Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fizyka kwantowa i świadomość człowieka
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2020-05-06, 17:13   

wuka

Cytat:
@efroni
Czy zgodzisz się z takim stwierdzeniem:"świadomość tworzy rzeczywistość".

To jest wykorzystane w metodzie Dwupunktu.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-05-06, 17:25   

ratao napisał/a:
wuka

Cytat:
@efroni
Czy zgodzisz się z takim stwierdzeniem:"świadomość tworzy rzeczywistość".

To jest wykorzystane w metodzie Dwupunktu.

Raczej nie o tym mówię. Nie znam metody, o której piszesz, ale poczytam.
Wiesz, mnie bardziej chodzi o to, że jedynie świadomość jest stwórcza, twórcza i jest ponad wszystkim, tzn. jest z nami zawsze. I tu, w tym życiu i potem. To świadomość daje nam tożsamość.
Poza tym do takiego wniosku doszli fizycy badający mechanikę kwantową.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-06, 17:41   

wuka napisał/a:
Poza tym do takiego wniosku doszli fizycy badający mechanikę kwantową.

Jak fizycy mogą udowodnić istnienie świadomości po śmierci?
To raczej kolejna teoria życzeniowa ludzi, którzy nie godzą się na to, że po śmierci idą do prochu i... tyle z ich świadomości. Można snuć teorie o tym, że proch ma jakąś świadomość, ale to już nie fizyka ale fantastyka. Też na eF się zaczyna ale kompletnie to nie to samo.
Dodam, że fizycy/naukowcy też mają swoją fantazję. Tylko, że to już nie nauka.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-05-08, 12:54   

wuka napisał/a:
@efroni
Czy zgodzisz się z takim stwierdzeniem:"świadomość tworzy rzeczywistość".
Do takiego wniosku doszli eksperymentujący fizycy od teorii kwantowych.


Jeżeli za taką świadomość [ która tworzy rzeczywistość] uznajesz świadomość obserwatora to tak

Zgodnie z nauką fizyki kwantowej najmniejsze cząstki materii mają coś w rodzaju świadomości i wiedzą kiedy są obserwowane a kiedy nie i stosownie do tego tak się zachowują
My jako cieleśni , swymi cielesnymi zmysłami jesteśmy w stanie widzieć tylko to co materialne
więc i te najmniejsze "cząstki" fali [energii światła?] wiedząc przez kogo są obserwowane, przyjmują formę korpuskuły [materii] ?

Naukowcy wciąż pozostają niepewni tego, czym właściwie jest sama świadomość.
Stuart Hameroff z Uniwerytetu Arizony oraz Sir Roger Penrose, brytyjski fizyk, uważają, że są to jedyne informacje składowane na poziomie kwantowym.
Obaj nazywają ten proces „Zorkiestrową Redukcją Celu” (ang. Orchestrated Objective Reduction – Orch-OR)
i uważają to za dowód na to, że mikrotubule na bazie białka niosą informacje kwantowe. Są to więc wielkości mniejsze, niż atom.

– Powiedzmy, że serce przestaje bić i krew przestaje płynąć. Mikrotubule tracą swój stan kwantowy.
Kwantowe informacje w nich zawarte nie są niszczone. Nie mogą zostać zniszczone i po prostu rozprowadzają się na cały wszechświat – mówi dr Stuart Hamerhoff.
– Gdy pacjent jest reanimowany, kwantowe informacje wracają do niego, dlatego mówi, że „miałem doświadczenie bliskiej śmierci”.
Jeśli nie zostanie zaś odratowany i pacjent umrze, wówczas jest możliwe, że ta kwantowa informacja może istnieć poza ciałem,
być może wiecznie, jako dusza – tłumaczy anestezjolog.


Gdy nasze ciało umiera i rozkłada się na czynniki pierwsze to kwantowe informacje najmniejszych cząstek materii naszego ciała [ich świadomość] nie są , nie mogą być zniszczone .
Na jakiś sygnał [ w Biblii mowa jest o dźwięku trąby] te kwantowe informacje zawarte w kwantowych chemicznych związkach naszego ciała , wracają do siebie , łącząc się ze sobą tworząc cielesną duszę jako ciało zmartwychwstałe ?

Co z boską duszą człowieka ?

„Postrzegamy świat jako tu i teraz, ale ten świat jest w rzeczywistości tylko materialnym poziomem, który jesteśmy w stanie zrozumieć. Ponad nim istnieje nieskończona, znacznie większa rzeczywistość, w której zakorzeniony jest nasz świat. Z tego powodu nasze życie na tej płaszczyźnie jest otoczone przez zaświaty.
Proszę sobie wyobrazić, że spisuje pan swoją egzystencję na jakiegoś rodzaju twardym dysku (mózgu), który przenosi informacje również na duchowe, kwantowe pole. Kiedy umrę, nie stracę tych informacji, to właśnie jest świadomość. Ciało umiera, ale duchowe pole kwantowe istnieje nadal. W ten sposób jesteśmy nieśmiertelni”.
- Dr Hans-Peter Dürr

“Nasze myśli, nasza wola, nasza świadomość i nasze uczucia wykazują właściwości, które mogą być określane jako właściwości duchowe … Nie da się wykryć bezpośredniej interakcji ducha ze znanymi nam siłami przyrodniczymi, takimi jak grawitacja lub siły elektromagnetyczne.
Z drugiej jednak strony te duchowe właściwości dokładnie odpowiadają właściwościom wyróżniającym zagadkowe i zdumiewające zjawiska w świecie kwantowym. Rzeczywistość kwantowa w tym przypadku odnosi się do tej sfery naszego świata, która jest nierzeczywista, sfery niepewności”.
- Dr Christian Hellweg

“Wielu naukowców, którzy nadal są częścią głównego nurtu naukowego, nie boi się otwarcie stwierdzić, że świadomość może obok przestrzeni, czasu, materii i energii, być jednym z podstawowych elementów świata – może nawet bardziej fundamentalnym niż przestrzeń i czas. Wykluczanie ducha z natury może być błędem”.- Fizyk jądrowy i biolog molekularny Jeremy Hayward
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-05-08, 14:31   

Dzięki za ten wpis. Właśnie o to pytałam, czy właściwie rozumiem i widzę, że tak.
Ja bym jeszcze nieco te zaświaty i życie po życiu, jako wieczna świadomość, nieco poszerzyła, ale obawiam się, że nieudolnie by to wyszło i znowu fala z szamb na mnie poleci.
Czy znasz autora Ebena Alexandra? Ja niedawno czytałam jego książkę i zamówię następną. Polecam, bo dużo wyjaśnia właśnie z naukowego punktu widzenia (fizyka kwantowa) i jednoczesnie jest niesamowitym świadectwem przeżyć osobistych autora, kiedy zapadł w śpiączkę na 7 dni.
Na pewno w sieci znajdziesz informacje, jesli zechcesz.
Dzięki :-D
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-05-08, 18:17   

wuka napisał/a:
Po co nam to, że 95% mózgu w ogóle nie bierze udziału w niczym za naszego życia?

Pocieszę Cię. Wykorzystujesz 100% swojego mózgu. Nie powtarzaj bzdurnego mitu.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-05-27, 21:28   

Druga poprawka teorii napędu bezwładnościowego

EfektObniżonegoNapędu.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 76,27 KB

_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-05-27, 22:16   

Bobo napisał/a:
To raczej kolejna teoria życzeniowa ludzi, którzy nie godzą się na to, że po śmierci idą do prochu i... tyle z ich świadomości.
Świadomość to coś więcej niż nasze ciało. Jest mnóstwo ludzi, którzy doświadczyli tak zwanej śmierci klinicznej i widzieli swe martwe ciało, a dusza świadomości nie utraciła. Ludzie ci widzieli i słyszeli co wokół nich się dzieje nadal, jakby nic się strasznego nie stało. Jaki sens miałoby nasze życie jakby miało trwać tak krótko?
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2020-05-28, 00:45   

ZAMOS napisał/a:
Bobo napisał/a:
To raczej kolejna teoria życzeniowa potwierdza, którzy nie godzą się na to, że po śmierci idą do prochu i... tyle z ich świadomości.
Świadomość to coś więcej niż nasze ciało. Jest mnóstwo ludzi, którzy doświadczyli tak zwanej śmierci klinicznej i widzieli swe martwe ciało, a dusza świadomości nie utraciła. Ludzie ci widzieli i słyszeli co wokół nich się dzieje nadal, jakby nic się strasznego nie stało. Jaki sens miałoby nasze życie jakby miało trwać tak krótko?


Jakich ludzi jest mnóstwo którzy potwierdzą Twoją hipotezę??
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-05-28, 06:14   

Manna z nieba napisał/a:
Jakich ludzi jest mnóstwo którzy potwierdzą Twoją hipotezę??
Ja sam osobiście znam kilka takich osób i się czasami z nimi spotykam. Sam również na chwilę "umarłem". Serce moje nie biło ponad 6 minut i w tym czasie miałem ten sławny odlot w zaświaty i to dwa razy, więc wiem doskonale jak jest. Nie widziałem Jezusa, Jahwe, ani innych świętych, ale nie znaczy to, że nie widziałem nikogo. Są również książki i wywiady z takimi ludźmi, jednak jest tego znacznie więcej niż się ogólnie sądzi, ponieważ ci co to przeżyli niechętnie o tym mówią, dlatego, że są ośmieszani i nie radzą sobie z takimi drwinami, więc siedzą cicho i ja ich rozumiem.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-05-28, 09:48   

ZAMOS napisał/a:
jest tego znacznie więcej niż się ogólnie sądzi, ponieważ ci co to przeżyli niechętnie o tym mówią, dlatego, że są ośmieszani i nie radzą sobie z takimi drwinami, więc siedzą cicho i ja ich rozumiem.

Sama nie doświadczyłam takich przeżyć, ale rozumiem, że ludzie mogą się wzbraniać mówić o własnych doświadczeniach. Widzę, że jest nawet tu więcej osób z przeżyciami podobnymi. W innym temacie wybrana też dała do zrozumienia, że doświadczyła tego.
Być może ludzie, wielu z nich, nie sa gotowi na przyjęcie tych prawd. Tak dalece zaszufladkowali swoje myśli i przekonania w religijnych podaniach, ale...jest wyraźny trend do zmiany. Coraz więcej ludzi "budzi się" z tego amoku.
Ja uważam, że ,jak najbardziej, powinno się mówić i dyskutować na te tematy. Tamto, a nie tu i teraz, jest naszą (każdego z nas) rzeczywistością i to na zawsze.
Własnie fizyka kwantowa daje sporo odpowiedzi (i jeszcze więcej pytań) w temacie.
Z pierwszej ręki wiem, a bardzo mnie to zdziwiło, że najczęstszą grupą zawodową spośród naukowców nauk ścisłych, którzy popadają w tzw. obłęd są fizycy kwantowi. Wielu nie potrafi sobie poradzić z tym, co odkryli. Że rzeczywistość duchowa to fakt i tamte światy są bardziej rzeczywiste nić to, co widzimy obecnie własnymi oczami.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-05-28, 13:29   

wuka napisał/a:

Z pierwszej ręki wiem, a bardzo mnie to zdziwiło, że najczęstszą grupą zawodową spośród naukowców nauk ścisłych, którzy popadają w tzw. obłęd są fizycy kwantowi..


Dzieje się tak dlatego
KSIEGA KOHELETA 12. 12. BIBLIA WARSZAWSKA

"Poza tym: Synu mój, przyjmij przestrogę! Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca, a nadmierne rozmyślanie męczy ciało."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-05-28, 13:44   

RN napisał/a:
wuka napisał/a:

Z pierwszej ręki wiem, a bardzo mnie to zdziwiło, że najczęstszą grupą zawodową spośród naukowców nauk ścisłych, którzy popadają w tzw. obłęd są fizycy kwantowi..


Dzieje się tak dlatego
KSIEGA KOHELETA 12. 12. BIBLIA WARSZAWSKA

"Poza tym: Synu mój, przyjmij przestrogę! Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca, a nadmierne rozmyślanie męczy ciało."

Czyli, siedź cicho i wykonuj polecenia. ;-) :roll:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-05-28, 14:29   

wuka napisał/a:
RN napisał/a:
wuka napisał/a:

Z pierwszej ręki wiem, a bardzo mnie to zdziwiło, że najczęstszą grupą zawodową spośród naukowców nauk ścisłych, którzy popadają w tzw. obłęd są fizycy kwantowi..


Dzieje się tak dlatego
KSIEGA KOHELETA 12. 12. BIBLIA WARSZAWSKA

"Poza tym: Synu mój, przyjmij przestrogę! Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca, a nadmierne rozmyślanie męczy ciało."

Czyli, siedź cicho i wykonuj polecenia. ;-) :roll:


Rozmyślania nad drobiazgami fizyki kwantowej, mogą doprowadzić do nadpalenia równie drobnych układów scalonych w głowie i stąd obłęd u osób tym się zajmujących :-> .
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-05-28, 15:00   

RN napisał/a:
wuka napisał/a:
RN napisał/a:
wuka napisał/a:

Z pierwszej ręki wiem, a bardzo mnie to zdziwiło, że najczęstszą grupą zawodową spośród naukowców nauk ścisłych, którzy popadają w tzw. obłęd są fizycy kwantowi..


Dzieje się tak dlatego
KSIEGA KOHELETA 12. 12. BIBLIA WARSZAWSKA

"Poza tym: Synu mój, przyjmij przestrogę! Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca, a nadmierne rozmyślanie męczy ciało."

Czyli, siedź cicho i wykonuj polecenia. ;-) :roll:


Rozmyślania nad drobiazgami fizyki kwantowej, mogą doprowadzić do nadpalenia równie drobnych układów scalonych w głowie i stąd obłęd u osób tym się zajmujących :-> .

Tak. Ale kluczowe jest to, co odkryli i z czym ich nastawione wyłącznie na materializm mózgi, nie mogą sobie poradzić. Nie chodzi mi o materializm jako zdobywanie dóbr, ale przekonanie, że oprócz tu i teraz nic nie ma. Odkryli inne światy, bardziej realne niż nasz. Odkryli duchowośc i nieskończenie wiele Istot, świadomych i żywych, bardziej niż my. I to jest problem z którym mózg nie dał sobie rady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13