Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Perły i diamenty.
Autor Wiadomość
romanszewczuk3 
romanszewczuk3

Wyznanie: protestant
Wysłany: 2008-05-22, 15:46   Perły i diamenty.

Diamenty i perły. Najpiękniejsze i najdroższe, obiekt pożądań, westchnień, marzeń. A czym one są? Diament z chemicznego punktu widzenia to węgiel, lecz węgiel którego budowa pod wpływem wysokiego ciśnienia w wysokich temperaturach zmieniła sie całkowicie. Tylko dobry szlif i już jest klejnot.
Inaczej ma się sprawa z perłami. Odrobinka obcego ciała dostaje sie miedzy ciało skorupiaka a jego muszlę. Ciałko zaczyna sie bronić przed bólem i wytwarza wokół intruza ochronną otoczkę. Im dlużej to trwa tym większa ona jest. Tak powstaje perła. Perła jest jedynyą szlachetną kosztowną rzeczą nie wymagającą dalszej obróbki.
W skrajnie ekstrymalnych warunkach powstaje to co kosztowne, piękne.
Dlaczego o tym piszę? Po rocznej nieobecności spowodowanej brakiem dostępu do internetu przeglądam pocztę. Jak wiele w niej jest z całego nieomal świata-RPA, Kanada, USA, Australia, a i mnóstwo z Europy i Polski informacji, podziękowań, zapytań o mnie i o moje pisanie.
Wracam, od dziś zaczynam pisać a te słowa chciałem zadedykować wszystkim Tym, którzy o mnie pamiętali i pytali. Każde z moich świadectw to wiele bólu, łez i nieprzespanych nocy, ale zawszer i w każdej sytuacji wspomógł mnie Ten ,który wczoraj, dziś i na wieki ten sam-Jezus Chrystus. To z Jego łaski doświadczałem, doświadczam tak wiele aby z Wami się dzielić. Jemu tez niech będzie chwała.

Odpowiedz do tematu