Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abraham
Autor Wiadomość
chryzolit

Wysłany: 2021-08-01, 18:40   

Korn-Napisał.
Cytat:
Bardzo bym pragnął, żeby Twoja nadzieja się spełniła.
Jednak wiem, że każde pokolenie oczekiwało na Mesjasza.

A On nie przychodził.

On nie przychodził dlatego,że innego oczekiwali niż tego który przyszedł około 2000-tysiące lat temu,dlatego sie zawiedli.
Ale Bóg Stwórca wielokrotnie jak chce przekonać człowieka aby mu ufał,pokazuje mu szczegoły swojego stworzenia i pyta,Byłeś przy tym?,kiedy wszystko stwarzałem,jeżeli nie potrafie zrozumieć,Bóg chce zaufania,- np.Ijoba,przykład.
Stwórca ma własny plan dla człowieka-ludzkości i go wykonuje ,ale wszystko w odpowiednim czasie,na ten moment jesteśmy na etapie konca czasu wyboru,Kościoła prawdziwego,ale jak się ten skonczy to po krótkim wielkim ucisku [ do którego świat się współcześnie,nieświadomie przygotowywuje]-nadejdzie czas Królestwa Jezusa,Jego 1000-lat,sądu i naprawy,to nastepna epoka ,która jest przed nami,na nia czekamy.
Czy to nadejdzie?
Przecież już tak długo czekamy?
Na potwierdzenie,że nadejdzie,jest wiele zapowiedzianych proroctw biblijnych,a które do tego czasu wszystkie dokładnie się spełniły.
Np.Około 350-proroctw,które dotyczyły Jezusa - pierwszego przyjścia,wszystkie się spełniły włącznie z czasowymi-[liczbowymi] proroctawami.
Zapewno tez spełnią się i te dotyczące przyjścia,jego Królestwa na ziemię.
Na które czakamy,tylko strtegia Bożego działania,jak i czas u Boga ma odpowiednie rytmy.
Na ten czas też podświadomie,oczekuje umęczona ludzkość.
Wazne jest to,że czas ten ma być nacechowany nie tylko sprawiedliwością,ale tez miłością.
Której też świat doświadczy.
Pozdrawiam.

Korn

Wysłany: 2021-08-01, 20:04   

chryzolit napisał/a:
Korn-Napisał.
Cytat:
Bardzo bym pragnął, żeby Twoja nadzieja się spełniła.
Jednak wiem, że każde pokolenie oczekiwało na Mesjasza.

A On nie przychodził.

On nie przychodził dlatego,że innego oczekiwali niż tego który przyszedł około 2000-tysiące lat temu,dlatego sie zawiedli.
Ale Bóg Stwórca wielokrotnie jak chce przekonać człowieka aby mu ufał,pokazuje mu szczegoły swojego stworzenia i pyta,Byłeś przy tym?,kiedy wszystko stwarzałem,jeżeli nie potrafie zrozumieć,Bóg chce zaufania,- np.Ijoba,przykład.
Stwórca ma własny plan dla człowieka-ludzkości i go wykonuje ,ale wszystko w odpowiednim czasie,na ten moment jesteśmy na etapie konca czasu wyboru,Kościoła prawdziwego,ale jak się ten skonczy to po krótkim wielkim ucisku [ do którego świat się współcześnie,nieświadomie przygotowywuje]-nadejdzie czas Królestwa Jezusa,Jego 1000-lat,sądu i naprawy,to nastepna epoka ,która jest przed nami,na nia czekamy.
Czy to nadejdzie?
Przecież już tak długo czekamy?
Na potwierdzenie,że nadejdzie,jest wiele zapowiedzianych proroctw biblijnych,a które do tego czasu wszystkie dokładnie się spełniły.
Np.Około 350-proroctw,które dotyczyły Jezusa - pierwszego przyjścia,wszystkie się spełniły włącznie z czasowymi-[liczbowymi] proroctawami.
Zapewno tez spełnią się i te dotyczące przyjścia,jego Królestwa na ziemię.
Na które czakamy,tylko strtegia Bożego działania,jak i czas u Boga ma odpowiednie rytmy.
Na ten czas też podświadomie,oczekuje umęczona ludzkość.
Wazne jest to,że czas ten ma być nacechowany nie tylko sprawiedliwością,ale tez miłością.
Której też świat doświadczy.
Pozdrawiam.

Widzę, że Świat idzie w złym kierunku, dlatego trzeba czekać.
Ostatnio mój znajomy zadzwonił mi z Austrii. Do restauracji w jego miasteczku przyszła grupa ortodoksyjnych Żydów.
Nikt nie miał maseczki i po upomnieniu nikt jej nie chciał założyć.

A po dokładnym sprawdzeniu nikt z nich nie miał paszportów covidowych. Zostali wyproszeni. Świat się dzieli i segreguje. Takim Światem najlepiej się rządzi.

chryzolit

Wysłany: 2021-08-02, 09:08   

Korn-Napisał.
Cytat:
Ostatnio mój znajomy zadzwonił mi z Austrii. Do restauracji w jego miasteczku przyszła grupa ortodoksyjnych Żydów.

A po dokładnym sprawdzeniu nikt z nich nie miał paszportów covidowych. Zostali wyproszeni. Świat się dzieli i segreguje. Takim Światem najlepiej się rządzi.

Dokładnie tak,oni przywłaszczyli sobie wybraństwo i dominacje,co wynika z nauki Talmudu,nie Biblii.
Piszesz-świat idzie w złym kierunku.
Dlatego proces karania ma zakonczyć tą aktualną epoke czasu,zanim nadejdzie Królestwo Jezusa.
Pozdrawiam.

Korn

Wysłany: 2021-08-02, 18:40   

chryzolit napisał/a:
Korn-Napisał.
Cytat:

Dokładnie tak,oni przywłaszczyli sobie wybraństwo i dominacje,co wynika z nauki Talmudu,nie Biblii.
Piszesz-świat idzie w złym kierunku.
Dlatego proces karania ma zakonczyć tą aktualną epoke czasu,zanim nadejdzie Królestwo Jezusa.
Pozdrawiam.

Pisząc o tych ortodoksyjnych Żydach, miałem troszeczkę inny kontekst niż wspomniane przez Ciebie "wybraństwo"

[ Dodano: 2021-08-18, 19:10 ]
Pozdrawiam.[/quote]

Jaki proces karania masz na myśli? Kto kogo ma karać?
Z historii wiem, że to prawi i sprawiedliwi przeważnie byli karani.

Zawsze Ci najbardziej wierzący. żegnali się z życiem.
Choćby sięgnąć ostatnio do obozów koncentracyjnych.

A na pomoc i wybawienie czekały kolejne pokolenia. A pomoc nie nadeszła.

Odpowiedz do tematu