Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DEIZM
Autor Wiadomość
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-28, 08:12   

[quote]
Cytat:
chryzolit napisał/a:
Ten zapis nie dotyczy czasów Apostolskich,tylko czasów konca wieku ewangelicznego

RN-Odpisał.
No to jednak jest ogromna różnica, można powiedzieć przepaść.
Cytat:


Tak to jest ogromna różnica w czasie.
Od czasów Jezusa i Apostołów do czasu konca wieku-świata w których podane proroctwa Pana Jezusa o końca świata maja się spełnić.Jeżeli tego nie zauważasz,to lepiej nie dotykaj tematu,aby sie nie ośmieszać.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 08:56   

chryzolit napisał/a:

Bo Jezus nie przyszedł po ty aby dać ludziom jedność,.


Przyszedł i nie przyszedł.
Raz przyszedł dać rozdwojenie, innym razem modli się, aby wszyscy byli jedno.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 09:03   

chryzolit napisał/a:

konca wieku-świata


Końca wieku świata :-)
Gdzie Ty masz to napisane :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 09:24   

chryzolit napisał/a:
RN-Npisał.
Cytat:
Cytat:
Uwolnienie człowieka od błędu jest dawaniem, a nie odbieraniem..... ...Błędy zawsze szkodzą - wcześniej czy póżniej okazują się szkodliwe dla każdego, kto ich broni

Arthur Schopenhauer

Dyskusyjny zapis,bo ktoś sam musi sie od błędu uwolnić,ktoś może najwyżej pomóc nakierować intelektualnie,a nie czynić tego mieczem,czy ogniem.

Ale dobrze abyś sam przemyślał to sobie ,bo błędy szkodzą.
Pozdrawiam.


Podałem Ci ten cytat dla Twojej reanimacji duchowej :-)
W ten weekend wydarzyła się katastrofa budowlana, w której Twoja doktryna zrobiła łubu-du, że nie ma już nawet czego podpierać.
Jest kupa gruzów, a Ty pod nimi.
Nie wiadomo w którym miejscu się znajdujesz, ale jeszcze dajesz oznaki życia.
W związku z tym rozpocząłem akcję ratowniczą .
Już wiadomo, że po odkopaniu, będzie trzeba zacząć z Tobą wszystko od nowa.
Na początku nie będziesz mógł przyjmować pokarmu stałego, tylko mleczny, bo stałeś się duchowym oseskiem
Identyczna sytuacja jest z Twoim poglądowym bratem bliżniakiem Henrykiem :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-28, 09:27   

RN napisał/a:
EWANGELIA MATEUSZA 24. 3. BIBLIA WARSZAWSKA

A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
Opis końca świata zaczyna się od 29 wersetu

Nawet nie wysiliłeś się, sprawdzić w innych przekładach, :-( a one brzmią tak:
Mt 24:3 tpnt "A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy staną się te wydarzenia, i jaki jest znak Twojego przyjścia oraz końca tego wieku?"
Mt 24:3 wsp " [...]i koniec naszej ery?"
Mt 24:3 bgn " [...] i zakończenia epoki?"

Mt 24:3 gnt-tis "καθημένου δὲ αὐτοῦ ἐπὶ τοῦ ὄρους τῶν ἐλαιῶν προσῆλθον αὐτῷ οἱ μαθηταὶ κατ᾽ ἰδίαν λέγοντες· εἰπὲ ἡμῖν, πότε ταῦτα ἔσται, καὶ τί τὸ σημεῖον τῆς σῆς παρουσίας καὶ συντελείας τοῦ αἰῶνος;"

Nie mówię już o grece, w której jest „aion”- αιωνος – wiek, era, epoka, ale nigdy świat.
Podobnie „syntelia”- συντελειας- nie oznacza punktu w czasie- końca, lecz pewien odcinek czasu, okres.
A dlaczego tak niektórzy tłumacze oddali, że sugerowali czytelnikowi zniszczenie globu ziemskiego, wraz z księżycem i gwiazdami?
Nie wiem. Pewnie to była ich „radosna twórczość”.
Albo byli… deistami i sugerowali się niezrozumiałym dla siebie wersetem 29.
Mt 24:29 br "A wkrótce po ucisku dni owych słońce się zaćmi, księżyc straci swój blask, gwiazdy poczną spadać z nieba, a moce niebieskie będą zachwiane."
Dosadniej pisze o tym apostoł w Dz. 2:20, cytując słowa proroka Joela 2:28, lub w innym układzie Joel 3:4:
Jl 3:4 bw "Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana."
Z tym, że Słońce dla mnie i mnie podobnych symbolizuje światło Ewangelii i samego Chrystusa.
Ona została dziś „zaciemniona”, nie przyświeca innym drogi, po której stąpają w życiu, nie jest dla nich „światłem”- drogowskazem.

Podobnie księżyc, jako symboliczne „światło” Zakonu Mojżesza, zamieniony został na krew.
Wszyscy widzą tam jedynie mordowanie „niewinnych „ Amalekitów, krew i barbarzyństwo.
Widać to na tym forum aż za bardzo! :-o
A gwiazdy? - One też pospadają, a są to „gwiazdy” religii, polityki, biznesu...
A "moce niebieskie"? To systemy religijne, władze kościelne.
Dziś, na naszych oczach, w naszym kraju widać już to "trzęsienie"...
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-28, 09:39   

RN napisał/a:
efroni napisał/a:


Ma być , ale nie w tej przypowieści . W tej przypowieści mowa jest o pewnym człowieku szlachetnie urodzonym


Rozumiem, że to wyklucza Jezusa :-)


zabijcie ich na moich oczach.- to wyklucza Jezusa .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-28, 09:54   

RN-dotykasz tekstu biblijnego-w tym przypadku proroczej wypowiedzi Jezusa i nie wiesz wstepu,najbardziej podstawowych rzeczy w tym problemie i nie wiedzieć to normalne,tylko nie normalne jest ze nie wiedząc [nawet brak czytania ze zrozumieniem] stajesz do dyskusji z wypowiedzią Jezusa i starasz się ja zdyskredytować,wyśmiac,obalić.
Mając takie ambicje,sam pokazujesz,że sie ośmieszasz,pokazujesz brak podstawowych zdolności zrozumienia tekstu.
Jeżeli uważasz,że ja twardo się wypowiadam o Twoich teologicznych umiejętnościach,to sam analizuj wpisy,sprawdzaj z biblijnym tekstem.
Ja stwierdzam fakty,dlatego mam nadzieję że nie będziesz sie obrażał.
Pan Jezus.

A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
A kiedy Ci pomagam,to Ty zdziwiony,bo uważasz,że Pan Jezus prorokował o czasach apostolskich i Jego zapowiedzi się nie stały.Dobrze podaje Henryk, świat to w tym przypadku wiek,epoka czasu,dyspensacja itd.
O.K-nie wierzysz to badaj temat,sprawdz tłumaczenia,za nim cokolwiek powiesz.
Pozdrawiam
C.D.N.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-28, 10:04   

efroni napisał/a:
zabijcie ich na moich oczach.- to wyklucza Jezusa .

Według mnie, mowa oczywiście jest o Chrystusie i pewnej grupie "uczonych w Piśmie" wieku ewangelicznego.
Oni grzeszą przeciw duchowi świętemu, a za takimi polecił Jezus nawet nie modlić się.
Wiedzieli co robią. :-(
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-28, 10:23   

RN-Napisał.
Cytat:
Przyszedł i nie przyszedł.
Raz przyszedł dać rozdwojenie, innym razem modli się, aby wszyscy byli jedno.

I jak zwykle masz problem,bo nie czytasz po to aby zrozumieć,tylko po to aby zobaczyć sprzeczności [których nie ma]i nimi uderzać.
Dlatego się mylisz i nie wiesz co piszesz.
Cytat
To słowa Jezusa.
Cytat:
Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5. 13 Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. 14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. 19 A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie7.

O jedność prosił Jezus ale za kim?
Czy za światem?
Nie -za swoimi uczniami,tymi którzy uwierzyli,czytaj proszę podkreślenie.
Nauka Jezusa dzieliła,przyniosła rozdwojenie,jedni go przyjmowali,inni go odrzucali.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-28, 10:45   

RN-Napisał.
Cytat:
Podałem Ci ten cytat dla Twojej reanimacji duchowej :-)
W ten weekend wydarzyła się katastrofa budowlana, w której Twoja doktryna zrobiła łubu-du, że nie ma już nawet czego podpierać.
Jest kupa gruzów, a Ty pod nimi.
Nie wiadomo w którym miejscu się znajdujesz, ale jeszcze dajesz oznaki życia.
W związku z tym rozpocząłem akcję ratowniczą .
Już wiadomo, że po odkopaniu, będzie trzeba zacząć z Tobą wszystko od nowa.
Na początku nie będziesz mógł przyjmować pokarmu stałego, tylko mleczny, bo stałeś się duchowym oseskiem
Identyczna sytuacja jest z Twoim poglądowym bratem bliżniakiem Henrykiem

Tak podałeś cytat zupełnie nie trafny.

Napisałeś post,tylko nie wiem czy do mnie?-ale o sobie,chyba tak bo treść odpowiada twojej postawie.

Swoimi postami pokazujesz,że zrozumienie tekstu biblijnego jest poza Twoim zasięgiem,poprzez twój osobisty wybór,a to co piszesz na jej temat wydaje jak najbardziej negatywne o Tobie świadectwo,brak chęci czytania ze zrozumieniem,brak chęci rozróżniania używanych rodzajów literackich w wypowiedzi biblijnej.
Świadomie skazujesz się ,być poza domem Ojca=Boga,jego rodziny,tym samym nie odczuwasz atmosfery tego domu,jego miłości,ani mądrości i nie rozumiesz dróg Ojca,i nie zdobędziesz wiedzy,która wypływa z tekstu biblijnego.

Ale On czeka na Ciebie,kiedy zrzucisz ta maskę,materializmu,widzenia tylko konca swoich butów,czy zwykłego ludzkiego buntu,przeciw Bogu,który w Tobie mieszka.I nie staraj się ratować,już uratowanych,tylko siebie,bo to Ty pomocy potrzebujesz.
Ale czy się doczeka?-,to Twój wybór.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-28, 11:39   

Henryk napisał/a:
efroni napisał/a:
zabijcie ich na moich oczach.- to wyklucza Jezusa .

Według mnie, mowa oczywiście jest o Chrystusie i pewnej grupie "uczonych w Piśmie" wieku ewangelicznego.
Oni grzeszą przeciw duchowi świętemu, a za takimi polecił Jezus nawet nie modlić się.
Wiedzieli co robią. :-(


Wcale się nie dziwię takiej [Waszej] wykładni ; skoro Bóg każe zabijać , bo tego domaga się Sprawiedliwość ,
to nic dziwnego że i Chrystus każe zabijać na swoich oczach nieprzyjaciół swoich, którzy nie chcieli, by królował nad nimi [tego też domaga się Sprawiedliwość]
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 11:59   

Henryk napisał/a:


Nawet nie wysiliłeś się, sprawdzić w innych przekładach, :-( a one brzmią tak:
Mt 24:3 tpnt "A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy staną się te wydarzenia, i jaki jest znak Twojego przyjścia oraz końca tego wieku?"
.


No, ale zobacz Twój poglądowy brat bliżniak chryzolit tez podał ''końca świata' ( wczoraj godz. 11. 29)
i nie przeszkadzało to Jemu :-)

No, ale dobra, skoro ma być '' końca tego wieku'', to rozumiem, że wydarzyło to się maksymalnie do 99 roku naszej ery :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-28, 12:04   

RN napisał/a:
No, ale dobra, skoro ma być '' końca tego wieku'', to rozumiem, że wydarzyło to się maksymalnie do 99 roku naszej ery :?:

Mam nadzieję, że dajesz nam czas do 31 grudnia pierwszego wieku. :crazy:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 12:17   

Henryk napisał/a:
RN napisał/a:
No, ale dobra, skoro ma być '' końca tego wieku'', to rozumiem, że wydarzyło to się maksymalnie do 99 roku naszej ery :?:

Mam nadzieję, że dajesz nam czas do 31 grudnia pierwszego wieku. :crazy:


Tak, do 24.00 :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 12:25   

Henryk napisał/a:

Z tym, że Słońce dla mnie i mnie podobnych symbolizuje światło Ewangelii i samego Chrystusa.
.


Oj to niedobrze, przyjdzie mu się zawstydzić :oops:

KSIĘGA IZAJASZA 24. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

I zarumieni się księżyc, a słońce się zawstydzi, gdyż Pan Zastępów będzie królem na górze Syjon i w Jeruzalemie, i przed ich starszymi będzie chwała.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10