak to zamieszczone budują i dziękuję za zamieszczenie go.
Pozdrawiam wszystkich co nie pokładają nadziei jedynie w poznaniu a wierzą w moc Ducha Sw w naszym życiu


Cytat:
1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (1Jo 4:1 BTP)


A jak można zbadać ducha? Właśnie po tym co głosi. :-)
Mnie budują jedynie świadectwa ludzi, którzy się nawrócili do żywego jednoosobowego BOGA JHWH, którzy poznali prawdę i wstąpili do owczarni Jezusa, którego jest głową.
Przez takich ludzi prawdziwie działa duch święty.
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-10-05, 00:05   

EMET napisał/a:
tomyo napisał/a:
Ja osobiście miałem możliwość wysłuchania świadectwa Dariusza Suszeka. Ariusie nawracasz się z grzechu do życia w Jezusie, wiem że i tak tego nie zrozumiesz, ale byś na pewno się wiele od niego dowiedział dlaczego odszedł z kapłaństwa w KK.
Pozdrawiam.



EMET:
Arius pyta o konkrety owego 'nawrócenia'.

Np. na tym tutaj Forum jest wielu, którzy do Jezusa się przyznają i owego za Pana swego mają - niektórzy też wręcz za swego Boga - ale jakieś dalsze szczegóły owych wierzeń są potrzebne.

Zwłaszcza, iż nawet Jezus podał słynne słowa, o których czytamy w wg Mateusza 7:21 - 23.
Wielu Jezusowi "powie w owym dniu...".

Na tym tutaj Forum po wielekroć było wskazywane, iż tzw. chwytliwe hasła: "Uwierz w Jezusa", "bądź nowonawrócony" itp. - o niczym zgoła nie świadczą.

Dopiero szczegóły pozwalają coś więcej powiedzieć.
Inaczej mamy do czynienia ze... sloganami.

Któreż z Wyznań nie dysponuje przykładami owych nawróconych na wierzenia w ramach Ich Społeczności?
Jak wartościować owe relacje i przykłady?


Stephanos, ps. EMET



EMETcie, z calym szacunkiem dla ciebie, musze napisac, ze nawet i ty jestes czasami szalenie stronniczy, co rozumiem, z powodu przynaleznosci organizacyjnej.

Gdyby, ktos opowiadal swoje swiadectwo nawrocenia w ,,Sali Krolestwa'' to nie wierze, abys podwazal jego motywy i abys wypytywal go czy aby na pewno rozumie w jakiego Boga wierzy czy w jednosobowego czy trzy czy pietnasto, (swoja droga watpie, zebys ty mial zrozumienie i poznanie na tyle Boga abys mogl przedstawic jego budowe, ).
Siedzialbys i dziekowal Bogu, ze ktos sie wyrwal z reki diabla czy jakkolwiek i siedzial bys cicho, po swiadectwie napilbys sie herbaty razem z nowo nawroconym podalbys mu reke i usmiechnal sie, po czym przegryzl ciastko.....
.... i to wszystko tylko dlatego, ze dany delikwent ,,zapisalby sie'' do jedynozbawczej organizacji do ktorej nalezysz,.... natomiast, jesli ktos postanawia wierzyc w Boga biblii i przestrzegac jego przykazan i wierzyc w Jezusa (tak jak ten klient to rozumie, bo w zasadzie to nie spotkalem jeszcze kogokolwiek ktory by to rozumial tak jak powinien rozumiec) i nie jest to ( w twoim przypadku) Towarzystwo Straznica (czy kosciol), to oczywiscie trzeba to podwazyc, gdyz bycmoze Bog go przyjal itd, ale gosc nie przechodzi naszych testow teologicznych, gdyz wg nas wlasciwe poznanie technicznej instrukcji Boga uprawni nas do tego, ze bedziemy zbawieni lub nie, gdyz uwazamy sie za tak madrych i na tyle wszystko poznalismy, ze wiemy jak bardzo mamy racje i wszyscy wokol nie.

Jakkolwiek, ja nie znajduje w Biblii takich warunkow zbawienia, jak odpowiednie przygotowanie teologiczne, nauki logiczne i filozofie, w naukach Jezusa nie widze jakichs zawilych dywagacji i rozstrzasania na czynniki pierwsze istoty Boga. To co glosil bylo proste: Wierzcie w Boga i we mnie wierzcie i czyncie moje przykazania, nasladujcie mnie,....... my tworzac elitarne ugrupowania religijne i manifestujac niechlubnie swoja wiedze i podwazajac czyjes nawrocenie do Stworzyciela (jak to robi np Arius) ..........
kurcze, wolabym isc do kina na horror niz przebywac z takimi chrzescijanami.....to jest falszywy obraz Boga nawet jesli dobrze rozumiesz ile osob on ma. Wole znac charakter Boga i przylgnac do jego milosci niz byc specjalista od Jego matematyki.

Pozdrawiam
Bez urazu Emet
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-10-05, 00:14   

Arius napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
tomyo
szanowny bracie
o nawróceniu rozmawiaj proszę z tymi co wierzą w działanie Boże a nie w siebie
mnie takie świadectwa jak to zamieszczone budują i dziękuję za zamieszczenie go.
Pozdrawiam wszystkich co nie pokładają nadziei jedynie w poznaniu a wierzą w moc Ducha Sw w naszym życiu


Cytat:
1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (1Jo 4:1 BTP)


A jak można zbadać ducha? Właśnie po tym co głosi. :-)
Mnie budują jedynie świadectwa ludzi, którzy się nawrócili do żywego jednoosobowego BOGA JHWH, którzy poznali prawdę i wstąpili do owczarni Jezusa, którego jest głową.
Przez takich ludzi prawdziwie działa duch święty.


A co jesli dobrze glosisz, ale w zlym duchu?
Twojego ducha po czyms innym sie poznaje,... : po owocach..... bo czyz dobre drzewo (zalozmy gloszace wlasciwe nauki) moze wydawac zle owoce ? I czy zle drzewo (wg ciebie zle bo wierzy w trojce) moze wydawac dobre owoce?
Jakie ty wydajesz owoce? (nie oczekuje odpowiedzi, poporstu wyczuwam w tobie arogancje i pyche w stosunku do innych wierzacych, mienisz sie lepszym i odrzucasz innych spowodu roznicy w poznaniu, mimo, ze czytaja te sama ksiege i pragna Boga ktory napisal te ksiege)

pozdrawiam
moze sie jescze wyrobimy

ps
co to znaczy: poznanie nadyma, milosc buduje?
 
 
Natanael 
Natanael


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 138
Wysłany: 2009-10-05, 09:14   

:->Witam
:idea: - jeśli komuś zależy i bardzo chce zbadać czyjeś nawrócenie w tym przypadku pastora Jarosława Bagińskiego to zachęcam do poznania się i rozmowy z nim. Można przyjechać do Zielonej Góry - w tym mieście prowadzi nabożeństwa lub poszukać adresu e-mail lub kontaktu np. tel. czy skype.
Pastora Jarosława Bagińskiego poznałem i w razie potrzeby służę pomocą w kontakcie. Zainteresowanych proszę o pisanie na priv ale najpierw oczywiście zapraszam do uważnego wysłuchania Jego historii.

dobrego odbioru

:arrow: można odszukać (- zachęcam) i rozważyć w biblii słowa mówiące o ewangelii, uwierzeniu, upamiętaniu, postępowaniu wg. słów Jezusa, dobrych owocach, owocach Ducha i znakach towarzyszących tym którzy uwierzyli
- odpowiednie fragmenty można np. szybko znaleźć np. w wątku "Wersety obietnice dotyczące zbawienia" http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2943 lub internetowych wyszukiwarkach biblijnych np.: http://apologetyka.com/biblia/

:idea:
w biblii można odnaleźć słowa zachęcające nas byśmy badali i doświadczali sami siebie czy trwamy w wierze ( chodzi oczywiście o wiarę zgodną z przesłaniem słowem zapisanym w biblii ) np.:
2Kor 13:5 „Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli.”

:arrow: przed chwilą słuchałem http://www.wieczernik.pl/...ze-wrzesien-09/ te słowa poruszyły mnie mają również związek z tym tematem - polecam (aby uruchomić obraz wystarczy kliknąć trójkąt play)
_________________
Ef 5:10
Ostatnio zmieniony przez Natanael 2009-10-05, 11:30, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-10-05, 09:37   

Musashi napisał/a:
EMET napisał/a:
tomyo napisał/a:
Ja osobiście miałem możliwość wysłuchania świadectwa Dariusza Suszeka. Ariusie nawracasz się z grzechu do życia w Jezusie, wiem że i tak tego nie zrozumiesz, ale byś na pewno się wiele od niego dowiedział dlaczego odszedł z kapłaństwa w KK.
Pozdrawiam.



EMET:
Arius pyta o konkrety owego 'nawrócenia'.

Np. na tym tutaj Forum jest wielu, którzy do Jezusa się przyznają i owego za Pana swego mają - niektórzy też wręcz za swego Boga - ale jakieś dalsze szczegóły owych wierzeń są potrzebne.

Zwłaszcza, iż nawet Jezus podał słynne słowa, o których czytamy w wg Mateusza 7:21 - 23.
Wielu Jezusowi "powie w owym dniu...".

Na tym tutaj Forum po wielekroć było wskazywane, iż tzw. chwytliwe hasła: "Uwierz w Jezusa", "bądź nowonawrócony" itp. - o niczym zgoła nie świadczą.

Dopiero szczegóły pozwalają coś więcej powiedzieć.
Inaczej mamy do czynienia ze... sloganami.

Któreż z Wyznań nie dysponuje przykładami owych nawróconych na wierzenia w ramach Ich Społeczności?
Jak wartościować owe relacje i przykłady?


Stephanos, ps. EMET



EMETcie, z calym szacunkiem dla ciebie, musze napisac, ze nawet i ty jestes czasami szalenie stronniczy, co rozumiem, z powodu przynaleznosci organizacyjnej.

Gdyby, ktos opowiadal swoje swiadectwo nawrocenia w ,,Sali Krolestwa'' to nie wierze, abys podwazal jego motywy i abys wypytywal go czy aby na pewno rozumie w jakiego Boga wierzy czy w jednosobowego czy trzy czy pietnasto, (swoja droga watpie, zebys ty mial zrozumienie i poznanie na tyle Boga abys mogl przedstawic jego budowe, ).
Siedzialbys i dziekowal Bogu, ze ktos sie wyrwal z reki diabla czy jakkolwiek i siedzial bys cicho, po swiadectwie napilbys sie herbaty razem z nowo nawroconym podalbys mu reke i usmiechnal sie, po czym przegryzl ciastko.....
.... i to wszystko tylko dlatego, ze dany delikwent ,,zapisalby sie'' do jedynozbawczej organizacji do ktorej nalezysz,.... natomiast, jesli ktos postanawia wierzyc w Boga biblii i przestrzegac jego przykazan i wierzyc w Jezusa (tak jak ten klient to rozumie, bo w zasadzie to nie spotkalem jeszcze kogokolwiek ktory by to rozumial tak jak powinien rozumiec) i nie jest to ( w twoim przypadku) Towarzystwo Straznica (czy kosciol), to oczywiscie trzeba to podwazyc, gdyz bycmoze Bog go przyjal itd, ale gosc nie przechodzi naszych testow teologicznych, gdyz wg nas wlasciwe poznanie technicznej instrukcji Boga uprawni nas do tego, ze bedziemy zbawieni lub nie, gdyz uwazamy sie za tak madrych i na tyle wszystko poznalismy, ze wiemy jak bardzo mamy racje i wszyscy wokol nie.

Jakkolwiek, ja nie znajduje w Biblii takich warunkow zbawienia, jak odpowiednie przygotowanie teologiczne, nauki logiczne i filozofie, w naukach Jezusa nie widze jakichs zawilych dywagacji i rozstrzasania na czynniki pierwsze istoty Boga. To co glosil bylo proste: Wierzcie w Boga i we mnie wierzcie i czyncie moje przykazania, nasladujcie mnie,....... my tworzac elitarne ugrupowania religijne i manifestujac niechlubnie swoja wiedze i podwazajac czyjes nawrocenie do Stworzyciela (jak to robi np Arius) ..........
kurcze, wolabym isc do kina na horror niz przebywac z takimi chrzescijanami.....to jest falszywy obraz Boga nawet jesli dobrze rozumiesz ile osob on ma. Wole znac charakter Boga i przylgnac do jego milosci niz byc specjalista od Jego matematyki.

Pozdrawiam
Bez urazu Emet



EMET:
Oczywiście, że jestem stronniczy; tyle, że --

Tutaj mamy Forum dyskusyjne - internetowe Forum dyskusyjne.
Takoż i moje podejście jest wobec owego Forum, nie zaś wobec realu.

Będąc zaś świadkiem Jehowy, nie jestem jednocześnie wolnomyślicielem tolerancyjnym.
Na Forum staram się jednak być kulturalnym uczestnikiem Forum.
Nie będąc w realu, nie widząc kogoś, nie wiedząc o kimś niczego poza tym co napisze - takoż i się odnoszę do treści post/ów/.

Świadomy jestem tego, że nie jestem na Sali Królestwa czy też nie prowadzę studium biblijnego z osobą zainteresowaną czy też, że nie jestem głosicielem ŚJ w ramach głoszenia, z którego są ŚJ znani.
Jakkolwiek pisząc swoje posty - poprzez dawanie do myślenia i vice versa - w jakiś sposób przekazuję treści wierzeń, to jednak cały czas mam na uwadze, że mamy tutaj internetowe Forum dyskusyjne, nie zaś rzeczywistość taką, że ktoś widzi i słyszy mnie, takoż i inne wynikające z tego.

Co zaś tyczy tzw. 'świadectw nawrócenia', to jak najbardziej obiektywnie podszedłem do sprawy pisząc, iż: 'każde Wyznanie dysponuje przykładami osób, które kiedyś gdzieś były, a teraz są w jakiejś wspólnocie, w tym i u ŚJ - też'.
Oczywiście cenne są jedynie 'nawrócenia' w ramach Wspólnoty, w której dany ktoś jest i owe przykłady przytacza.

O tyle jednak rozumiem Ariusa, iż nie jest bez znaczenia to, gdzie ktoś "nawrócony" trafia.
Nie jest bowiem tożsame 'nawrócenie', które ustawia kogoś w wierze w jednego jedynego Boga z kimś takim, kto np. wierzy w Boga jednego, ale w trzech Osobach.
Jest nie do pogodzenia to, iżby Bóg był jeden jedyny a jednocześnie jeden, ale...
Podobnie i inne szczegóły wierzeń.
Tzw. czyjaś szlachetność, która nie wnika w szczegóły typu: Bóg jeden w jednej Osobie, dusza jest śmiertelna bądź nieśmiertelna i inne - są jednak nie do pogodzenia z Biblią.
A jeszcze miałbym kogoś nazywać 'bratem' [czy 'siostrą'] mimo takich kontrowersji doktrynalnych?

Na pewno bliższy jest mnie ktoś, kto wierzy w jednego jedynego Boga oraz w śmiertelność duszy, aniżeli na odwrót.
Nie pałam koniecznie hurraoptymizmem tylko dlatego, że ktoś zbliża się do nurtu wierzeniowego podobnego do ŚJ.
Zauważyłem jednak, że jakoś - dziwnym trafem - owe 'nawrócenia' i 'nowonarodzenie' mają związek z nurtem Zielonoświątkowym...
A dlaczego nie z innymi nurtami, np. Adwentystami, Świadkami Jehowy, Mesjanistami itp.?

Wracając do sedna --
Na Forum internetowym jednak podchodzę do sprawy tak, że mamy tu prawidła odnoszenia się do treści post/ów/ i nic poza tym.
Równie dobrze mogę podyskutować z katolikiem jak i z zielonoświątkowcem czy nawet z Żydem, muzułmaninem itp, a nawet z agnostykiem i ateistą.

Jednak nie przestaję być tym, kim w przekonaniu jestem, co nie znaczy, że Forum traktuję jako Salę Królestwa czy studium biblijne z osobą zainteresowaną; prędzej tzw. świadczenie nieoficjalne, jeśli już.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
Ostatnio zmieniony przez EMET 2009-10-05, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-05, 09:47   

Emet
bliskie jest mi Twoje podejście bo popierasz je kulturą osobistą więc Twoja stronniczość nie razi/przynajmniej mnie/wcale
pozdrawiam
 
 
Natanael 
Natanael


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 138
Wysłany: 2009-10-05, 11:39   

Płaskowicki Rys, EMET, Arius, tomyo, Musashi

Witajcie

czytałem Wasze wypowiedzi w tym temacie
Dodałem przed chwilą kilka słów w moim ostatnim poście. Dla porządku informuję o tym - może coś ciekawego w tych dodatkach ktoś dla siebie znajdzie.
Wklejam zmieniony post :

:->Witam
:idea: - jeśli komuś zależy i bardzo chce zbadać czyjeś nawrócenie w tym przypadku pastora Jarosława Bagińskiego to zachęcam do poznania się i rozmowy z nim. Można przyjechać do Zielonej Góry - w tym mieście prowadzi nabożeństwa lub poszukać adresu e-mail lub kontaktu np. tel. czy skype.
Pastora Jarosława Bagińskiego poznałem i w razie potrzeby służę pomocą w kontakcie. Zainteresowanych proszę o pisanie na priv ale najpierw oczywiście zapraszam do uważnego wysłuchania Jego historii.

dobrego odbioru

:arrow: można odszukać (- zachęcam) i rozważyć w biblii słowa mówiące o ewangelii, uwierzeniu, upamiętaniu, postępowaniu wg. słów Jezusa, dobrych owocach, owocach Ducha i znakach towarzyszących tym którzy uwierzyli
- odpowiednie fragmenty można np. szybko znaleźć np. w wątku "Wersety obietnice dotyczące zbawienia" http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2943 lub internetowych wyszukiwarkach biblijnych np.: http://apologetyka.com/biblia/

:idea:
w biblii można odnaleźć słowa zachęcające nas byśmy badali i doświadczali sami siebie czy trwamy w wierze ( chodzi oczywiście o wiarę zgodną z przesłaniem słowem zapisanym w biblii ) np.:
2Kor 13:5 „Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli.”

:arrow: przed chwilą słuchałem http://www.wieczernik.pl/...ze-wrzesien-09/ te słowa poruszyły mnie mają również związek z tym tematem - polecam (aby uruchomić obraz wystarczy kliknąć trójkąt play)
_________________
Co dnia dziej dobrym dzień
_________________
Ef 5:10
Ostatnio zmieniony przez Natanael 2009-10-05, 11:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10