Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Branham
Autor Wiadomość
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2008-10-06, 22:19   Branham

Cytat pochodzi z STĄD
kesja napisał/a:
Podobnie robia z innymi np z Branhamem .

Kesja znasz nauki Branhama ? czy ty też zaprzeczasz preegzystencji Pana Jezusa ?

polecam:

Na moim Chomiku - quster jest książka "Przeciwko Branhamowi 2" możesz kliknąc w plik i ściągnąć

Fragment książki "Czyim prorokim był W.M. Branham? kiedyś była cała do ściągnięcia TUTAJ ale link jest nieczynny, ale chyba mam gdzieś u siebie na dyskietce jeśli chcesz... poszukam

dyskusja o Branhamie > Branham- prawdziwy prorok czy zwodziciel ?

Albo tutaj tez dyskusja > William Marrion Branham, Ewald Frank
Ostatnio zmieniony przez Quster 2008-10-12, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-07, 13:13   

quster
dzieki za linki ,widze ze tam dostaje sie zaróno SJ jak i Branhamowi .
To nie ten temat moze gdzies o prorokach bo nie pasuje tu ,do tego tematu.
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2008-10-07, 21:07   

kesja napisał/a:
quster
dzieki za linki ,widze ze tam dostaje sie zarówno SJ jak i Branhamowi .
To nie ten temat moze gdzies o prorokach bo nie pasuje tu ,do tego tematu.

masz racje tutaj nie miejsce, ale tylko odpowiem krótko, ja osobiście jestem negatywnie nastawiony do czegoś co niesie za soba niewłaściwe nauczanie i dziwne nauki, za takie uważam nauki tych że "proroków"... Nie wiem jakie jest twoje podejście, ale z praktyki wiem ze raczej ciężko sie rozmawia osobom z których jedna jest np zafascynowana Beny Hinnem a druga nie, wiec raczej ja osobiście zachęcam do przeczytania dokładnie nauczania danej osoby, grupy, aby porównując z Biblią odrzucić coś co jest zwiedzeniem i fałszywym nauczaniem, aczkolwiek wybór pozostawiam innym...
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Bilberry 

Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 398
Wysłany: 2008-10-07, 23:54   

quster napisał/a:
dzieki za linki ,widze ze tam dostaje sie zaróno SJ jak i Branhamowi.

cytat z tej strony
Cytat:
Czy takim prorokiem będzie Joseph Smith. Ellen White, Herbert W. Armstrong, Charles T. Russell, czy własnie William Branham jest nieistotne, różny też jest zestaw ich błędów.

Z tego co wiem ŚJ nie uznają Russella za proroka.
Cytat:
Wspólne mają jedno - zastępują prostą wiarę w Chrystusa koniecznością przyjęcia zestawu szczególnych pomysłów doktrynalnych, który to zestaw dopiero (a nie wiara w Chrystusa i pobożne życie) ma gwarantować bycie uznanym przez Boga.

To też nie pasuje do ŚJ. Autor wątku pisząc o Branhamie postawił znak równości nie przedstawiając żadnych dowodów.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-08, 19:46   

Odpowiem chociaż może sie nam dostanie ,albo modem przeniesie
posty do tematu o prorokach ?
Autor art ,min o Branhamie ,jest cynicznie złośliwy sam nie ma i zadba aby inni nie mieli.
quster
ja czytałam różne wypowiedzi ,róznych intrygantów.
Nic nie zmieni mojego zdania o POSELSTWIE BRANHAMA ,to co on Głosił ,ja w większości
Poznałam z łaski Ducha Świetego i nie miałam pojęcia o istnieniu Branhama .
Wyobraź sobie zdziwienie kiedy czytasz swoje własne mysli własne doznania u kogos
o kim nic nie wiesz ,nie wiesz ze żył i okazuje sie ze WIECIE TO SAMO.
Czytałam całe wyrazenia, zdania , pojęcia ,było to tak jakby ktos opisał mnie .
Wielu zaczyna wierzyc bo przeczytało Poselstwo i postanowili iść za tym ,a potem
uznaja ze to nie to i zaczynaja mówic oszczerstwa chwieja sie bo w nich samych nie ma
FUNDAMENTU.
Branham jest trudny do zrozumienia ,wiem jak pierwsze Poselstwo sprawiało mi trudność
w zrozumieniu - OCZYM TEN CZŁOWIEK MÓWI, CO CHCE PRZEKAZAĆ.
Pomimo Polskich liter i zdan nie mogłam załapać SENSU .
Dlatego nie zaczynałam nowego Poselstwa ale postanowiłam ,ze to jedno bede TAK długo
czytac az Zrozumiem o czym on mówi.
Zrozumiałam ,przełamałam bariere i Wiem to czego inni nie moga zrozumiec ,nie musze
odchodzic bo nie przyszałm ,poprostu to jest moje.
Nie powiem ze ze wszystkim sie zgadzam z Branhamem ,ale wiem ze on nie mógł mówic wszystkiego ,ze jego Poznawanie SŁOWA ,było nie dla kazdego.
TO był naprawde szczery SŁUGA BOZY ,potrafił sie przyznac ,i zmienic to co uważał za
niewłaściwe .Został oszukany ,oskarżony ,wysmiany przez tych co sie przy nim UPAŚLI.
Do dzisiaj gdy czytam jego Poselstwa czuje w sobie jak to
mówią -błago-
Czuje radość i szczęsliwość i poprostu WIEM.

zastanawia mnie wściekłość jaka wywołuje samo nazwisko- Branham -
ale czy ap Paweł był kochany ?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-10-08, 20:05   

kesja napisał/a:
Odpowiem chociaż może sie nam dostanie ,albo modem przeniesie
posty do tematu o prorokach ?
Autor art ,min o Branhamie ,jest cynicznie złośliwy sam nie ma i zadba aby inni nie mieli.
quster
ja czytałam różne wypowiedzi ,róznych intrygantów.
Nic nie zmieni mojego zdania o POSELSTWIE BRANHAMA ,to co on Głosił ,ja w większości
Poznałam z łaski Ducha Świetego i nie miałam pojęcia o istnieniu Branhama .
Wyobraź sobie zdziwienie kiedy czytasz swoje własne mysli własne doznania u kogos
o kim nic nie wiesz ,nie wiesz ze żył i okazuje sie ze WIECIE TO SAMO.
Czytałam całe wyrazenia, zdania , pojęcia ,było to tak jakby ktos opisał mnie .
Wielu zaczyna wierzyc bo przeczytało Poselstwo i postanowili iść za tym ,a potem
uznaja ze to nie to i zaczynaja mówic oszczerstwa chwieja sie bo w nich samych nie ma
FUNDAMENTU.
Branham jest trudny do zrozumienia ,wiem jak pierwsze Poselstwo sprawiało mi trudność
w zrozumieniu - OCZYM TEN CZŁOWIEK MÓWI, CO CHCE PRZEKAZAĆ.
Pomimo Polskich liter i zdan nie mogłam załapać SENSU .
Dlatego nie zaczynałam nowego Poselstwa ale postanowiłam ,ze to jedno bede TAK długo
czytac az Zrozumiem o czym on mówi.
Zrozumiałam ,przełamałam bariere i Wiem to czego inni nie moga zrozumiec ,nie musze
odchodzic bo nie przyszałm ,poprostu to jest moje.
Nie powiem ze ze wszystkim sie zgadzam z Branhamem ,ale wiem ze on nie mógł mówic wszystkiego ,ze jego Poznawanie SŁOWA ,było nie dla kazdego.
TO był naprawde szczery SŁUGA BOZY ,potrafił sie przyznac ,i zmienic to co uważał za
niewłaściwe .Został oszukany ,oskarżony ,wysmiany przez tych co sie przy nim UPAŚLI.
Do dzisiaj gdy czytam jego Poselstwa czuje w sobie jak to
mówią -błago-
Czuje radość i szczęsliwość i poprostu WIEM.

zastanawia mnie wściekłość jaka wywołuje samo nazwisko- Branham -
ale czy ap Paweł był kochany ?



EMET:
A zatem podpisujesz się pod tym, co czytamy na Wikipedii --
"William Branham nauczał monoteizmu, jeśli chodzi o zrozumienie istoty Bóstwa, twierdząc, że nie ma osobowej różnicy pomiędzy Ojcem, Synem i Duchem Świętym, a te osoby Bóstwa są tym samym Bogiem w trzech różnych manifestacjach albo urzędach.
„ „Biblia naucza, że On zmienił swoją maskę, przemienił się, en morphe. Słowo en morphe pochodzi z języka greckiego i oznacza greckiego aktora, który odgrywa wiele ról, teraz odgrywa on jedną postać, a w następnej scenie jest kimś innym. W jednym akcie był On Bogiem Ojcem. W dalszym był On Bogiem Synem, a w obecnym jest On Bogiem Duchem Świętym. Rozumiecie? Tym On jest. Jego Słowo ma ciągle najwyższą władzę. Żyjemy w dniach ostatecznych.” ”

Branham określił Jezusa Chrystusa jako tego, który jest pełnią Bóstwa objawioną cieleśnie.:
„ „On zstąpił w formie małego Dziecka. Jahwe urodził się w stajni na gnoju i to powinno być uderzające dla ludzi, mały Jahwe płaczący w stajni. Och, a my myślimy, że jesteśmy kimś. Och, Jahwe bawiący się jak dziecko, Jahwe pracujący w stolarni, Jahwe umierający jak człowiek, kiedy jednak wstąpił na wysokość udowodnił, że był Jahwe. Z pewnością tak.”

?????
http://pl.wikipedia.org/w...Marrion_Branham


Stephanos, ps. EMET
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2008-10-08, 21:18   

kesja napisał/a:

Nic nie zmieni mojego zdania o POSELSTWIE BRANHAMA ,to co on Głosił ,ja w większości
Poznałam z łaski Ducha Świetego i nie miałam pojęcia o istnieniu Branhama ...

skoro tak to nie ma o czym rozmawic... ja czytalem czego naucza i nie jest to zgodne z Biblią.

dodałem jeszcze jedną książkę o Branhamie...
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
Ostatnio zmieniony przez Quster 2008-10-12, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-09, 15:36   

quster
możesz zostać przy oszczerstwach na temat Branhama .
A co do czytania ,to - wielu czyta Biblie i nie ma pojęcia o czym w niej mowa.
Branham to Sługa Bozy Głosił ,to co miał Głosic z Woli Bożej a to ,ze wielu sie gorszy
nim jako Eliaszem ,to i cóz czy Jezusem sie nie gorszyli ?
Gdyby byli rozumni zrozumieli by słowa Pawła ,ze kazdy wykonuje tyle ,ile dał mu Pan.
Mojżesz nie wszedł do ziemi Kaananu ,jemu tez mozna nie przepuścić ,co takiego zrobił
ze Bóg go pokarał .
Ale zostawmy t o ,zgodnie z twoim - nie ma o czym rozmawiac .
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-09, 15:37   

zdublowało sie :crazy: więc

anim_0.gif
Plik ściągnięto 11696 raz(y) 54,56 KB

 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-10-09, 16:15   

kesja napisał/a:
quster
możesz zostać przy oszczerstwach na temat Branhama .
A co do czytania ,to - wielu czyta Biblie i nie ma pojęcia o czym w niej mowa.
Branham to Sługa Bozy Głosił ,to co miał Głosic z Woli Bożej a to ,ze wielu sie gorszy
nim jako Eliaszem ,to i cóz czy Jezusem sie nie gorszyli ?
Gdyby byli rozumni zrozumieli by słowa Pawła ,ze kazdy wykonuje tyle ,ile dał mu Pan.
Mojżesz nie wszedł do ziemi Kaananu ,jemu tez mozna nie przepuścić ,co takiego zrobił
ze Bóg go pokarał .
Ale zostawmy t o ,zgodnie z twoim - nie ma o czym rozmawiac .



EMET:
Wiemy przynajmniej, Kesjo, że Ty go za takiego uważasz.

Czy zaś istotnie owym 'sługą Bożym' ów człowiek był, zdało by się to udowodnić... Biblią, nie zaś tylko przekonaniem zwolenników.


Stephanos, ps. EMET
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-09, 17:21   

Biblia jest Księgą DUCHA YHVH ,a czytana bez TEGO DUCHA staje sie kodeksem prawnym
Czy Jezus nie został ukrzyżowany ZGODNIE Z Prawem ?

Stefan
wypowiadając sie o innych zapominasz co mówia o tobie szukaja w Biblii i cóz widzą ?
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-10-09, 18:03   

Cytat:
Objawienie 16:13 I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii, i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy nieczyste jakby ropuchy; 14 a są to duchy czyniące znaki - demony, które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi, by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu wszechmogącego Boga. 15 Oto przyjdę jak złodziej: Błogosławiony, który czuwa i strzeże swych szat, by nago nie chodzić i by sromoty jego nie widziano.


Każdy może się powoływać, że ma DUCHA, nie każdemu jednak mamy wierzyć, DUCHY te będą czynić wiele cudów, będzie wielu fałszywych proroków uczących innej ewangelii niż Jezus, a cel ich jest jeden, zgromadzić zwiedzionych na wojnę z BOGIEM JHWH.

Jak można rozpoznać czy to DUCH Boży, właśnie poprzez sprawdzenie, czy uczy tej samej ewangelii co Jezus.

Cytat:
Galacjan 1:3 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, 4 który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego. 5 Jemu to chwała na wieki wieków! Amen. 6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.


Widzę, że dałaś się zwieźć jednemu z takich demonów.

Cytat:
2 Korintian 11: 3 Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę. 4 Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-10-09, 19:23   

Arius napisał/a:


Cytat:
Galacjan 1:3 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, 4 który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego. 5 Jemu to chwała na wieki wieków! Amen. 6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.


Widzę, że dałaś się zwieźć jednemu z takich demonów .


Przykro mi Ariusie , ale obrażasz w bezpośredni sposób Kesję i naruszasz w jaskrawy sposób regulamin forum:

"5. W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, czy też z powodu innego wyznania lub poglądu.

Za nieprzestrzeganie w/w regulaminu grozi użytkownikowi ostrzeżenie, w razie braku poprawy BAN "

Proszę Cie Ariusie , abyś więcej nie pisał komentarzy tego rodzaju , które obrażają uczestników.

Jeśli nie uszanujesz regulaminu tego forum , to licz się z konsekwencjami. Proszę o dżentelmeńskie zachowanie i wytłumaczenie swojego karygodnego zachowania wobec Kesji.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-10-09, 20:04   

Widzisz, nawet Jezus potrafił się zdenerwować, a co tu mówić o niedoskonałym człowieku, ile razy można czytać te same teksty kesjii, że nikt poza nią, nie kieruje się DUCHEM i tego DUCHA nie posiada, przez co nie ma zrozumienia Biblii? Osobiście odbieram jej teksty jako atak, więc jak masz kogoś upominać to zacznij od niej. Ja napisałem tylko to, co o tych jej atakach myślę.

Cytat:
"5. W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, czy też z powodu innego wyznania lub poglądu.


A może kesji nie obowiązuje regulamin?
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-10-09, 20:29   

Arius napisał/a:
teksty kesjii, że nikt poza nią, nie kieruje się DUCHEM i tego DUCHA nie posiada


Mógłbyś podać teksty Kesji , w których pisze , że nikt oprócz jej nie ma Ducha i nie kieruje się Duchem?

Arius napisał/a:

Ja napisałem tylko to, co o tych jej atakach myślę.


Napisałeś , że jest zwiedziona przez demona , a nie o jej tekstach.


Arius napisał/a:

A może kesji nie obowiązuje regulamin?

Owszem obowiązuje. Jesli gdzieś przekroczyła tegulamin , to prosze wskazać jej tekst i punkt regulaminu , który przekroczyła. Jak na razie oczekuję wytłumaczenia Twojego aroganckiego zachowania. Nie masz prawa pisać do nikogo takich osądów. Nikogo nie obchodzi co o kim personalnie myślisz. Naucz się poruszania po tym forum nie szkodząc innym.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13