Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Henryk
2020-07-12, 21:21
Czy pójdziecie na wybory?
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2020-07-09, 07:18   

Listek napisał/a:



EMET:
Jaki cel zapodania wypowiedzi tej pani z filmiku?

Co chciałeś wskazać i uwypuklić tymże filmikiem, 'Listku'? Nie zajarzyłem... :aaa: :?:


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-07-09, 08:39   

EMET napisał/a:
Historia nie jest ani moją pasją, ani mocną stroną


Rozumiem,że ta historia bardziej nam współczesna Cię nie interesuje,ale żeby Cię nie interesowała historia czasów biblijnych to jestem zdziwiony drogi Emecie.

EMET napisał/a:
Czy jest możliwość tak pogodzić racje, iżby każda ze stron -- państw bezpośrednio ze sobą graniczących -- była usatysfakcjonowana ustaleniami granic między tymi \ graniczącymi \ państwami; o ile tak, to jak konkretnie dałoby się pogodzić racje, żeby i... "wilk był syty i owca cała", jak się mawia wg porzekadła?


Jeśli chodzi o samą tylko Europę,(bo jeśliby pisać o całym Świecie,to jest ponad moje siły) to tylko w XX wieku granice zmieniały się bez mała z 50 razy jak nie więcej.
I nadal nie wszyscy są zadowoleni.
Nie dość,że tereny przygraniczne nadal generują problemy,to mamy jeszcze państwa wielonarodowe np. Wielką Brytanię zamieszkują Walijczycy,Szkoci no i Anglicy .
Część Szkotów marzy o własnym państwie a więc znów możemy się spodziewać korekty choć niekoniecznie.
Albo ostatnio głośno było o Katalonii ...
Jeszcze wcześniej Baskowie,pewnie słyszałeś o ETA?
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-07-09, 09:53   

kansyheniek napisał/a:
RN napisał/a:
Nie nastąpiła utrata suwerenności i wolności na rzecz ZSRR.

Tak może pisać tylko osoba która nie rozumie znaczenia słowa suwerenność.
z wiki
Cytat:
Suwerenność (z ang. sovereign „suweren(ny)” i fr. souverain „najwyższy” od łac. super „nad; dodatkowo”)[1] – zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą. Suwerenność państwa obejmuje niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych
.
Samodzielnie i niezależnie RN.
Polska nie była po 1945 ani samodzielna ani niezależna.

RN napisał/a:
ZSRR miał wpływy u nas, nawet był gotów nam zbrojnie rozwiązywać nasze wewnętrzne sprawy, ale to my Polacy w ostateczności stanowiliśmy o sobie.


Prawda jest taka ,że nawet granice (ich przesunięcie na zachód) dzisiejszej Polski są konsekwencją decyzji kogoś innego a nie Polaków.
Wysokość reparacji wojennych też ustalali inni. I inni te reparacje odebrali.
RN napisał/a:
. Poza tym odzyskanie ziem zachodnich przybliżyło nas do zachodu

Tylko i wyłącznie z geograficznego punktu widzenia.
Po 1945 Polska przybliżyła się do wschodu a nie zachodu.


Nie chcę być wobec Ciebie niegrzeczny, ale powiem tylko tyle, że powtarzasz bzdury tych sił politycznych, których polityka doprowadziła, że Polski w ogóle nie było. Chcieliby rozdawać karty w nowym układzie, tylko, że zaledwie parę lat wcześniej uciekli, jak szczury z tonącego okrętu.

Nowe granice to i tak wielki sukces Polski.

1. Wróciliśmy na stare piastowskie ziemie
2. Dostęp do morza wydłużył się bodaj czterokrotnie
3. Przez akcje przesiedleńcze, Polska po drugiej wojnie była państwem prawie jednolitym narodowościowo, co sprawiało, że zabezpieczało to nas przed ewentualnymi konfliktami etnicznymi. Przed druga wojną światową nie byliśmy w takiej sytuacji.
4. Co dałyby nam ziemie wschodnie, jak byśmy teraz je musieli oddać Ukrainie, Białorusi, Litwie.
5. Polska w 1945 roku liczyła 23 miliony mieszkańców, co w przeliczeniu na powierzchnię, była i jest jednym z największych państw Europy.
Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców w przeliczeniu na 1 km. kwadratowy, mamy większe terytorium niż np. takie państwa, jak Niemcy, Wielka Brytania, czy Włochy.

ZSRR próbował się wtrącać w nasze sprawy głównie wtedy, kiedy istniało niebezpieczeństwo rozsypania się bloku.
Natomiast gospodarczo nam wszechstronnie pomagał, chociaż sam miał u siebie wielka biedę.
I o tym trzeba pamiętać, co złe wypomnieć, rozliczyć, ale i o tych dobrych momentach nie zapominać, tak, jak chce teraz obecna propaganda.
Propaganda, która wyrasta od miłośników dawnych kół reakcji i bankrutów politycznych, jakim były rządy 2 RP. Ale jet też niemal pewne, że jest podsycana z zachodu, aby maksymalnie skłócić i zohydzić nas do Rosji, bo nie jest tajemnicą, że od dawna chce się napaść i podporządkować tereny Rosji.
Proszę sobie poczytać na czym miał polegać plan DROPSHOT

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

300 bomb atomowych miało spaść na miasta ZSRR. najbliżej nas, bodaj na Lwów ( podobno polskie miasto ) i Teraz proszę sobie wyobrazić, jakie byłoby skażenie tych terenów

Ale też i Wielka Brytania planowała atak na ZSRR po wojnie - taki to był sojusznik, aliant.

Dlatego cała ta propaganda ujadania na Rosję ma przygotować grunt, aby na wypadek ataku nasze wypłukane mózgi mogły zaakceptować np. taką wersję, że musieliśmy ich zaatakować, bo oni byli już u naszych granic i było to uderzenie prewencyjne.itp.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-09, 10:40   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-07-09, 18:38   

Widzę, że jest nieźle zaślepiony swoim widzimisię.
Nie mam teraz czasu ale odniosę się do tego co ci się uśniło.

Napiszę jednak coś czemu nie będziesz w stanie zaprzeczyć a mianowicie;
ZSRR ostatecznie przegrał i na całe szczęście.
Przegrali m.in. dlatego bo nie potrafili niczego robić dla ludzi.
Tylko bomby,zbrojenia i armia miała dla nich znaczenie nic więcej.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-07-09, 19:34   

kansyheniek napisał/a:

Tylko bomby,zbrojenia i armia miała dla nich znaczenie nic więcej.


Ano musieli produkować bomby i się zbroić, aby odpowiedzieć na te 300 bomb atomowych z USA, przeznaczonych na 100 radzieckich miast :-P

Cytat;

Bomby zamierzano zrzucić na 100 miast ZSRR, w tym: 25 na Moskwę, 22 – na Leningrad, 10 – na Swierdłowsk, 8 – na Kijów, 5 – na Dniepropietrowsk , 2 – na Lwów. Uderzenia miały być wykonane z terenu USA oraz z baz w Wielkiej Brytanii, Turcji i Japonii. Ich realizacja miała trwać 2-4 tygodnie. Rezultatem uderzenia miało być zniszczenie 80% przemysłu ZSRR i zmuszenie go do kapitulacji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

Historia nie jest czarno - biała. Jedni i drudzy mają za uszami, a nie tak, jak się dzisiaj przedstawia, jednych jako zupełnych zbrodniarzy, a drugich wszelkimi możliwymi sposobami wybiela
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2020-07-09, 19:44   

kansyheniek napisał/a:
Widzę, że jest nieźle zaślepiony swoim widzimisię.
Nie mam teraz czasu ale odniosę się do tego co ci się uśniło.

Napiszę jednak coś czemu nie będziesz w stanie zaprzeczyć a mianowicie;
ZSRR ostatecznie przegrał i na całe szczęście.
Przegrali m.in. dlatego bo nie potrafili niczego robić dla ludzi.
Tylko bomby,zbrojenia i armia miała dla nich znaczenie nic więcej.


Heńku, tu trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie. Po co była II WŚ.
Pytanie o przyczynę tego wszystkiego.
Sami dobrze wiemy, że taki malarzyna Hitler, niezbyt o górnolotnych poziomach myślenia, czy sam wymyślił sobie te wojenkę.
Sami teraz dobrze wiemy z historii, że naczelni globaliści i finansiści, po równo sponsorowali dwie strony barykady.
Cierpieli na tym zwykli ludzie, ideologicznie napuszczeni na siebie.
I główne pytanie-po co to wszystko było potrzebne????
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-07-10, 00:00   

Korn napisał/a:
kansyheniek napisał/a:
Widzę, że jest nieźle zaślepiony swoim widzimisię.
Nie mam teraz czasu ale odniosę się do tego co ci się uśniło.

Napiszę jednak coś czemu nie będziesz w stanie zaprzeczyć a mianowicie;
ZSRR ostatecznie przegrał i na całe szczęście.
Przegrali m.in. dlatego bo nie potrafili niczego robić dla ludzi.
Tylko bomby,zbrojenia i armia miała dla nich znaczenie nic więcej.


Heńku, tu trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie. Po co była II WŚ.
Pytanie o przyczynę tego wszystkiego.
Sami dobrze wiemy, że taki malarzyna Hitler, niezbyt o górnolotnych poziomach myślenia, czy sam wymyślił sobie te wojenkę.
Sami teraz dobrze wiemy z historii, że naczelni globaliści i finansiści, po równo sponsorowali dwie strony barykady.
Cierpieli na tym zwykli ludzie, ideologicznie napuszczeni na siebie.
I główne pytanie-po co to wszystko było potrzebne????


Finansowanie Hitlera to jest również bardzo interesująca sprawa.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-07-10, 18:58   

Idziemy zwartym szeregiem na wybory - liczę na Wasze głosy. Ratujmy ojczyznę przed IV rozbiorem. To nie żarty.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-07-10, 19:53   

wybrana napisał/a:
Idziemy zwartym szeregiem na wybory - liczę na Wasze głosy. Ratujmy ojczyznę przed IV rozbiorem. To nie żarty.


Hmm.. :-) Ja na bieżąco nie śledzę kampanii, ale po pierwszej turze myślałem, że Andrzej Duda ma wygraną w kieszeni z racji przewagi, jaką uzyskał .
Ale bodaj wczoraj czy przedwczoraj z ciekawości zobaczyłem w internecie jaki jest wskażnik poparcia dla kandydatów, a tu okazuje się, że według sondaży rywalizacja jest wyrównana, a nawet Rafał Trzaskowski ma 1 punktową przewagę.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-07-10, 20:01   

Żaden Prezydent nie pomoże, jeśli każdy z nas nie będzie umiał gospodarzyć swoją sytuacją trzymając się wszystkich zasad. Dla mnie Prezydent to reprezentant umownej struktury i oferuje On pewne działanie w jakimś zakresie tej struktury. Obywatele umiejący się gospodarzyć, znając zasady umieją wyjść na swoje. Szkoda, że większość nie opiera się na mowie by osiągać cele, tylko mowę lubią komplikować pieniądzem bo myślą że pieniądz to coś pewnego, a pieniądz niewątpliwie komplikuje osiąganie potrzeb ludzkich i w rozliczeniu biologicznym jest ciężarem a nie pomocą, a przecież potrzebami są: miejsce zamieszkania, wyżywienie, dostęp do komunikacji i wynikający z edukacji mądry wpływ na świadomość społeczną; i wtedy okazuje się, że świat nie musi być skomplikowany. A co powinno motywować do starań, oczywiście Miłość

Mat 11:28-30 eib "(28) Przyjdźcie do Mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, Ja wam zapewnię wytchnienie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie się ode Mnie łagodności i pokory serca, a znajdziecie ukojenie dla swych dusz. (30) Gdyż moje jarzmo jest wygodne, a moje brzemię — lekkie."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-07-10, 21:35   

radek napisał/a:
Żaden Prezydent nie pomoże,

Przed chwilą czytałem w sieci Kaczyńskiego, jak to Trzaskowski będzie przeprowadzał eutanazję starszych ludzi.
Więc tylko jeden może temu zapobiec. :-?

Gdzie ja żyję? :aaa:
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-07-10, 21:38   

Henryk napisał/a:
radek napisał/a:
Żaden Prezydent nie pomoże,

Przed chwilą czytałem w sieci Kaczyńskiego, jak to Trzaskowski będzie przeprowadzał eutanazję starszych ludzi.
Więc tylko jeden może temu zapobiec. :-?

Gdzie ja żyję? :aaa:
LGBT podpisał w Warszawie, a to już jest jawna eutanazja na dzieciach. Zabija się ich duszę już od najmłodszych lat.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-07-10, 21:53   

wybrana napisał/a:
LGBT podpisał w Warszawie,

Tak? :aaa:
Udziela już ślubów, przekazuje gejom dzieci do adopcji?
Uczy ich masturbacji?
Szybko Mu poszło. :xhehe:

A może zlikwiduje fundusz kościelny?
A może jeszcze dalej- marzy mi się- sekularyzacja dóbr kościelnych.
To dopiero społeczeństwo wzbogaciło by się!

Ech, marzenia... :cry:
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-07-10, 22:22   

Henryk napisał/a:
radek napisał/a:
Żaden Prezydent nie pomoże,

Przed chwilą czytałem w sieci Kaczyńskiego, jak to Trzaskowski będzie przeprowadzał eutanazję starszych ludzi.
Więc tylko jeden może temu zapobiec. :-?

Gdzie ja żyję? :aaa:


Henryku, nie zauważyłem, żeby, któryś z tych dwóch kandydatów zachęcał do życia wiecznego

Henryk napisał/a:
Uczy ich masturbacji?


Istnieją dzieci, które odziedziczyły po rodzicach długi nie możliwe do spłacenia bez przeżycia ciężkiego wstrząsu. W takich sytuacjach jedyną pomocą jest wzięcie na siebie odpowiedzialności za ich związki przez osobę przychylną, która umie właściwie pomóc w odpowiednim momencie. Ten problem nie dotyczy wszystkich dzieci i nie wszyscy mogą udzielić dziecku takiej pomocy

Ap 4:1 eib "(1) Następnie patrzę: Niebo. W niebie — otwarte drzwi! A głos, który usłyszałem na początku, przypominający dźwięk skierowanej do mnie trąby, zachęcił: Wstąp tutaj! Pokażę ci to, co musi stać się potem."

Energia seksualna przyrównywana jest czasem do ognia

Koran 27:8
Lecz kiedy zbliżył się do niego, dał się słyszeć głos: "Błogosławiony jest Ten, który jest w ogniu i który jest wokół niego! Chwała niech będzie Bogu, Panu światów!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12