Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DEIZM
Autor Wiadomość
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-06-27, 10:33   

RN napisał/a:
Mnie kiedyś też się wydawało, że ten deizm jednak jest trochę dziwny, bo nie ma ustalonych, nieomylnych prawd wiary


i przy tym zostań
jak nie widzisz co Stwórca uczynił
Twój mózg, chyba nie zrobiły gadzie istoty :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-27, 10:39   

RN-Napisał.
Cytat:
Tak mniej więcęj jest napisane w ewangelii Mateusza 24. 14, tylko, że zapomniałeś dodać słów '' i wtedy nadejdzie koniec'', które tam się znajdują.
W ewangelii Mateusza 24. 3 -34 opisane jest zburzenie świątyni w Jerozolimie i koniec świata . To wszystko ma następować jedno po drugim, a kończy się słowami '' Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie''
Nie muszę chyba tłumaczyć, że to nie nastąpiło, dlatego cała konstrukcja chryzolita robi łubu-du

ew.Mat.24.
Cytat:
1 Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: «Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». 3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»2

Ponownie ,istnieje potrzeba czytania ze zrozumieniem.
Po pierwsze.
Pan Jezus mówi do uczni,którzy pokazali mu zabudowania światyni,a On rzekł do nich nie pozostanie tu kamień na kamieniu.
I to proroctwo Jezusa wypełniło sie dokładnie w 70-roku,n.e,oraz w 135-kiedy to świątynia została całkowicie zburzona przez Rzymian,oraz przestało istnieć państwo Judzkie.
RN-Czy słowa Jezusa się wypełniły?
Czy deizm,ma swoich tak prawdziwych proroków.?
Ale idzmy dalej.
Kiedy już byli na górze oliwnej,przystąpili do Niego uczniowie i pytali na osobności.
[b]pierwsze pytanie.[/b]
Powiedz nam kiedy to nastapi?
Zapytali o światynie.
Ale zapytali o coś więcej.
Drugie pytanie.
[u]Jaki będzie znak Twojego przyjścia i końca świata.
[/u]

RN-nie czyta ze zrozumieniem i te dwa pytania łączy w jedno i spodziewa sie ich wypełnienia w koncowej fazie wieku .....Zydowskiego.
Pan Jezus daje odpowiedz na postawione pytanie,które dotyczy światyni [koniec wieku żydowskiego] które to patrząc z dzisiejszego dnia,już się spełniły,oraz Jego przyjścia i końca świata.
Ale te odpowiedzi,które dotyczą konca świata i jego przyjścia,w większości ich spełnienie jest przed nami.

W swoim podejściu do tekstu biblijnego,pokazujesz,że nie chcesz zrozumieć jak jest on zapisany,a Twój komentarz,to najdelikatniej ujmując mix,bez wartości.Komu robi sie łubu-du.?
Pozdrawiam.
I czekam na odpowiedz,na postawione pytania.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-06-27, 10:57   

chryzolit napisał/a:
W swoim podejściu do tekstu biblijnego,pokazujesz,że nie chcesz zrozumieć jak jest on zapisany,a Twój komentarz,to najdelikatniej ujmując mix,bez wartości.Komu robi sie łubu-du.?
Pozdrawiam.


Dokładnie Chryzolicie
Twoja wiedza biblijna jest niesamowita :-)
pozdrawiam
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-27, 11:41   

RN napisał/a:
efroni napisał/a:
RN napisał/a:
efroni napisał/a:

Mesjasz [Chrystus]to sprawiedliwy, który kocha grzeszników miłością doskonałą ,który cierpi, który wziął na siebie cierpienia [grzechy] innych.



EWANGELIA ŁUKASZA 19. 27. BIBLIA WARSZAWSKA

Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach.


W ten przewrotny sposób , cytatem z przypowieści która zaczyna się od słów:
Pewien szlachetnie urodzony człowiek wyruszył do dalekiej krainy, by odebrać dla siebie panowanie i powrócić
a kończy się słowami owego człowieka; A tych moich nieprzyjaciół, którzy nie chcą, abym był ich królem, przyprowadźcie tutaj i pozabijajcie na moich oczach.,
w ten przewrotny sposób chcesz udowodnić, że Mesjasz [Chrystus] nie jest sprawiedliwym, który kocha grzeszników miłością doskonałą ,
który cierpi, który wziął na siebie cierpienia [grzechy] innych ??


Przykro mi, ale tym Panem (Królem) ma być własnie Jezus.
Istnieje jeszcze możliwość, że ewangeliście spisującego to wszystko po około 40 latach od śmierci Jezusa, mogło się coś pokręcić w głowie, i nie pamiętał dobrze wszystkich nauk, by je wiernie odtworzyć.
No, ale na taką wersje wydarzeń nie wszyscy będą chcieli przystać z racji nieomylności Pisma.


Ma być , ale nie w tej przypowieści . W tej przypowieści mowa jest o pewnym człowieku szlachetnie urodzonym
i nie można w tak przewrotny sposób udowodnić, że Mesjasz [Chrystus] nie jest sprawiedliwym, nie kocha grzeszników miłością nieobłudną,
który nie cierpi, który nie bierze na siebie cierpienia [grzechów] innych , który nie jest odpowiedzialny za los innych , który nie bierze tej odpowiedzialności na siebie .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-27, 14:25   

chryzolit napisał/a:


RN-Czy słowa Jezusa się wypełniły?
Czy deizm,ma swoich tak prawdziwych proroków.?


Właściwie to nie odpowiedziałeś na mój zarzut i to nie ja Ciebie, tylko Ty mnie nie rozumiesz.
Słowa Jezusa co do zburzenia świątyni wypełniły się na takiej zasadzie, że gdy ewangelista je pisał, to już świątynia była zburzona. Zobaczył to i o tym napisał, podciągając pod proroctwo. Takie rzeczy bierze się między innymi pod uwagę przy datowaniu pism :-)
Poza tym, ja nie stawiam zarzutu, że świątynia nie została zburzona za pokolenia uczniów Jezusa. Ja przede wszystkim wziąłem na warsztat, niespełniony koniec świata, który zapowiadał Jezus.

chryzolit napisał/a:
Ale te odpowiedzi,które dotyczą konca świata i jego przyjścia,w większości ich spełnienie jest przed nami.


A tak, przed nami... :-) tylko cała rzecz w tym, że one miały mieć miejsce za pokolenia do którego mówił, a to oczywiście się nie spełniło.
Jezus wymienia cała listę wydarzeń takich, jak;
1. słońce się zaćmi
2. księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem
3. gwiazdy będą spadać z nieba
4. wszystkie plemiona ziemi ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach :-)
5. nastąpi zgromadzenie wybranych z czterech stron świata, czyli ze wszystkich narodów

O tym wszystkim czytamy w wersecie ew. Mat. 24. 30, a cztery wersety dalej następuje podsumowanie stwierdzeniem ;

Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
Czy za pokolenia Jezusa miały miejsce te wszystkie wydarzenia :?: Czy wszystkie plemiona ujrzały Jezusa przychodzącego na obłoku :?: Czy nąstąpiło zgromadzenie wybranych z czterech stron świata :?:
OCZYWIŚCIE, ŻE NIE :!:

łubu-du chryzolit :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-27, 14:51   

RN napisał/a:
Ja przede wszystkim wziąłem na warsztat, niespełniony koniec świata, który zapowiadał Jezus.

Może i na warsztat, ale nie ten materiał obrabiasz. :lol: Chcesz obrabiać twardy metal masłem.
Napisałeś- cytując słowa ewangelisty:
Cytat:
Tak mniej więcęj jest napisane w ewangeliiMateusza 24. 14, tylko, że zapomniałeś dodać słów ''i wtedy nadejdzie koniec'', które tam się znajdują.
W ewangeliiMateusza 24. 3 -34opisane jest zburzenie świątyni w Jerozolimie i koniec świata .


Kto Ciebie upoważnił do twierdzenia, że Ewangelista miał na myśli koniec świata? :aaa:
Sam sobie „dośpiewałeś” słowo, którego tam nie ma.
Czytajmy:
Mt 24:14 br"Ta zaś Dobra Nowina o królestwie będzie głoszona po całym świecie na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy przyjdzie koniec."

Będzie głoszona ewangelia- nie na zbawienie świata, ale na świadectwo, które to ona okaże się świadkiem dla innych we właściwym czasie- ale też to głoszenie ewangelii służy wyborowi Ciała Chrystusowego- Oblubienicy (skoro tak o Niej dużo piszesz), a potem nastąpi koniec…
No właśnie- czego?
Skoro ten „koniec” to dopiero „początek boleści”
Ten „koniec” ma objawić światu „ohydę spustoszenia”, powstanie wielkiego ucisku, fałszywych proroków…
A wtedy…
Mat 24:31 br"I wyśle On swoich aniołów z trąbą potężną, ażeby zgromadzili wszystkich wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba do drugiego."
Więc ten „Twój” koniec, to koniec wydawania świadectwa, wyboru i pieczętowania tych, co będą Królami i Kapłanami.
I zrobił łubu-du Twój koniec świata. :xhehe:
Biblia nie służy Deistom do tłumaczenia innym.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-27, 16:16   

RN-Napisał.
Cytat:
Właściwie to nie odpowiedziałeś na mój zarzut i to nie ja Ciebie, tylko Ty mnie nie rozumiesz.
Słowa Jezusa co do zburzenia świątyni wypełniły się na takiej zasadzie, że gdy ewangelista je pisał, to już świątynia była zburzona. Zobaczył to i o tym napisał, podciągając pod proroctwo. Takie rzeczy bierze się między innymi pod uwagę przy datowaniu pism :-)
Poza tym, ja nie stawiam zarzutu, że świątynia nie została zburzona za pokolenia uczniów Jezusa. Ja przede wszystkim wziąłem na warsztat, niespełniony koniec świata, który zapowiadał Jezus.

Wszystko co piszesz,to Twoje łubu-du
Bo cokolwiek napiszesz to budujesz na słomie i piasku,dlatego taka budowa się nie ostoi,bo nie ma solidnego fundament.
A ten fundament tworzy Jezus i Apostołowie,fundament których autorytet w nauczaniu odrzucasz i na to miejsce wstawiasz siebie,tym samym w tym co piszesz się ośmieszasz,i to jest bardzo grzeczne określenie tego co robisz.

Jeżeli nie wiesz,nie rozumiesz gdzie zastosować jakie wypowiedzi to zaobserwuj jak inni autorzy biblijni,to tłumaczą.
A Ty sobie piszesz teksty opisujące powtórne przyjście Jezusa w mocy i chwale i stosujesz je do czasów pierwszej obecności Jezusa na ziemi.
Jezus wielokrotnie opowiadał o tym że przyjdzie powtórnie,potem czynili to Apostołowie,podając szczegóły co musi sie stać za nim to nastapi i zawsze umieszczali to wydarzenie w czasach eschatologicznych,ostatecznych tej epoki czas,która ma zakonczyć ten świat,przy jego końcu,a przed Królestwem Jezusa,1000-leciu jak przedstawia to Jan w Apokalipsie.
A Ty zwyczajnie sie bawisz,stosujesz swój fałszywy komentarz a potem stwierdzasz,że słowa Jezusa się nie spełniły,lub twierdzisz,że proroctwa wypowiedziane przez Jezusa,zostały opowiedziane przez autorów,już po spełnionym proroctwie.
To co wyprawiasz jest oszustwem intelektualnym.
Żadne z posród kościołów chrześćijanskich nie rozumie,że powtórne przyjście Jezusa w mocy i chwale,miało nastapić w czasach Apostolskich.
W tamtych czasach po zmartwychwstaniu Jezusa, uczniowie mieli otrzymać duch świetego,który to miał im wskazywać drogę i
tworzyć duchową społeczność z Jezusem.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-27, 16:31   

Ew.Mat.od.29w.
Cytat:
29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.



Przykład z drzewa figowego14


32 [u][u][u]A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie15. 35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą[/u][/u][/u].

Ponownie czytaj to co jest zapisane ze zrozumieniem,bo nie czynisz tego i wypisujesz dyrdymały.
Zobacz proszę,po jakich słowach,Pan powiedział.
Nie przeminie to pokolenie,aż sie to wszystko stanie.
A od figowego drzewa uczcie sie przez podobieństwo.
Przez podobieństwo.... RN-nie zapomnij proszę o tym.
Kto jest drzewem figowym?
Czy nie powstanie Izraela,mowa o czasach eschatologicznych tej epoki czasu,a nie o czasach Apostolskich.

Kiedy to wszystko ma się dziac a co zapowiedział Jezus ?,,,będzie to miało miejsce przy koncu tej epoki,,to nie przeminie to pokolenie,aż sie wszystko stanie.
Ten zapis nie dotyczy czasów Apostolskich,tylko czasów konca wieku ewangelicznego,tej epoki,która to też jest nazwana światem.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-27, 19:08   

Cyprian-Napisał.
Cytat:
Człowiek nie uratuje świata, ani żadna jego idea, ani żadna jego najwyższych lotów nauka.
Dokładnie tak.
Dlatego czekamy na pomoc J.Chrystusa.

RN-Zapytałem ale Ty nie odpowiedziałeś,dlatego pomogę w odpowiedzi.

[b]Czy kochałeś,lub kochasz swojego Boga?
Czy mu wierzyłeś,lub czy wierzysz?
[/b]

Czy możemy napisać cos dobrego,czy mądrego na temat miłości do kobiety,kiedy nigdy nie byliśmy zakochani i nie wiemy co to jest za znaczenie tego wyrazu,jakie mu uczucia towarzyszą itd.
Co możemy napisać.
Idiota ,palant,papuciasz itd.
Nie rozumiemy zachowania zakochanego człowieka,kiedy nigdy czegoś takiego nie doświadczyliśmy.

Podobnie jest z miłością Do Boga Stwórcy,który sie objawił przez swojego Syna z informacją.

Przyjacielu-człowieku Ja Stwórca kocham Ciebie bezinteresowną miłością i niczego nie oczekuje od ciebie,sam swoja decyzją uwolnię ciebie od zła,cierpienia i śmierci i dam ci życie wieczne,tylko uwierz i zaufaj mi.Jeżeli kochamy go za to co dla nas robi,wchodzimy z nim w specjalna relacje rodzinną,stajemy się jego dziećmi,znajdujemy się w otoczeniu Jego miłości i tym samym to czego wcześniej nie rozumieliśmy staje się nam zrozumiałe i oczywiste.

Dlatego kiedy o bezinteresownej Boskiej miłości piszemy to Ateista ani Deista,nie rozumie o czym piszemy,bo to jest ktoś,co sam przez brak wyboru działania tej miłości,znajduje się poza jej zasięgiem.To jest ktoś co nigdy takiej miłości nie doświadczył,nie przeżył.

Dlatego jak pisze o opowiadaniach Syna Bożego,czy innych sprawozdaniach biblijnych,są one poza jego zrozumieniem,wydaja się one głupie i nie spójne.
Dlatego kiedy rozmawiamy z takimi osobami nie możemy o tym zapominać,że są one z własnego wyboru poza rodzina Boga-Ojca,ale on ze swoją miłością czeka na nich,kiedy będą gotowi.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2020-06-27, 21:09   

chryzolit napisał/a:
Korn-Napisał
Cytat:
Jakoś nie mogę się doczytać, żeby RN wyśmiewał się z Jezusa, jak tu nam w dość infantylny sposób sugerujesz. RN nie robi nic innego jak podważa niespójne Pismo.
A ja czytam i wiem że RN-ma na celu wyśmiewanie i oczernianie Jezusa.
Niespójne pismo,dla kogoś,co niespójnie myśli,bo spójność widzi sie dopiero po spełnieniu pewnych warunków,których ani Ty ani RN,z własnego wyboru nie spełniliście.
Czytaj proszę mój poprzedni post.
Pozdrawiam.


To dlaczego mamy tyle odłamów chrześcijańskich w tak "doskonałym i spójnym" Piśmie?
Dlaczego tylu filozofów i ojców założycieli, mnogości sekt religijnych.
Podobno pismo jest jedno, a tyle tłumaczeń, tyle zawziętości i niezrozumienia. Jakby siedemdziesiąt języków.
Każdy nawiedzony inaczej uważa się za pierwszego po Bogu.
Dlatego więc, czy Pismo możemy uważać za spójne dla każdego?
Czy "spójne" Pismo tworzy jedność?
Wiemy, że nie !
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-27, 23:19   

efroni napisał/a:


Ma być , ale nie w tej przypowieści . W tej przypowieści mowa jest o pewnym człowieku szlachetnie urodzonym


Rozumiem, że to wyklucza Jezusa :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 00:04   

Henryk napisał/a:


Kto Ciebie upoważnił do twierdzenia, że Ewangelista miał na myśli koniec świata? :aaa:


A sam ewangelista;

EWANGELIA MATEUSZA 24. 3. BIBLIA WARSZAWSKA

A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
Opis końca świata zaczyna się od 29 wersetu

Uczniowie pytają, a Jezus zaczynając od zburzenia świątyni stopniowo przechodzi do opisu końca świata.


Henryk napisał/a:
Sam sobie „dośpiewałeś” słowo, którego tam nie ma.
Czytajmy:
Mt 24:14 br"Ta zaś Dobra Nowina o królestwie będzie głoszona po całym świecie na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy przyjdzie koniec."


Niczego nie dośpiewałem. Napisałem tyle, ile jest w ewangelii

Henryk napisał/a:

Skoro ten „koniec” to dopiero „początek boleści”


''Początek boleści'' to jeszcze nie opis końca świata, tylko jego preludium, a jednocześnie kontynuacja sytuacji po zburzeniu ( lub w jej trakcie ) świątyni.


Henryk napisał/a:
Więc ten „Twój” koniec, to koniec wydawania świadectwa, wyboru i pieczętowania tych, co będą Królami i Kapłanami.


No to może podaj ten werset, gdzie w 24 rozdziale ew. Mat. pisze o pieczętowaniu królów i kapłanów.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-28, 00:45   

chryzolit napisał/a:
Zobacz proszę,po jakich słowach,Pan powiedział.
Nie przeminie to pokolenie,aż sie to wszystko stanie.


Po takich;
Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.

chryzolit napisał/a:
Przez podobieństwo.... RN-nie zapomnij proszę o tym.


Oj tak...na podobieństwa to szczególnie muszę uważać.

chryzolit napisał/a:
Ten zapis nie dotyczy czasów Apostolskich,tylko czasów konca wieku ewangelicznego


No to jednak jest ogromna różnica, można powiedzieć przepaść.

..................................................................................................................................


Uwolnienie człowieka od błędu jest dawaniem, a nie odbieraniem..... ...Błędy zawsze szkodzą - wcześniej czy póżniej okazują się szkodliwe dla każdego, kto ich broni

Arthur Schopenhauer
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-28, 06:50   

Korn-Napisał.
Cytat:
To dlaczego mamy tyle odłamów chrześcijańskich w tak "doskonałym i spójnym" Piśmie?
Dlaczego tylu filozofów i ojców założycieli, mnogości sekt religijnych.
Podobno pismo jest jedno, a tyle tłumaczeń, tyle zawziętości i niezrozumienia. Jakby siedemdziesiąt języków.
Każdy nawiedzony inaczej uważa się za pierwszego po Bogu.
Dlatego więc, czy Pismo możemy uważać za spójne dla każdego?
Czy "spójne" Pismo tworzy jedność?
Wiemy, że nie !

Kiedy piszemy np.o Deizmie to mamy 1000-powodów aby powiedzić,że różnorodność,że swoboda myślenia jest potrzebna,
Każdy myśli samodzielnie itd.
Natomiast w przypadku ludzi posługujących się Biblią nie wolno aby tak było ,ma być jedność myślenia,tylko że jak powstanie system na bazie takiej jedności,to to dopiero jest zło.
Na jakiej podstawie ateista lub deista,pisze raz tak,raz tak.?

Słowo Boga oraz Jezusa,podczas jego obecności na ziemi różniła ludzi i oddzielała.
Jedni chodzili za nim widząc w nim proroka,a inni chcieli go zabić widząc w nim zagrożenie.
Jedni rozumieli co Jezus uczył,inni nie rozumieli.

Dlaczego tak?
Bo Jezus nie przyszedł po ty aby dać ludziom jedność,aby rzymian pojednać z żydami itd.
Tylko przyszedł zwiastować słowo od Boga.A ono dzieliło bo jednym dawało życie i radość a innym zagrożenie.
Jezus wyraznie podczas pierwszego pobytu na ziemi uczył,że przyjdzie po raz drugi.
Jego działanie względem człowieka zamierzone jest na dwa etapy.
Przyszedł na ziemię i zabili Go,On zmartwychwstał i poszedł do nieba i kiedy z tej ziemi zostanie skompletowana klasa jego prawdziwych uczni,oblubienica,to w tedy przyjdzie jako Król,Królów,aby założyć swoje Królestwo.

Przekaz biblijny jest spójny,tylko osoby,które nie zbliżyły sie do Jezusa poprzez wiarę,nie stały się dziećmi Boga go nie zrozumią,
A te które przychodzą do Jezusa,stają na drodze osobistej duchowej przemiany.
Człowiek wierzący nie jest automatem,ani poprzez wiarę nie otrzymuje fizycznej doskonałości od razu,tylko jest poddany wszystkim biedą jak inni,tym samy chrześcijaństwo samo w sobie nie jest doskonałe.
I wymaganie czegoś takiego od uczni Jezusa jest niezrozumieniem ludzkiej rzeczywistości.
To słowo od Boga jest doskonałe,a człowiek,uczeń Jezusa uczy się zrozumienia go i uczy sie nowego życia.

Całe ziemskie napełnienia jest poddane walce o życie,o rodzinę,jeszcze dla innych o sławe,władzę czy pieniądze,a inni oprócz zapewnienia sobie srodków dożycia,szukają jeszcze życia wiecznego.
I tacy którzy odkryli Jezusa ,którzy widzą w nim zbawienie,staja się jego uczniami.
Tak możliwość jest również otwarta dla Ciebie Korn.
To kto jaka wybierą droge jest czyimś osobistym wyborem.
Chyba że całe życie wolisz strawić na kontestacji ,odrzucaniu i niezdrowemu krytykowaniu wszystkiego.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
Ostatnio zmieniony przez chryzolit 2020-06-28, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-28, 07:01   

RN-Npisał.
Cytat:
Cytat:
Uwolnienie człowieka od błędu jest dawaniem, a nie odbieraniem..... ...Błędy zawsze szkodzą - wcześniej czy póżniej okazują się szkodliwe dla każdego, kto ich broni

Arthur Schopenhauer

Dyskusyjny zapis,bo ktoś sam musi sie od błędu uwolnić,ktoś może najwyżej pomóc nakierować intelektualnie,a nie czynić tego mieczem,czy ogniem.

Ale dobrze abyś sam przemyślał to sobie ,bo błędy szkodzą.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11