Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dwa pytania
Autor Wiadomość
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2009-01-09, 13:26   dwa pytania

1.Co jakiś czas można w wypowiedziach na forum przeczytać, że ludzie zbawieni są w KAŻDYM kościele. Czy z tego wynika, że obojętnie w jakiej denominacji "się jest" wystarczy wierzyć , nawrócić się, czy jak to mówią "przyjąć Pana do serca i życia"....?
A skoro tak, to jaki sens w takiej ilości kościołów, zborów...?
Jeśli nie, to jak np.odrodzony, nowonarodzony człowiek może tkwić w niebiblijnych strukturach?

2.Kim są 144000 z Obj.14,1-5?
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-09, 16:51   

Wiesiu
Masz problem ze swoim zborem to wyjdz z niego.
Jesteś wolna i masz prawo wyboru.
Przykro mi że znalazłaś się w zborze ,który uważasz za niebiblijny -jest to dla Ciebie próba musisz jej sprostać
będę Cię wspierał w modlitwie
bo przecież nie piszesz o społecznościach do których nie należysz i tak w zasadzie ich nie znasz ?
pozdrawiam
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-09, 17:29   

hehe, Rysiu...
hehehe... :mrgreen:
dobre sobie :-P
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-01-10, 12:26   Re: dwa pytania

wiesia napisał/a:
1.Co jakiś czas można w wypowiedziach na forum przeczytać, że ludzie zbawieni są w KAŻDYM kościele. Czy z tego wynika, że obojętnie w jakiej denominacji "się jest" wystarczy wierzyć , nawrócić się, czy jak to mówią "przyjąć Pana do serca i życia"....?

Aby zostac zbawionym wystarczy uwierzyć w Jezusa. Tak uczy Pismo:
Dz.Ap. 16:30-31
30. I wyprowadziwszy ich na zewnątrz, rzekł: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony?
31. A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.
(BW)

Wiesia napisał/a:
A skoro tak, to jaki sens w takiej ilości kościołów, zborów...?

Kościoły pozakładali ludzie , a nie Bóg -dlatego jest ich dużo.
Zbory pozakładał Bóg -dlatego też jest ich dużo. W pierwszym wieku też było przecież dużo zborów. :-)


Wiesia napisał/a:
Jeśli nie, to jak np.odrodzony, nowonarodzony człowiek może tkwić w niebiblijnych strukturach?

Najwyraźniej może , skoro tak jest. Twierdzenie , że np. jakiś Katolik nie jest dzieckiem Bożym tylko dlatego , że chodzi do ich kościoła i tkwi w niebiblijnych naukach jest wysoce niebezpieczne. Zakłądając hipotetycznie , że Babilon Wielki z księgi Objawienia (ja tak uważam) jest KK to widzimy , że Bóg przyznaje się do niektórych z tych ludzi:
Obj. 18:4
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
(BW)

Lud Boży będzie w babilonie aż do samego jego zniszczenia. Wniosek jest prosty.


Wiesia napisał/a:

2.Kim są 144000 z Obj.14,1-5?

Według mnie to są nawróceni Żydzi według ciała. Jeśli masz jakąś inną myśl na ten temat , to chętnie wysłucham.
Pozdro.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2009-01-10, 13:20   

machabeusz, dziękuję za odpowiedź.Nie zadałam tych pytań ot tak. Jestem w dziwnej i nietypowej sytuacji.Z kościołem rzymskim rozstałam się dawno temu.Sympatyzuję protestancko - jeśli tak można powiedzieć.Nigdy nie była związana z żadną denominacją.Niedawno się przeprowadziłam i mam do wyboru krk albo metodystów.Albo nic.I doprawdy nie wiem co robić.
2.Też uważam, że chodzi o Izraelitów, ale ostatnio ktoś próbował mi mącić w głowie, dlatego postawiłam to pytanie.
Najbardziej brakuje mi tu ludzi czytających biblię , stąd te moje może naiwne pytania.
dzieki
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-01-10, 21:31   

wiesia napisał/a:
machabeusz, dziękuję za odpowiedź.Nie zadałam tych pytań ot tak. Jestem w dziwnej i nietypowej sytuacji.Z kościołem rzymskim rozstałam się dawno temu.Sympatyzuję protestancko - jeśli tak można powiedzieć.Nigdy nie była związana z żadną denominacją.Niedawno się przeprowadziłam i mam do wyboru krk albo metodystów.Albo nic.I doprawdy nie wiem co robić.

Ani jednych ani drugich nie polecam.
Osobiście nie należę do żadnej denominacji i spotykam się w grupie domowej gdzie modlimy się razem śpiewamy pieśni i czytamy oraz rozważamy Ewangelię.
Proś Pana , to spotkasz ludzi gdzie On chce abyś była , Wiesiu. Pomodlę się w tej sprawie za Tobą.

Wiesia napisał/a:
2.Też uważam, że chodzi o Izraelitów, ale ostatnio ktoś próbował mi mącić w głowie, dlatego postawiłam to pytanie.

Domyślam się kogo masz na myśli. 8-)

Wiesia napisał/a:

Najbardziej brakuje mi tu ludzi czytających biblię , stąd te moje może naiwne pytania.
dzieki


Na tym forum spotkasz praktycznie samych entuzjastów Biblii i z przeróżnych denominacji.
Jeden wielki "kocioł" , który muszę przyznać ma swoje zalety. To forum jest jedyne w swoim rodzaju i ma według mnie dużo plusów. Spotkałem tutaj sporo ciekawych ludzi i co najważniejsze -prawdziwych uczniów Jezusa. :-)

Pozdro.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2009-01-11, 10:50   

machabeusz
Serdecznie Ci dziękuję i jestem bardzo wdzięczna za modlitwę właśnie w tej sprawie.Też gorąco proszę Boga o choćby najmniejszą grupkę osób do wspólnego czytania Słowa Bożego i modlitwy.
Nie wyobrażam sobie powrotu do krk. Uważałabym się za zdrajcę Pana Jezusa po tym ,jak dał mi łaskę nawrócenia, poznania Jego Słowa...
Blisko mnie mieszkają sami katolicy, którzy nie są zainteresowani Jezusem.
Cóż , pod kapliczką Marii odbywają swoje praktyki, co tu dużo mówiąc, bałwochwalcze.
Współczuję ale nie wiem jak do nich trafić.
Też miałam nadzieję, że na tym forum znajdę ludzi podobnie myślących.
Pozdr.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-11, 14:43   

Cytat:
Blisko mnie mieszkają sami katolicy, którzy nie są zainteresowani Jezusem.

Kto ci to powiedział?

Cytat:
Cóż , pod kapliczką Marii odbywają swoje praktyki, co tu dużo mówiąc, bałwochwalcze.

Wg. Ciebie bałwochwalcze. Nie oznacza to jeszcze, że są takimi dla Boga.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2009-01-11, 18:48   

Kto mi powiedział? Oni.Pytałam i szukałam.
Skoro te praktyki nie są bałwochwalcze, to rzeczywiście wszystko jedno czy się jest katolikiem, prawosławnym, buddystą...?!Uważasz, że wszystkie drogi prowadzą do nieba?Obyś się nie rozczarował.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2009-01-11, 20:12   

wiesiu

Cytat:
.Też uważam, że chodzi o Izraelitów, ale ostatnio ktoś próbował mi mącić w głowie, dlatego postawiłam to pytanie.


Gdy porównasz plemiona izraelskie z plemionami wymienionymi w Objawieniu do jakich wniosków dojdziesz?

Plemiona izraelskie opisane w Rodzaju 49:1-28:

Ruben
Symeon
Lewi
Juda
Zebulon
Issachar
Dan
Gad
Aszer
Naftali
Józef
Beniamin

Zaś plemiona wymienione w Objawieniu to:

Obj 7:5-8
Juda
Ruben
Gad
Aszer
Naftali
Manasses
Symeon
Lewi
Issachar
Zebulon
Józef
Beniamin

W plemionach z Objawienia nie ma plemienia Dana.W to miejsce jest plemię Manassesa który jest pierworodnym Józefa.

Dlaczego?

Nie bez powodu.Izraelem Bożym nazywano także chrześcijan namaszczonych duchem .

Ga 6:16 NS "A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania nad Izraelem Bożym niech będzie pokój i miłosierdzie."

Paweł zaś nauczał ,że nie ten jest Żydem ,kto jest nim na zewnątrz ,czyli ten kto ma znak obrzezania.Żydami nazwał tych ,którzy są obrzezani duchem Boga w swych sercach.
Chodziło rzecz jasna o chrześcijan namaszczonych duchem Bożym.



Rz 2:28-29 NS „Albowiem nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele.(29) Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga.”

1J 2:27 NS "A w was pozostaje namaszczenie, któreście od niego otrzymali, i nie potrzebujecie, żeby ktoś was nauczał; ale jak namaszczenie od niego uczy was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, pozostawajcie w jedności z nim."


I o nich jest mowa w Objawieniu.Oni będą królowac z Jezusem 1000 lat.

Objawienie 14:1-4
Objawienie 5:9-10
Objawienie 20:4
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-01-11, 20:58   

wiesia napisał/a:
machabeusz
Serdecznie Ci dziękuję i jestem bardzo wdzięczna za modlitwę właśnie w tej sprawie.Też gorąco proszę Boga o choćby najmniejszą grupkę osób do wspólnego czytania Słowa Bożego i modlitwy.
Nie wyobrażam sobie powrotu do krk. Uważałabym się za zdrajcę Pana Jezusa po tym ,jak dał mi łaskę nawrócenia, poznania Jego Słowa...
Blisko mnie mieszkają sami katolicy, którzy nie są zainteresowani Jezusem.
Cóż , pod kapliczką Marii odbywają swoje praktyki, co tu dużo mówiąc, bałwochwalcze.
Współczuję ale nie wiem jak do nich trafić.
Też miałam nadzieję, że na tym forum znajdę ludzi podobnie myślących.
Pozdr.


Droga Wiesiu. Pan na pewno Ciebie wysłucha i pozna z Jego dziećmi. Proś , miej wiarę i nie zniechęcaj się. Czy pościłaś w tej intencji?
Hej. ;-)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2009-01-12, 10:28   

Cytat:
Cytat:
Blisko mnie mieszkają sami katolicy, którzy nie są zainteresowani Jezusem.

Kto ci to powiedział?


Nie mają ochoty rozmawiac o Jezusie ani na żaden inny temat z Biblii.Gdy się wymieni słowo "Bóg" ,lub Biblia zaraz zamykają drzwi.Nie interesują się sprawami duchowymi ,a są bardzo zajęci sprawami materialnymi.Pracują na dwa etaty aby zarobic jak najwięcej pieniędzy i wygodnie życ.

Ale są wyjątki od tej reguły.......
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-12, 10:43   

Widzisz, tesso, oni zapewne są zainteresowani Chrystusem.
Nie są jedynie zainteresowani tym, co nauczają świadkowie Jehowy i dlatego zamykają Ci drzwi przed nosem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2009-01-12, 10:55   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Widzisz, tesso, oni zapewne są zainteresowani Chrystusem.
Nie są jedynie zainteresowani tym, co nauczają świadkowie Jehowy i dlatego zamykają Ci drzwi przed nosem.


Kto im to nakazał?Ksiądz?
Bo z pewnością nie Jezus.

Wiesz ,że Jezus przyszedł do wszystkich ludzi? I że nie robił między nimi różnicy?
Na przykład rozmawiał z Samarytanką co było nie do pomyślenia dla Żydów.
Ci ,co zamykają drzwi ,więc tak naprawdę nie znają Jezusa ani jego nauk-bo się do nich nie stosują - i co gorsza nie chcą go znac.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-12, 11:21   

tessa napisał/a:
Kto im to nakazał?Ksiądz?

Rozsądek. ;-)

tessa napisał/a:
Bo z pewnością nie Jezus.

A to trzeba aż nakazu Chrystusa aby zamykać przed nosem drzwi osobom, których nauczania nie ma się ochoty słuchać?

tessa napisał/a:
Wiesz ,że Jezus przyszedł do wszystkich ludzi? I że nie robił między nimi różnicy?

Wiem. Tyle, że świadkowie Jehowy Chrystuem nie są i naprawdę nie ma obowiązku ani konieczności, aby was wpuszczać do domów czy rozmawiać na ulicach.

tessa napisał/a:
Ci ,co zamykają drzwi ,więc tak naprawdę nie znają Jezusa ani jego nauk-bo się do nich nie stosują - i co gorsza nie chcą go znac.

Po pierwsze, nie wiesz czy nie znają Chrystusa i nie stosują się do jego nauczania: nie spędzasz z nimi całego dnia.
Po drugie, to nie chcą oni znać nauczania Świadków Jehowy, a nie Chrystusa. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11