Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-11-28, 18:16
Kto tu podaje sie za zielonoswiatkowca?
Autor Wiadomość
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-12-15, 22:57   

Płaskowicki Rys napisał/a:

Ja pisałem do osób podających się za zielonoświątkowców rzekomo posiadających chrzest Duchem Sw.
Nie potrafię zrozumieć jak Duch Sw żyjący w nich nie pokazuje na to że liberalizm wobec niebiblijnych tradycji nie jest miłością od Boga tylko zakłamaniem.
Wszak pisze co ty mający poznanie robisz w świątyni pogańskiej -przecież to kala sumienie tych które tam są.
Gdy zielonoświątkowiec lamie się opłatkiem stawia choineczkę daje i bierze prezenty od st clausa -bo luz bluz to do czego sprowadza się wierność duchowi Sw -Słowu.
Zyje jak świat świętuje jak świat ,ma hobby światowe -do czego sprowadza się jego Duchowość do poczucia wyższości z powodu rzekomego daru .
Ja w prawdziwość daru ,który miast do posłuszeństwa Słowu prowadzi do ekumenii nie wierzę i tylko o tym pisałem -nie oceniając nikogo -własne świadectwo ust osądza nikt tego nie musi czynić.


Plaskowicki Rysie, pisales do konkretnych zielonoswiatkowcow tu na forum, czy miales konkretna osobe na mysli? Czy poprostu rzucasz slowa na wiatr?
Wyczytalem, ze :
1. Piszesz do osob PODAJACYCH sie za zielonoswiatkowcow
2. RZEKOMO posiadajcych chrzest Duchem Swietym
3. Duch Swiety nie pokazuje im, ze zyja w ZAKLAMANIU
4. Nie sa WIERNI Duchowi Swietemu
5. ZYJA jak swiat
6. Sa PYSZNi, uwazaja sie za kogos lepszego od innych z powodu RZEKOMEGO daru.
7. Ten ich dar prowadzi do NIEPOSLUSZENSTWA Slowu.
8. Ten ich dar prowadzi do EKUMENII
9. Ty tylko pisales co powyzsze i nikogo NIE OSADZALES!


Plaskowicki Rysie, czy ty sam ze soba dyskutujesz, czy caly czas chorujesz na zawisc?
Bardzo brzydko tak latwo rzucac oszczerstwa na innych chrzescijan.
Skad u Ciebie tyle nienawisci do braci?
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-12-15, 23:04   

Kto tu podaje sie za zielonoswiatkowca?
Quster, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Axanno, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Machabeuszu, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Kansyheniek, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Greg, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Yarpen, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Kesja, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Al, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Mnich, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?
Dymensja, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?

Do tych co sie podaja:
Czy Duch Swiety nie pokazuje wam, ze zyjecie w zaklamaniu?
Nie jestescie wierni Duchowi Swietemu. Wiedzieliscie o tym? Plaskowicki Rys wie.
Zyjecie jak swiat.
Czy naprawde jestescie tacy glupi, zeby uwazac, ze dar Ducha Swietego czyni was lepszymi od innych braci i siostr?
Nikt was nie osadza, tylko tak pisze.

Pozdrawiam Wszystkich zielonych, zoltych, czerwonych i fioletowych.

PS
Kto mowi, ze miluje Boga, a brata swego nienawidzi , w ciemnosci jest nadal
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-15, 23:25   

Oj, Musashi, nie przejmuj wszystkiego aż tak bardzo osobiście... luz przecież, sam mówiłeś :)
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 08:16   

A tak poza impertynencjami na mój temat to co piszesz panie Musashi ?
Postawiłem tezę -Duch Sw wyprowadza z niebiblijnych tradycji i wierzeń.
Czy to jest nieprawda ?
czy uważasz że to co np Ty panie Musashi robisz jest zawsze słuszne nawet jak jest niezgodne ze Słowem.
Nie jest proste iść za Jezusem i pomaga w tym Duch Sw ,który daje moc do wyjścia nawet z najbardziej zakorzenionego w naszej psychice stereotypu jeżeli jest w opozycji do Biblii.
Osoba ,która twierdzi że ma moc Ducha Sw powinna też mieć tego świadectwo w codziennym
życiu np nie brać udziału w niebiblijnych praktykach.Jeżeli nic nie widzisz złego w obchodzeniu świąt w czasie nie mającym związku z przekazem Biblii i w sposób katolicki to twoje prawo,ale nie wmawiaj sobie że Duch Sw do tego kieruje- tylko piękna humanistyczna tradycja.
Ja jednak nie utożsamiam humanizmu z miłością Bożą a tradycji z działaniem Ducha Sw.
Mówienie tego co się uważa za prawdę w oparciu o Biblię nie jest nienawiścią.
Ja nikomu nie życzę tego czego nie życzę i sobie.
Ja tych świąt nie obchodzę w żaden sposób wiec jeżeli zwracam uwagę na biblijne motywy mojej decyzji to w czym pan upatrujesz nienawiści -w tym że nie jestem hipokryta i piszę wprost co myślę /
Pan mi pokaz w Słowie że trzeba obchodzić święta ,które z Biblii nie wynikają.
Wymienianie uczestników którzy do tych świąt maja pozytywne nastawienie niczego nie wnosi posłuszeństwo Biblii to nie kwestia innych ludzi a osobista.
jak ktoś nie widzi nie biblijności tych świąt to powinien je obchodzić zgodnie z własnym sumieniem.
ja swoja wypowiedz adresowałem do osób które utrzymują ze mają chrzest Duchem Sw.
Powtarzam jeszcze raz nie wierzę by ktoś ochrzczony autentycznym Duchem Sw brał udział w niebiblijnych praktykach i tylko tyle.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-12-16, 08:22   

Musashi napisał/a:
Yarpen, czy ty podajesz sie za zielonoswiatkowca?

Nie. Należę do Kościoła Katolickiego, a nie do zielonoświątkowców.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 09:13   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Powtarzam jeszcze raz nie wierzę by ktoś ochrzczony autentycznym Duchem Sw brał udział w niebiblijnych praktykach i tylko tyle.

Rysiu, ja wcale nie jestem "nastawiona pozytywnie" do tych świąt, a Ty wcale nie jesteś aż taki osamotniony w swoim do nich podejściu :)
Zgadzam się z tym co piszesz i mam takie same zdanie o tych świętach, jak, na przykład, o chrzcie niemowląt - jako taką podmianę... namiastkę w miejsce prawdziwej wiary. Ludzie, świętując coś niby powiązane w ich oczach z Bogiem oszukują się, że mają wszystko w tej kwestii w porządku i są przed Bogiem ok - tak samo jak i przy chrzcie niemowląt. Pomijam tu już kwestie tych, moim zdaniem bluźnierczych "luli-laj" i innych praktyk.
Ale do Twego ostatniego zdania mam mautką uwagę :)

1Kor 10:27 Bw "A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia."

Też miałam dylemat, gdy szłam do teściowej... wcale nie było łatwo... patrzeć na to, ale nie mogłam się "postawić", że nie pójdę i już, gdyż to akurat było łatwiejsze, niż tam pójść, w nadziei że nadąży się okazja do wkręcenia kilku słówek ewangelii... - tak robiłam, co prawda, nic to nie dało.

Pozdrawiam :)
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 09:22   

Pamiętasz Axsanno jak pisałem o koledze z jednoty ,który po wielu latach niepicia pojechał na tz wszystkich świętych i zapił stracił Bożą ochronę
Pójście do niewierzącego w odwiedziny to nie to samo co udział w obrzędach tego nie wolno -co ty mając poznanie robisz w świątyni pogańskiej.
Te rodzinne święta to taka wielka świątynia humanizmu i tradycji .
Udział w nich to nie są zwykłe odwiedziny u niewierzącego -to kompromis z innym namaszczeniem.
Przepraszam jeżeli Ciebie to dotyka -ja też miałem z tym problem.
pozdrawiam
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 09:33   

Sama nie wiem... może i masz racje i gdyby miałam kogoś, kto by dobrze doradził, może i inaczej postępowałabym. To są bardzo trudne wybory, a zwłaszcza jak na jedyną nawróconą w rodzinie i samotną w wierzę kobietę. Pytałam w zborze, jak lepiej... to nikt się nie przejął - idź, oczywiście...
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 09:41   

Axsanno
to wszystko nie jest proste.Siostra mojej żony jest też zielonoświątkowcem ,w jej zborze pastor wprost mówi ze nie należy brać udziału zwłaszcza w wigilii ,ale ona jeżdzi do teściowej z całą rodziną bo miłość wg niej jest ponad prawem a ona nie jest pod zakonem i może robić co chce ,zaczęła też posyłać dzieci na religie.
Wynik jej działania jest taki że synowie przestali chodzić do zboru -nie chodzą nigdzie.
Teściowa zaś zaczęła "truć" mojej żonie że powinniśmy ochrzcić nasze dzieci w KK by dać im "szansę " bycia w prawdziwej religii.
Daj palec a weżmie rękę .
pozdrfawiam
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-12-16, 10:55   

Płaskowicki Rys napisał/a:
A tak poza impertynencjami na mój temat to co piszesz panie Musashi ?
Postawiłem tezę -Duch Sw wyprowadza z niebiblijnych tradycji i wierzeń.
Czy to jest nieprawda ?
czy uważasz że to co np Ty panie Musashi robisz jest zawsze słuszne nawet jak jest niezgodne ze Słowem.
Nie jest proste iść za Jezusem i pomaga w tym Duch Sw ,który daje moc do wyjścia nawet z najbardziej zakorzenionego w naszej psychice stereotypu jeżeli jest w opozycji do Biblii.
Osoba ,która twierdzi że ma moc Ducha Sw powinna też mieć tego świadectwo w codziennym
życiu np nie brać udziału w niebiblijnych praktykach.Jeżeli nic nie widzisz złego w obchodzeniu świąt w czasie nie mającym związku z przekazem Biblii i w sposób katolicki to twoje prawo,ale nie wmawiaj sobie że Duch Sw do tego kieruje- tylko piękna humanistyczna tradycja.
Ja jednak nie utożsamiam humanizmu z miłością Bożą a tradycji z działaniem Ducha Sw.
Mówienie tego co się uważa za prawdę w oparciu o Biblię nie jest nienawiścią.
Ja nikomu nie życzę tego czego nie życzę i sobie.
Ja tych świąt nie obchodzę w żaden sposób wiec jeżeli zwracam uwagę na biblijne motywy mojej decyzji to w czym pan upatrujesz nienawiści -w tym że nie jestem hipokryta i piszę wprost co myślę /
Pan mi pokaz w Słowie że trzeba obchodzić święta ,które z Biblii nie wynikają.
Wymienianie uczestników którzy do tych świąt maja pozytywne nastawienie niczego nie wnosi posłuszeństwo Biblii to nie kwestia innych ludzi a osobista.
jak ktoś nie widzi nie biblijności tych świąt to powinien je obchodzić zgodnie z własnym sumieniem.
ja swoja wypowiedz adresowałem do osób które utrzymują ze mają chrzest Duchem Sw.
Powtarzam jeszcze raz nie wierzę by ktoś ochrzczony autentycznym Duchem Sw brał udział w niebiblijnych praktykach i tylko tyle.


Plaskowicki Rysie
To jest obluda, a ja nie pisze impertynencji na twoj temat.
Czy znowu rzucasz oszczerstwami, czy podasz konkretne przyklady i udowonisz swoja teze.
Piszesz tutaj do zielonoswiatkowcow ktorzy
Cytat:
1. Piszesz do osob PODAJACYCH sie za zielonoswiatkowcow
2. RZEKOMO posiadajcych chrzest Duchem Swietym
3. Duch Swiety nie pokazuje im, ze zyja w ZAKLAMANIU
4. Nie sa WIERNI Duchowi Swietemu
5. ZYJA jak swiat
6. Sa PYSZNi, uwazaja sie za kogos lepszego od innych z powodu RZEKOMEGO daru.
7. Ten ich dar prowadzi do NIEPOSLUSZENSTWA Slowu.
8. Ten ich dar prowadzi do EKUMENII
9. Ty tylko pisales co powyzsze i nikogo NIE OSADZALES!

ale zadneg z nich nie potrafisz wskazac.
Czy potrafisz?
Ktory tutaj zielonoswiatkowiec ma taka postawe jaka TY, nie osadzajacy (obluda) nikogo czlowiek mu przypisujesz.
Piszesz:
Cytat:
Zyje jak świat świętuje jak świat ,ma hobby światowe -do czego sprowadza się jego Duchowość do poczucia wyższości z powodu rzekomego daru
.
Czy podasz do kogo to piszesz?
Kto tu jest tym podajacym sie za zielonoswiatkowca, kto tutaj na forum uwaza sie za lepszego od innych chrzescijan z powodu jakiegokolwiek daru???
Jesli nikt, to nie mozesz pisac o ,,moich impertynencjach'', a ja powtorze, ze jestes obludnym oszczerca, ktory pragnie wygladac na medrka, a innych przy tym zdeptac.
To jest podle i zle co uprawiasz Plaskowicki Rys.
Cytat:
Mówienie tego co się uważa za prawdę w oparciu o Biblię nie jest nienawiścią.

Udowodnij te prawde i pokaz nam tego zielonoswiatkowca.

Oto osoby biorace udzial w tej dyskusji:
Plaskowicki Rys, Quster,Axanna, Machabeusz, Kansyheniek, Greg, Yarpen, Kesja, Al, Mnich, Dymensja no i ja-Musashi.
Ktora z ty osob jest tym podajacym sie za zielonoswiatkowca, zyjaca w zaklamaniu, nie wierna Duchowi, zyjaca jak swiat, uwazajaca sie za lepszego od innych spowodu rzekomego daru.
Ja nie zanotowalem, zeby ktokolwiek z w/w osob odpowiadal Twojemu rysopisowi, chyba, ze piszesz o sobie samym i wtedy znasz siebie samego najlepiej, zeby tak pisac.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 11:03   

Musashi
Przyjacielu daj sobie luz bo chyba przesadzasz i proszę mnie określaj mnie tymi epitetami bo sobie i swemu duchowi wydajesz świadectwo.
Nie zmusisz mnie pan też bym o kimkolwiek na tym forum zle pisał .
Może byś zauważył że moja opinia tylko Ciebie tak oburza ,może jest coś prawdy w powiedzeniu uderz w stół to nożyce się odezwą
Dziękuję Dymencjo za świadectwo prawdy
pozdrawiam
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-12-16, 11:14   

Axanna napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
Powtarzam jeszcze raz nie wierzę by ktoś ochrzczony autentycznym Duchem Sw brał udział w niebiblijnych praktykach i tylko tyle.

Też miałam dylemat, gdy szłam do teściowej... wcale nie było łatwo... patrzeć na to, ale nie mogłam się "postawić", że nie pójdę i już, gdyż to akurat było łatwiejsze, niż tam pójść, w nadziei że nadąży się okazja do wkręcenia kilku słówek ewangelii... - tak robiłam, co prawda, nic to nie dało.
Pozdrawiam :)

Tak wiec Axanno, zamiast mi przypisywac nieprawdziwe stanowisko, jakobym ,,zabieral'' Ci Ducha Swietego, czego nigdy nie czynilem , masz tu osobe, ktora tak robi, a jest nia Rys Plaskowicki.
Jesli jestes wierzaca od wielu lat i jadlas kolacje 24 grudnia ze swoja rodzina, lub moze obiad 25 grudnia, a przy tym dzielilas sie oplatkiem, to wg Rysa Plaskowickiego nie jestes
Cytat:
ochrzczona autentycznym Duchem Swietym

PS
Axanna napisał/a:

Poza tym, jeżeli kesja twierdzi, że Paweł piszę do Koryntian i do innych, iż oni nie mają Ducha (z czym właśnie się nie zgadzam), to jak wytłumaczyć te oto jego słowa, skierowane do tychże Koryntian i innych:
1Kor 3:16 Bw "Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?"
1Kor 12:13 Bw "bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem."
2Tm 1:14 Bw "tego, co ci dobrego powierzono, strzeż przez Ducha Świętego, który mieszka w nas."
Ga 4:6 Bw "A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!"

Wychodziłoby na to, że Paweł sam nie wie co mówi. Wybaczcie, ale dla mnie to nonsens.
Mam nadzieje, żeście nie gniewata ;-)
Ostatnio zmieniony przez Musashi 2008-12-16, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-12-16, 11:21   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Musashi
Przyjacielu daj sobie luz bo chyba przesadzasz i proszę mnie określaj mnie tymi epitetami bo sobie i swemu duchowi wydajesz świadectwo.
Nie zmusisz mnie pan też bym o kimkolwiek na tym forum zle pisał .
Może byś zauważył że moja opinia tylko Ciebie tak oburza ,może jest coś prawdy w powiedzeniu uderz w stół to nożyce się odezwą
Dziękuję Dymencjo za świadectwo prawdy
pozdrawiam


Na podstawie wypowiedzi Plaskowickiego Rysa, ponownie powtorze ze jest on klamca i oszczerca, ktory plecie oskarzenia na prawo i lewo, a kiedy ktos poprosi go o udowodnienie swoich twierdzen, on tego nie robi, lecz przezuca wine za swoje grzechy na innych forumowiczow. Zniechecam wszystkich do prowadzenia rozmow z tym forumowiczem.
Jesli wam zalezy na wartosciowym, forum , powinnismy jak najbardziej unikac tego typu rozmow, nie posiadajacych logicznych wnioskow , lecz opierajacych sie na wmawianiu innym tego czego nie twierdza i ciaglym wnioskom ad persona.
Pozdrawiam

NIE MOW FALSZYWEGO SWIADECTWA PRZECIW BLIZNIEMU SWEMU
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 11:24   

Do wiadomości pana Musashiego -nie sądzę osób ,które walczą z grzechem lub zgoła grzechu nie widzą a tych ,którzy udają że grzechu nie ma choć go widzą.
Ty który wiesz co należy czynić a nie czynisz -grzeszysz.
Kto ma Ducha Sw nie może grzeszyć przeciw Duchowi Sw .
Duch Sw nie działa przeciw sobie.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 11:53   

Musashi, przepraszam, ale uważam, że nie tylko jątrzysz, lecz jeszcze urągasz Rysiowi. Nie rozumiem, jak możesz używać takich epitetów - "kłamca, oszczerca" - z czystym sumieniem... uważam, że stanowczo przesadzasz. Nie wolno już powiedzieć swego zdania o pewnym rodzaju ludzi, żebyś nie wyskoczył z żądaniami wskazać palcem o kim to mowa? Jak ja coś powiem na temat katolików, na przykład, to Yarpen jakoś nie wyskakuje z krzykiem "o kim mowa". Dlaczego Ty tak robisz?
Możesz mi nie odpowiadać, ale Twoje zachowanie razi...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12