Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bastion protestantyzmu
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-06, 11:59   

Henryk napisał/a:
efroni napisał/a:
Ja jako ojciec okazałbym łaskę i miłosierdzie swoim dzieciom , bez uciekania się do krwawej ofiary ze swego pierworodnego syna .

Cóż. Oskarżasz Boga o niesprawiedliwość i czynisz samego siebie mądrzejszym od Niego.
:animrumru:


Po raz kolejny muszę przyznać, że jesteś mistrzem manipulacji i odwracania kota ogonem .
Nie pisałem o Bogu tylko o sobie .
Jeśli więc wy, będąc złymi, umiecie dawać dobre dary waszym dzieciom, o ileż bardziej wasz Ojciec, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy go proszą.
Ten cytat jednoznacznie wskazuje, że ten Ojciec jest lepszym ojcem niż ten ojciec [ np. ja czy Ty].


Przecież wyraźnie napisałem, że Przyszły Świat to (nie świat urządzony na zasadzie posłuszeństwa [z nadzorcami z żelaznymi rózgami ] ale) świat urządzony na zasadzie miłości [z czym się sam zgodziłeś ]
Czemu więc zarzucasz mi, że są to moje pomysły, a nie wiedza na podstawie Słowa Bożego. ?
Przecież te [ jakoby] moje pomysły potwierdziłem stosownymi cytatami ze Słowa Bożego .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-06, 12:03   

wybrana napisał/a:
efroni napisał/a:

Ja jako ojciec okazałbym łaskę i miłosierdzie swoim dzieciom , bez uciekania się do krwawej ofiary ze swego pierworodnego syna .
Skoro ziemski, niedoskonały, ojciec tak by postąpił to dlaczego Bóg miałby postąpić inaczej??
Najpierw zakazuje składać krwawych ofiar z dzieci a potem sam dla siebie tego żąda ??
Jakie dla siebie żąda. Czy Bóg żądał dla siebie krwawej ofiary ze swojego syna? Kto i w jakim celu wymyślił takie kłamstwo oczerniajace Boga? Przecież Jezus reprezentował Boga. Był na świecie Bogiem objawionym w ludzkiej postaci. To żli ludzie będący na szatańskich usługa zamordowali Jezusa, bo przyszedł by dać im prawdę. Ta prawda parzyła ich jak ogień, bo obnażała ich kłamstwo i niegodziwosci wyrządzane. Jezus zaświadczył o swoi Ojcu,, który jest w niebie, by ludzie poznali Boga prawdziwego i nie służyli szatanowi.


Czemu piszesz to do mnie ? . Ja jestem daleko od takiej nauki.
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-06, 12:17   

wybrana.
Dodałbym tylko,że kiedy śmierć Jezusa nastąpiła to ci którzy skazali go,a do Jego śmierci przyczyniło sie wielu,byli wsród nich też bliscy Jezusa,którzy wcześniej z Nim chodzili.

Zabili go,ale to co stało sie z Nim pózniej,wskazuje,że On nie był człowiekiem,zwykłym człowiekiem,bo zmartwychwstał i przez ten fakt pokonał śmierć i stał się pierwszym który umarł ,ale ożył i nigdy już nie będzie podlegał śmierci.
W wymiarze fizycznym,to człowiek,konkretnie plemię Izraela z jego przełożonymi wydało na niego wyrok śmierci,który został wykonany przez Rzymian.
Ale całe to wydarzenie ma jeszcze duchowy wymiar i znaczenie i ono jest bardzo ważne.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-06, 12:32   

booris-napisał.
Cytat:
Nie putrafie sobie wyobrazic siebie w takiej sytuacji.
O malo nie popelnilem bledu kilometrowego posta,tak wiele mysli mi sie nasuwa w odniesieniu do tego tematu.Koniec zatem.

.Zauważasz zatem że temat jest poważny,że opisując go tylko z pozycji człowieka,również nie wierzącego nie taki prosty i jednoznaczny do ogarnięcia.
Nie znaczy to jedna aby nie poszukiwać odpowiedzi,chociaż dla każdego może być ona inna.
Pojęcie i zrozumienie Boga-Stwórcy jednak w tym wymiarze nie może być zamknięte do wyobrażeń i zamykania do porównania do siebie,chociaż i to jest przydatne.
Bo Stwórca przekracza nasze możliwości i jest poza naszymi ocenami moralnymi,dlatego jest ważne aby poszukiwać zródła,które lepiej go nam objawia,przybliża.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-06, 12:41   

efroni napisał/a:
Henryk napisał/a:
efroni napisał/a:
Ja jako ojciec okazałbym łaskę i miłosierdzie swoim dzieciom , bez uciekania się do krwawej ofiary ze swego pierworodnego syna .

Cóż. Oskarżasz Boga o niesprawiedliwość i czynisz samego siebie mądrzejszym od Niego.
:animrumru:


Po raz kolejny muszę przyznać, że jesteś mistrzem manipulacji i odwracania kota ogonem .
Nie pisałem o Bogu tylko o sobie .


Manipulacji powiadasz Waść? :lol:
"Ja jako ojciec"...
A ten drugi Ojciec zrobił inaczej, niż Ty byś zrobił.
Kończę, bo to do niczego nie prowadzi.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-06, 12:45   

efroni-napisał.
Cytat:
Jeżeli Bóg pisze ; Nie będziesz mordować a człowiek pisze że Bóg nakazał wymordować kobiety mężczyzn i dzieci , to komu wierzysz ?
Temu który jest Miłością czy człowiekowi , który nakazem Bożym chce usprawiedliwić swoją zbrodnię .
Jeżeli przyjmujesz za prawdę słowa człowieka a postawę Boga [Jego nakaz mordowania] usprawiedliwiasz wymogami Sprawiedliwości, to stajesz po stronie mordercy, przeciw Bogu .

Powiedz zatem proszę,Czy to nie Ten który powiedział w przykazaniach do Mojżesza,nie zabijaj.
Powiedział w tych samych przykazaniach,jeżeli ktoś nie będzie zachowywał przykazania szabatu,to cała społeczność Izraelska ma go ukamionować.?

Zobacz proszę,człowiek z własnej woli i upoważnienia nie ma prawa zabijać,bo nie człowiek dał życie drugiemu człowiekowi,ale z upoważnienia Boga ma też nakaz zabijać,bo kiedy wykonuje polecenie Boga,to Bóg jest tym który zabija.
Czy Bóg ma prawo zabijać.?
Czy ma prawo wykonywać sprawiedliwe wyroki,jak ktoś gwałcił/gwałci jego postanowienia.?
Czy Bóg sobie powiedział,że nie może zabijać,czy człowiekowi.?
Odpowiedz proszę
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2020-06-06, 12:58   

Efroni napisał/a:
...I dlatego powtórzę za Tomaszem , bez cienia bałwochwalstwa ; Pan mój i Bóg mój


Efroni, czy to oznacza, że unitarianizm jest błędem?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-06, 14:14   

efroni-napisał.
Cytat:
Przecież wyraźnie napisałem, że Przyszły Świat to (nie świat urządzony na zasadzie posłuszeństwa [z nadzorcami z żelaznymi rózgami ] ale) świat urządzony na zasadzie miłości [z czym się sam zgodziłeś ]
Też tak rozumię przyszły świat tak,bo on już będzie wolny od śmierci i cierpienia.

Ale teraz mamy świat taki jakiego doświadczamy w swoim życiu i obserwujemy.
Chciałem jeszcze zapytać.
Czy również myślisz jak ja,że To Bóg-Stwórca wydał wyrok na Adama i na ludzkość,wyrok śmierci,bo St Przymierze i No.Przymierze uczy że Tak.
Co to znaczy.?
Wszyscy są poddani wyrokowi śmierci dzieci też umierają,ludzie młodzi też umierają,a starzy już bezwzględnie.
Wszyscy podlegają pod wyrok śmierci.
Cała ludzkość jest pod wyrokiem śmierci.
I co Ty na to.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-06, 14:34   

RM napisał/a:
Efroni napisał/a:
...I dlatego powtórzę za Tomaszem , bez cienia bałwochwalstwa ; Pan mój i Bóg mój


Efroni, czy to oznacza, że unitarianizm jest błędem?


Wszystko bowiem jest rzucone pod stopy Jego.
Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który Mu wszystko poddał.


Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i dał mu Imię, ponad każde imię.
Aby na Imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebiańskich, ziemskich i podziemnych.
Aby też każdy język się zgodził, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.

I dlatego powtórzę za Tomaszem , bez cienia bałwochwalstwa ; Pan mój i Bóg mój
Unitarianizm nie jest błędem , celowo pominąłeś to co wszystko wyjaśnia , i bez cienia bałwochwalstwa pozwala powiedzieć ; Pan mój i Bóg mój
Nad Keter [Korona , Król] jest jeszcze EjnSof [Nieskończony] a dla tych co poniżej, czyli dla nas wszystkich, to i Król królów i Pan panów i nasz Bóg i nasz Zbawca ,
do czasu aż wszystko podda Najwyższemu [samego siebie też] aby Najwyższy , był wszystkim we wszystkim , tak jak było na początku .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-06, 14:48   

Henryk napisał/a:
efroni napisał/a:
Henryk napisał/a:
efroni napisał/a:
Ja jako ojciec okazałbym łaskę i miłosierdzie swoim dzieciom , bez uciekania się do krwawej ofiary ze swego pierworodnego syna .

Cóż. Oskarżasz Boga o niesprawiedliwość i czynisz samego siebie mądrzejszym od Niego.
:animrumru:


Po raz kolejny muszę przyznać, że jesteś mistrzem manipulacji i odwracania kota ogonem .
Nie pisałem o Bogu tylko o sobie .


Manipulacji powiadasz Waść? :lol:
"Ja jako ojciec"...
A ten drugi Ojciec zrobił inaczej, niż Ty byś zrobił.
Kończę, bo to do niczego nie prowadzi.


To jest wasza subiektywna nauka, która wymyka się i logice i podobieństwom tego świata .

Prowadzi , prowadzi , ciągle do tej samej konkluzji ; nauki waszej społeczności religijno-wyznaniowej i tak górują nad innymi naukami i żadne komentarze tego nie zmienią [o czym już napisałem]
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-06-06, 15:54   

chryzolit napisał/a:
On nie był człowiekiem,zwykłym człowiekiem,bo zmartwychwstał i przez ten fakt pokonał śmierć i stał się pierwszym który umarł


Skąd ta nauka , której w Biblii nie ma?
W tym poznawajcie Ducha Boga: Każdy duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w cielesnej naturze jest z Boga.
A każdy duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w cielesnej naturze nie jest z Boga; jest to więc duch antychrystusa o którym usłyszeliście, że przychodzi i teraz już jest na świecie.

<<<
Bo jeden jest Bóg, jeden też pośrednik Boga i ludzi: człowiek Chrystus Jezus
<<<
A Jezus sam o sobie mówi ; A oto pragniecie mnie zabić, mnie, człowieka, który wam głosił prawdę, jaką słyszał od Boga

Jezus to taki sam człowiek jak my , doświadczył tego samego co i my doświadczamy , ze śmiercią włącznie
a że zmartwychwstał to i my wierzymy, że zmartwychwstaniemy .

chryzolit napisał/a:
Powiedz zatem proszę,Czy to nie Ten który powiedział w przykazaniach do Mojżesza,nie zabijaj.
Powiedział w tych samych przykazaniach,jeżeli ktoś nie będzie zachowywał przykazania szabatu,to cała społeczność Izraelska ma go ukamionować.?


Nie , Bóg który napisał ; Nie będziesz mordować nie napisał, że jak ktoś nie będzie zachowywał przykazania szabatu,to cała społeczność Izraelska ma go ukamionować - tak napisał człowiek a nie Bóg .


chryzolit napisał/a:
Zobacz proszę,człowiek z własnej woli i upoważnienia nie ma prawa zabijać,bo nie człowiek dał życie drugiemu człowiekowi [ czyli matka albo ojciec może zamordować swoje dziecko- mój dopisek],ale z upoważnienia Boga ma też nakaz zabijać,bo kiedy wykonuje polecenie Boga,to Bóg jest tym który zabija.

Czy Bóg ma prawo zabijać.? [ Jeżeli jest obłudny , dwulicowy ,zakłamany , jak człowiek , to ma prawo raz zakazywać mordowania a raz nakazywać mordowanie- mój dopisek]

Czy ma prawo wykonywać sprawiedliwe wyroki,jak ktoś gwałcił/gwałci jego postanowienia.?
[jest ponad to, woli okazać łaskę i miłosierdzi i w tym jest Jego wielkość - mój dopisek ]

Czy Bóg sobie powiedział,że nie może zabijać,czy człowiekowi.? [to jest najlepsze , człowiek nie może mordować , ale Bóg może - mój dopisek]

Odpowiedz proszę
Pozdrawiam.


Szok , po prostu szok .
Czegoś takiego ani nie da się spokojnie komentować, ani nie ma sensu komentować .
To samo w sobie jest wystarczającym komentarzem .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-06, 16:28   

efroni napisał/a:
chryzolit napisał/a:
On nie był człowiekiem,zwykłym człowiekiem,bo zmartwychwstał i przez ten fakt pokonał śmierć i stał się pierwszym który umarł


Skąd ta nauka , której w Biblii nie ma?

I TY efroni piszesz, że inni manipulują. :xhehe:

Zaczynasz tak ważną czyjąś myśl od połowy zdania, wywalasz czcionkę aż do nieba. :aaa:
I lament: "skąd ta nauka"?
"Patrzcie co oni piszą". :xhehe:
Bądź poważniejszy w dyskusjach o Słowie Bożym! :prosze:
Inni też umieją czytać. ;-)

Stałeś się jakiś taki nieprzyjemny w rozmowach.
Zagrożony został Twój status?
To nie jest kwestia życia i śmierci, aby tak reagować. :roll:
Chyba, żeby...
Cytat:
Szok , po prostu szok .

Mnie Twoje myśli też czasem dziwią, jako tego, który czyta Biblię, ale żeby "Szok , po prostu szok"? :lol:
Nie przesadzaj. :-D
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2020-06-06, 17:22   

efroni

Cytat:
Nad Keter [Korona , Król] jest jeszcze EjnSof [Nieskończony] a dla tych co poniżej, czyli dla nas wszystkich, to i Król królów i Pan panów i nasz Bóg i nasz Zbawca do czasu aż wszystko podda Najwyższemu [samego siebie też] aby Najwyższy, był wszystkim we wszystkim , tak jak było na początku.

Z jakiego powodu nie napisałeś, że EjnSof jest to Bóg יהוה, Bóg - Stwórca, Najwyższy Duch - Ruach - Energia

http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#468956
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-06, 19:43   

efroni.
Napisałem o Jezusie-a Ty bardzo się dziwisz.
że On nie był człowiekiem,zwykłym człowiekiem,bo zmartwychwstał i przez ten fakt pokonał śmierć.
Jezus był doskonałym człowiekiem,nie zwykłym,bo był synem Stwórcy prosto z nieba,ale był człowiekiem,który był poddany wszystkim biedom jak każdy człowiek włącznie ze śmiercią,ale zmartwychwstał i poszedł do nieba i tym różnił sie od innych ludzi.Dlatego powinieneś się mniej szokować,tylko czytać przekaz biblijny z większa uwagą.

Cytaty o tym,że Jezus był synem człowieczym są trafne,potwierdzam.

efroni.
Możesz naprawdę być w szoku ale to nie zmieni nauczania St.Przymierza o tym że to Bóg-Stwórca wydał wyrok śmierci na Adama i cały rodzaj ludzki.Wyrok na podstawie Bożej sprawiedliwości.

To nauczanie potwierdzają prawie wszyscy autorzy No.Przymierza.
Cała ludzkość jest pod wyrokiem śmierci,który jest Bożym wyrokiem,sprawiedliwym wyrokiem Bożym,wydany w oparciu o Boża sprawiedliwość,nie miłość.

I oto jest przyczyna dla które Jezus przyszedł na świat..

Z kąt wiesz,które przykazania zapisał Bóg?,a które człowiek,a jeżeli zapisał je człowiek to czy nie uczynił tego z polecenia Boga -Stwórcy.?

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-06, 20:13   

chryzolit napisał/a:
efroni.
Napisałem o Jezusie-a Ty bardzo się dziwisz.
że On nie był człowiekiem,zwykłym człowiekiem,bo zmartwychwstał i przez ten fakt pokonał śmierć.
Jezus był doskonałym człowiekiem,nie zwykłym,bo był synem Stwórcy prosto z nieba,ale był człowiekiem,który był poddany wszystkim biedom jak każdy człowiek włącznie ze śmiercią,ale zmartwychwstał i poszedł do nieba i tym różnił sie od innych ludzi.Dlatego powinieneś się mniej szokować,tylko czytać przekaz biblijny z większa uwagą.

Cytaty o tym,że Jezus był synem człowieczym są trafne,potwierdzam.

efroni.
Możesz naprawdę być w szoku ale to nie zmieni nauczania St.Przymierza o tym że to Bóg-Stwórca wydał wyrok śmierci na Adama i cały rodzaj ludzki.
To nauczanie potwierdzają prawie wszyscy autorzy No.Przymierza.
Cała ludzkość jest pod wyrokiem śmierci,który jest Bożym wyrokiem.
I oto jest przyczyna dla które Jezus przyszedł na świat..

Z kąt wiesz,które przykazania zapisał Bóg?,a które człowiek,a jeżeli zapisał je człowiek to czy nie uczynił tego z polecenia Boga -Stwórcy.?

Pozdrawiam.
A ci, co żyli przed Jezusem np. Wybrani Prorocy Boży, to nie byli zbawieni i nie szli do nieba? A ta wąska droga o której nauczał Jezus - to dokąd ona wiodła? A od kiedy to Bóg zabronił człowiekowi czynić dobrze i zamknął mu drogę do Raju. To są hebrajskie bzdury. To nie Bóg zagrodził człowiekowi drogę do Raju, ale uczynił to szatan wprowadzając poprzez kłamstwo człowieka na drogę zła. Jezus był Światłem oświecającym ciemność, byśmy poprzez to Światło znaleźli drogę. Dał nam prawdę o Krolestwie Bożym, o Ojcu i o tym jak mamy żyć. Nauczał, że Bóg jest miłością i że miłość ma królować w naszych sercach, że mamy czcić Boga w Duchu i w prawdzie.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10